Kaj narediti, če delodajalec ne izplača študentskega dela?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Nea » 03. Okt. 2008 16:05

Verjetno je katera že kaj podobnega doživela, zato bi prosila za kak nasvet, komentar... Nekaj časa sem delala v kavarni, kjer sem vsak mesec dobila glede na dogovor o urni postavki ustrezno izplačilo. No, dokler delodajalcu nisem povedala, da me prihodnji mesec več ne bo, ker sem pač dobila drugo delo. Njegov odgovor na to pa seveda do konca kretenski - za delo v mesecu septembru sem prejela le neko simbolično plačilo in daleč od tistega, ki bi ga glede na opravljene ure in postavko morala.
Kaj naresti v takem primeru? Napisala sem že pritožbo na študentski servis.. Kaj pa vaše izkušnje, kako ste/bi ukrepale?
Aja, še malo negativne reklame (upam, da je dovoljeno :) ).. izogibajte se kavarne Brioni v Kranju :razz:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Okt. 2008 16:51

konkretno nič ne moreš narest.lahko se pritožiš študentskemu servisu, ampak tudi oni ne morejo narest nič-oziroma ali ne želijo.
ko sm mela jst isti problem, ampak men sploh plačal niso mi je na študencu svetovala naj jih kličem in težim, pa vseeno denarja še danes, po 4 letih nisem videla.
probaj težit al pa pejt tja pa probi kšnga tazga prpelat s sabo ki se ga bo ustrašu.Mogoče starše, mogoče kšne kolege.nevem, eni se učas ustraško in potem dajo.
drgač pa prvo pravilo pri privatnikih; ne dajaj odpovedi preden dobiš plačo.neko veliko podjetje te bo težko za*ebalo, ampak privatniki si pa vedno dovolijo na tak način profitirat :roll:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 03. Okt. 2008 17:16

*angie napisal/-a:tale forum zafrkava...adiministratorje prosim, da izbrišejo odvečne poste :cool:



Če ti napiše debug mode pol pomen da je post vseeno poslan in greš sam ven iz tega. :wink:


Drgač pa nimam takih izkušenj, upam da jih tud nikol ne bom mela. Znajo bit kr problemi če ti delodajalec ne izplača tko kot bi blo treba.
Janez5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 9. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Janez5 » 03. Okt. 2008 18:24

Prva pot je študentski servis. Oni tam bi morali posredovati, če ti podjetje ne izplača denarja.

Druga pot pa so seveda prijemi kakih močnih fantov. Ampak, če se gre za male denarje, se ne splača.
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 04. Okt. 2008 6:11

Janez5 napisal/-a:Prva pot je študentski servis. Oni tam bi morali posredovati, če ti podjetje ne izplača denarja.

Druga pot pa so seveda prijemi kakih močnih fantov. Ampak, če se gre za male denarje, se ne splača.


Japajade, študentski servis nima prov nobene pravne podlage, da posreduje. Lohka edin kontaktira delodajalca pa lepo vpraša, če se je mogoče napotnica kje "založila". Dokler napotnica z zneskom ni vrnjena, je vse med delodajalcem in študentom, šele ko se napotnica vrne in delodajalcu izstavi račun, se lahko študentski servis obesi na delodajalca.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 04. Okt. 2008 20:02

Jst sm se tut na smrt skregala s šefico in me je odpustila, poleg tega pa še zagrozila da mi bo odtrgala od plače "kazen", ker sm jo zajebala ker enkrat nism pršla delat - sej ne da sm ji prej sporočila, koza. Sm ji zagrozila z inšpekcijo, nevem če lahko kj nardijo, ampak ena družinska prjatlca je delovna inšpektorca.

Če kero zanima- ne približujte se podjetju EPISCENTER na viču, ankete.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 04. Okt. 2008 20:34

meni se je zgodilo podobno. . so mi kao pozabli pisat ure (na HIt-u) in potem sm ih klicala, večkrat in rešavala probleme. Izplačano sm pa dobilana naslednji tedn.

zdej, delam pa na novo in tip plača na roko. bomo vidli če bo točn :)
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Okt. 2008 20:51

Kaj narest? Težit. Čim več. Skoz klicat. Jz sem tako potem enkrat po 3 mesecih dobila plačilo. :?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Okt. 2008 10:15

ila.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 05. Okt. 2008 16:41

~NIA~ napisal/-a:kaj nardit? jit v kavarno, iz blagajne uzet kolkr ti je premal dal, napisat listek da si uzela kolkr si pač uzela (da nebi pol mankalo tisti ki je delala) in it.

tko bi 100% jst nardila.


Js si pa tega ne bi upala naredit. :? Nimam jajc :D
Drugače pa zateži z inšpekcijo ;) in mal zagrozi, pomojem se ustraši.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Okt. 2008 18:01

mi.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 05. Okt. 2008 20:54

In bi te pol obtožili kraje :wink:
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 06. Okt. 2008 10:13

Ravno to sem hotla reč. Pol si še več najebeš stvari. ;)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
kikiriki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kikiriki » 06. Okt. 2008 10:23

Zadeva je tu jasna. Študentski servis ti bo moral plačati kar noče plačati delodajalec. Potem pa bodo oni naprej urejali po sodni poti.
kikiriki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kikiriki » 06. Okt. 2008 10:23

...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov