kam ste se vpisale?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 20:01

ŽuŽa napisal/-a:^^Klea_ če si sprejeta na prvo željo in se ne greš vpisat, ker se hočš vpisat nekam v drugem roku, potem morš oddat pisno prošnjo skupi z drugo prijavom in v prošnjo napisat razloge zakaj se nisi šla vpisat v prvem roku..pač obrazložit moraš! Zdej kok pa to kej odobrijo pa ne vem.


res al kaj? Torej če jaz npr. ne pridem na medicino in sem sprejeta na drugo željo, pa ne bi rada šla tja - recimo če bi se rada namesto tega vpisala na kakšno višjo samo zaradi statusa in da bi rada šla višat maturo, bi morala obrazložit zakaj? eh :roll: in če ti ne odobrijo, nisi nikamor vpisan? :roll:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

OdgovorNapisal/-a ŽuŽa » 04. Jun. 2009 20:10

^^ Ne , če bi se rada vpisala na višjo šolo ti ni treba nč obrazložit, ker višje šole so ločene od visokih pa univerzitetnih, sta čist posebi in recimo če si ti vpisana na višjo eno leto, se ti to šteje samo na višji, na visoki maš pa še vedno možnost ponavljanja in vpisa!
Tist glede prošnje velja samo če se spet hočš vpisat na en visokošolski program. Moj primer lani: na prvo nism bla sprejeta, na drugi sem mela upravo in sem bla sprejeta, vendar se nism šla vpisat, ampak sem poslala prijavo na višjo šolo :) . In mi ni čist nč žal, da sm to nardila.



Če boš mela še kakšn uprašanje kr vpraši.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

OdgovorNapisal/-a ŽuŽa » 04. Jun. 2009 20:13

Aja pa pr višjih šolah so mel lani v drugem roku tok neumne kriterije za vpis, vsaka višja šola si je loh postavla svoje :? .

Eni so mel tko, da smo mel prednost tisti ki smo nardil v tistem letu maturo, nekje so šli po sistemu kdor prej pride, prej melje - če vrjameš al pa ne, folk je v Kranju eno noč prej taboril pred višjo šolo in že kr tm pisu sezname kdo je prej pršou :lol: . Vse za status hehe.
Aja nekje v Celju so mogl podpisat izjave, da se ne vpisujejo samo zaradi statusa :eek: .

Jst sm se šla vpisat na višjo ekonomsko v NM, tm so bli ful prjazni. Prednost smo mel tisti, ki smo nardil v tem letu maturo, res super prijazni so bli :) .
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 20:27

^^ Pa nameravaš končat to šolo ali se prepisat na uni? Ker če slučajno ne bom sprejeta, bi se verjetno vpisala na kakšno višjo, ravno zaradi statusa, pa šla višat maturo (verjetno jeseni). No, saj ne vem še kako bo z maturo letos, ampak za vsak slučaj, da se pozanimam :D
In potem če npr. jeseni zvišam maturo, se vpišem na višjo šolo, jo naredim eno leto - se lahko naslednje leto normalno vpišem na medicino s tistimi, ki končujejo 4.letnik gimnazije, torej spet v 1.letnik medicine?
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

OdgovorNapisal/-a ŽuŽa » 04. Jun. 2009 20:30

^^Jst sm vpisana samo zarad statusa in ne hodm na faks, mal evrčke služim. Zdele sem šla izboljševat slovenščino pa geografijo na maturo in oddala sem spet prijavo za faks, tko da res upam, da mi letos uspe, more!


Drgač pa ja, vpisuješ se normalno s 4.letniki.

Sicer pa ne že zdej razmišlat o tem, zdej razmišlji kok dobr boš nardila maturo pa da ti bo uspelo! :)
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 20:37

letos ne boš naredila letnika?
jaz bi tudi delala vmes (no, saj že zdaj delam), pa si izbrala pač neko višjo šolo v mojem kraju, da ne bi imela problemov s stanovanjem itd.

kako to, da nisi šla višat mature lani v jesenskem roku?

pa še nekaj - zvišuješ samo določene predmete ali celotno maturo?

drugače pa - saj večina mature je že mimo in ker res nimam občutka, se raje pozanimam, da ne bom zadnji moment, če bo kriza :P

(ravno ugotavljam, da sploh ni na izbiro veliko višjih šol?)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

OdgovorNapisal/-a sončk » 04. Jun. 2009 21:16

Ne izkoristt višje šole sam zarad statusa, v Kopru maš eno šolo, kamor pokličeš, rečeš, da bi se vpisala zarad fiktivnega statusa, ti pošlejo položnico in potrdila o vpisu, plačaš 80€ in voila ;) Če boš slučajno hotla drugo leto še kj popravlat maturo, boš drugač mogla plačat! Tko da se raj sm vpiš.
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 21:36

^^ katera šola pa to? ker sem iz kopra, pa me zanima :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

OdgovorNapisal/-a sončk » 04. Jun. 2009 21:39

Ekonomska :D
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 21:40

a višja ekonomska?
in um, kaj si mislila s tem, da bom morala plačat naslednje leto maturo, če se vpišem kam drugam? kakšna bi bila razlika, če bi se vpisala sem?
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

OdgovorNapisal/-a sončk » 04. Jun. 2009 21:53

Ne, srednja ekonomska šola. Plačaš 80€ in maš status dijaka! Če bi slučaaaajno hotla drugo leto še enkrat izboljševat maturo (spomladi), bi mogla plačat, če bi mela status študenta.
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

OdgovorNapisal/-a aderyn » 04. Jun. 2009 21:57

^^ To pa prvič slišim, zanimivo :D in kljub temu, da sem na ekonomski prijavljena, grem lahko delat splošno maturo? (ja, čudno vprašanje, ampak res ne vem, haha)
There are no shortcuts to any place worth going.
Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

OdgovorNapisal/-a Marlboro_gold » 04. Jun. 2009 22:18

Mene pa zanima.. v primeru da te zdle nekaj piči in si premisliš ter bi rad šel na drug fax ( pa si na svojega že spreje) a se da to kasneje tekom tega šoslkega leta še spremenit torej se prestavit na drug fax al je to to in je treba počakat en let pa se prepisat drgam ? kr slišala sem eno opcijo da je v oktobru 3 tedne časa za prepis, ampak nisem sure...
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

OdgovorNapisal/-a classy » 05. Jun. 2009 6:49

Ja, da se, ene par mojih sosolcev se je prepisalo ze cist na zacetku, po kaksnem tednu ali dveh (ali manj).
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

OdgovorNapisal/-a anca_kk » 05. Jun. 2009 13:55

ampak samo na študije kjer so prosta mesta, a ne?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov