Metode učenja na faksu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 26. Maj. 2008 21:28

Pontifex Maximus napisal/-a:
*lilica* napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:Celo osnovno šolo se nisem nič učil in imel zadovoljiv uspeh...Celo srednjo šolo se nisem nič učil in imel slab uspeh. Maturo sem šel pisat na blef in sem jo naredil s slabim uspehom. Na faksu se do 3. letnika nisem nič učil in imel ful dober uspeh.


Za osnovno šolo verjamem, da se nisi nič učil, za srednjo pa ne več. Vsaj mal si mogu pogledat, kej prebrat, da je stvar šla skozi. Mogoče se tebi zdi, da se nisi, ker se ne spomneš več :P

Jest sem se v srednji šoli kar dost učila, ampak vsako leto manj, ker sem se navadla načina profesorjev in sem točno vedela kolkiko moram za vsak predmet porabit. Letos sem 1. letnik faksa in do tega meseca nismo imeli skoraj nič za počet, en kolokvij in en izpit..zdaj pa se je začelo. Mal me skrbi, ampak upam, da mi uspe :wink:


Mah prebrat...tistih 15 minut...No, matematko edin...ampak to ni blo učenje, ampak sem samo vaje delal. Matematko sem itak skenslal s svojega HDDja v glavi, takoj, ko sem maturo iz nje naredu. :D


Sej matematko ne morej drugač se učit kot pa vaje delat. Če bi samo bral, ne bi nič od tega znal - še rima se :D
Men je matematka fajn, tko za popestritev :wink:
Uporabniški avatar
OrangeLady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 25. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a OrangeLady » 26. Maj. 2008 21:30

ninchy1987 kaj če bi probala bolj redno hodit na fax? to bi ti pomagalo da bi si naredila lastne zapiske in slišala snov.
delaj se da te tista snov, ki jo imate, da te strašno zanima,..s tem boš dobila malo motivacije za učenje ki jo potrebuješ
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 26. Maj. 2008 21:36

*lilica* napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:
*lilica* napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:Celo osnovno šolo se nisem nič učil in imel zadovoljiv uspeh...Celo srednjo šolo se nisem nič učil in imel slab uspeh. Maturo sem šel pisat na blef in sem jo naredil s slabim uspehom. Na faksu se do 3. letnika nisem nič učil in imel ful dober uspeh.


Za osnovno šolo verjamem, da se nisi nič učil, za srednjo pa ne več. Vsaj mal si mogu pogledat, kej prebrat, da je stvar šla skozi. Mogoče se tebi zdi, da se nisi, ker se ne spomneš več :P

Jest sem se v srednji šoli kar dost učila, ampak vsako leto manj, ker sem se navadla načina profesorjev in sem točno vedela kolkiko moram za vsak predmet porabit. Letos sem 1. letnik faksa in do tega meseca nismo imeli skoraj nič za počet, en kolokvij in en izpit..zdaj pa se je začelo. Mal me skrbi, ampak upam, da mi uspe :wink:


Mah prebrat...tistih 15 minut...No, matematko edin...ampak to ni blo učenje, ampak sem samo vaje delal. Matematko sem itak skenslal s svojega HDDja v glavi, takoj, ko sem maturo iz nje naredu. :D


Sej matematko ne morej drugač se učit kot pa vaje delat. Če bi samo bral, ne bi nič od tega znal - še rima se :D
Men je matematka fajn, tko za popestritev :wink:


Matematika je meni osebno
:stupid: Poleg tega pa pri sebi v življenju nikoli nisem videl njene praktične uporabnosti (vsaj ne nekih množic, kotnih funkcij, kvadratnih korenov, geometrije,ipd.)
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 27. Maj. 2008 12:27

^^ v bistvu če te stvari dost obvladaš, ti tud v vsakdanjem življenju pridejo prav. ;)
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 27. Maj. 2008 13:15

Za pisni del izpita delam samo vaje, včasih mogoče na hitrco preletim teorijo. Problem se pojavi pri ustnem delu, ker je veliko vseh definicij, trditev in dokazov. Ponavad si najprej preberem vso snov, si kaj podčrtam. Potem začnem delati izpiske, si jih preberem, spet kaj podčrtam. In te izpiske skušam spet malo skrčiti oz. iz njih izluščim res bistvene podatke. Največ časa pa mi vzamejo dokazi, ker rabm kar nekaj časa, da jih zaštekam in potem, da se jih naučim.

To metodo sm mela tud v srednji šoli, na njo sm se navadla in se drugač tut učit ne morm. Da bi samo brala, ne morem, morm zmeri nekaj delat zraven, drgač se začnem dolgočasit. Učenje more bit dinamično. Edin problem je, da me po učenju zmeri tolk roka boli. :)
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 27. Maj. 2008 15:03

kajira napisal/-a:^^ v bistvu če te stvari dost obvladaš, ti tud v vsakdanjem življenju pridejo prav. ;)


Haaa...res bi rad vedel, kako ti integralni račun prav pride, ko greš npr. na sladoled.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 28. Maj. 2008 18:46

ne mores dolocenega racuna primerjat z random pocetjem.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 28. Maj. 2008 21:01

kajira napisal/-a:ne mores dolocenega racuna primerjat z random pocetjem.


Torej je neuporaben. :idea:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Maj. 2008 21:15

^^ Znanje česa pa je pol teb uporabno, če smem vprašat?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 28. Maj. 2008 21:23

Pontifex Maximus napisal/-a:
kajira napisal/-a:^^ v bistvu če te stvari dost obvladaš, ti tud v vsakdanjem življenju pridejo prav. ;)


Haaa...res bi rad vedel, kako ti integralni račun prav pride, ko greš npr. na sladoled.


matematika te nauči logičnega mišljenja
matematika je kul :cool:

itak je sm za ta brihtne :D :P
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 28. Maj. 2008 21:36

*mala* napisal/-a:^^ Znanje česa pa je pol teb uporabno, če smem vprašat?


Filozofija (in vse njene podzvrsti), psihologija (in vse njene podzvrsti), sociologija (in vse njene podzvrsti), zgodovina...Torej stvari, ki ti pomagajo razumeti svet okrog tebe...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Maj. 2008 21:53

Svet okrog tebe ni samo družba.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Maj. 2008 21:55

lede psihologije, filozofije, sociologije se nekak ne strinjam. Mogoče smo se pa sam mi tak učil v gimnaziji, da mi ni priraslo k srcu. Nekak se mi ne zdi, da ne moreš celotnega prebivalstva popredalčkat v npr. 4 skupine.

Zagovarjam matematiko :D sej jo moram glede na to, da jo študiram. Verjetn je pa lih to njen čar, da nekaterih stvari ne moreš povsod uporablat, čeprov če mal pogledaš okol, jo najdeš povsod (al sm pa sm js tak frik).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 28. Maj. 2008 22:23

jullia_ napisal/-a:Svet okrog tebe ni samo družba.


Ja, kaj pa je? Družbene pojave je treba razumet, treba je razumet sodobno miselnost, da normalno funkcioniraš v družbi. Pri tem pa ti npr. kvadratni koreni in kotne funkcije pa integrali nič ne pomagajo.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 29. Maj. 2008 8:11

Pontifex Maximus napisal/-a:
kajira napisal/-a:ne mores dolocenega racuna primerjat z random pocetjem.


Torej je neuporaben. :idea:


To si pa tako zaključil, da je izpadlo skrajno neumno.

Integrali so daleč najbolj uporabna zadeva. In ja, res ga ne rabiš ko greš na sladoled, zato da boš doma pa izračunal ploščino nečesa,kar ni ravno pravokotnik,kvadrat ali krog,in enačbe za le-to nimaš v priročniku,tuki se pa zakomplicira. In najbrž kdaj pa kdaj rabiš izračunat ploščino česa,kar ni nekaj od zgoraj napisanega. Matematika je BLAZNO uporabna zadeva,če jo ZNAŠ uporabljat.Če znaš samo množit do sto in veš koliko je koren iz 16,potem se ti seveda matematika zdi zelo neumna.

Sploh pa, kaj misliš da bi počeli vsi inženirji,fiziki in podobno? Kako sploh narest kako napeljavo,brez da bi enrkat uporabil integral?Se ne da.
zato nehaj posloševat stvari o katerih ne veš dosti.

Tudi verjetnost in kombinatorika sta lahko zelo uporabni da se naprimer v življenju ne nategneš. Sploh pri raznih igraš na srečo, pa recimo ko ugotoviš da,čeprav se možnost za nekaj na prvi pogled zdi velika,je v resnici po pravilnem izračunu zelo majhna. Matematika je osnova vsega kar vidiš okrog sebe in deluje. Še to da imaš doma v dnevni sobi omaro; ja še za to rabiš matematiko.


On topic.

Jaz še vedno študiram elektro,zdaj sem drugi letnik.Izpite za nazaj imam popucane. Naj se še tule vtaknem v matematiko; Le zakaj je je pri nas toliko,sploh VRSTE,ODVODI in INTEGRALI so OSNOVA... Ker brez tega ne moreš zračunat nič v tej branži.

kako se učim?Odvisno.Za izpite za katere obstajajo rešeni kolokviji in rešene naloge se lotim tega in rešujem to,prej grem čez avditorne vaje.
Predavanj ne obiskujem,zapiske si,če jih rabim za ustni izpit potem; skopiram. Če je kot glavna literatura navedena določena knjiga,se naučim kar direktno iz nje.
Stvari si ne izpisujem,si samo obkrožujem in podčrtavam in se potem to naučim.
za izpite ki so težji (pisni del), ravno zdaj imam enega; imam te izpite rešene doma. zraven uporabljam knjigo in knjigo za laboratorijske vaje. Ko vidim nalogo, v teoriji poiščem rešitev zanjo,si zadevo preberem,potem pogledam še rešitev naloge in ugotovim kakšen je postopek,ki je potreben da pridemo do rezultata. I tako dalje,dokler ne opravimo pisnega...

za ustni se naučim knjigo;vprašanja;dokaze;enačbe;definicije...Karkol je pač treba.

To je to.
Pri nas učenje sproti lahko izvajaš samo,če si pripravljem bit vsak dan par ur za knjigo. Itak pa je nemogoče,ker je skoz nekaj (kolokviji,bilokaj) in vsem predmetom ne mroeš sledit.
Jaz si na koncu vzamem teden,10 dni za izpit in to je To.Včasih jih kombiniram tudi več skupaj.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov