Dojenček ali služba

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 31. Avg. 2007 20:00

Moja sestra je zlo mlada mamica in povrh še študentka. Ona je v 3. letniku in ti lahk povem, da bi lahk naredila tale letnik, sam se ji ni ljubilo, ker je rajš z bebico. v bistvu se nima niti volje učiti, niti časa. Še posebej, ker babice in dedki ne živijo v istem mestu kot oni, zato nima lih nekej preveč pomoči pri čuvanju bebice. Tole, da bi študirala, bila mamica, opravljala prakso in vse mogoče hkrati... Če ti tole vse uspe pol pa kapo dol. Moji sestri ne uspeva lih. :) Sicer pa, če si bebico res želita in vam denar ni ovira... go for it. Sej ti tut faksa ni treba sfurat čist v točno določenem času. :)
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
mikena77
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mikena77 » 31. Avg. 2007 20:17

Sicer pa, ta tema bi bolj spadala pod kariero, ne pa pod zdravje..
Fight for your right!!
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 31. Avg. 2007 20:31

jst ti svetujem, da če vas lahko fant preživlja, da bi nekako šlo, potem zanosi, doštudiraj in si poišči službo.
ampk res dobr se pogovorta pa premislita če bo zneslo
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 01. Sep. 2007 14:26

*ange|* napisal/-a:Moja sestra je zlo mlada mamica in povrh še študentka. Ona je v 3. letniku in ti lahk povem, da bi lahk naredila tale letnik, sam se ji ni ljubilo, ker je rajš z bebico. v bistvu se nima niti volje učiti, niti časa. :)


Jaz sem pa ravno kontra ... Nosečnost in bejbi sta mi dala fuuuul motivacije za študij in vprašanje, če bi mi vse tako lepo uspelo, če se ne bi odločila zanj. Če imaš otroka, si se prisiljen zorganizirati, če ga nimaš, pa prelagaš stvari z danes na jutri (taka sem bila tudi jaz prej). Tamau je star 9 mesecev, jaz pa čakam samo še na zagovor diplome v novembru (ob zanositvi sem imela okoli 10 izpitov in niti pojma, kaj bi delala za diplomo.) Je pa res, da so mi precej pomagali moji in moževi starši, ki so čuvali malega, ko sem se učila in ko sem bila na izpitih.

Moj dragi ima službo, solidno plačo, jaz pa dobivam starševski in otroški dodatek (cca 50.000), pa nama gre prav super.
anita81
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 31. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a anita81 » 03. Sep. 2007 10:15

krfjolca napisal/-a:
*ange|* napisal/-a:Moja sestra je zlo mlada mamica in povrh še študentka. Ona je v 3. letniku in ti lahk povem, da bi lahk naredila tale letnik, sam se ji ni ljubilo, ker je rajš z bebico. v bistvu se nima niti volje učiti, niti časa. :)


Jaz sem pa ravno kontra ... Nosečnost in bejbi sta mi dala fuuuul motivacije za študij in vprašanje, če bi mi vse tako lepo uspelo, če se ne bi odločila zanj. Če imaš otroka, si se prisiljen zorganizirati, če ga nimaš, pa prelagaš stvari z danes na jutri (taka sem bila tudi jaz prej). Tamau je star 9 mesecev, jaz pa čakam samo še na zagovor diplome v novembru (ob zanositvi sem imela okoli 10 izpitov in niti pojma, kaj bi delala za diplomo.) Je pa res, da so mi precej pomagali moji in moževi starši, ki so čuvali malega, ko sem se učila in ko sem bila na izpitih.

Moj dragi ima službo, solidno plačo, jaz pa dobivam starševski in otroški dodatek (cca 50.000), pa nama gre prav super.



Aha, torej dobiš vsega skupaj okrog 50.000 bivših sit?

Saj, tut jaz bi po moje dobila več motivacije glede študija... Jaz imam do konca študija še 6 izpitov, tako da to po moje ne bi bil nek velik problem... Pa mislim, da bi te izpite naredila še pred porodom, po možnosti bi začela pisati že diplomo... Ne vem pa, kaj se mi bolj splača... Iti na borzo in dobit socialno podporo, ali imet še status študenta, dobit štipendijo in delat zraven? Hmmm :? ? Do štipendije pa mislim, da sem še tudi upravičena (republiške), če sem prijavljena pri starših... Moja mami ima malo slabšo pokojnino, ati pa kr solidno, ampak mislim, da to z mojo štipendijo nima veze... Če pa bi bila z mojim fantom prijavljena skupaj v istem stanovanju, katerega lastnika sva vsak pol...

Zdaj je tu problem, kaj se mi bolj splača? Zavod za zaposlovanje + socialna podpora ali staus študenta + štipendija?
Uporabniški avatar
Bina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: pod pohorjem

Neprebrana objavaNapisal/-a Bina » 03. Sep. 2007 12:08

Pozdravljena!
No, jaz sem sedaj noseča v 7. mesecu (stara 27 let). Bila sem skoz zaposlena za določen čas in sem skoz računala kako in kaj, otrok ja al ne. Moj pa je tudi star 34 let in sva si že ful želela bebo. Potem pa sem rekla, da me boli k.... za službo, ker si želim otroka, sem zanosila in kot iz lufta mi je prletela zaposlitev za nedoločen čas. No, to je moja zgodba, ki se je super razvila.

Zdaj pa k tebi. Ti lahko pri starših prijaviš svoje gospodinjstvo, to sem jaz naredila, ko sem bila na zavodu 3 mesece in sem potegnila maksimalno socialno podporo. Samo ne vem kako je, če živite v stanovanju. Mislim, da se da. To urediš na svoji občini oziroma krajevni skupnosti.

Glede študija pa se ne sekiraj, saj si noseča 9 mesecev in v tem času narediš vse izpite pa še diplomo. Ne oziraj se na to, da je treba najprej doštudirat blablabla, seveda je to kot iz knjige, vsem pač ne rata takoj. Pa zanosiš tudi ne takoj, tako da imaš časa še in še.

Uspešno
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 03. Sep. 2007 15:57

ca_t napisal/-a:Ce ima tvoj fant solidne dohodke in bi lahko prezivljal se tebe in otroka, vsaj dokler ne dostudiras in si najdes druge sluzbe, potem ne vidim ovire, zakaj ne bi imela otroka. Jaz si zelim imet prvega otroka najkasneje do 27. leta, ker se mi zdi, da starejsi, ko si, manj se ti da ukvarjat z otroki. Ce zdaj zacnes nacrtovati, bo najbrz trajalo se nekaj mesecev, da zanosis, potem bos pa itak se 9 mesecev noseca. V tem casu pa lahko mirno studiras. Sluzbe ti najbrz ne bo tako tezko pustit, glede na to, da bi jo rada zamenjala, s fantom imata svoje stanovanje, tako da ... Jaz bi na tvojem mestu imela otroka, ampak to sem jaz, ti si pa ti. :wink:


Moja sestra je študirala, (sicer izredno), imela težko nosečnost in hodila v službo. Šolo ji je uspelo dosti prej dokončati, kot pa njenim znankam, ki so samo študirale.

Potrebna je samo motivacija in volja pa gre.

Je pa tudi sama priznala, da če takrat nebi imela otroka ga potem še nekaj let nebi imela. Zdaj ima zelo uspešno kariero in še otroka.
Je pa zanimivo, da ko se dobi s kolegicah imajo vse male otročke njena gre pa sedaj že v srednjo šolo.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 04. Sep. 2007 10:18

anita81 napisal/-a:Aha, torej dobiš vsega skupaj okrog 50.000 bivših sit?

Zdaj je tu problem, kaj se mi bolj splača? Zavod za zaposlovanje + socialna podpora ali staus študenta + štipendija?


Jaz dobivam okoli 170 € starševskega dodatka (to dobi vsak brezposelni, tudi študent, in je fiksen znesek, ki traja eno leto, neodvisen od družinskih prihodkov) na mesec, ter cca 40 € otroškega dodatka (drugo leto bo malo več, ker sem leta 2006 ful manj zaslužila kot 2005). Potem sem dobila še cca enkraten znesek 50.000 bivših sit od države - lahko itbereš paket, to dobi vsak) in 250€ od občine (različne občine imajo različne zneske pomoči ob rojstvu otroka). Občasno tudi študentske organizacije organizirajo dobrodelno pomoč mladim mamicam študentkam, pa dobiš tudi en mali znesek, če se prijaviš. Kot študentki ti pripada eno dodatno študijsko leto, teče ti pa tudi 1 leto delovne dobe.

Če mene vprašaš, se ti bolj splača status, vem pa ne. Preračunaj obe možnosti.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 14. Sep. 2007 12:14

Kako si se odločila? :)
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 15. Sep. 2007 12:38

Ful zanimiva tema!
Jaz se tudi večkrat sprašujem, kako bo z mano. Stara sem 23 let, do konca študija imam še 12 izpitov in diplomo. Vem, da če bi imela s fantom redno službo in stanovanje, bi otroka sigurno imela, ker se v obema že zelo močno prebuja starševski čut. Ampak, kaj čmo... je tako, da sm študentka, on pa dela tako na ozi, stanovanja nimava... Pa tudi potem, ko bom končala s študijem ne vem kako bo... naj najdem službo in nekaj časa vztrajam tam ali naj takoj zanosim? Tudi sama si želim biti mlada mamica, ne želim si, da bi se ljudje spraševali, če sem otroku mama ali babica!
Vem, da če bi sedaj zanosila, bi se že nekako to rešilo, saj ima njegov oče nekaj stanovanj, ki jih oddaja, ampak res si ne želim biti odvisna od drugih...

Ja, ja take probleme imamo v današnjih časih, ne? Verjamem, da če bi imele pogoje, bi nas bilo veliko že mladih mamic, vsaj zase lahko povem, da imam veliko prijateljic, ki bi otroka imele in so tudi čustveno pripravljene nanj, ampak problem so finance... Srečno vsem, karkoli se boste že odločle!
Uporabniški avatar
GoldenSoul
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 8. 9. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenSoul » 17. Sep. 2007 21:08

moi T napisal/-a:Ja, ja take probleme imamo v današnjih časih, ne? Verjamem, da če bi imele pogoje, bi nas bilo veliko že mladih mamic, vsaj zase lahko povem, da imam veliko prijateljic, ki bi otroka imele in so tudi čustveno pripravljene nanj, ampak problem so finance... Srečno vsem, karkoli se boste že odločle!


Ja, tko je..... Premal denarja --> pol pa ni stanovanja --> in rataša kr naenkrat tok star (ko mogoče enkat prideš do fajne službe in kariere)--> pol so pa že problemi pri zanositvi --> kar spravi žensko v stres --> situacija še poslabša --> ZAČARAN KROG

Jst bi bla tut rada mlada mamica, sam še študiram in bom še en cajt (čeprov je fant že zaposlen in ima dobro službo), sam vseen hočem tut jst neki doprinest k hiši (ki je še ni..) :?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Sep. 2007 8:55

Jaz že hodim v službo, pa si ne morem predstavljat, da bi morala poleg zase skrbet še za enga otroka, bognedaj,
že tako nimam nobenga časa še zase, kaj šele, da bi morala vse svoje življenje prilagodit otroku, da jaz ne bi bila več v prvem planu...
Priznam, da se imam čist super tako. Moj partner je istega mnenja. Če me bo pa pri 35 sli kasneje zagrabilo kaj, se bom pa takrat s tem obremenjevala.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 22. Sep. 2007 19:17

Jaz si ne morem predstavljat, da bi do 35 leta čakala z otrokom.. To pač ni zame! Jaz si jih želim imeti čimprej. Skoraj vsak dan sanjam, da sem noseča ali pa kako mi najstniški otrok nervira :D Z mojmu sva se danes sprehajala in sva že oba zasanjano razmišljala kako idealno bi bilo imeti še en mejčken voziček sabo! Oba si to želiva, pa tudi nisem neka karieristka, da bi si želela najprej najprej nekaj v službi naredit. Kar bo prej, bo pač prej! Ali otrok ali pa služba! Bomo videli!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 31. Jan. 2009 0:05

Tema je stara, a paše sem. Res se včasih vprašam služba ali otrok. Moja kolegica je pred kratkim zgubila službo, ker so izvedeli, da je noseča. V tej firmi vse nosečnice vržejo ven. Potem se pa čudijo zakaj ni otrok. Se vam zdi to fer?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 31. Jan. 2009 9:55

Seveda ni "fer"; je pa tukaj bistvenega pomena vedet, kaj pomeni "zgubit službo".
Če gre za službo za določen čas, ima delodajalec pač vso pravico, da delavcu pogodbe ne podaljša. Tukaj nima nosečnost nobene veze.
Če je bila pa zaposlena za nedoločen čas, je pa seveda drugače, tam bi bili pa zanimivo slišat, s kakšnim razlogom so jo odpustili, ker tega ne morejo kar tako, kolikor vem :wink: .

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov