Iskanje zaposlitve in tetovaže

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 08. Nov. 2013 9:58

Ker si bom v roku meseca, dveh naredila chest tattoo in ker nočem, da me to ovira pri iskanju službe, me zanima, če imate kaj izkušenj s tem. Ste imeli kakšne probleme? Malo sem že gledala po drugih forumih pa po večini niti niso imeli kakšnih večjih težav kar se tega tiče, je pa res da je večina teh ljudi imela manjše tattooje kot ga bom imela jaz. :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Nov. 2013 10:15

Odvisno od delodajalca. Pri nas je imel en kelnar težave s tem, ko je delal v baru. Se je pa znašel in imel vedno srajco z dolgimi rokavi oblečeno. Odvisno je pa valda tudi od velikosti,vidnosti in izgleda same tetovaže.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 08. Nov. 2013 10:23

mislim da je čist brezveze na to gledat. včasih je blo mogoče res tako, da so ble težave pri iskanju službe, dons pa mislm da tattooju ne bi smel vplivat na to. ne vem, men se zdi to grdo da ti da delodajalec razlog za nezaposlitev to, da maš tattoo. pa včasih so bli redki primeri ljudi s tattooji, dons je pa že skor obratno, tako da js mislim da veliko delodajalcem ni več mar za take zadeve.
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 08. Nov. 2013 10:36

Ja, saj jaz imam tudi lahko pač zaprte majce, to niti ni problem pa vseeno vprašam. Predvidevam, da to niti ne bo zadnji pa ne bi rada bila vedno sredi poletja v dolgih rokavih in dolgih hlačah. :) Itak se pa usmerjam v bolj umetniške vode, kar tud verjetno pripomore k temu, da ne bom imela toliko problemov s tem, vsaj upam no. :D
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 08. Nov. 2013 10:36

Ja, saj jaz imam tudi lahko pač zaprte majce, to niti ni problem pa vseeno vprašam. Predvidevam, da to niti ne bo zadnji pa ne bi rada bila vedno sredi poletja v dolgih rokavih in dolgih hlačah. :) Itak se pa usmerjam v bolj umetniške vode, kar tud verjetno pripomore k temu, da ne bom imela toliko problemov s tem, vsaj upam no. :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Nov. 2013 10:47

btk, vedno poskušaš premikati meje...dokler ti ne kdo reče prav specifično da moraš delati nekaj, delaj po svoje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Nov. 2013 11:54

Mogoče tattoo ne vpliva na iskanje zaposlitve v vašem svetu, v mojem pa. Lahko se ti potetoviraš cela, če hočeš. Ampak nekateri (sploh bolj strokovni, zaprti poklici) zahtevajo nek nivo urejenosti in poslikava telesa med njih pač ne spada. In dejansko, če te nekdo ne bo zaradi tega zaposlil, je to čisto njegova odločitev. Saj je res, da je že veliko ljudi potetoviranih in se ta predsodek počasi ruši. Ampak, če bo kadrovnik mogoče raje sprejel eno, ki nima potetoviranega prsnega koša, si ti ne boš mogla nič, ker je to popolnoma odvisno od njega.
In en primer iz prakse- moj bivši sošolec je bil prejšnji mesec poklican na razgovor v UKC, tip je konkurenten,ima izkušnje na tem delovnem področju, ampak so mu lepo pojasnili, da ga s tatujem na vratu pač ne bodo zaposlili (mislim, da zaradi novega kodeksa o urejenosti). Toliko o tem.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Nov. 2013 12:50

Se bolj ali manj strinjam z vsemi. Če si ga želiš imet si ga naredi. Kar se službe tiče je pa po mojem mnenju odvisno za kakšno delovno mesto se boš potegovala (emanuelin primer recimo).
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Nov. 2013 13:07

Nevem, jst gledam na tetovažo kot nekaj kar tebi osebno veliko pomeni, ne pa kot na "modni dodatek". Če se želiš označit, potem bi se jst nekje kjer se ne vidi drugim in je bolj intimno, se pravi kak bok, desna stran trupa, na nogo..

Skoraj noben uradnik nima nekih vidnih tatujev, če si opazila. Je pa odvisno od foha kjer imaš namen delat. Če si umetnica, ti noben ne bo preveč težil zaradi tega. Jst osebno bi si raje pustil čimveč možnosti odprtih in se ne bi permanentno označil na tak način..
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 08. Nov. 2013 13:18

Emanuela, ja, se strinjam s tem kar si napisala ... Če me zaradi tega ne bodo vzeli v službo, sem sama kriva, jbg ... Sem pogledala ta kodeks UKCja in ja, res piše, da večje tetovaže in piercingi na vidnih mestih niso dovoljeni. Čeprav me razjezi to, da so še vedno taki predsodki pred tem. Konec koncev je to umetnost. Skoraj vsak rad pogleda kakšno lepo sliko npr. na računalniku, steni, kjerkoli pač. Zakaj je potem tako narobe, če imaš sliko na telesu? Eh ... Stereotipi. :)

Mastermind, ja saj je taka tetovaža, ki zame ima nek pomen. Verjetno si jih bom dala tudi še kam drugam, ampak pač za to mesto sem se odločila, ker mi tam tattoo najlepše izgleda. In čeprav se zavedam, da bom mogoče res imela kdaj probleme s službo, se mi zdi nekak brezveze se uklanjat ljudem, s tem da ne upoštevam svojih želj, ki se konec koncev tičejo mojega telesa. Je pa res, da je tukaj govora o službi, brez katere pa ne gre. :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Nov. 2013 13:50

Jaz sem tudi že delala v službi, kjer je v 'pravilniku' pisalo, da ne smeš imeti vidnih poslikav telesa. Pa je ena redno zaposlena imela na podlahtnici tatu (kar se je itak videlo, ko je imela kratke rokave) in na vratu (je imela kratke lase in se je spet videlo). Pa ni noben kompliciral glede tega. :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Nov. 2013 16:26

Delaj kar hočeš, če bi se vedno prilagajala vsemu in ne bi počela tistega kar si želiš, lahko samo še ostaneš v hiši.

Če si tetoviraš vrat in kaj na obrazu, pomeni da si pa bumbar...razen če si seveda kak zajeban bad boy.
Od vseh delov telesa, si si izbral ravno tistega ki je najbolj viden, pa še najslabše izgleda tam

Sploh pa, naši dedki so si v vojski delali tista skrapucala in si potetovirali podlakt, neke babe pa datume...pa so še vedno vsi dobili šihte.

Ne potetoviraj si kakšnih jošk, pa vrata...pa boš lepo prišla čez. Če ti je tatu velika želja, se ne oziraj na vse faktorje...če ne ta šiht, pa naslednji.
Zadnjič spremenil Led Zeppelin, dne 08. Nov. 2013 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Nov. 2013 16:31

g.AI.a napisal/-a:Emanuela, ja, se strinjam s tem kar si napisala ... Če me zaradi tega ne bodo vzeli v službo, sem sama kriva, jbg ... Sem pogledala ta kodeks UKCja in ja, res piše, da večje tetovaže in piercingi na vidnih mestih niso dovoljeni. Čeprav me razjezi to, da so še vedno taki predsodki pred tem. Konec koncev je to umetnost. Skoraj vsak rad pogleda kakšno lepo sliko npr. na računalniku, steni, kjerkoli pač. Zakaj je potem tako narobe, če imaš sliko na telesu? Eh ... Stereotipi. :)


Vedno ko pridem na UKC, so tam neki čelavi s tribal tatuji...tako da, razen če ne dela tam prostvoljno kakšen kick boks klub...si ne znam pojasniti tega.

Imam idejo, zaposli se...pa se potem potetoviraj :D .

Jaz imam brado, mogel bi biti obrit na nulo...in enkrat sem prišel z brado, so mi nekaj težili...in sem lepo rekel, da grem z eno punco ven, in da so ji všeč tipi z brado in da ne morem skakati tam obrit. In si jo lepo uredim, in zdaj imam brado :) .Vse je v konsenzu, da si korekten in vljuden...vsak bo razumel.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Nov. 2013 17:24

Nič ni narobe s tem, da si čelavi. Tatujem, piercingom na vidnih mestih, parfumih,premočnemu make up-u in izstopajočim nogavicam pa zdaj tam rečejo ne. Praksa je eno, v teoriji pa vsi lepo živimo v oblakih in delamo po svoje.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Nov. 2013 17:37

Ma vidiš, tako se govori!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov