Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

jackie21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 8. 2009
Kraj: šk loka

Neprebrana objavaNapisal/-a jackie21 » 07. Sep. 2009 13:29

=)
Sam sebi si najboljši prijatelj in najhujši sovražnik :D
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 31. Jul. 2010 12:25

živjo! jaz sem se pa za letos prijavila na maturitetni tečaj na Arkerčevo v LJ. Za smeri kjer bi rada nadaljevala je dovolj je 5 predmet, vedar ga letos nisem opravljala ker se mi ni dalo. prijavila sem se za likovno teorijo na oblikovni ampak nisem uspela zbrat 10slik in ni blo potem nič.

Zanima me če v primeru da ne naredim splošne mature na koncu leta lahko uporabim le en predmet tistega ki bi bila ziher da ga bom naredila in ga uporabim kot peti predmet?

se pravi ali lahko en predmet od 5h uporabit tudi kot 5 predmet za vsak slučaj. Se da prijaviti na fakulteto tako da imaš odprte obe možnosti a) splošna matura in b) poklicna matura + peti predmet? poklicno maturo imam narejeno. Nekaj podobnega ste se že menle ampak nisem zasledila nogenega odgovora. Prosim če mi katera pomaga=) hvala
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 31. Jul. 2010 13:43

Kdorkoli? vem da ima zagotovo kdo podobne izkušnje in vekaj o tem=) prosim...
Perchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Perchy » 31. Jul. 2010 21:14

ne, ker se tm prijaviš, da delaš splošno maturo in če ne narediš pač ne narediš in je ne priznajo..
Uporabniški avatar
Sangie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sangie » 07. Sep. 2010 9:07

dark.angel, če ne opraviš cele mature se tudi predmet, ki bi ga želela uporabiti kot 5.predmet in si ga mogoče opravila, ne bo upošteval, kot je že bilo rečeno. vendar če boš opravila vseh pet predmetov, lahko 2izbirna potem uporabiš kot 5.predmeta :)
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 07. Sep. 2010 13:26

Hvala Sangie:)
Uporabniški avatar
kitty cat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kitty cat » 07. Sep. 2010 16:09

Jaz tudi mislim it delat na aškerčevo maturitetni tečaj. :) Do (nekje) 28.9. so prijave, ne? Dark angel, a ti si to leto pavzirala ali si vseeno kaj študirala? No, jaz hočem drugo leto priti na pravo, zato bi šla delat splošno maturo in seveda da jo naredim kolikor se da dobro.
Alta alatis patent.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 07. Sep. 2010 16:26

meni se zdi da so prijave do 11.9 raje preveri da ne boš prepozna.=) jaz sem letos komaj končala srednjo. Nameravam it pa na akademijo za likovno umetnost in je UNI tko da pa bo treba še enkrat delat maturo:D
Uporabniški avatar
kitty cat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kitty cat » 07. Sep. 2010 16:35

Aha. No, jaz sem lani zaključila sš (poklicno maturo + 5. predmet), kar pa je dovolj samo za določene uni programe 1. stopnje (bolonc), ne pa tudi za pravo ali psihologijo, kamor se imam željo vpisat drugo leto. Se bo treba letos potrudit, da nam uspe, ane? :wink:
Evo, jaz sem se tudi prijavila danes. A to smo vsi sprejeti, ali imajo določeno število razpisanih mest? Kolikor sem razbrala, nas razdelijo v štiri oddelke in to je to? :)
Alta alatis patent.
Uporabniški avatar
Sangie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sangie » 07. Sep. 2010 17:30

mene pa še zanima če sta vi2 kaj razmišljali o dveh izbirnih predmetih.. kaj bosta vzeli? kolk sem se jaz pogovarjala z bivšimi sošolci, ki so že dali skozi splošno maturo so mi predlagali geografijo. sama sem razmišljala tudi o biologiji, pa so mi jo odsvetovali, ker je ogrooomno snovi.
pa še eno vprašanje. v modrem razpisu nekje od začetka so napisani predmeti, ki si jih lahko izbereš kot 4. in 5. pri maturi. ampak ko sem se pogovarjala z bivšimi gimnazijci so rekli, da so oni dobili bistveno daljši seznam predmetov. med njimi tudi pedagogiko, za katero sem se sama zanimala. kako je s tem?
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 07. Sep. 2010 17:52

glede seznama tudi sama opažam da je nekje napisanih malo predmetov nekje pa ful več. Jaz sem napisala geografijo in psihologijo. Čeprav za je prihologijo naša tajnica zelo odsvetovala da je to najtežje in da naj zberem sociologijo ampak sem vseeno mnenja, da je psiha bolj logična in zanimiva.
Uporabniški avatar
Jetta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jetta » 07. Sep. 2010 17:56

Jaz bom tudi izbrala psihologijo in geografijo. Do kdaj pa je to treba izbrati?
Sicer pa vidim, da nas gre tukaj kar nekaj na Aškerčevo delat MT :wink:
Zadnjič spremenil Jetta, dne 03. Okt. 2010 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 07. Sep. 2010 18:17

prijavnico morš poslat do 10.septembra in gor morš napisat tut izbirna predmeta
Uporabniški avatar
Sangie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sangie » 07. Sep. 2010 18:25

jaz pa nevem.. psihologija. hmm.. ni preveč moj predmet, čeprav so mi všeč esejska vprašanja. mi precej bolj ležijo kot zaprta. geografija se mi dopade tudi ker je 40% terenskih vaj.
bom še ju3 poklicala informatorko, da mi razloži nekaj nejasnih stvari in bom vprašala za tisti tapravi seznam. ga pol prilepim, če vaju zanima.
drugače pa jaz še nisem rabla tega točno komu povedat al pa napisat, kaj bom mela. to bomo verjetno uredili v prvih dneh pouka al pa na sestanku pred začetkom, čez dober teden.

Jetta, jaz bom maturitetni tečaj obiskovala na dobi v mb :)
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 07. Sep. 2010 18:31

aja pol pa možno jst sm to prou za aškerčevo gledala =) tm je do 10ga prijavnica. Za terenske vaje pa nism vedla..ful fajn :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov