Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 18. Jun. 2007 10:11

Jst imam pa eno novo vprašanje. Zaradi moje neumnosti se nisem vpisala tam, kamr hočem, ampak sem se na veliko zafrknila, in bom eno leto lepo doma sedela pa čakala, da se drugo leto lahko vpišem tam, kamor želim. In sem razmišljala da bi se samo zaradi statusa vpisala na maturitetni tečaj, pa me zanima, kako poteka, pa kaj ti morejo, če si vpisan pa ne obiskuješ tečaja.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 18. Jun. 2007 18:37

Čas za vpis maš mnda do oktobra. Sam vpišeš se, pa maš sam status. Nimaš nobenih obveznosti (vsaj na Ekonomski v Celju ne). Sem ga js tut obiskovala, pa na polovici nehala hodit, pa raj prek študenta delala. Velik se jih je pa vpisal, pa že prve dni niso pršl v šolo. Odvisno, kje ga boš delala. Pozanimaj se, al pa tu napiš kera šola, pa ti mogoč katera odgovori, ki je obiskovala maturitetnega na tisti šoli.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 19. Jun. 2007 9:53

Jst bi to delala v novem mestu, sem se pogovarjala že, pa sm zvedla sam to, da te lahko vn vržejo če ne hodip, obisk je "obvezen"..nč dobrga zame :D
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 19. Jun. 2007 10:14

Pri nas so prisotnost zapisovali. Ni bilo sicer sankcij, ce nisi hodil redno (mnogi so namrec tudi delali), ampak po prvi konferenci se za tiste, ki so bili vpisani zaradi statusa, ni tako dobro koncalo.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 19. Jun. 2007 12:31

Kje si pa delala maturitetni tečaj? Po prvi konferenci so tiste izpisali al ja ;D
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 19. Jun. 2007 17:20

Jaz sem delala MT na 1. gimnaziji v Mariboru in so preverjali prisotnost in po nevem kolkih neopravicenih so jih izpisali.

Je pa vrjetno odvisno tudi od sole.

Sicer pa ti vrjetno ne bo skodlo, ce bos naredila MT, saj delas tudi lahko zraven saj imas obicajno vecinoma dopoldan pouk.

Ce pa se ti gre res samo za status pa se vpisi na bilo kateri fax v drugem oz. tretjem roku. Na enega ko ves da bos 100 % sprejeta pa je to boljse. Vsaj po mojem.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 19. Jun. 2007 17:27

Jst bi se rada vpisala na samo en določen fax, ki pa je vsako leto na polno zaseden, letos se pač nisem gor prijavila, ker se (bila) neumna :D In ne bi se rada nekam vpisala, ker mi gre eno leto v zrak, če pa potem na faxu kjer mislm zares delat padem letnik sem brez statusa, kat ne zna bit glih zabavno :D Zdej pa tko razmišljam, kokr mi je povedala že ena iz tega foruma da bom hodila do ene 3,4×na teden, pa probala kej nardit, na maturo pa potem ne bom šla, bom šla pa pogledat na vsake tolk cajta
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 19. Jun. 2007 17:33

Aha. Ja, potem si tisto eno "dovoljeno" leto zaseres, ce res tocno ves kaj bi rada.
Pa vpisi se na MT, saj skodit ti res nic ne more. Saj fajn vrjetno ne bo, ker dvomim, ce ves to tak ni to.
Pa saj tud ce se nic ne ucis in imas slabe ocene je boljse, kot pa da ne hodis in dobis neopravicene pa te lahko izpisejo. Zarad slabih ocen te ne morejo :)
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 19. Jun. 2007 18:29

Ja, točno tko jst mislim nardit. Mal bom šla pogledat, šla bom pisat kak test, da bi pa redno hodila in resno delala se mi pa ne da, raje delam preko študenta :D Glavn mi je status :D S kakšnim uspehom pa ste ve prišle na maturitetni tečaj?
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 19. Jun. 2007 18:36

S prav dobrim uspehom.
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 19. Jun. 2007 20:03

Jaz z odlicnim.
Ampak je odvisno na katero solo gres. Ene majo omejitev, ene pa ne. Odvisno kolko jih sprejmejo, pa kolko se jih prijavi.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 20. Jun. 2007 7:58

Jst sploh ne vem kaj naj :rofl:
K veste mogoče, če se prepis iz višje na visoko šteje kot prepis in če padeš se ti šteje to ko greš na visoko šolo, al tam začneš od "začetka"?
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 20. Jun. 2007 9:30

Kak uspeh pa imas?
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 20. Jun. 2007 11:00

**SiMoN@** napisal/-a:Kje si pa delala maturitetni tečaj? Po prvi konferenci so tiste izpisali al ja ;D


V Trbovljah sem ga delala. Ce so se izpisali, pa ne vem, ker jih nismo nikoli videli. :lol:

Simona ... visje sole in visoke so cisto locene, tako da prepis na visjo solo ni isto kot prepis z visoke na visoko. Ce ves, kaj mislim. Ce se prepises na visjo solo, to ne pomeni, da si izkoristila tisti en prepis. Se vedno se imas moznost enkrat prepisat nazaj na visoko (ce nisi ze ponavljala/se prepisala).
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 20. Jun. 2007 13:07

_Petra_ napisal/-a:Kak uspeh pa imas?

Uspeh letos je bil dober

FemmeFatal napisal/-a:Simona ... visje sole in visoke so cisto locene, tako da prepis na visjo solo ni isto kot prepis z visoke na visoko. Ce ves, kaj mislim. Ce se prepises na visjo solo, to ne pomeni, da si izkoristila tisti en prepis. Se vedno se imas moznost enkrat prepisat nazaj na visoko (ce nisi ze ponavljala/se prepisala).


To pomeni, če jst eno leto kao hodm na višjo šolo(smer komunala-to sm dala prijavo), in nič ne naredim-padem letnik, pa se prepišem na visoko šolo(predšolska vzgoja) se mi ne upošteva da sem jst eno leto že zabluzila, in če enkrat padem, to pomeni, da mam vseeno status še naprej?
Men je mal čudno tole

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]