Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
pebbles
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 13. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pebbles » 14. Sep. 2006 17:13

jst sem par let nazaj hodila na MT v Lj na gimnazijo Moste, pa sm končala srednjo ekonomsko šolo z pravdobrim uspehom, pa sm maturitetni tečaj uspešno opravila in na koncu maturo pisala z povprečno oceno 3...

dobr je če se tega resno lotiš in hodiš na predavanja, še posebej tista pri katerih se ti zatika.

se mi zdi da je slovenščina dost podobna k na zaključnih, sam da se esej posebi piše, angleščina je tud dost podobna, pri matematiki je par stvari več, sam so pa tud naloge ful splošne na maturi, pol sm pa mela še psihologijo in geografijo. Geografija je bla dost podrobna, vse tiste regije si moru znat...

mislm, da če hodiš sproti in si mela v srednji dober uspeh, mislim da ne bi smela met težav, mislm da majo največ težav tisti k pridejo z 3-letnih šol (frizerska,...), k pol stvari nikol vidl niso in se morjo res ful učit da nardijo. Večina jih tud še eno leto pol obiskuje MT.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 15. Sep. 2006 0:47

Jaz sem delala poklicno vecerno in sem maturo po MT skoraj naredila z ocenami: 3, 5, 5, 5+2 in 1. Zal mi matematika ni sla ravno najbolje in zdi se mi, da tudi v drugem roku ne. Pa nic hudega, naslednje leto jo naredim s 3.

Vse se da, ce se hoce. Je pa res, da potrebuje clovek ogromno motivacije.
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 30. Sep. 2006 13:24

Mene pa zanima, če se je kdo prjavu na mt samo z dokončano osnovno šolo pa tistim preizkusom iz tretjega letnika. Me zanima kako izgleda ta preizkus?
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 01. Okt. 2006 12:02

*tenisačica* napisal/-a:Mene pa zanima, če se je kdo prjavu na mt samo z dokončano osnovno šolo pa tistim preizkusom iz tretjega letnika. Me zanima kako izgleda ta preizkus?


a je to sploh možn? sj ne morš it s 16 na fax. vsak more met sredno šolo predn gre na fax
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 01. Okt. 2006 12:09

zakaj pa ne bi mogu pr 16 na fax???svasta.
pa sej maturitetni tecaj je zaključena šola!!!
maturitetni tečaj,tista predavanja, to je kr neki, jst sploh nism hodila na predavanja, k itak niso nč razlagal, ampak je foxa sam na hitr iz vsake snovi tri naloge napisala na tablo in pol prekontrolirala še bl na hitr, če smo vsi vse poštekal in to je blo to.tko da sm se lepo sama dona učila.
edino kar sm se ornk učila je bla mata, ker je pač nism delala na srednji oziroma sm mela skoz šut in sm se pač to mogla naučit a ne, sama.
pa sm se velikp reveč učila, kr na maturi so ble najbolj osnovne možne naloge kar obstajajo
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 01. Okt. 2006 12:36

kje bo pa dobila točke za na fax. sj se šteje tudi 3 in 4 letnik.
ne poznam nobenga takšnega "genija" da bi bil sposobnen pri 16 delati fax. to je teži kot srednja šola. razn kak fdv je baje enostaven.
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 01. Okt. 2006 16:47

kje bo dobila točke?
dvakrat se šteje matura, tuki jih bo dobila!
jst sm mela na maturi 16 pik in pol so mi tko šteli še za 3 in 4.letnik in nako ncu ko se vse sešteje, sm mela 66 točk!!
pa kake veze majo leta s študijem, kaj je s tabo bejba.če se bo ta pr šestnajstih naučila maturo in jo nardila, pol bo lih tok znala k ti k boš pr osemnajstih nardila maturo.snov je ista, štekaš??
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 01. Okt. 2006 16:48

pa noben fax ni enostavn.ti si pa zlo slabo informerana os tvareh :?
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 01. Okt. 2006 17:05

ja in zdaj boš rekal da je medicina enako težka kot fdv.

in od kje imaš podatke da je to možn, da jo bodo tako zgodaj sprejeli na fax. noben 15 letnik ni tako pameten. ja naučila se bo že, ampak od tega potem ne bo imela nobenga znanaj.
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 01. Okt. 2006 18:41

no sem vprašala teto, ki je profesorica na gimnaziji, da ne bom govorila na pamet in me boste ve napadale, če je možno da greš po osnovni šoli na maturitetni tečaj. no to NI možno. imeti moraš katero koli srednjo šolo, ki ima 4 letni program.
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 01. Okt. 2006 18:52

ellizabeth napisal/-a:no sem vprašala teto, ki je profesorica na gimnaziji, da ne bom govorila na pamet in me boste ve napadale, če je možno da greš po osnovni šoli na maturitetni tečaj. no to NI možno. imeti moraš katero koli srednjo šolo, ki ima 4 letni program.


Saj, meni se to čist prav zdi.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 01. Okt. 2006 20:29

Tole je pa mal za lase privleceno. Poglejte si 24. clen zakona o maturi. Da je laz, pa lahko trdim iz enega preprostega razloga. Jaz sem delala maturi s triletno solo. In tudi z opravljeno osnovno solo se lahko dela. Na dva nacina: kot 21-letnik ali z maturitetnim tecajem (predpogoj je preizkus znanja za 3 letnik gimnazije). Tocke se pa stejejo malce drugace, in sicer se uposteva le matura.

Gotovo pa ni to lazja pot in na faxu bo 16-letniku gotovo zelo tezko. Poleg tega se mi zdi srednja sola pomemben del clovekovega zivljenja in ga ni pametno kar preskociti.
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 01. Okt. 2006 22:49

hehe MATURITETNI TEČAJ naredi lahko vsak nihče ni tako nesposoben da mu to ne bi ratalo,če je volja in veselje do določenega cilja se vse da...

8 ur učenja na dan :eek: pa slabo narediti maturo...veš jaz to ne vrjamem,če se je res učila 8 ur na dan kar pa recej dvomim bi maturo naredila vsaj 3 ali 4 se ti ne zdi???...


kar se pa tiče Kranjske kremšnite imam pa jaz drugačne podatke 2 leti nazaj se jih je vpisalo 23 dijakov na MT iz Kranjskih šol...od tega so maturo naredili VSI in več kot polovica je imela povprečje več kot 3...
To se pravi tistega leta ni nihče obupal in močno dvomim da se kdo upiše na MT potem ga pa po 2 mesecih pusti, gre vsaj potem delati 5 predmet,ker drugače se lahko odpove faxu :D ...to so moje izkušnje iz parih let kaj pa sedaj delate tam pa nimam pojma!
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 02. Okt. 2006 14:09

ellizabeth napisal/-a:no sem vprašala teto, ki je profesorica na gimnaziji, da ne bom govorila na pamet in me boste ve napadale, če je možno da greš po osnovni šoli na maturitetni tečaj. no to NI možno. imeti moraš katero koli srednjo šolo, ki ima 4 letni program.

to je pa čist mem usekal.jst nism mela narjeno srednjo šolo,manjkala sta mi 3 pa 4 letnik, se prav srednja šola ni narjena, tko se to šteje draga moja, šteli so mi samo osnovno šolo, tko da tuki te takoj demantiram, je pa res,da kot je že ena rekla, če si mlajši od 21, je maturitetni tečaj obvezen in moraš narest preizkus znanja, da greš lah na maturo.
tisti ki so nad 21 jim predavanja in vsi ti preizkusi niso obvezni.
se prav, da če bo en pr petnajstih opravil ta preizkus znanja in potem še maturo, potem mi je totalno neumno trdit, da ta petnajstletnik ni enak sposoben kot un k jih ma 18!!!!lahko pa da je še bolj sposoben, kot se je že velikokrat pokazalo.
pa ja trdim, da je neumna ta izjava, da je medicina težja od fdv ja, dva poklica se ne morta primerjat med sabo, na vsakem faxu pa moraš znati določeno količino informacij, da bi ga nardil, zato faxi med seboj niso primerljivi na vseh se je pa treba ornk učit!!!
na vseh
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 03. Okt. 2006 4:48

men so tko rekl.
kokr je rekla FemmeFatal je srednja šola zelo pomembna za razvoj. mislim, da človek veliko zamudi, če ne gre v srednjo šolo.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov