Kaj narediti, če delodajalec ne izplača študentskega dela?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 06. Okt. 2008 10:43

la.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Okt. 2008 16:15

nia, ne gre to tko kukr ti mislš.
nekje bi že šlo skoz, da te delodajalec nebi prijavil, ampak kšna trma bi te pa takoj.In tle nimaš ti nobenga dokaza (razen kšne ornk priče, al pa program ki se vodi kot tvoje ime in kaže čas prihoda-pa še to je bolj tko) da si delala res tolk in tolk ur, on ti je pa plačal manj.
drugega kot težit in upat v tem primeru ne morš narest, žal.
študent bi pa tud mogu psokrbet, pa ne ukrene nikol nič.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 06. Okt. 2008 20:40

moj kolega je tko naredu! Nehu je delat, in mu ni nakazou plače in mu je še reku da mu je sploh ne bo! On je šu pa lepo tja kjer so mel cigarete mu jih pobral za tolk keša in jih prodajal :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 07. Okt. 2008 13:45

ja )
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 07. Okt. 2008 14:29

Meni se je to zgodilo že trikrat, da nisem dobila plačila, kot smo bili dogovorjeni. Problem je v tem, da te nihče ne ščiti in če gre za manjše zneske, nobenega ne briga. Meni pa takrat ni bilo vseeno za tistih 20.000 SIT, ko sem tri dni delala v trgovini, no, saj mi tudi zdaj ne bi bilo. Šla sem na študentski servis, kjer so mi prijazno odgovorili, da bodo klicali tudi oni v podjetje, pa da naj tudi jaz kličem. In sem začela. Klicala sem vsak dan znova, dokler jim nisem presedla in so mi nakazali. Tri mesece prepozno ponavadi, ampak so mi le. Ne vem, kaj bi naredila, če mi ne bi. Drugače je, če ti imajo za nakazat 100 evrov, ali 1000 evrov. V tem primeru greš tja z odvetnikom in zagroziš s tožbo, delodajalec se userje, ti da denar, ti pa potem plačaš še odvetniku :)

Problem jaz vidim tukaj predvsem v tem, da te nihče ne ščiti, ker nimaš nobenih dokazov, da si sploh delala tam, nimaš nobene pogodbe, le napotnico. Kaj je potem sploh fora, da obstaja štud. servis, če pa ti od njega nič nimaš?? In pomagajo ti lahko samo s teženjem, to pa lahko tudi ti sama. Odsvetujem pa ti krajo, ker se to ne dela tako.

Super pa je, da okrog raztrobiš, da ne plačujejo. Ne vem, zakaj študentski servisi nimajo črne liste neplačnikov, da se potem še drugi opečejo. :? Jaz sem na nekem forumu napisala par grdih o neki firmi in kot slišim, zdaj šef nikogar ne dobi, ki bi delal zanj :)
PIKApolonica15
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 11. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PIKApolonica15 » 07. Okt. 2008 16:45

Jaz bi sigurn težila pa težila dokler nebi dobila denarja... zastonj sigurn nebi delala!

Če bi pa v gostilni/baru bi šla mogoče pa tud jaz kr za šank iskat. :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 07. Okt. 2008 20:32

v.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Okt. 2008 21:56

sončk napisal/-a:Jst sm se tut na smrt skregala s šefico in me je odpustila, poleg tega pa še zagrozila da mi bo odtrgala od plače "kazen", ker sm jo zajebala ker enkrat nism pršla delat - sej ne da sm ji prej sporočila, koza. Sm ji zagrozila z inšpekcijo, nevem če lahko kj nardijo, ampak ena družinska prjatlca je delovna inšpektorca.

Če kero zanima- ne približujte se podjetju EPISCENTER na viču, ankete.


sonček????Kera je pa bla šefica?Tamara?? :roll:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 08. Okt. 2008 14:01

Sonja... taka ogromna in neumna :roll:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 08. Okt. 2008 20:03

~NIA~ napisal/-a:a da ti pa un k***c od šefa ne plača - a tako se pa dela?




Nisem rekla, da je to, kar dela šef, ok, samo odsvetovala sem krajo, ker si s tem lahko nakoplješ kvečjemu težave. Vsaj jaz osebno ne bi na to nikoli pomislila, bi se pa oborožila s prijatelji, starši ali celo odvetnikom in se mu obesila za vrat. Vsaka pa naj dela po svoji pameti.

Najbolj na živce mi gre to, da nekateri šefi mislijo, da sej pa lahko na nakazilo tudi še malo počakaš, ker si pač študent in ti nakažejo šele čez 3 mesece. Če delam, potem očitno rabim denar in to naslednji mesec, ne pa, ko se oni spomnijo! Tu jaz vidim velik problem in čudno se mi zdi, da take stvari ostajajo zamolčane oz. da ne ukrepa študentski servis, policija, kdorkoli pač ...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Okt. 2008 22:38

sončk napisal/-a:Sonja... taka ogromna in neumna :roll:


neeee Sonja.Ona je pa res uredu :gruebel:
jst mam z njo ful dobre izkušnje, no pa verjetno zato ker sem se z njo spoprijateljila še preden je mela karkoli z episcentrom (nas je hodila motivirat za delo terminov in anket).
Jst sm mela probleme bolj s prejšnjo šefico Tamaro, eno mulo, ki je bla tok pametna da groza.Pri uni nas je šlo deset na enkrat ven iz episcentra, ker je bla tko neumna.Pod Sonjino "komando" pa nism delala, tko da žal ne vem kako in kaj je.Vem, pa da je nam šla takrat ful na roke in ji je ratal clo Tamaro izpodrint in Igorju dokazat da je tamara mal čuknjena :roll: je pa sonja taka, da zahteva disciplino, to pa vem.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 09. Okt. 2008 9:08

[b]
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Okt. 2008 9:12

Jaz mislim, da moraš poslati potrdilo. :gruebel:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 09. Okt. 2008 10:48

*purple* napisal/-a:
sončk napisal/-a:Sonja... taka ogromna in neumna :roll:


neeee Sonja.Ona je pa res uredu :gruebel:
jst mam z njo ful dobre izkušnje, no pa verjetno zato ker sem se z njo spoprijateljila še preden je mela karkoli z episcentrom (nas je hodila motivirat za delo terminov in anket).
Jst sm mela probleme bolj s prejšnjo šefico Tamaro, eno mulo, ki je bla tok pametna da groza.Pri uni nas je šlo deset na enkrat ven iz episcentra, ker je bla tko neumna.Pod Sonjino "komando" pa nism delala, tko da žal ne vem kako in kaj je.Vem, pa da je nam šla takrat ful na roke in ji je ratal clo Tamaro izpodrint in Igorju dokazat da je tamara mal čuknjena :roll: je pa sonja taka, da zahteva disciplino, to pa vem.


Ja men se zdi da ma Sonja dve osebnosti... Eno tisto 'takul', drugo pa ignorantsko. Ker mi je kr govorila o enih datumih, ko nej bi jst delala, pa sm STOPROCENTNA, da se nism dogovorila za tiste datume, ker sm pač šla živet v tujino zdej in nekak nism mogla delat tisti teden, če nej bi bla že na letalu na poti sem :) Tko da men pač ne more govort o teh datumih.
Poleg tega sem bila že od začetka dogovorjena, da prihajam ob pol petih, pa mi je kr začela morit, da zakaj zamujam ?, od kod se vozim... Jaz sem ji pa šla ful na roko, ker sem tisto nedeljo (volitve) prišla bolj zgodaj v službo, pa prejšnji dan podaljšala do 6 zvečer in sem delala cel dan. In potem mi govori, da majo kr ene kazni, če se ne držiš dogovorov (ki jih sploh NISEM sklenila :roll: ), tko da 15. bo nakazan in nej se sam pazi, če bo kj manj od tega, kar sem delala. Že tko je mizerna plača, da mi bo pa še kaj odbila od tega, kar sm sama zaslužila in krvavo potrebujem... :evil:
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 09. Okt. 2008 10:56

NIA, morš poslat potrdilo ker oni gledajo če maš status na dan plačila in ne takrat ko si delala.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov