internat

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 31. Dec. 2008 13:50

Zaj pa skrajne primere delaš ne :?
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 31. Dec. 2008 13:53

supeLLka** napisal/-a:Zaj pa skrajne primere delaš ne :?


Saj nobeden ne dela skrajnih primeov, to je realnost :wink:
Glej, jaz nimam nič proti temu, da se zanimaš tudi za ta internat v Ljubljani, ampak prej dobro pretehtaj odločitev. Če ne gre drugače, si na list izpiši vse prednosti in slabosti, pogovori se s kom, ki ima kakšno izkušnjo s tem.. ne rini samo zato, da boš čimbolje od doma :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 31. Dec. 2008 15:39

lej supeLLka** ... ne razumi me narobe, da ti uničujem sanje ali kaj podobnega. ubistvu občudujem ljudi, ki imajo želje in ki se jih upajo izpolnjevati. samo pač nekatere tukej na forumu smo malo starejše od tebe in smo že kaj več probale in lahko govorimo iz izkušenj. mene je življenje naučilo da ni vsaka stvar, ki se sveti, dobra. če zdaj gledam sošolke na faxu, kako jim je zoprno, ko morajo vsak teden pokat velke kufre in se selit v ljubljano, pa potem nazaj domov... tu grejo živci, čas in denar. razmere v dijaških in študentskih domovih tudi niso povsod najboljše... cimri in cimre ter življenje z njimi pa tudi ne. sama sem bila v srednji šoli en mesec v dijaškem domu (zaradi drugih težav) in mi ni bilo fajn. ampak to sem pač jaz. po drugi strani pa je življenje v domovih lahko super krasno in zanimivo, polno izkušenj, ki jih ne dobiš, če živiš doma. samo kolkor jaz tebe berem, se odločaš med lj in mb iz čisto postranskih razlogov. ne vem no, meni je ful veliko pomenilo, ko sem imela srednjo šolo 15 minut stran od doma, ostalo mi je veliko več časa, da sem se posvetila učenju in nalogam, sploh ker so od nas na gimnaziji kar dosti zahtevali. v življenju je meni pomembno, da imam dosti časa za vse in da speljem stvari kolikor se le da enostavno, če že imam to možnost. nerada si delam odvečne skrbi, če ni potrebe po tem. zato se jaz na tvojem mestu nebi odločala med LJ in Mb samo zato, ker se tebi zdi da je v lj boljše. najdi bolj konkretne, oprijemljive razloge, pa ti ne bo nihče pametoval. malo še razmisli in ko se boš odločila, se boš gotovo pravilno. pravilno pa je tisto, kar se tebi zdi pravilno. a le po tehtnem razmisleku in ne kar na blef.

in verjemi, ni idealne države in idealnega sistema, ker če bi bil, bi bili že vsi tam in nebi tukaj plačevali 1.70€ za belo kavo.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 02. Jan. 2009 17:54

punkie_ napisal/-a:ahahahaha ahahahahha waaaaaaaaaaaaaaa :rofl:

zadnje čase res opažam kako bi folk samo hodil v tujino in čimbolj stran, kako se jim zdi to vse kul in oh in sploh.... neke tuje šole, čudni programi in oh in sploh smao zato da lahko rečeš da ti pa nisi študiral v tej bedni sloveniji ampak u tujini. mislim, daj bodimo malo domoljubni no, ni čudno da se iz te slovenije sam drek paca, če usi bežijo stran

pa tamalim uzet kompe pa televizijo, nej se grejo na cesto igrat in naj ne sanjajo u bedarijah in posnemajo neke napol nage kul vzornike


Komentarji v takem stilu mi grejo pa res ful na živce. Pač je nekaterim prioriteta v življenju nabiranje novih izkušenj in pod to spada tudi šolanje v tujini, ker prinese nova doživetja, znanje, spoznavanje novih kultur in ljudi. Očitno ti nisi bila nikoli na izmenjavi, ker take klatiš. Pa kaj, če imajo take želje. Res ne razumem kaj je tako groznega na tem,da se moraš norčevat. Enim je pomembno to, tebi pa karkoli drugega, pa se nobeden ne dela norca iz tvojih želj. Meni se zdi pa super, da grejo mladi tudi ven študirat. Zakaj pa ne? Itak mladi po celem svetu hodijo na izmenjave, zakaj bi pa ravno Slovenci morali ostajat doma.

Kar se tiče pa teme, pomoje je bolje da v srednjo šolo hodiš v domač kraj in še živiš doma. Če ne drugega imaš več miru za učenje, večji luksuz in starše, ko jih potrebuješ. V Ljubljano greš itak lahko potem po srednji šoli. Nekaj mojih sošolk je živelo v dijaških domovih in so se bolj kot ne večino časa pritoževale nad življenjem v njem. Poleg tega pa je življenje stran od staršev pri teh letih težje, kot se ti morda zdaj zdi.
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 02. Jan. 2009 19:03

Hvala za odgovore.Bom še premisla o internatu,do takrat pa bayčibay :cool:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 03. Jan. 2009 17:07

^^v Ameriki :D
Kava 1,3$, plače okol 25.000-60.000$/let - odvisno od poklica (ja, ja sam morš met dober poklic)

Sem tudi jaz starejša od nje, ampak jo občudujem, ker sem tudi jaz imela svoje sanje živet v USA, ter jih tudi postopoma izpolnjujem. Na izmenjavi sem bila tam in je prekrasno - sistem je milijonkrat boljši od tega kur***ga sistema tuki (je pa res damorš met denar), ljudje so 10x bolj prijazni...
Če tebi ni uspelo izpolniti tvojih sanj, še ne pomeni da njej ne bo njenih. Hoče it v Ljubljano, naj gre. Tukaj se več dogaja, večje mesto je... in če njej to sede, naj to naredi. Mam tudi jaz sošolke iz xy mest po celi SLoveniji in še nisem slišala, da bi kaj pretirano jamrale, da morajo sem pa ke lazit.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Jan. 2009 17:34

jst sem sla zivet v maribor pri 16ih (v 3.letnik sem sla v maribor - na en drug program) in sem zivela v dijaskem.

toplo priporocam. sploh ne bom komentirala punkie_ ker ocitno pobira cudne izkusnje v zivljenju...
internat ti prinese ful enih izkusenj zelo pomembnih za naprej.

no da se vrnem k njemu :D vecini tam zivecih so to najlepsa leta :D res je super. non stop mas druzbo. strogo je al pa ni, odvisno od internata. zasebnosti ni...sam na to se navadis. men je blo cudno ce sem bla kdaj sama v sobi :D no ma nevem...kaj tocno te zanima? :D
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 03. Jan. 2009 18:32

Jst sm tudi bla v internatu, 4 leta .... Pa če zdej tako nazaj pogledam ... Sej je blo fajn, dobra izkušnja ... Samo vseeno bi zdej lahko naštela več minusov kot plusov ... Pa če bi rada šla v internat samo zato da boš stran od doma (sploh če misliš da bo to tko kot pri rebelde), čeprav imaš isto šolo v svojem kraju nevem no ... meni je blo ful mučno vsak vikend se vozit gor in dol .... in res da imaš družbo ves čas, ampak negativna stran tega je pa da ni nikoli pravega miru, kar zna bit zelo moteče pri učenju, pa mi se nismo nikoli uspeli zares naspat ...
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Jan. 2009 18:35

Libido. napisal/-a:Jst sm tudi bla v internatu, 4 leta .... Pa če zdej tako nazaj pogledam ... Sej je blo fajn, dobra izkušnja ... Samo vseeno bi zdej lahko naštela več minusov kot plusov ... Pa če bi rada šla v internat samo zato da boš stran od doma (sploh če misliš da bo to tko kot pri rebelde), čeprav imaš isto šolo v svojem kraju nevem no ... meni je blo ful mučno vsak vikend se vozit gor in dol .... in res da imaš družbo ves čas, ampak negativna stran tega je pa da ni nikoli pravega miru, kar zna bit zelo moteče pri učenju, pa mi se nismo nikoli uspeli zares naspat ...


ja vsak vikend se je res tecno vozit, jst sem to resila tako da sem se vozila na dva al pa tri tedne (ceprav mam do doma manj kot eno uro :D)

ampak hej, dokler ne proba ne bo vidla...

ce potrebujes dober spanec pa res ni primerno :lol:
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 03. Jan. 2009 18:38

red_rose napisal/-a:
Libido. napisal/-a:Jst sm tudi bla v internatu, 4 leta .... Pa če zdej tako nazaj pogledam ... Sej je blo fajn, dobra izkušnja ... Samo vseeno bi zdej lahko naštela več minusov kot plusov ... Pa če bi rada šla v internat samo zato da boš stran od doma (sploh če misliš da bo to tko kot pri rebelde), čeprav imaš isto šolo v svojem kraju nevem no ... meni je blo ful mučno vsak vikend se vozit gor in dol .... in res da imaš družbo ves čas, ampak negativna stran tega je pa da ni nikoli pravega miru, kar zna bit zelo moteče pri učenju, pa mi se nismo nikoli uspeli zares naspat ...


ja vsak vikend se je res tecno vozit, jst sem to resila tako da sem se vozila na dva al pa tri tedne (ceprav mam do doma manj kot eno uro :D)

ampak hej, dokler ne proba ne bo vidla...

ce potrebujes dober spanec pa res ni primerno :lol:


mi smo pa mogli obvezno za vikend it domov, ker se je internat zaprtl ... mam pa do doma 2,5 ure z vlakom :? ...
res pa da sm bla v mešani skupini, se pravi fantje in punce v istem štuku (lahko sm nardila dva koraka in sm bla v fantovski sobi), tako da je blo še več razgrajanja ...
za moje pojme je v internat dobro it če si resen za šolo .. če bi rada šla samo zato ker pričakuje da bo tam mela svobodo in zajebancijo, pol jo lahko zavede in hitro postavi šolo na drugo mesto ...
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 03. Jan. 2009 18:59

Tamarra* napisal/-a:Zakaj pa bi šla v LJ, če je pa, kolikor sem jaz seznanjena ta šola tudi v MB?

Nobene take šole ni v Mb. Ok, srednja tekstilna je, ampak ne vem, če je to ravno isto...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 03. Jan. 2009 19:53

Jst sm tud bla v internatu in je blo zakon! Tistega časa res ne bi za nič zamenjala.
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Jan. 2009 20:13

positive vibration napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:Zakaj pa bi šla v LJ, če je pa, kolikor sem jaz seznanjena ta šola tudi v MB?

Nobene take šole ni v Mb. Ok, srednja tekstilna je, ampak ne vem, če je to ravno isto...


Je. Vsaj tako so punce pisale že v eni drugi temi :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 03. Jan. 2009 22:17

Tamarra* napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:Zakaj pa bi šla v LJ, če je pa, kolikor sem jaz seznanjena ta šola tudi v MB?

Nobene take šole ni v Mb. Ok, srednja tekstilna je, ampak ne vem, če je to ravno isto...


Je. Vsaj tako so punce pisale že v eni drugi temi :wink:

Sem vidla zdaj, ko sem se pozanimala. Ah, kje so ti časi, vse se spreminja...mojo gimnazijo so v tem času že porušli in zdaj na njenem mestu stoji ganz neu šola.

Moj nasvet dekletu: v Ljubljani ni kruh nič bolj bel. Mala, v Mb smo večji čagatorji, no :D Ne, res ti povem: bla sem v Lj eno leto, pa mi ni blo za zdržat in sem pobegnila nazaj v Mb, ker sem spoznavala sam prepotenten folk. Mogoče ravno zato, ker sem, kot ti sedaj, bila polna pričakovanj in upanja, da kolk bo pa zdaj tam eno samo žuranje in fajn in oh pa sploh, potem pa sploh ni blo tak...
Glej, ostani v Mb, verjemi da starši ne bojo več tak problem, ko boš prišla v SŠ, mela boš pa dost manj skrbi in preglavic. Res razmišljaj v tej smeri, no.
Maribor je dovolj velik, da lahko komot greš nekam, kjer ne srečaš na vsakem koraku koga poznanega. Tudi novega folka bo fuuul z vpisom na novo šolo. Če želiš na novo začeti, imaš vse možnosti tudi v svojem kraju, ne rabiš se odselit za to.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Jan. 2009 22:33

^^ Kam si pa hodila? :gruebel:
Se pa jaz tudi strinjam, da se da v MB fajn čage naredit :D pa še v domačem okolju si.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron