glasbenik/-ica kot poklic

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

hitmaniak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 4. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a hitmaniak » 04. Apr. 2009 10:24

v zadnjem času mi vedno vceč ljudi razlaga da bi radi postali slavni in delali kot glasbeniki, kot solo pevci ali v skupini... Zato me zanima kaj si mislite vi je to poklic ki ima prihodnost??? Ali boš z enim hitom muha enodnevnica???
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 04. Apr. 2009 11:58

v sloveniji po moje glede tega ni neke prihodnosti.. okej, če ti uspe prodret na kakšne lestvice, se boš mogoče pojavljal na vsake toliko v kakšni Novi pa na par lokalnih koncertov boš povabljen.. to je pa tudi vse in to (vsaj za moje pojme) sploh ne moreš prav opredelit kot slavo. vsekakor pa od tega ne moreš živet.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
hitmaniak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 4. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a hitmaniak » 04. Apr. 2009 12:07

samo je pa vseeno tak, če samo pogledamo FENOMEN Damjan Murko, kake bedarije dela, pa ma nastope se zna sam promovirat in dela na sebi,.... Res pa je da drugi glasbeniki ko so že znani vseeno lepo zaslužijo z koncerti....
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 04. Apr. 2009 12:39

ja ampak koliko je takih, ki lepo služijo?
kar se pa tiče raznih murkotov pa to.. jaz osebno sem vse, kar vem o njem, izvedela posredno iz rumenih tiskov. niti enega njegovega komada ne poznam. mislim, da to tudi nekaj pove. in tudi, če je zdaj mogoče znan, se ga čez par let pomoje nebo spomnil prav nihče.
torej, saj se da kaj zaslužit kot glasbenik, ampak ne na dolgi rok (pri nas). to si lahko vzameš kot eno obslužbeno dejavnost and thats it :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 04. Apr. 2009 14:27

Veš kako pravijo... Glasba je dobra ljubica in slaba žena =)
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 04. Apr. 2009 15:31

hitmaniak napisal/-a:samo je pa vseeno tak, če samo pogledamo FENOMEN Damjan Murko, kake bedarije dela, pa ma nastope se zna sam promovirat in dela na sebi,.... Res pa je da drugi glasbeniki ko so že znani vseeno lepo zaslužijo z koncerti....


Damjan Murko kelnari v lokalu. Ne, od muzke pri nas ne mores zivet. Pac negre. So izjeme (leibach npr.), kar pa ne spada v sfero slovenije in slovenske muzke. Toraj moj predlog - pejt lepo za kjige vmes pa preklinjaj svoje starse zakaj so morali bit slovenci.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Apr. 2009 16:08

Lahko se preživljaš z glasbo, samo ne kot pop zvezda.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 04. Apr. 2009 17:30

Joj, a ni ta tema mal zaljiva do dejanskih glasbenikov? Ko sem naslov prebrala, sem mela takoj v mislih 'tapravega' glasbenika, cloveka s hudim talentom, al pa nekoga ki ma vsaj srednjo glasbeno, ce ne akademske stopnje.

Drgac je pa dala bubika par nasvetov, kako postat 'glasbenik' =) Lahko pa vprasam bivso sosolko, je precej slavna :D Aja, pa kul je ce si najdes ksnga 'sponzorja', ona si je kr dobrga omislla =)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 04. Apr. 2009 18:07

Težko je živet od glasbe pr nas. Jo morš res met rad :) Pa bit pripravljen na to, da ne boš najbolj živel, ampak bolj životaril. Vsak še nekaj dela zraven. Lahko je to delo tudi v okviru glasbe, ampak pač nekaj bolj zanesljivega...al da učiš v glasbeni šoli, igraš še v kakem gledališču/orkestru, učiš glasbo v osnovni šoli...

Sam od koncertov in SAZAS-a pa nikakor, žal. Govorim iz prve, oz.druge roke.
Nihče, niti Mi2, niti Neisha, niti Šank rock...vsi majo redne zaposlitve poleg.
Če pa se misliš gibat v alternativnih vodah, je pa itak še večja ruleta vse skup.

Aja, hibridov like Murko ne štejem med glasbo, lol. Lahk se pol kvečjemu o klovnih pogovarjamo.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 04. Apr. 2009 19:49

Od glasbe se da čisto spodobno živet. Začneš najkasneje okrog osmega leta starosti, potem glasbena gimnazija, Akademija, ... in če si dovolj dober imaš samostojne koncerte, vedno pa lahko zraven učiš ali igraš v orkestrih. Zaenkrat precej zanesljiva služba, glede na to, da spada v javni sektor.
Saj je tema o glasbenikih, ne? :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 04. Apr. 2009 20:21

glede na to, da je avtor omenjal damjana murkota, dvomim, da gre za iste vrste glasbenikov, kot misliš ti kr. ena :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 04. Apr. 2009 22:21

To sem seveda opazila ... v svojem postu sem hotela pač razložiti, kdo glasbeniki sploh so. Murko prav gotovo ne.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
melodious
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 14. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a melodious » 05. Apr. 2009 11:34

Glasbeniki so ljudje, ki živijo za glasbo in ne za slavo.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 05. Apr. 2009 12:05

Nekateri profesionalni pevci in glasbeniki v zborih, orkestrih kr dost služijo :wink: Ampak sej pravim, profesionalci. Pop zvezdice se pri nas z 'glasbo' bolj težko preživijo.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Apr. 2009 13:26

Že, ampak večina jih te bolj resne stvari opravlja ravno zaradi tega, ker jim nudijo neko stalnico, zanesljivost v življenju. In jih ne veseli tolk to, da more zdaj za orkester igrat, al pa pet v zborčku, ampak pač to počne, ker ve, da z jammanjem, koncerti in raznimi glasbenimi projekti bo dobil dnara glih za burek.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov