Metode učenja na faksu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 29. Maj. 2008 22:10

marypa napisal/-a:filozofija je največji piflarski drek kar so se ga spomnl in to bi moral definitivno ukinit. ;) Fajn bi blo če bi še sociologijo, sm ok.

Dej, nehi s takmi, da bi moral matematiko ukinit, ker si s tem rahlo smešen :roll: mislim ne morm verjet, kva en piše..


Filozofija, da je piflarija. :o
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 29. Maj. 2008 22:12

Mi smo moral vse tistste faking platone pa nevem ontologije z definicijami na pamet znat. :!: :!: No, js nism znala sm pol mela sm tm neke dvojke :cool: ker se tistga nism hotla piflat. Pardon -2 sm dobila :D

vgl. tist ki se zaj** s filozofijo je zame, sorry freak

In če bi tist ukinl.. bi se tok režala tisti filozofinji,prof. v faco
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 29. Maj. 2008 22:17

marypa napisal/-a:Mi smo moral vse tistste faking platone pa nevem ontologije z definicijami na pamet znat. :!: :!: No, js nism znala :D :D sm pol mela sm tm neke dvojke :cool: ker se tistga nism hotla piflat. Pardon -2 sm dobila :D


No vidiš, s tem ti pa ljudje zaserjejo določene stvari. Najbrž so meni zasral matematiko na tak način. No, se spomnim par kontrolen, kjer sem npr. napisal, da 1+1 je najbrž 2. In če je bilo kje vprašanje zakaj je to tako, sem večkrat odgovoril, da zato, ker je profesor sam tako rekel, jaz pa mu pač verjamem.

No, največjo "vero" v matematiko in pa še v nekatere "znanosti" pa sem zgubil, ko sem se srečal z Hobbesovim skepticizmom, ko je rekel, da nujnosti ni, ker čeprav je do sedaj vsak dan sonce vzšlo, ni nujno, da bo jutri tudi. Torej radikalno: če danes velja, da je 1+1=2, ni nujno, da bo jutri tudi. In skupaj z Nietzschejem lahko rečem na vse skupaj le:"Edina stvar, ki najdlje drži, so naša lastna mnenja!"
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 29. Maj. 2008 22:22

Na začetku je treba postavit en aksiom, da lahko zgradiš vse ostalo. In veš, tudi v matematiki ne velja vedno 1+1=2. :wink:
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 29. Maj. 2008 22:23

Za 1+1=2 obstajajo razni dokazi :)
s spremenljivkami itd.

Je pa ta prof. filozofije z gimnazije končala tudi matematiko, ker sta baje povezani..

anyway. matematika je bolj logika, filozofija pa piflarija, ker je ne moreš 'dojeti', ampak si moraš lepo prebrat, kaj je platon mislil o tem, kdo je bil za atome.. kot da me zanima :)

ps: platon je še zanimiv, še posebi njegovo delo država (edino, ki ga poznam :D)
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 29. Maj. 2008 22:26

freaky napisal/-a:Na začetku je treba postavit en aksiom, da lahko zgradiš vse ostalo. In veš, tudi v matematiki ne velja vedno 1+1=2. :wink:


Res? To je pa tako kot dogme v religiji. Kako pa gre potem? 1+1=3?
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 30. Maj. 2008 6:50

Kaj pa tole, recimo:
Pitagora je učil, da sta število in mera bistvo stvari. Torej bi znala bit matematika itd. bistvo stvari, pa smo ga najdl pa še celo logično je. :lol:

Sicer pa kakor se jst spomnim je bil v antični grčiji vsak mislec filozof... torej pač matematik, fizik itd... nevem zakaj se pol zdaj filozofije ne ukine, ko smo zadeve razčlenil bolj podrobno... bi blo najboljš, ker so to itaq same bedarije, k smo se jih v gimnaziji učil pa nam ne bodo čist nič koristle...

itaq pa razne teorije o ukinitvi matematike lahko predlagajo samo kakšni študentje s krožek faxov ala fdv, k majo preveč cajta... ostali se pa matematiko rajš učimo ne pa razmišljamo kako bi blo fajn če je nebi blo... :twisted:
Uporabniški avatar
Tami
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 28. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tami » 30. Maj. 2008 8:55

OT
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 30. Maj. 2008 12:08

Pontifex Maximus napisal/-a:
freaky napisal/-a:Na začetku je treba postavit en aksiom, da lahko zgradiš vse ostalo. In veš, tudi v matematiki ne velja vedno 1+1=2. :wink:


Res? To je pa tako kot dogme v religiji. Kako pa gre potem? 1+1=3?


Če je kje katera ki študira na FMF naj mu prosim razloži.

Za vsako stvar obstajajo aksiomi,to so temeljne resnice,ki se jih ne dokazuje. Tudi v Boolovi algebri imaš aksiome oziroma postulate iz katerih izhajajo teoremi.

jaz mislim da gre vse z roko v roki. Tako brez enega kot drugega bi bil na svetu en sam kaos.
Ne pričaj pa prosim takih neumnosti PM, ker je zelo neumno da govoriš da ti vse izračuna kalkulator. Kot je bilo že rečeno, tudi kalkulator je treba znati UPORABLJATI in vedeti moraš KAJ JE TREBA IZRAČUNATI. Za to da pa veš kako in kaj je treba izračunat pa rabiš neko matematično znanje.

In ja, to da se mora matematika ukinit v šolah naj gre kar med izjavo tedna. Verjel ali ne,brez nje ne moreš funkcionirati. Ker po tvoji teoriji se torej v osnovni šoli ne bi o matematiki učili nič,ar pomen ida ne bi vedel niti koliko denarja imaš v denarnici in kaj lahko z njim kupiš, koliko gal ahko na mesec daš na stran da boš kaj prišparal, vedel ne bi niti kaj pomeni 5 jabolk.

Tudi jaz odkar sem zapustila gimnazijo nisem imela nobenega stika s filozofijo,psihologijo,sociologijo nasploh s čim kar ni matematika ali fizika.
Pa verjemi da sem zelo vesela,da smo se pri slovenščini učili vse mogoče o pisateljih,delih,književnosti,da vem kdo je bil freud,kdo sokrat in kdo platon,da sem imela na maturi čisto IKS predmeta,ki nimata povezave z mojim študijem,torej biologijo in zgodovino,ampak dala sta mi pa ogromno splošnega znanja,zato ne izpadem ravno budala, ko je mogoče kdaj govora o čem takem...

To,da je fizika čisto zase in lahko operiraš z njo brez matematike je pa hud bulšit. Že v enačbi za pot= hitrost × čas moraš uporabiti integral.
In integral je osnova fizike. Veš,ni namreč vedno tako,da se avto enakomerno pelje po cesti in vmes nikoli ne ustavi....Da bi se lahko integralu izognil.
Zdi pa se mi,da niti ne veš za kaj se integrali uporabljajo.če bi vedel ne bi govoril neumnosti kot je ta,da je integral v življenju neuporaben. Če je treba zračunati karkoli kar ni konstantno moraš uporabiti integral.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 30. Maj. 2008 12:10

Ker po tvoji teoriji se torej v osnovni šoli ne bi o matematiki učili nič


Seveda, tega nisem rekel! :idea:
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 30. Maj. 2008 12:12

Če je treba zračunati karkoli kar ni konstantno moraš uporabiti integral.


Torej, se spravljamo najprej računat kako bomo seksali, nato pa po teh zakonih seksamo. Kulsko! :D

Veš,ni namreč vedno tako,da se avto enakomerno pelje po cesti in vmes nikoli ne ustav


In zakaj je treba to računati, to vsak bumbar vidi s prostim očesom. :roll:

Zdi pa se mi,da niti ne veš za kaj se integrali uporabljajo.


Jaz sem ponavadi Integral uporabljal za prevoz do Ljubljane. Vmes je bil tudi kakšen Alpetour. Odkar imam pa svoj avto, pa kar uporabljam Volkswagen. :cool:
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 30. Maj. 2008 12:30

Na tvoje butaste replike sploh ne bom odgovarjala. napiši neumnosti,ki si jih napisal tukaj na http://forum.kvarkadabra.net pa ti bodo vse razložili in te zraven še filozofsko raztrgali.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 30. Maj. 2008 12:52

Smetka_ napisal/-a:Na tvoje butaste replike sploh ne bom odgovarjala. napiši neumnosti,ki si jih napisal tukaj na http://forum.kvarkadabra.net pa ti bodo vse razložili in te zraven še filozofsko raztrgali.


Tam že sodelujem ;)
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 30. Maj. 2008 14:04

potem pa super :D
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 31. Maj. 2008 7:24

Pontifex Maximus napisal/-a:
kajira napisal/-a:^^ v bistvu če te stvari dost obvladaš, ti tud v vsakdanjem življenju pridejo prav. ;)


Haaa...res bi rad vedel, kako ti integralni račun prav pride, ko greš npr. na sladoled.
Kako ti pa prov pride znanje zidanja bajte, ko gres na sladoled? Kako ti pa prov pride znanje filozofije? Torej je vse to neuporabno?
Mogoce ce bi znal matematiko bi znal dovolj logicno razmisljat, da bi kak smiselen argument skupaj spravil. Ne pa "da je nekaj smiselno mora bit uporabno pri poljubni stvari".
Ti nikoli ne bos bos dober filozof, ker si preneumen.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov