Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 19. Feb. 2009 10:34

jaz sem zdaj na maturitetnem tečaju. nisem se še nič začela učit :(
saj mam še 3 mesece, zdaj počasi začenjam. samo sploh nimam delovnih navad.

samo, a je ta matura res tako težka? k jih dost ne naredi. to me skrbi.

a ga je katera naredila?
Uporabniški avatar
ipomea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 25. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ipomea » 19. Feb. 2009 12:16

No jaz sem maturitetni tečaj naredila že nekaj let nazaj.

Težave sem imela samo z matematiko, ker nisem imela dobre podlage od prej, ampak sem vseeno naredila.
Pri drugih predmetih pa nisem opazila razlike.

Svetujem ti, da ugotoviš pri katerih predmetih ti manjka podlage in se učenja loti čimprej, ker 3 meseci hitro minejo.

Kar se pa tiče tega da jih dosti ne naredi. Mislim da je pač odvisno od tega koliko si se naučila v prejšnji šoli in kakšne delovne navade imaš.
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 23. Feb. 2009 18:57

največji problem je ponavadi matematika ... ne zato ker bi bla težja, ampak zato ker se pač na srednji predela dost manj snovi kot v gimnaziji in potem moraš to notr dobit in tista enkratna razlaga pri pouku zaradi hitenja pogosto ni dovolj

pa pač dost je odvisno od tega kaj vse in kako so ti določen predmet odpredavali profesorji v srednji šoli - torej kakšen je primanjkljaj, ki ga moraš dobit noter + kakšen je bil tvoj odnos do predmeta (npr. če te je predmet zanimal in z njim nisi imel večjih težav jih posledično ne bo veliko tudi na maturi)

itak pa skoz strašijo ... in matura je le prva stopnička pred faxom, kjer se ti potem zdi vsak izpit matura zase (ki pa spet ni nepremagljiv ;)) ... meni se zdaj ko se spominjam za nazaj zdi matura smešno lahka pa čeprav je nisem naredila z odliko
Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 03. Mar. 2009 14:00

Pozdrav vsem!
Mislim,da še ni bilo nikjer napisano. Zanima me koliko stane MT za odrasle, ali je tudi za odrasle brezplačen?
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 03. Mar. 2009 18:23

Mislim, da pride okol 1600€.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 03. Mar. 2009 19:15

Uf, to pa skoraj tak kot šolnina za visokošolski študij :x
cufka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 3. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cufka* » 04. Mar. 2009 0:13

Živjo!
Končujem sredno trgovsko šolo.In potem bi se vpisala na MT pa upam da bom naredila.In imam eno vprašanje. Če bi šla jaz 3+2 bi bla po poklicu ekonomski tehnik z opravljeno poklicno maturo, če pa grem zdaj delat MT bi bila še vedno trgovka?kaj bi bila npr. plača še vedno ista če se zaposlim v trgovini?
Mi je en frend rekel da če mam narejeno poklicno maturo da je zelo težko da bi dobila službo. Je to res?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Mar. 2009 1:44

boljš je če greš direkt na maturitetni tečaj,kot pa 3+2.Ker maš pri maturitetnem tečaju in narjeni maturi potem priznano gimnazijsko smer,pri ekonomskem tehniku pa poklicno maturu in če se kdaj odločiš za faks, maš odprith več možnosti še za univerzitetne študije in ne samo visoko in višješolske.
za šiht prodajalke je pa pomojem isti đao, če maš poklicno al pravo maturo.če si zaposlena kot prodajalka, verjetno tud če si diplomirani praunik ne boš mela 3000€ plače,ampak pač plačo, ki jo dobivajo prodajalke.Mogoče se kšn cent razlikuje, ampak prevelke razlike pa pomojem ni.
Lohk pa u usakem primeru naletiš na dobro štcuno,ki ti dobr plača, neglede na poklicno/pravo maturo.
res ti predlagam maturitetni tečaj, maš usekakor več opcij odprtih.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 04. Mar. 2009 8:36

Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 04. Mar. 2009 22:11

Cufka, jaz sem na istem kot ti. S tem, da sem jaz po koncani trgovski sla delat splosno maturo, jo uspesno nardila in zdaj studiram. Ce imas zeljo in resen namen na koncu dostudirat, ti priporocam splosno maturo. AMPAK zavedaj se, da je tvoje predznanje res slabo (jaz sem poleg tega imela narejeno se eno tako levo vecerno) in bos v maturo morala vloziti res ogromno casa in energije. Ce nii popolnoma prepricana vase, bi ti rajsi priporocila +2, ker imas na koncu vendarle 2 poklica. Ce si, pa go for it. Definitivno se splaca.

Na koncu imas priznano gimnazijsko maturo in s tem peto stopnjo.
cufka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 3. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cufka* » 05. Mar. 2009 20:02

hja sj druge izbire nimam.ker sm šla na trgovsko sam zarad tega ker je bila lahka, ker mi ni nič kaj druzga tok zanimalo. zdj me zanima tok da bi neki delala za računalnikom...in to je najbolš da grem na MT in pol naprej ane?sj vem da grem lahk tud +2 sam nočm u trgovini delat ker nisem tok zgovorna.to pa je najpomebnejše pri prodajalki. Kaj se da it kam naprej k (če) končam to maturo, na kater fax al kako se že reče to nadaljevanje da bi neki delala za računalnikom?tajnica al pa kaj podobnega.

aja pa ste kaj tud delale preko študenta k ste še zravn delale MT?
kolk ur na teden pa so te ure za tečaj?al je dopoldne al popoldne?

aja...pa itak nimam kj za zgubit, pa itak je brezplačen ta MT...pa tud če padem ga bom 100% nrdila nasledne leto :P pa bi blo isto kot da bi šla 3+2
pa itak se bom tud potrudla.tle na trgovski se nism skor nč učila...še posebej za ta 3. letnik...in sm prav dobra:D
Zadnjič spremenil cufka*, dne 05. Mar. 2009 20:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Mar. 2009 20:07

cufka* napisal/-a: hja sj druge izbire nimam.ker sm šla na trgovsko sam zarad tega ker je bila lahka


upam da kaka devetosolka to bere..... :wink:

ce se bos odlocla za MT pa le resno vzet, to ni hec. pomojem da more bit kr tezko iz ene druge sole. da se, itak, ampak bo treba vlozit nekaj truda..
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 05. Mar. 2009 20:25

Men je dons prjatlca rekla, da je MT brezplačen (od vedni) in da oni še obilno malco dobijo. Sem pa vedno mislla da je za plačat, pa tud tle se govori o 1600e?
Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 05. Mar. 2009 20:30

Ja classy to je verjetno odvisno od tega koliko si star. Jaz vem, da ga bom mogla plačat - sem zaposlena, pa že kar nekaj let iz srednje
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 07. Mar. 2009 18:38

Jaz grem oktobra letos na maturitetni tečaj, pri nas starostnih pogojev ni, edino za redno zaposlen ne smeš bit, to bo pa kriza, glede na to, da redno delam.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]