Ne spreglej: Stanovanjski problem

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 06. Nov. 2007 21:55

1. Koliko si stara? 20
2. V katerem kraju si doma? Ljubljana
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? /
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? živim s staršem

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? ne (še)
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? /
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? ne
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? ne (še)
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 13. Nov. 2007 22:32

1. Koliko si stara? Še nekaj dni, pa bom 20.
2. V katerem kraju si doma? Bližnja okolica Ljubljane.
4. Kakšen status imaš: študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? Zaenkrat ga še nimam.

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? Ne.
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? Večino stvari si tako ali tako plačam sama, ne prispevam pa za položnice, to se mi ne zdi potrebno.
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? Ja, želim si čimprej od doma!!!

- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? Zaenkrat še popolnoma nedosegljiv, sem pa že razmišljala o tem.
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? Ne še, ker je to zaenkrat zame le utopija.
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja? Visoke cene, neredni dohodek (nisem še redno zaposlena) in posledično tudi nezmožnost odobritve stanovanjskega kredita.
soncek_25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 7. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a soncek_25 » 15. Nov. 2007 8:38

prinzessin napisal/-a:
Cosmopolitan napisal/-a:



Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 25
2. V katerem kraju si doma? Ljubljana
3. Če nisi več pri starših: V Ljubljani, z svojo družinico
4. Kakšen status imaš: zaposlena in honorarna delavka
5.Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? mi ne pomagajo


Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja?
300€
- S kom si deliš najemniško stanovanje? z svojo lastno družino
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? seveda je
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo! ne

Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš?
Že razmišljam.
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? sem
Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? visoke cene, kreditna nezmožnost za zdaj

Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja
ssmol
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate? ogromno
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra? ostane vsak mesec
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? našla bi si še kako honorarno delo


Za odgovore se ti najlepše zahvaljujemo!
Uporabniški avatar
KLEMY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 16. 12. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KLEMY » 29. Nov. 2007 19:50

Cosmopolitan napisal/-a:Na uredništvu nastaja članek o tem, kako priti do strehe nad glavo … in zato zdaj potrebujemo tudi tvojo pomoč.

V nadaljevanju ti tako zastavljamo nekaj vprašanj, ki ti bodo pomagala sestaviti stanovanjsko zgodbo.

Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 25
2. V katerem kraju si doma?
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? Ljubljana
4. Kakšen status imaš: si študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? Mi ne pomagajo.

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja? 175eur
- S kom si deliš najemniško stanovanje? 2cimri
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? Ja, ampak če si študent ne gre brez tega.
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo Ne.

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš?

Če bo potreba po tem, da nekoč kupim stanovanje, ga bom kupila, zaenkrat te potrebe nimam.

- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? ZAenkrat ne.


d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …

V domačem kraju sem lastnica nepremičnine, ki sem jo podedovala, v njej pa živijo moji starši, ki jo tudi vzdržujejo. Študiram v Ljublani, kjer imam tudi več možnosti, da bom nekoč dobila službo, zato se bova s partnerjem zelo verjetno vselila v njihovo hišo in si tam uredila stanovanje, saj je pri njih več prostora in tudi bivalni prostori so v boljšem stanju kot pri nas, kjer bi bilo treba kar precej obnove, sama lokacija pa je tudi bližje Ljubljani, kjer on dela in jaz tudi, upam, kmalu bom. Dopuščam možnost, da bom svojo nepremičnino nekoč prodala, če pač ne bo nikogar, ki bi tam živel in jo vzdrževal, ali pa zamenjala za nepremičnino v Ljubljani ter jo oddajala, je pač dobičkonosen posel. :)
-

[

Za odgovore se ti najlepše zahvaljujemo!
:)
Don 't hurry. Don't worry. You're only here for a short visit. So don't forget to stop and smell the roses. Walter Hagen
Uporabniški avatar
cessy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cessy » 03. Dec. 2007 14:00

1. Koliko si stara?26
2. V katerem kraju si doma? štajerska
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? Domačem
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna …brezposelna
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? mi ne pomagajo

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? sem zavarovana
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? odpovedat seveda skoraj vsemu, varčujem 50 e na mesec za 10 let
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? sem na svojem
- Ali razmišljaš o selitvi od doma?

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja? ko sem še bila v najemu pred 3 meseci je bilo 150 e
- S kom si deliš najemniško stanovanje? imam family
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? ne, pač oni imajo korist jaz pa tudi ker sem rabla stanovanje
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo! ne

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? sva sfantom postavla hišo
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja?
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega?

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …s fantom sva varčevala 9 let in sedaj imamva še 20 000 e posojenih plus kredit, sicer nama nebi uspelo, amapak sva se res velikim stvarm odpovedala
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?je to težko rečt tako poslplošeno ker sem gledala na vse bol iz praktičnega vidika, tako da sem za stvari ki se ne dajo kar tako menjat kot pohištvo dala več, npr.kopalnica je opremljena v nulo in je višji cenovni razred ker ploščic in kabine in ostalo ne mislim razbijat nalsednjih 30let. ravno tako ima gospodinjse aparate najvišje kakovosti, pohištvo samo pa seveda najnižje, ker ga nameravam v roku 10 let zamenjat. to je vse povezano z denarjem in tem da imam malega otroka ki bo verjetno kako omaro tudi polomu.
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra? jaz nimam itak nič razen otroških, tako da s fantom res skrbno načtrujeva najin proračun in seveda nama mora ostati ker morava sposojen denar nekako vrniti. tako da o vseh izdatkih res dobro premisliva
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja …samomor

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj? če bi izbirala nebi izbrala, sama bi šla ka mami fanta bi pa pustila, ker sem pač taka da nikoli nebi šla za snaho. bedno, čudno in ne vem kaj še taka sem. če bi vedeli mojo zgodbo bi razumeli. sicer pa itak je raje vsak zraven svojih staršev.

Za odgovore se ti najlepše zahvaljujemo![/quote]
ShopGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 8. 6. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a ShopGirl » 21. Dec. 2007 12:19

1. Koliko si stara? -23
2. V katerem kraju si doma? -Kranj
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? -Golnik
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … -Z novim letom redno zaposlena.
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? -Mi ne morejo, jaz pomagam njim.

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? -Nimam te možnosti, ko bom zaposlena bom varčevala.
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? /
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? -Staršem finančno pomagam.
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? -Živim pri fantu.

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja? /
- S kom si deliš najemniško stanovanje? /
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? -Seveda je. A drugače ne gre.
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo! -Mislim da si tega nihče ne želi.

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? -Če imata oba partnerja dobro plačo, ni nedosegljiv. Zaenkrat o tem ne razmišljava.
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? -Ne.
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? -Visoke cene, kreditna nezmožnost, živiva v hiši njegovih strašev.

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem … /
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate? /
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra? /
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja … -Posojila.

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev? -Obema ustreza, velika kvadratura, idilična okolica.
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove? -Še vedno vlagava v stanovanje, stroški opreme do sedaj 2,5 mio starih SIT. Obnovila sva le nekaj prostorov.
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj? -Če bi moji starši imeli hišo, bi raje živela v njihovi hiši. Pogrešam mami :)

Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 21. Dec. 2007 12:42

1. Koliko si stara? 21
2. V katerem kraju si doma? Koper
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? /
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)?
starši mi nemorejo pomagat
a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? varčujem/noben sklad..tko na banki mam..samo razmisljam o namenskem varčevanju za stanovanje
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? Kolko?? tok da bi lahko en nov avto kupila.. v kolkem času.. like 6ih letih..odpovedala sm se skoraj vsaki štipendiji.. pa tud kar sm delala neki časa sm not pustila.. tko da sm se teoreticno skor vsemu odpovedala :D
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? Ne, staršem ne prispevam
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? Razmišljam ful o selitvi..

b.) Življenje v najemu: /
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja?
- S kom si deliš najemniško stanovanje?
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? najemnina JE metanje denarja v tuji žep..
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo!

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? Nedosegljiv, predvsem mladim.. in predvsem na primorskem! :angry:
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? Mah pozanimam se vsaki tolko.. pa sm se nehala, ker se vsakič razočaram
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? vse me odvrača od nakupa.. vendar je to nujno.. :)

d.) Življenje v lastnem stanovanju: /
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra?
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja …

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev: oh, ko bi vsaj :(
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj?

Za odgovore se ti najlepše zahvaljujemo! np
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 28. Dec. 2007 1:56

Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 23
2. V katerem kraju si doma?
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš?
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna …
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? živim pri njih

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? da
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? odpovedat ne, ker nisem zapravljiva. varčujem po 40€ pri triglavu za 10 let in pa okoli 400 do 500€ na mesec na banko- varčevanje z odpovednim rokom.
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? ne
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? da, močno

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? razmišljam, je dosegljivo
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? da
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? zaenkrat me še ni odvrnilo, razmišljam in kmalu bo treba nekaj ukrenit. lažje bo, ko bom zaposlena, bom lahko vsak kredit vzela.


e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj? nič o tega- raje plačujem nekje najemnino, ker hočem bit samostojna, ne pa celo življenje poslušat pametovanje enih ali drugih.

Za odgovore se ti najlepše zahvaljujemo!
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 28. Jan. 2008 7:21


Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 19
2. V katerem kraju si doma? ljubljana
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš?
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna …
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? še nimam stanovanjskega problema, ko pa bo mi bodo verjetno pomagali z kakšnim malo manjšim kreditom, seveda bom večino prispevala sama oz. skupaj s partnerjem

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? varčujem - življensko zavarovanje
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati?
1 leto = 1300€,nisem se ničemur odpovedala
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? da
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? da

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja?
- S kom si deliš najemniško stanovanje?
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep?
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo!

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? že razmišljam
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? da
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? zaenkrat še ne

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra?
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja …

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj?

lahko bi si uredila stanovanje v hiši staršev, vendar si bom raje nekaj svojega kupila ali zgradila. hiša staršev je samo en plus, da sem lahko tam dokler si ne kupim nekaj svojega.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 05. Mar. 2008 12:10

1. Koliko si stara? 19,5
2. V katerem kraju si doma? Kranj
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš?
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? mi ne

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? Varčujem, ampak vedno se najde kak strošek (avto...) in porabim ta denar
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? Zaenkrat 3000€, ampak kupujem nov avto, tako da ga kmalu ne bo več
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? vodo, elektriko imam zaenkrat zastonj
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? ja

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja?
- S kom si deliš najemniško stanovanje?
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep?
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo!

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? Zdi se mi izvedljiv šele čez 3 ali 4 leta
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? ja
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega?

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra?
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja …

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj? stanovanje starsev svojega partnerja, ker se tam bolje počutim.
verchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 21. 3. 2008
Kraj: bled, kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a verchyka » 23. Mar. 2008 14:00

1. Koliko si stara? 21
2. V katerem kraju si doma? kranjska gora
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš? bled
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … študentska
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? mi ne pomagajo, use plačujem sama, delam

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? ne še, k mi ne znese
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati?
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? nism več pri njih
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? ne živim več doma

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja? 120 eur
- S kom si deliš najemniško stanovanje? prvo leto z tremi sošolci, drugo leto sama
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? nism še razmišljala o tem, mislim pa da je
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo! ja

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? zaenkat ne razmišljam o nakupu, samo o najemu
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? ne
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? visoke cene

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem … s pruhranki in plačo
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?nimam svoje opreme
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra? včasih mi še zmanjka
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja … pomoč pri fantu, že zdaj mi pomaga

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev? ga nimam
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove? nič, ni moja oprema
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj? hišo staršev svojega partnerja.ker se z njimi perfektno razumem, z našimi pa ne
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 17. Maj. 2008 15:09

Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 21
2. V katerem kraju si doma? Ljubljana
3. Če nisi več pri starših: V katerem kraju živiš?
4. Kakšen status imaš: študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? Glede na to, kako so pomagali starejši sestri, potem mislim, da mi bodo precej.

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? glede na to, da si vse plačujem sama, mi zaenkrat ne uspe
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati?
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? da
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? da

b.) Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja?
- S kom si deliš najemniško stanovanje?
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep?
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo!

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš?
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja?
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega?

d.) Življenje v lastnem stanovanju:
- Na kakšen način si prišla do svojega stanovanja – s podojili, prihranki, s pomočjo staršev, skupaj s partnerjem …
- Koliko denarja si namenila za notranjo opremo in gospodinjske aparate?
- Ti po enem mesecu ostane kaj denarja od plače ali za preživetje porabiš vse do zadnjega evra?
- Kaj bi storila, če ne bi zmogla plačevati vseh stroškov? Posojila, zatekanje k staršem, prodaja stanovanja …

e.) Imaš stanovanje v hiši staršev:
- Zakaj si se odločila urediti stanovanje v hiši staršev?
- Koliko denarja si za ureditev stanovanja namenila? Je bilo potrebno obnove?
- Če bi lahko izbirala, bi izbrala: hišo svojih staršev ali hišo staršev svojega partnerja? Zakaj?

Razmišljam o urejanju nepremičnine, ki je v lasti mojih staršev. Urediti moram inštalacije, opremo. Druga možnost je življenje v hiši staršev mojega fanta (ima že urejeno stanovanje). Pomanjkljivost je skupen vhod.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 22. Maj. 2008 13:08

Še preden pa začneš, nas zanima:

1. Koliko si stara? 22
2. V katerem kraju si doma? Krško
3. Če nisi več pri starših: študentsko stanovanje v LJ
4. Kakšen status imaš: študentka
5.Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? mi pomagajo z najemnino

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? Ker je moj prihodek le štipendija mi to ne uspe.
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati?
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? ne, itak sem samo za vikend doma, v LJ si plačam hrano
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? da, v prihodnosti

Življenje v najemu:
- Koliko denarja mesečno nameniš za najemnino stanovanja? 167evorv
- S kom si deliš najemniško stanovanje? s fantom
- Ali kdaj pomisliš, da je najemnina metanje denarja v tuj žep? seveda je
- Bi bila tudi sicer v najemu, če ne bi bilo to nujno zlo! Mislim da ne

Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? Zaenkrat je še nedosegljiv, upam da ne bo več dolgo tako.
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? ne
Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega? visoke cene
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
branchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 25. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a branchy » 11. Jun. 2008 10:27

1. Koliko si stara? 22
2. V katerem kraju si doma? Trbovlje
4. Kakšen status imaš: si študentka, zaposlena, honorarna delavka, samostojna podjetnica ali brezposelna … študentka
5. Kako ti pri stanovanjskem problemu pomagajo starši (če ti sploh lahko)? živim pri njih

a.) Življenje doma:
- Ali varčuješ za svojo prihodnost – za morebiten nakup stanovanja v stanovanjskem skladu ali s katero koli drugo obliko varčevanja? ne
- Če varčuješ: Koliko denarja imaš privarčevanega in v kolikem času si ga uspela privarčevati? Si se morala zaradi tega čemu odpovedati? 0 :(
- Ali staršem prispevaš za življenjske stroške? da
- Ali razmišljaš o selitvi od doma? da

c.) Razmišljaš o nakupu stanovanja:
- Se ti zdi nakup stanovanja nedosegljiv projekt, ali o tem koraku v življenju že razmišljaš? vbistvu bolj razmišljam o najemu stanovanja kot o nakupu - nekako mi to deluje bolj dosegljivo
- Si se že pozanimala o kateri od možnosti za nakup stanovanja? ne, čeprav ne bi škodilo
- Kaj te je (morda že) odvrnilo od nakupa stanovanja – visoke cene, kreditna nezmožnost, možnost življenja v hiši staršev … ali kaj drugega?
visoke cene in kreditna nezmožnost


Tole se mi zdi zelo dobra ideja za članek:) Kdaj bo objavljen?
:D [/b]
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 11. Jun. 2008 10:30

branchy napisal/-a:

Tole se mi zdi zelo dobra ideja za članek:) Kdaj bo objavljen?
:D [/b]

Poglej v Cosmo iz oktobra 07 :wink:

te stare teme, ki ste jih že predelali bi se lahko zaklepale in pospravile :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov