Kaj študirat?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 15. Feb. 2009 17:24

Mah, krneki, bol ko razmišljam, manj mi je jasno. Pol mam pa itak še tele 'sošolce' ki pravjo, da faks ni vreden truda, ker morš čist preveč vložit glede na to kok dobiš pa tko. Bom vidla.


Ja ne vem zakaj ne bi bla sposobna, ker so ljudje ki se res učijo pa jim pač ne gre. Al pa sošolcu je prfoks znižu oceno za 20%, iz 9 na 7, ker je mel najprej napisano napačno rešitev, pa jo je prečrtal pa na novo zračunu, pa mu je prov pršlo. Ampak on je prepričan da je prepisoval. Enkrat je mel teorijo, da je nekdo vsem po msgu poslal rešitev ene naloge?! in nismo smel iz predavalnice dokler se stvar ne razreši, al neki tko. Pa sošolka je pr teoriji nardila neko neumno napako in je 5 pisala in zarad te neumne napake ji je znižu oceno vaj za dve oceni. Pa pač ful takih stvari no. Pač tud znanje ti ne garantira da boš naredu (čeprov so verjetno povsod taki primeri)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Feb. 2009 17:30

^^ Kere situacije mate. Pri nas se kej tazga nikoli nebi zgodilo, sem pa za kar nekaj situacij slišala od drugih (žal tud z FF).

Ena divja: nared gradbeno, pol pa še FF :D (js razmišljam o eni taki verziji, no ko in če končam matko :D )
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 15. Feb. 2009 17:38

Hahaha, ja veš da :D Ja sej to, od vas res nisem slišala česa tazga, pr nas je pa tega res velik. No, ubistvu gre samo za dva predmeta v vseh 4 letih, ampak ju je z znanjem praktično nemogoče narest. Pr drugmu je pa tko, da je loterija. Loh res znaš pa ne nardiš, loh pa ne znaš pa nardiš. še noben ni pogruntu načina ocenjevanja. Če ti neki poprav da je narobe, vprašaš kaj je narobe, ti pove akko je rpav, naslednič nardiš da je prav, je bla pa prva verzija pravilna :D Ma krneki no. Pa folk je res zagrenjen tle, ponavad govoriš svojem faksu vprid, pr nas pa vsi samo pluvajo.


Baaaa krneki, učeri sm se zbudila ponoč, in a veš k vidš sence pa silhuete pa to, pa ponavad vidš kšne živali al pa kej. No, js sm vidla integral :D Tko nad mano je visel. :D


Kok približno jih pa pr vas nardi?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Feb. 2009 17:48

classy napisal/-a:Baaaa krneki, učeri sm se zbudila ponoč, in a veš k vidš sence pa silhuete pa to, pa ponavad vidš kšne živali al pa kej. No, js sm vidla integral :D Tko nad mano je visel. :D

:lol:


Iz 1. v 2. letnik je prišlo okol 40 od 70 ali 80 bolonjcev (zdej nas je 50, ker jih nekaj še ponavlja 2. letnik). Statistika nam ni lih v prid :D. Itak vsako leto manj.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Feb. 2009 18:40

lolika11, kaj pa Fakulteta za turistične študije Portorož ali menedžment v Kopru?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Feb. 2009 19:24

g00fy_qa napisal/-a:Ja, na FDV naj gre, ker je to najbolj 'u izi' faks, ki se ga naredi samo zato, da pač maš neko diplomo. :roll:


Roko na srce je to res kar pogost scenarij.

Moj nasvet je, da sploh (še) ne it na faks. Brezveze, če pa nimaš želje po nikakršnem študiju.
Ostani eno leto doma, magari izboljšuj maturo, najdi si kakšno priložnostno delo, vmes pa poskušaj ugotovit, kaj bi rada počela v življenju in se na podlagi tega odloči za smer študija.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Feb. 2009 19:27

Ja, to sem že prej hotela predlagat, ampak nisem imela nobenega predloga, kaj počet v tem letu :wink:
Ker delat mislim, da ne bi mogla brez statusa, kajne?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 15. Feb. 2009 19:38

ekonomsko EF ti odsvetujem.je dost predmetov kjer maš računanje oz.večina predmetov

čeprou usak more na lastni koži izkust,hehe tut jz sm mogla :)
Uporabniški avatar
lolika11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 287
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: In his room

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika11 » 15. Feb. 2009 20:02

Glede EF mam različne info. Nekteri pravijo, da se da, če kokr tok delaš... drugi spet, da to ni kar si predstavljam bla bla...
Da pavziram odpade, že zaradi tega, ker se doma ne bi strinjali... zaenkrat sm za EF, s tem, da se zavedam, da bom morala verjetno fuul vlagat...
♥ Ljubezen je kot šah; vedno te zbije kak konj, medtem ko osvajaš kralja
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 15. Feb. 2009 20:09

jz ti bom tko rekla. men so govoril da ni tok matematke... hmm ne res sploh ne, zaenkrt smo mel od 5ih predmetov samo 2 brez kakrnegakoli računanjo, vse ostalo je računovodstvo-morš knjižt dogodke,ful računat, nesmeš se zmest pa ful štvilk, potem poslovanje, isto, samo lažje, je laži za naučit, potem matematika,nadgranja 4.letniha srednje šole pa verjetnost,statistika bruhhh..potem še mikroekonomija..v kateror abš zloooooooo vlik uložit da sploh narediš oz. kukr maš srečo..potem pride še predmet statistika-spet matematke ful pa organizacijsko vedenje-pomoje piflarija, pa infromatika-računalniki in to..pa še en predmet se mi zdi

torej, jz sm mela usak let popravca mato al pa fizko,pa se kr jebem s temle, sicr še nemorm čist povedat kok je težko, sam morš se res usest pa skos neki računat...

ampk jz sm tut rabla it izkust na lastni koži, ker tko je, jz nevrjamem drugim, se tolažm SJE BO, mi bo ap JA ratal, sej se bom usedla pa nardila pa pika....pa vidš da useen, tut če se zauzameš neki, ne gre čist tko kukr bi rad..če ti mata par če gre,ne gre...
uni piflarski predmeti, si morš uzet pa tut fuuuuul cajta da spacaš za pozitivno-pravo je res, u kurcu :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Feb. 2009 0:11

lolika11 napisal/-a:Da pavziram odpade, že zaradi tega, ker se doma ne bi strinjali... zaenkrat sm za EF, s tem, da se zavedam, da bom morala verjetno fuul vlagat...


Oh come on, kok si pa stara? Sej ti ni treba počet vsega s privoljenjem staršev? Jst letos po gimnaziji pavziram (sicer sm mela kao utemeljen razlog, ampak jst bi pavzirala anyway), ampak pač nism se še počutla za študirat. Počutla sm se dejansko kot srednješolka in nism bla prpravlena na nevemkašne izpite in velike odločitve in resne stvari.
No, danes, po enem letu, ko sem vmes potovala, živela v tujini, našla skrite talente, se zanašala sama nase, obenem pa mela status dijaka - pa se mi zdi, da sm postala veliiiik bl odločna. Če bi me prašu pred enim letom, ne bi mela pojma, kaj študirat, dans ti pa lahko naštejem ene 7 študijev, ki me zelo zanimajo in so si med sabo ful različni.
In tut jst mam doma primerke, ki mi znajo pavziranje vreč v obraz, dedka, k sanja o moji karieri, tete, ki vsepovsod vtikajo svoj nos... Itak je moj lajf, kaj jih pa briga.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 16. Feb. 2009 0:29

Js sm mela tud velik problem glede tega kam naprej....
---

Drgač poznam folk, ki nima pojma o matematiki, pa je na EF :wink: tam je tako v easy matematika, da zaradi tega ne rabiš skrbet :) sploh če se odločiš za vš

Če ne veš kam, pa probi na ef, ... poskusiš, če ne pa drugo leto drugam :wink: sj maš možnost prepisa :lol: samo če ti študij res ne bo všeč, in boš 100%, da ti ni, pojdi raje delat nekaj preko študenca in ne izkoriščat staršev.. Vgl. pozanimaj se.. ful enih smeri se je odprlo na novo, npr. mulitimedijske komunikacije v NG, nekaj podobnega v Kopru... poglej predmetnike na straneh od faxa... Velik sreče, pa ne se sekirat če ne najdeš v prvo, kaj te zanima;)) nekateri se v 3. letniku prepišejo :D
Uporabniški avatar
lolika11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 287
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: In his room

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika11 » 16. Feb. 2009 6:28

Jst bi šla na EF, UN program, tam pa je matematika verjetno še težja.

Kaj pa kakšna pametna smer na FDV na kiri ponavadi ni omejitve?
♥ Ljubezen je kot šah; vedno te zbije kak konj, medtem ko osvajaš kralja
Uporabniški avatar
lolika11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 287
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: In his room

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika11 » 16. Feb. 2009 6:29

sončk napisal/-a:
lolika11 napisal/-a:Da pavziram odpade, že zaradi tega, ker se doma ne bi strinjali... zaenkrat sm za EF, s tem, da se zavedam, da bom morala verjetno fuul vlagat...


Oh come on, kok si pa stara? Sej ti ni treba počet vsega s privoljenjem staršev? Jst letos po gimnaziji pavziram (sicer sm mela kao utemeljen razlog, ampak jst bi pavzirala anyway), ampak pač nism se še počutla za študirat. Počutla sm se dejansko kot srednješolka in nism bla prpravlena na nevemkašne izpite in velike odločitve in resne stvari.
No, danes, po enem letu, ko sem vmes potovala, živela v tujini, našla skrite talente, se zanašala sama nase, obenem pa mela status dijaka - pa se mi zdi, da sm postala veliiiik bl odločna. Če bi me prašu pred enim letom, ne bi mela pojma, kaj študirat, dans ti pa lahko naštejem ene 7 študijev, ki me zelo zanimajo in so si med sabo ful različni.
In tut jst mam doma primerke, ki mi znajo pavziranje vreč v obraz, dedka, k sanja o moji karieri, tete, ki vsepovsod vtikajo svoj nos... Itak je moj lajf, kaj jih pa briga.


Tudi sama ne bi pavzirala, zato to odpade :D
♥ Ljubezen je kot šah; vedno te zbije kak konj, medtem ko osvajaš kralja
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Feb. 2009 8:00

Ekonomija je po mojem tak faks, ko te res more zanimat, drugače umreš tam, po moje. Ne vem, no, moja sestra je študirala ekonomijo, pa mi mamo ene par ekonomskih predmetov...pa je res gadno, če te niti mal ne interesira.

Pa sicer maš kake hobije al pa kaj? Si ful odprta oseba al bolj zadržana? Pa ne se omejit sam na UNI, tudi VS ma čudovite programe. Npr. navtika, dizajn, turistika...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]