Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 08. Mar. 2009 20:33

Od kod si sunset21
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 09. Mar. 2009 17:06

dolenjska;)
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 11. Mar. 2009 14:12

jst tut delam MT, oz trenutno hodm samo na angleščino kot 5. predmet. Vpisala sm 3 predmete pa dva izbirna. lahko bi že prej hodila k ang. sam nism mela še poklicne mature narejene k sm šla na zimski rok.tko da zdj sm se izpisala iz tistih predmetov k jih ne bom obiskovala in mam zdj 2 mesca da se napiflam anglo :D
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 11. Mar. 2009 21:16

*AnNy napisal/-a:jst tut delam MT, oz trenutno hodm samo na angleščino kot 5. predmet. Vpisala sm 3 predmete pa dva izbirna. lahko bi že prej hodila k ang. sam nism mela še poklicne mature narejene k sm šla na zimski rok.tko da zdj sm se izpisala iz tistih predmetov k jih ne bom obiskovala in mam zdj 2 mesca da se napiflam anglo :D
Sej se nimaš kej piflat :lach: moraš samo razumet :)
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 19. Apr. 2009 10:25

a gre kdo letos na maturitetni tečaj?
Uporabniški avatar
rEbEcCa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: okolica Celja

Neprebrana objavaNapisal/-a rEbEcCa » 10. Maj. 2009 18:12

Živjo!

Nikjer nisem zasledila odgovora na vprašanje, kako je statusom, če vpišeš samo 5. predmet. Pri meni oziroma mojem fantu je namreč tako: Trenutno je prvi letnik VŠ, na ta program se lahko vpišeš samo izredno, redno ne obstaja in šolnina je 1900 €. Sedaj so podražali 2. in 3. letnik vsakega na 3000 €, prej naj bi toliko stala oba skupaj. Poleg vsega, faks s tem novim zakonom ukinja njihovo smer z naslednjim letom. Ker pa ima vsak študent pravico da enkrat ponavlja letnik, mu je dekan predlagal, naj naredi 1. letnik, opravi peti predmet in se nato naslednje leto vpiše na UNI program, kjer bodo imeli zaradi te "diskriminacije" prednost. Sedaj me zanima, ali bi fant obdržal status, če se vpiše le na 5. predmet ali bo moral vpisati kar en faks in poleg vsega še opravljati 5. predmet in ga po možnosti še plačati?
Če ve kdo kaj več o tem, mu bom zelo hvaležna.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 10. Maj. 2009 18:38

^^jst ti odgovorit ne bi znala, ti pa priporočam, da se obrneš na tale forum :) : http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 01. Jun. 2009 11:08

A res nobena ne gre na maturitetni tečaj v Kranj?
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 01. Jun. 2009 16:08

rEbEcCa napisal/-a:Živjo!

Nikjer nisem zasledila odgovora na vprašanje, kako je statusom, če vpišeš samo 5. predmet. Pri meni oziroma mojem fantu je namreč tako: Trenutno je prvi letnik VŠ, na ta program se lahko vpišeš samo izredno, redno ne obstaja in šolnina je 1900 €. Sedaj so podražali 2. in 3. letnik vsakega na 3000 €, prej naj bi toliko stala oba skupaj. Poleg vsega, faks s tem novim zakonom ukinja njihovo smer z naslednjim letom. Ker pa ima vsak študent pravico da enkrat ponavlja letnik, mu je dekan predlagal, naj naredi 1. letnik, opravi peti predmet in se nato naslednje leto vpiše na UNI program, kjer bodo imeli zaradi te "diskriminacije" prednost. Sedaj me zanima, ali bi fant obdržal status, če se vpiše le na 5. predmet ali bo moral vpisati kar en faks in poleg vsega še opravljati 5. predmet in ga po možnosti še plačati?
Če ve kdo kaj več o tem, mu bom zelo hvaležna.


naj se vpiše na maturitetni tečaj in pač tam obiskuje samo ure tega predmeta ... z vpisom na MT pa bo obdržal tudi status dijaka ... nisem samo sigurna kako je s prisotnostjo, če te izpišejo če manjkaš preveč nasploh ... mogoče bi bil to problem...jst bi se na tvojem mestu pozanimala o tem kjer izvajajo MT, pomoje se da tud zmenit ... vsekakor se bolj splača poskusit to kot pa vpisovat na fax in tam izgubit tisto eno možnost prepisa/ponavljanja ki lahko mogoče nekoč še kako pride prav
maLLLa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a maLLLa » 01. Jun. 2009 19:11

hey.

mene pa zanima, če lahko se gre opravljat maturitetni tečaj, če nimam končanega zadnjega letnika izobraževanja 3 + 2 - se pravi zadnjega 2. letnika? In kdaj se je potrebno vpisati v poklicni tečaj?

Hvala za odgovore
Če želimo doseči cilje, ki smo si jih zastavili, se moramo za njih
potruditi, pri tem pa moramo poslušati sebe in ne drugih, ker edino
sami vemo kaj je dobro za nas...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jun. 2009 21:17

^^Splošno maturo lahko delaš kot "21-letnik" (brez dokončanega šolanja), za poklicno pa moraš met vse opravljeno.
Pika91
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 31. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika91 » 01. Jun. 2009 21:45

*AnNy napisal/-a:jst tut delam MT, oz trenutno hodm samo na angleščino kot 5. predmet. Vpisala sm 3 predmete pa dva izbirna. lahko bi že prej hodila k ang. sam nism mela še poklicne mature narejene k sm šla na zimski rok.tko da zdj sm se izpisala iz tistih predmetov k jih ne bom obiskovala in mam zdj 2 mesca da se napiflam anglo :D

A to je možno da se upišeš kao MT pa pol delaš sam en predmet?
Ker men so rekli na šoli da to naj nebi blo mogoče zdej pa a je odvisno od kraja al kk?
Se mal zanimam za te stvari ker če ne pridem zraven zarad točk mam namreč samo poklicno maturo oz. jo delam :) in bi šla pol ta predmet en nardit če mi ne uspe.
maLLLa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a maLLLa » 03. Jun. 2009 8:55

Do kdaj in s kakšno prijavnico se je potrebno prijaviti v maturitetni tečaj in koliko stane ta tečaj?
Če želimo doseči cilje, ki smo si jih zastavili, se moramo za njih
potruditi, pri tem pa moramo poslušati sebe in ne drugih, ker edino
sami vemo kaj je dobro za nas...
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 04. Jun. 2009 17:35

Prijaviš se lahko do 11.9.2009, prijavnico najdeš na www.mss.gov.si. Na nekaterih gimnazijah ta tečaj plača ministrstvo, zato je zastonj. Drugače pa mislm da je okol 1.500€(najbrž se motim :) nej me kera popravi).

P.S. Ne bom nehala težit, dokler se katera ne javi, da gre v Kranj na mat.tečaj :D . Uf pa še nekej: če npr. padem en predmet na maturi in grem delat v jesenkem roku, kjer rezultate dobimo 7.9., je izvedljivo da se prijavim na mat.tečaj v 1.roku(pač do 11.9. ko so prijave)?
jackie21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 8. 2009
Kraj: šk loka

Neprebrana objavaNapisal/-a jackie21 » 30. Avg. 2009 8:27

*daddy's girl* napisal/-a:Prijaviš se lahko do 11.9.2009, prijavnico najdeš na www.mss.gov.si. Na nekaterih gimnazijah ta tečaj plača ministrstvo, zato je zastonj. Drugače pa mislm da je okol 1.500€(najbrž se motim :) nej me kera popravi).

P.S. Ne bom nehala težit, dokler se katera ne javi, da gre v Kranj na mat.tečaj :D . Uf pa še nekej: če npr. padem en predmet na maturi in grem delat v jesenkem roku, kjer rezultate dobimo 7.9., je izvedljivo da se prijavim na mat.tečaj v 1.roku(pač do 11.9. ko so prijave)?


ewo jz grem :D sam morm se še prjawt jt tko p sm že tm :) k sm glih končala 3. letnik za cvetličarko ubiram bližnco za na fax :D no dj mi raj piš n msn : packa.in.da.haus@hotmail.com d se bolš spoznawe :D

:D
Sam sebi si najboljši prijatelj in najhujši sovražnik :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov