Ko gremo otroci na svoje...

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 28. Jan. 2009 21:23

Zadnjič spremenil positive vibration, dne 13. Apr. 2010 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 29. Jan. 2009 10:14

tanika* napisal/-a:ravno dva dni nazaj, ko je bila debeta o življenju na svojem se začne jokat, prime za srce in me obtožuje da bo umrla zarad mene.

to je že čustveno izsiljevanje. mislim, da je res čas, da spokaš, ampak probaj na lep način, da res ne bo še koga kap zaradi tega. mogoče je tudi (ugibam) komunikacija s tvoje strani napačna. mislim, da bi se dalo vse zmenit na normalen "odrasel" način. je pa res, da nekateri starši ne razumejo, da so otroci polnoletni in da se lahko tudi osamosvojijo.
ne razumem, kako so lahko nekateri starši tako posesivni do svojih otrok, ampak verjetno te hočeta samo zaščititi.
tanika* napisal/-a:Ma glede flata pa mislim, pa nikoli ni lahko, se je potrebno prilagajat, učit, sem mu jasno rekla, da js ne bom nobenmu mamica, bo tud sam kej pospravu, naj ne pričakuje kosila na mizi vsak dan (s tim ima največji problem) ampak če se hoče se da vse uredit....

to je valda logično, da ne boš ti edina, ko boš pospravljala pa kuhala, pa posodo pomivala. to mu daj jasno vedet že prej (očitno si mu že povedala). se mi zdi neumno, da bi fant to sploh pričakoval!
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 29. Jan. 2009 11:28

Jz sm še vedno preceej odvisna od staršev (ne po svoji izbiri) čeprav ne živim več pri njih. Bi pa zelo zelo rada da ne bi bilo tako ker mi je res že presedlo prositi za vsak evro. Nevem pa, zakaj naj starši ne bi pomagali otrokom iti na svoje. Iz nekega čudnega principa sigurno ne bi bla še nekaj let doma. Kot pravi moj dragi:"Na denarju ne piše, od kje je prišel" :)
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Jan. 2009 11:56

pepelčica napisal/-a:Jz sm še vedno preceej odvisna od staršev (ne po svoji izbiri) čeprav ne živim več pri njih. Bi pa zelo zelo rada da ne bi bilo tako ker mi je res že presedlo prositi za vsak evro. Nevem pa, zakaj naj starši ne bi pomagali otrokom iti na svoje. Iz nekega čudnega principa sigurno ne bi bla še nekaj let doma. Kot pravi moj dragi:"Na denarju ne piše, od kje je prišel" :)


ja se strinjam :D

nevem zakaj ne bi blo se tega - ''nekaj vmes''...vecina punc na tem forumu vidi samo dva mozna stanja - da si doma odvisen od druzine, ali da gres na svoje in si popolnoma sam sluzis za use... :roll: in takoj nekaj gnjavijo ce katera gre na svoje pa ji se starsi malo primaknejo :D

eh principi principi :lol:

sigurno je fajn obcutek da si sam in da si cist sam odvisen samo od sebe, da ti nic ne pomagajo, ampak nevem zakaj bit doma ce te moznosti pac se ni, obstaja pa vseeno moznost zivet drugje? :wink:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Jan. 2009 12:26

*purple* napisal/-a:Namreč, tukaj nas je večina študentov in je mal težje se preživljat preko študentskega dela in plačevat najemnine (sploh v ljubljani so precej visoke) če pa nisi zihr a boš meu drug mesec za flet plačat al ne.Poleg tega pa pri dostih najemnikih obstajajo pogodbe, kjer morš položit varščino za stanovanje (najemnino) za več mesecev naprej.Mislm, pa da ma malokater študent recimo 2000 evrov al pa tud taužnt kr tkole za skeširat.

In kot smo ugotovl, ne pomaga ti najemniško stanovanje in nost prat cunje usak vikend domov in pdoobne zadeve.Jst mislm, da če že, naj človek mal počaka z osamosvojitvijo in jo spelje takrat ko bo to res stoprocentno mogoče.


no, no...tako hudo spet ni. zamenjala sem že tri stanovanja v Ljubljani in še nikoli nam ni blo treba dat 2000€ varščine.
prvo stanovanje nas je prišlo okoli 500€ (3 sobno), drugo 440€ (trosobno), pa smo bli obakrat na ful fajni lokaciji, direkt v centru. stanovanje se da najdet tudi za dokaj spodobno ceno (relativno :D ) in brez ubijalskih varščin. ga je pa treba znajt najdet.

glede ostalih samostojnostnih stvari....pa če bi svoji mami nosla svinjske cote domov za vikende bi me prec pisano gledala. pralni stroj je včasih že vključen v opremo najemniškega stanovanja, rabljen stane 40€, salamonc jih je poln.

glede preseljevanja, kljub temu, da maš moznost živet doma ...pa tako...letos sem absolventka in mi ni treba bit v ljubljani. doma mam pol hiše samo zase, pregrajene, z ločenim vhodom (v bistvu si etažo deliva z bratom) in cca 100m2 bivalnega prostora.
zaenkrat mi na misel ne pride, da bi se selila nazaj domov (edina v primeru, da nenačrtovano zanosim in se zgodi še par drugih stvari). živet sam, da si hiše ne deliš je precej drugače. in meni osebno, precej boljše. kar pa ne pomeni, da obstaja samo ta možnost.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 29. Jan. 2009 13:03

Kaj pa če bi bila ta vaša hiša v Ljubljani? Mislm da študenti, k prihajajo od drugod večkrat pol ostanejo na svojem, ker so že itak bli prisiljeni it.
Men se zdi res neumno, da bi jst šla zdej iskat najemniško sobico, k mam doma res ful prostora. Pa tut če ne bi mela, ne vem, se mi ne zdijo študentska leta taka za brezveze zapravlat sam zarad samostojnosti.
Vsi moji bivši sošolci iz gimnazije (iz LJ oz. okolice) so doma pr starših med študijem, tko tisti s hišami, kot tut uni z 2sobnimi stanovanji.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Jan. 2009 13:17

sončk napisal/-a:Kaj pa če bi bila ta vaša hiša v Ljubljani? Mislm da študenti, k prihajajo od drugod večkrat pol ostanejo na svojem, ker so že itak bli prisiljeni it.
Men se zdi res neumno, da bi jst šla zdej iskat najemniško sobico, k mam doma res ful prostora. Pa tut če ne bi mela, ne vem, se mi ne zdijo študentska leta taka za brezveze zapravlat sam zarad samostojnosti.
Vsi moji bivši sošolci iz gimnazije (iz LJ oz. okolice) so doma pr starših med študijem, tko tisti s hišami, kot tut uni z 2sobnimi stanovanji.


ja mogoce si pa katera zeli zivet s fantom ;)

no sej to je itak drugace ja, mi ki nimamo univerze v domacem kraju smo mogli pac it nekam, in sigurno se jih dosti ne vrne vec domov ker smo pac mogli it zivet nekam drugam. js npr. tut med pocitnicami ne grem domov, niti poleti ne bom sla :D bom isto hodila na 14 dni alpa tri tedne...
ce bi pa mela faks u domacem kraju - sm 100% da vseeno ne bi zivela doma, alpa bi sla studirat v maribor ali ljubljano (obratno od tega kjer bi zivela). pac mam visoko cojzovo, starsi so mi pripravljeni placevat najemnino, doma ne zdrzim dolgo oz. se cist prevec kregamo, zato sm komi cakala da grem, zdej se pa super razumemo :D ful rabim svoj mir in svobodo, pa mamo tut doma veliko hiso takoj zraven mesta, pa mava s sestro svoje nadstropje...
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 29. Jan. 2009 13:25

sončk napisal/-a:Vsi moji bivši sošolci iz gimnazije (iz LJ oz. okolice) so doma pr starših med študijem, tko tisti s hišami, kot tut uni z 2sobnimi stanovanji.

sej to se meni zdi tudi logično, da si doma med študijem, če živiš v istem kraju. ne vem, zakaj bi plačeval najemnino, če si lahko doma. ne verjamem pa, da so lih najbolj zadovoljni, ker ne izkusijo "samostojnega" življenja kot drugi študenti.
meni je blo sicer fajn, da živim dovolj daleč stran, da sem najela sobo v lj, čeprav mi je bilo na začetku ful bad. sam se hitro navadiš živet sam in po svoje. zdej, ko sem pa spet doma, pa mi je tud fajn, ker mam lahko psa, ni mi dolgčas ...
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 29. Jan. 2009 13:47

Jz študiram v domačem kraju in vseeno živim sama s fantom. Sva si želela živeti sama in zdej se imava stokrat lepše kot prej. Nevem, zakaj bi se temu odrekla. Ni šans. Rajši sem prikrajšana pri čem drugem dalahko plačam najemnino, ker ni lepšega kot imeti svoj mir, skuhati kosilo, preden pride fant iz službe in nobenemu razlagat kam grem, zakaj to in to ni pospravljeno...Ne ne, tega ne zamenjam.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Jan. 2009 14:00

sončk napisal/-a:Kaj pa če bi bila ta vaša hiša v Ljubljani? Mislm da študenti, k prihajajo od drugod večkrat pol ostanejo na svojem, ker so že itak bli prisiljeni it.
Men se zdi res neumno, da bi jst šla zdej iskat najemniško sobico, k mam doma res ful prostora. Pa tut če ne bi mela, ne vem, se mi ne zdijo študentska leta taka za brezveze zapravlat sam zarad samostojnosti.
Vsi moji bivši sošolci iz gimnazije (iz LJ oz. okolice) so doma pr starših med študijem, tko tisti s hišami, kot tut uni z 2sobnimi stanovanji.


sej pravim, da obstaja več različnih variant. nima smisla v neki taki temi posploševat, ker to enostavno ni mogče. obstaja tisoč in en razlog zakaj se preseliš od doma in tisoč in en zakaj ostaneš doma.
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 29. Jan. 2009 14:11

red_rose napisal/-a:nevem zakaj ne bi blo se tega - ''nekaj vmes''...vecina punc na tem forumu vidi samo dva mozna stanja - da si doma odvisen od druzine, ali da gres na svoje in si popolnoma sam sluzis za use... :roll: in takoj nekaj gnjavijo ce katera gre na svoje pa ji se starsi malo primaknejo :D


1x je pri nas čisto na izi prišla debata na to življenje na svojem. je mami kar jasno izrazila svoje mnenje, da ko greš na svoje, se tudi sam financiraš. to pa pri nama sedaj ne pride v poštev. bomo pač še ene 3 leta takole: čez teden v ŠD, za vikend doma.

ko pa bova oba zaslužila, bova šla pa na svoje. ne morem se pa njemu obesit na hrbet, da me živi.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 29. Jan. 2009 14:21

Ma nevem jz tega ne razumem preveč. Meni je fant predlagau, da se preseliva na svoje in je sam rekel, da bo plačeval najemnino. Tako da moji pri tem nimajo nič. Mi pa mama še vedno kupi kej za oblečt, kar je isto kot da bi živela doma, samo stroškov jim ne delam. In tudi če bi imela službo in vse in ne bi potrebovala mame sm prepričana, da bi mi večkrat prinesla kej oiz trgovine in vprašala, če kaj potrebujem.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 29. Jan. 2009 14:30

rammsteingirl napisal/-a:
red_rose napisal/-a:nevem zakaj ne bi blo se tega - ''nekaj vmes''...vecina punc na tem forumu vidi samo dva mozna stanja - da si doma odvisen od druzine, ali da gres na svoje in si popolnoma sam sluzis za use... :roll: in takoj nekaj gnjavijo ce katera gre na svoje pa ji se starsi malo primaknejo :D


1x je pri nas čisto na izi prišla debata na to življenje na svojem. je mami kar jasno izrazila svoje mnenje, da ko greš na svoje, se tudi sam financiraš. to pa pri nama sedaj ne pride v poštev. bomo pač še ene 3 leta takole: čez teden v ŠD, za vikend doma.

ko pa bova oba zaslužila, bova šla pa na svoje. ne morem se pa njemu obesit na hrbet, da me živi.


Roko na srce, sta vidve glede stopnje samostojnosti zelo blizu ena drugi.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Jan. 2009 15:26

jullia_ napisal/-a:
Roko na srce, sta vidve glede stopnje samostojnosti zelo blizu ena drugi.


kdo zdaj kaj o stopnjah samostonjosti? :)

no vidis jullia_ ti si ena izmed tistih ki mislijo da si grozno nesamostojn ce zivis drugje pa ti starsi dajejo npr. 100€ na mesec (tako kot meni) sicer samo da se razuemmo se nimam za samostojno osebo in to sem vedno jasno povedala, sej sm pa samo 18 let stara mam se velik casa da to bom! :D

v glavnem, kaj tocno je toook narobe s tem? :D ful se mi zdi da mas nekaj proti (ne samo ti)

pac smo nesamostojni pa vseen zivimo nekje drugje, ce starsi umrejo (bog ne daj) nam bo vseeno lazje, ker js npr. sem navajena use pocet sama, gospodinjska opravila itd., in tega pac VECINA ki so se doma NI (vsaj ne tako zelo). ker je vedno tam MAMA. vem da tut taki obstajajo govorim za vecino....
teb se res zdi cist enako ce nekdo zivi doma in za use skrbi mama in ga tut prezivlja, kar sigurno z vsemi stroski znese vec kot 100€ na mesec, al ce zivi drugje pa mu dajo 100€ na mesec? (tako je pri meni, pac svoj primer najbolj poznam?

pa sej nocem nobenmu dokazovat da kok sm jst samostojna, sam js zase vem da sm stokrat bolj samostojna kot ce bi zivela doma! IN PIKA! to je pac DEJSTVO!!! :wink: in tut pocutim se veliko bolj samostojna od prijateljic, ker vem kako zivijo doma (npr. cote dajo v kos za perilo in potem se cez dva dni cudezno pojavijo zlozene v omari :D verjamem da marsikatera niti stroja ne zna vklopit). in ja vem da ste tuki tut take ki za use skrbite same doma, vseen zivite doma. js pac tle opazim neko razliko...

denar ni vse ves...samostojnost je se marsikaj drugega. in ogromna razlika je ce clovek zivi s starsi ali pac ne. nobena me ne bo prepricala da je drugace. se pa strinjam da tista 100% neodvisnost je pac ko ti starsi vec cist nic ne prispevajo.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 29. Jan. 2009 15:44

red_rose napisal/-a:no vidis jullia_ ti si ena izmed tistih ki mislijo da si grozno nesamostojn ce zivis drugje pa ti starsi dajejo npr. 100€ na mesec (tako kot meni) sicer samo da se razuemmo se nimam za samostojno osebo in to sem vedno jasno povedala, sej sm pa samo 18 let stara mam se velik casa da to bom! :D

v glavnem, kaj tocno je toook narobe s tem? :D ful se mi zdi da mas nekaj proti (ne samo ti)


Nič ni narobe s tem, vsak naj živi kot mu paše, ampak samostojnost pa to ni. Svoje stališče sem na forumu že povedala, človek je samostojen takrat, ko je sposoben živet sam. Finančno, kar se gospodinjskih del tiče, predvsem pa (mogoče ni najboljša beseda) emocionalno.

Pa da se razumemo, ta samostojnost je potencialna.
Ni potrebno, da nekdo sam opravlja vsa gospodinjska dela, da bi v resnici bil samostojen, ker je povsem normalno, da se opravki delijo. Je pa treba znat vsaj osnove skuhat in pralni stroj vklopit.
Tudi finančni stroški v večini družin se delijo, ampak načeloma starši so samostojni, otroci pa ne. Zakaj? Zato ker bi v primeru razpada družine starš v večini primerov lahko preživel sam, otroci pa ne. Ni pa povsod tako in sodeč po sorodnem forumu je pomanjkanje lastnih dohodkov pogost razlog, da ženske vztrajajo v neperspektivnih zakonih.
V tisti tretji aspekt, ki ga niti ne znam prav ubesedit, se pa na tem mestu ne bi spuščala, ker je preobsežen.



Torej, tudi v primeru, da te financira tip, nisi samostojna. To ni negativna sodba tvoje bivanjske situacije, to je dejstvo. Zato pravim, da sta z rammsteingirl približno na istem, čeprav na prvi pogled ne izgleda tako.


EDIT: S tem, da sta približno enako samostojni, ni bilo mišljeno, da sta obe popolnoma nesamostojni. Tudi ona čez teden živi stran od staršev, torej ni eno ubogo pišče, ki si še mleka ne zna pogret.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov