Klepetalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Jul. 2023 12:17

Sarissima napisal/-a:imo - formalna izobrazba in "uspešnost" v življenju nimata (linearne) korelacije.

In your opinion :wink:

Glih sm poslusal enega novega znanca, kako je en tip, sedaj ultra uspesen poslovnez, obiskoval eno izmed ta boljsih srednjih sol

Ce otrok dobro smuca, ga morajo podpirati starsi, ce dobro plese, isto... noben ne plese naravno dobro oz. naravni talent je premalo. Potrebno je ogromno, ogromno vaje... to je pa ambicija starsev... ker je otrok se premajhen da bi se sam lahko popolnoma predal eni stvari

Isto ena sosolka nas po 2. letniku "zapusti", odide na mednarodno gimnazijo. Prvi pomislek, ambiciozni, kruti starsi. Itak potem studira v tujini, kot da nasa univerza ni OK, koliko uspesna je sedaj, ne vem.

Sigurno bolj od mene. Ki sem sam hotel uzivati zivljenje, vecino tega pa trpel :twisted:

ne bi pa rekel, da je bolj srecna od mene. Tud od vecine "srecnih" kosmoforumasic bi rekel da sm bolj srecen. Pac ko mi je tezko, boli dam ven... drgac pa si znam vzeti uzitek

Ne pravim da je to taprava sreca, uzitek je sreca na nivoju pubertete, a jebiga... dolgo se tega si nisem znal vzeti in ogromno popuĺacije niti tega nima :wink:


So izjeme. Ampak sola ti da ogromno. Starsi pa morajo zaznati talent in ga podpirati.

Mene so v racunalniku ovirali (o tem sem ze pisal), ker so se bali, da se bom zasvojil. Pozneje, ko so vidli da sm dober, sm pa itak imel druge tezave.
Verjetn tud zarad njih, vzgoje, se kej... a jebiga... such is life. Dali so mi kar so znali in zmogli :)


-----
Drgac pa lihkar ob bazenu berem knjigo, kjer pise da posameznik v zrelem zivljenju rabi delo, ki ga osrecuje, in monogamni odnos, ki ga prav tako osrecuje - odnos je lahko monogamen po uspesno preziveti puberteti - tam je itak namen da preizkusas meje, tud v sexu - jaz sm pac tam v tem deku, to zdej ze mnogi veste &cutite :cool:


No glavno moj shrink je imel to tezo, ampak u bistvu zvem da je bil skrajno neizviren. Ta teza je namrec - Freudova (delo & odnos) :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jul. 2023 18:17

Jaz se strinjam s sarissimo in mmm mi ima 99% stvari ,ki jih napiše glede pogledov na življenje za moje pojme zgrešenih oz popolnoma nasprotnih od mojih. Ful daja občutek, da ima tako nizko samozavest in išče povsod potrditev, tak in tak avto, tak in taka obleka, taka in taka družba, tak in tak izgled, toliko in toliko denarja, položaj, (srednja) šola... samo da bi dobil neko zunanjo potrditev na vsakem koraku...

Pač če delaš vse stvari, samo zato, da bi dobil občudovanje in nek feedback od od ostalih in ne zaradi sebe in ne veš, kaj bi sam resnično rad, to res ni to.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Jul. 2023 8:53

Nevem zakaj si zdaj (ko strela z jasnega) "ad hominem" sla nadme, ampak ostanimo pri temi

En forumski lik ne more pac biti razlog za tvojo slabo voljo, ze ves kaj te tare (upam sicer da si ok)... in jaz imam precej malo s tem

Ze v drugi temi sem napisal da nekaj je dobra sola, ne glede formalne izobrazbe, ampak nasploh skillov, pa raznih mednarodnih tekmovanj v znanju... drugo je pa potem kreativnost. Prevec naucenega znanja bi naj zatiralo kreativnost. Zato sm omenjal tudi kake waldorfske modele sol, ki bi pa naj kreativnost spodbujali... do kreativnosti pa verjetno pride med druzenji in "upiranji" v casu pubertete
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2023 9:00

Nisem slabe volje, daleč od tega, pač tvoji pogledi na življeneje so zelo daleč od mojih in si ne morem pomagat, da mi je pač tečno ali mi gre na živce kakšne tvoje stvari brat...

Sicer tudi v tvoje dobro je bil stavek napisan, da mogoče razmisli v sebi, kaj tebe osrečuje, ne da na vsakem koraku, smao, kaj izpade navzven dobro...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 06. Sep. 2023 8:34

Zdravo,

Zanima me, če mogoče kdo ve kako je v tem primeru:
Po neuspešno opravljeni poskusni dobi (3 mesece) v neki firmi greš na zavod in dobiš denarno nadomestilo. V dveh mesecih najdeš novo zaposlitev s pogodbo za določen čas (3 mesece), po preteku teh treh mesecev pa ne osvojiš določenih zahtev iz strani delodajalca, ta ti podaljša določen čas še za pol leta. Kaj v tem primeru, če ti po pol leta prekinejo pogodbo za določen čas? Ti pripada denarno nadomestilo od zavoda? Zanima me tudi, če je imel že kdo podobno izkušnjo in da mu večkrat zapovrstjo niso podaljšali pogodbe. Kako je bilo potem z iskanjem nove službe? So delodajalci na razgovorih dobili o vas vtis pogostega menjavanja služb?

Hvala za odgovor. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]