Izkoriščanje sorodnikov?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Trnovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 1. 1. 2007
Kraj: Pod češnjo :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovka » 18. Dec. 2008 17:49

Lepo pozdravljeni,

že dalj časa me mori ena zadeva in bi prosila za vaša mnenja ali mogoče celo izkušnje, če ima kdo.
Zadeva je sledeča:

Živim sama z mamo in moj krog sorodnikov, s katerimi sem si res blizu, obsega še teto in strica. Dolgo nista mogla dobiti otrok, dokler jima ni končno zdravstvena tehnologija podarila čudovitega fantka :)
No, problem pa je v tem, da stric in teta nista ravno premožna, zato jima vedno priskoči na pomoč moja mama, ki ima na srečo boljšo plačo.

In zdaj se je začelo:
Malemu kupujeta raznorazne igračke, ki stanejo celo premoženje ( počasi bo imel rojstni dan in bi mu rada podarila igračko za faking 200 eurov- gre za neko računalniško igrico !!! ) Čeprav ne prideta ne spredaj in ne zadaj skupaj z denarjem, sposojata si denar od mame, da lahko sploh plačata račune, si kupijo hrano....in zdaj sta še prosla, če bi lahko z mamo kaj primaknile zraven za to darilo. Saj vem, razvajata ga in bla bla bla...
Se vam zdi, da izkoriščata mamo za denar ali gre tukaj samo za to, da ne vesta ravnati z denarjem in sta popolnoma neodgovorna glede tega?
Aja, glede vračanja denarja pa je tako: nek denar je mama dobila nazaj, enega pa ne bo nikoli...rečmo temu samo: da sta recimo ,,pozabila,, .

Upam, da sem napisala kolikor toliko jasno, da razumete kaj mislim povedati :)
Problem je tudi v tem, da imam moja mama ( kot vsi starši ) tudi določene dolgove, kredite itd., vendar nima srca, da bi jima rekla enkrat ne.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 18. Dec. 2008 17:54

Mislim, da ne izkoriščata ravno. Glede na to, da nista mogla imeti otrok, bi zdaj verjetno temu rada omogočila vse, kar je možno, ampak tudi tukaj obstajajo določene meje - mislim, da bi se tvoja mama morala odkrito pogovoriti z njima :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 18. Dec. 2008 18:04

če mu bosta kupla nintendo wii bi še jest dala zraven, pa pol skos tm visela pa igrala :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 18. Dec. 2008 18:13

najbrz je problem bolj v tem, da bosta tamalega do obisti razvadla.
Trnovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 1. 1. 2007
Kraj: Pod češnjo :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovka » 18. Dec. 2008 18:14

heh...ma saj je vse kul..saj sumim, da bo dobil to...:) samo ima že itak vsega preveč...bojim se, da ne bo znal cenit stvari, ker mu dasta vse, kar si zmisli. Sicer pa se v vzgojo ne bom vtikala.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Dec. 2008 20:24

ko tudi mama ne bo zmogla več, bo rekla ne! če ni, še vojska ne more vzeti... :D

pač naj gre do njiju in naj se odkrito pogovori...
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 18. Dec. 2008 20:45

Računalniško igro za 200€?? Kolko bo pa star tamali? ...
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 18. Dec. 2008 21:12

Jaz vidim tule več problemov.

1. Razvajenost ta malega na čisto napačnem področju. Če nimaš denarja, si ga ne sposojaš, da kupuješ ta melamu gluposti. To se ne dela in pika. Pa grem stavit, da bi lahko čisto normalno živeli in funkcionirali, če ne bi bli obsedeni z materialnimi glupostmi.

2. Brezčutno izkoriščanje sorodnice (tvoje mame), češ "Ona pa ima, naj malo posodi, sej ne rabi". To se ne dela. Alo, če se gre za eksistencialne probleme. Ma ne za razvajanje otročeta.

3. Mehko srce tvoje mame pa lih ne vem, če je problem. No, je.
Pomaga po svojih močeh, najbrž ji ni v redu, ko vidi za kaj posoja denar in, da tam niso odgovorni, a vseeno ne reče ne. Seveda, gre se za njenega brata ali sestro, ma tudi pri družini moraš včasih postavit meje.

Do slednjega zaključka pa mora pridet vsak sam. Ti mami lahko še tolko težiš, pa po moje ne bo pomagalo.
Verjamem, da se sekiraš, sem se tudi jaz zaradi svoje matere. Potem sem se sprijaznila s tem, da je odrasla, sama sprejema odločitve in jih moram spoštovat. Naj bodo še tako glupe. Je njeno življenje.

P.S.: Zakaj pa je to v karieri? Jaz bi dala v čustva...
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 22. Dec. 2008 13:30

Pr mojih bližnjih sorodnikih je pršlo do tega da otroka nimata pojma kakšno je resnično finančno stanje staršev in zato skoz nekaj hočeta ker mislita da jima lahko brez problema to omogočijo.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 22. Dec. 2008 23:02

Malemu bi očitno rada dala vse, da bi bil srečen, četudi samiva nimata dovolj in si morata zato sposojati. Logika z njunega stališča je povsem jasna, je pa hkrati napačna in bolestna.
Tukaj imamo osnovne probleme glede tega, kako ravnati z denarjem in kaj ta resnično pomeni. Menda tudi napačno dojemanje materialnih dobrin in kaj nam prinesejo; ter česa ne.
Tvoja mama bi morala reči ne. Dokler bo dajala denar, se bo zadeva le še stopnjevala.
Jaz bi priporočala tudi pogovor s strokovnjakom glede odnosa do denarja, vendar dvomim da bi bilo kaj takega mogoče. No saj knjige še vedno obstajajo...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 27. Dec. 2008 22:59

Če se mami to ne zdi problem, ne boš ti ničesar spremenila...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov