idealni delodajalec

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 30. Apr. 2009 10:29

Mene pa zanima kaj je za vas idealni delodajalec? Kakšne lastnosti mora imeti, kako se mora obnašat? Ali mislite, da obstaja možnost da ta vaš 'idealni' delodajalec sploh obstaja oz. ali ste že kdaj delale s kom, ki mu je bil zelo podoben?
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 30. Apr. 2009 10:41

biti mora sposoben komunicirati tudi z delavci (ne samo s posameznimi oddelki podjetja), preprost, da je pripravljen fizično pomagati, če je treba, se zna spustiti tudi na nižji nivo (torej da se ne nosi kot bog po podjetju)
najbolj pomembno pa mi je da je odprt za ideje, da prisluhne novim predlogom. s tem tudi delavcem da jasno vedeti, da so pomemben člen v podjetju.
zdj nekak mam šefa (vodjo izmene), ki ustreza zgoraj naštetim zadevam.
poleg tega je mlad, smo vsi skor enako stari tle notr in v takem kolektivu je full fajn delat, ker ni tiste napetosti.
drugače pa tud naš taglavni šef, reče kakšno tudi z operaterji in je v bistvu "čist navadn človk"
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
miau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 2. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a miau » 30. Apr. 2009 12:21

Bilo bi fajn, če bi obstajal :D Sporočte, če ga najdete ;)
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 30. Apr. 2009 18:34

Idealen delodajalc je moj foter. :) Pa ne zato, ker je moj foter, ampak zato, ker bi si takega delodajalca želel vsak. Ker to kar slišim od sestre kaj se dogaja na firmi kjer dela, je totally disaster. Šef nima blage o tem kaj se dogaja okoli njega, samo dret se zna, ne glede na to, da ma kar nekaj sposobnih in delovnih ljudi okoli sebe, pa čisto neorganiziran in po domače povedano neumen je. No, drugače moj foter več nima firme, ko jo je mel, pa je bil res šefe v pravem pomenu besede, tako da so sestavljali dober kolektiv. :wink:
Zadnjič spremenil Lilah, dne 15. Sep. 2010 19:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 30. Apr. 2009 18:56

sam tko me zanima...zakaj mislis da je tvoj oci najbojsi?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 30. Apr. 2009 23:11

q it!
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 01. Dec. 2010 18:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 30. Apr. 2009 23:55

SWEETprinces napisal/-a:sam tko me zanima...zakaj mislis da je tvoj oci najbojsi?

Iz razlogov kot so njegovi dobri živci in pripravljenost poučit tisto, kar so jih že na faksu učili pa niso meli kaj dosti pojma v praksi, četudi so že bili starejši z delovnimi izkušnjami, enotnost oz. povezovanje kolektiva in NEustvarjanje slabe atmosfere na delovnem mestu, pa še bi se kaj našlo... Desetletje pa pol je vodil manjše podjetje, ampak se je na koncu izkazalo, da so bli njegovi živci že na preizkušnji, tako da si je naredil uslugo, ko je ustvaril drug biznis, ki ni tako napet. :wink:
Zadnjič spremenil Lilah, dne 15. Sep. 2010 19:57, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Maj. 2009 23:42

~NIA~ napisal/-a:moj šef - vse nam zrihta, pravila postavlamo skupi, kako bi in kaj bi vse se zmenmo skupi.. upošteva naše ideje, naroč kar mi mislmo da bi šlo v prodajo.. nikol nima zadne besede ker se zmeri zbunimo in pol nekak najdemo skupno rešitev..
ne daja kar enih pravil pa neki ne ukazuje, ker ve da mamo mi glavno besedo ;) i just like it!


Tak šef je za delovca vsekakor uredu, ampak je ali uredu tud za svoje podjetje?
Jst bi nekak poodbno razmišljala o idealnem delodajalcu,če bi bla sama delodajalec tud, le da nebi pustila, da delavci prevzamejo vse v svoje roke.še vedno se more čutit neko avtoriteto in vedet, kdo je šef.neglede na vse je delavec tam zaradi denarja in če se mu ni treba ukvarjat in če on nima sam dost kej za zgubit, lahko hitro stvar uide iz rok.
vsekakor pa je idealen delodajalec ta, ki prisluhne delavcem, ki prisluhne idejam in možnostim za izboljšave-popravilo napak, ki jim da ustrezen in človeški delavnik,ki jih zna motivirat (ne nujno denarno, ampak prdusem besedno),ki jih ceni in jemlje kot sebi enake in ne dela razlik med delavci v smislu da mu je nekdo ljubši.
jst sm že delala "vštric" s tako delodajalko (nisem bila direktno pod njo, ker sm prej šla), pa lahko samo rečem kapo dol!Odlična oseba, vsi smo jo spoštovali in je obdržala avtoriteto, poslušna in razjmna za probleme in težave, sposobna ornk motivirat,spit kavico z nami čist normalno in se pogovarjat na malci kot da ni naša šefica...skratka ena a, takoj bi šla h njej, sam mi žou skos popoudansko delo nekak ne ustreza. :?
Uporabniški avatar
Balenciaga
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 23. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Balenciaga » 02. Maj. 2009 0:19

men je pa moj šefe d best. delam v lokalu (kelnarim) kjer mam za eno noč skor 100 evrov v žepu (85€ da za 7ur), on hladilnike fila, šteje denar na koncu, se ubada s težaki in je nasploh ZELO prijazen. vsakič ko grem v london ve, da rabim denar in me vpraša če mi posodi, pa pol oddelam (sam valda si nikol ne sposodm, mi že mami posodi)...uglavnem, nasploh je najbolj prjazen človek ever. pa njegova žena tut. biznis mu teče NA POLNO, ker je to lokal dobesedno v golcah in so same redne stranke (kmečki pobje k VELIK spijejo) in on ve kako z njimi ravnat, da se vrnejo še nazaj haha :D

če nisi poštena kelnarca pa lahko pričakuješ da pr njemu delaš samo enkrat in nikoli več. (ne bomo šli tja, kako on vse zve hehe). :D
<a href="http://fashion-mongers.blogspot.com/">Fashion Mongers - fashion blog</a>

<a href="http://patricias-closet.blogspot.com/">Patricia's Closet</a>

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov