indeks

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 17. Apr. 2009 7:46

nisem našla nobene podobne teme, zato odpiram novo...(upam da ni kje pa da je nisem našla)

Študentke, bivše študentke in tiste ki to boste :D

Kako je pri vas na faksu z indeksi? A še vedno uporabljate knjižice, ali že vse poteka v elektronski obliki?
Imate kakšne zagrenjene, staromodne profesorje, ki zahtevajo inskripcijo in frekvenco preden vas spustijo na izpit?

Ali se vam zdi, da so knjižice povsem nepotreben material in da bi lahko uporabljali le elektronsko obliko?

Se je že komu zgodilo, da je izgubil svoj indeks? Koliko stane nov in ali ste imeli kakšne težave pri iskanju profesorjev, da vam na novo vpišejo vse ocene...

LP :D
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 17. Apr. 2009 8:09

mamo indekse, hkrati pa vse poteka v elektronski obliki, tam se tut sprintajo ocene za razna potrdila in povprecjaa, tako da mislim da je indeks samo se neka formalnost...notri se ne vpise nic druga kot ocene. samo predmet in ocena - nobenih frekvenc ipd. nimamo pa nobenga staromodnega profesorja, vsi so mladi in moderni, tut program je cist nov...zato s tem ni problemov :)

je pa moj indeks ze dozivel zvecenje mojga psa, zato je malo obglodan in par luknjic se mu pozna :lol: sam ni tok hudo da bi ga sla menjat =)

mislim da so nepotrebni. vsaj pri nas res ne vem zakaj je vse dvojno, ker je res use tut na netu :wink: najbrz bodo u nekaj letih izumrli :D
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 17. Apr. 2009 9:03

pri nas je indeks tudi samo bolj formalna stvar, saj je vse tisto, kar je zapisano v indeksu, tudi v elektronski obliki. profesorji večinoma inskripcije in frekvence ne zahtevajo (itak po bolonjskem programu predavanja niso obvezna, samo vaje). no, nektaeri starejši prof. pa to dvoje vseeno vpisujejo, sam jo dajo vsakmu (itak nimajo kej, ker pred. niso obvezna, če pa vaj nisi vseh opravu, pa itak ne moreš na kolokvij in posledično ne na izpit).

men je sicer indeks čist luštna stvar, mi je velik laži not pogledat, kokr pa d morm it na net in vpisvat ne vem kaka gesla, da do česa pridem. po drugi strani pa je tut precej težko skos oddajat indekse za vpis ocen, pa jih spet hodt iskat, itd...

EDIT: sm se spomnla, d nam tut v indekse vpisujejo zdr. preglede, itd.
Zadnjič spremenil snezinka*, dne 18. Apr. 2009 11:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 17. Apr. 2009 11:28

Mi mamo indekse, zraven pa je še vse v elektronski obliki. Rabimo ga na izpitu, ko ti oceno vpišejo, na začetku leta, ko se vpisuješ v letnik, za potrdilo, da si bil na pregledu, da si oddal kako seminarsko. Ne podpisujejo pa nam frekvenc, inskripcij. Včasih je kr malo nadležen, še posebi če ga kje založiš, ampak ko pa kak izpit fajn nardiš, je pa luštno pogledat notri lepo oceno in zraven podpis profesorja, pri katermu si se mučil pol leta :) .
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 17. Apr. 2009 12:34

Pri nas mamo index, ampk smo ga rabl sam 1x. Pri vpsiu- not smo vpisal podatke na prvi strani, toj pa vse. Ga ne rabmo sploh, vse mamo v elektronski obliki. Tud ocen nam ni treba tle not vpisvat. Hvala bogu, si ne predstavlam d bi mogla za vsako oceno letat od profesorja do profesorja, da mi vpiše oceno :D
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 17. Apr. 2009 12:37

Mi pa sploh nimamo indeksov...samo elektronskega.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 17. Apr. 2009 12:38

Mi smo ga dobili ob vpisu in potem pozabili nanj :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 17. Apr. 2009 12:51

Oooh, kako si js želim, da ga ne bi mela!
Sej na začetku je bil še zanimiv - fajn občutek je bil, ko sm ga mela v rokah in pomislila, da zdej sm pa res študentka. Zdej mi gre pa na živce. Ker mi mamo obvezno vse - vpisane predmete, frekvence, inskripcije, vpis ocen,...

Vse mormo met vpisan in že kr vidm se, kako skačem po faksu in iščem razne kabinete pa čakam na govorilne za tist kretenski podpis, iščem profesorje, pri katerih še nikol nism bla na predavanjih in jih prosim za podpis. Se je tut že zgodil, da sm mogla sam zato v Lj pridt, včer sm mogla na drug konc Lublane hodt k enmu profesorju, ki mi je sicer oceno že vpisal, ne pa frekvence. Mah, ne vidim razloga za te knižce, če mamo itak elektronske indekse. Pa še tak smotan format je in js se skos bojim, da mi bo kdo kje torbico polil, ga bom zgubila,... Študentsko daš v denarnico, pa je, indeks pa...
V glavnem - ni fajn. :roll:
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 17. Apr. 2009 13:15

Shimmie_ napisal/-a:Pri nas mamo index, ampk smo ga rabl sam 1x. Pri vpsiu- not smo vpisal podatke na prvi strani, toj pa vse. Ga ne rabmo sploh, vse mamo v elektronski obliki. Tud ocen nam ni treba tle not vpisvat. Hvala bogu, si ne predstavlam d bi mogla za vsako oceno letat od profesorja do profesorja, da mi vpiše oceno :D

Tudi pri nas je tako. Aja, pa še potrdilo v 1.letniku, da si bil na zdravniškem pregledu, je v indeksu. Sicer pa je prazen.

Čeprav, meni bi bilo bolj všeč, če bi si lahko vpisali ocene. Ker je fajn, da maš ob koncu študija eno tako lepo knjižico, katero hraniš v posebnem predalu in jo mogoče kdaj pokažeš otrokom...ma eno tako vrednost. Npr.jaz še zdaj rada pogledam v spričevalo iz osnovne šole in se veselim ob pogledu na petke pri slovenščini in trojke pri matematiki... :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 17. Apr. 2009 13:29

^A ni tako, da indeks na koncu vrneš?
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 17. Apr. 2009 19:57

Lejla86 napisal/-a:Mi pa sploh nimamo indeksov...samo elektronskega.


Enako tudi mi.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 17. Apr. 2009 21:07

Na katerih fakultetah pa ste?

Da še jaz odgovorim; tudi pri nas imamo oba indeksa; navadnega in elektronskega... Mlada profesura se ne sekira za nobene podpise, vseeno jim je kdaj prideš vpisat oceno, tudi za eno leto nazaj ti vpišejo, brez da bi sploh preverjali datume in podobno . :wink:

Med tem ko starejši profesorji namenoma izbirajo kako predavanje, ki se ga udeležimo v majhnem številu, in potem utrujajo s tistimi podpisi, kot da je nevemkako pomembno da smo vedno na predavanjih in da nosimo tist indeks s sabo...
(drugače smo še star sistem, in predavanja načeloma niso obvezna)

Za češnjo na kupi sem pa mojo rdečo knjižico nekam založila- in predvidevam da bo treba dat delat novo :roll: ... (ma ja vem... :wink: ) In zdaj mi manjka četa podpisov, in že vidm kako se bom z obrazom pridne ovčke slikala pred 101kabinet in fehtala tisti 1/53297 ml črnila notri... In potem moram poiskat še vse profesorje iz 1.letnika, pa niti ne vem kje naj jih iščem, glede na to da je šel eden v penzijo, eden se je menda odselu v Kanado, enega predmeta pa sploh ni več :D ...

Zabavno bo... (soooo not... :? )
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 18. Apr. 2009 11:07

Mi (NTF) mamo oboje s tem da: mormo zbrat vse podpise, inskripcije in frekvence ter ocene. In pač celo poletje išćeš prfoske po faksu in upš, da bodo vsaj na ene govorilne ure pršli in ne bo gor listka z napisom: ``selim se s 5člansko držuino, do nadalnjega ni govorilnih´´. :?

Mamo tut e-študenta, ki vsak mesec crkne oz. se kak del sesuje. In potem imamo prfokse, ki računalnika sploh ne znajo uporabljat in seveda posledično niti vpisat ocene v elektronski indeks.

Vseeno je za 1x indeks še vedno bolj pomemben (pri nas), ker na koncu ga damo testirati, dobiš 2 štempla (pregledan in pogoji) in s tem se tut lahko (edini pogoj) vpišeš naprej v všiji letnik.

No, moj indeks je večino leta zgubljen in se valja nekje po sobi. Najde se približno tam nekje konec avgusta in takrat si vzamem en teden pa naberem vse podpise in ocene.
Uporabniški avatar
tita123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 4. 8. 2008
Kraj: Bela krajina/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tita123 » 18. Apr. 2009 11:24

mi na PF uporabljamo večinoma elektronski index, za podpise narejenih izpitov, opravljenih kolokvijev, zdravniškega pregleda imamo še zmeri star index.. ne rabimo pa imet frekvenc in inskripcij:)
Najboljše šele prihaja...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 18. Apr. 2009 11:46

*skokica* napisal/-a:^A ni tako, da indeks na koncu vrneš?

Neee. Vsaj moji sestrici imata obe doma indekse. Pa tudi jaz, ko sem se izpisala iz Lj, sem ga lahko obdržala.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov