Kaj narediti, če delodajalec ne izplača študentskega dela?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Nataška982
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 11. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Nataška982 » 12. Jun. 2009 12:11

Men se je to zgodilo, ko mi ni hotel plačati za dva meseca. Sama sem napisala kronologijo in najprej obvestila študentski servis, ker tam ni bilo uspeha, sem poslala svojo pritožbo na inšpektorat za delo, in hvala bogu je bila tam ena gospa ki se je zavzela za to, in tega delodajalca poklicala na razgovor,kjer je očitno tip ugotovil da tko ne bo šlo. Prv tako pa sem, sem pa to inšprektorat za delo pooblastila, da lahko v mojem imenu prijavi na kateri koli inšpektorat, če ugotovijo kakšne napake.
Tako da sem dobila izplačano za dva meseda dela pa še zamudne stroške, delodajalec je pa moral še plačati vse stroške ki so nastali pri tem
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 12. Jun. 2009 12:55

js sm pa delala za enga privatnika k ma firmo šele 2 let al 3 leta...in nazadnje ko sem delala je blo ful obsežno delo, povedu mi je FUL prepozno in sm mu rekla da se zna zgodit da ne bo narjeno do datuma, ker se ej pozn spomnu ampak sm vseeno nardila, ful sem mu sla na roko...zmenila sva se za placilo ki se ej obema zdelo fer, ampak je ze kuj reku da mi bo placu cez ksn mesc ker zj nima pa sm mau tko rekla da nj vseen proba čimprej...pa ni blo nč, mu težim, tip začne jamrat da so mu racun zaprl, kr eni mutni posli uglavnem...in sva se pol enkat skregala, ker se je začeu ful grdo obnašat do mene pa me ponižvat pa kao da ni on kriu da sm brez keša (kdo pa???) :roll: in sm sla direktno na servis (sm mela sreco da je bla napotnica vrnjena). Tam se izpolnila nek reklamacijski obrazec, pa še ful so ble prjazne in so mi pomagale se bl tko sestavt da je RES prasc izpadu. In me je zadnjič klicala ena iz servisa da so ga tisti dan klical kao zadnji opomin pred izterjatvijo in so mu dal cas do 15.6. da plača, ampak do zj še nč ni blo...tko da močno upam da bo u pondelk...aja pa s tem tipom sva bla ful kolega :cool: :eek:

Moji tamali se je pa zgodil da je v istem lokalu delal k js, pa sm mela js ene scene s sefom in sm mu rekla da ne mislm 1x na tedn delat in bom nehala pa bom raj v drugem lokalu mau več (sm delal v 2 lokalih) in je biu mau uzaljen...moja sestra je pa lih zacela takrt enkrat in jo je tud zaceu pisat po 1-2x na teden, ona je pa hotla 5x pa kr ene nove je zaceu jemat...kr neki in je isto sestra zacela delat v unem lokalu ko js tm pa je rekla da bo nehala in ji je tip zaceu tezit da je lih inventuro meu in da ji bo ful trgou, ker je biu en plato pirou pretečen in nobena ni dala naprej v hladilnikih, s tem da jih je takrat delalo 5 v lokalu. pa to je bla njegova zadolžitev da popoldne ko zakluc izmeno popedena hladilnike ampak jih nikol ni. In pol ji je trgov 50€ za en plato bandidosov!!!!! S tem da se je pol ugotovilo da so bli pretečeni že predn je ona sploh začela delat tm. :eek: :? ampak nč ne more, ker ni delal aprek napotnice, ker je šefica rekla da ne da ji bo na roko dajala vse.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 12. Jun. 2009 12:58

To je pa najslabse.... naceloma je najboljse delati preko napotnice ker si potem nekako zavarovan :/
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 12. Jun. 2009 21:21

Hyades napisal/-a:To je pa najslabse.... naceloma je najboljse delati preko napotnice ker si potem nekako zavarovan :/


ja ampak je se vedno tolko lukenj v zakonu pa tolko stvari k jih ne vemo da se zmerej neki najde. naprimer: nisem vedla da ti more delodajelec k mu prneses napotnico vrnt zadnjo stran-podpisano al nekej tazga :eek: :roll:
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 12. Jun. 2009 23:03

ja, ker ko dobiš napotnico so 4 listi in en od teh pripada tebi ... ampak js ga nism nikoli dobila, kjerkoli sm delala ...
Let's swim to the moon .....

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov