dohodnina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 26. Sep. 2007 13:50

ce bos imela v letu 2007 status cez celo leto (to sta dva solska leta - sicer polovicna) in ce te starsi ne bodo prijavili za dohodnino 2007 bos morala placati 544evrov

Skupni prejemki: 10.000 €
Normirani stroški - 10%: 1.000,00 €
Splošna olajšava: 2.800,00 €
Posebna olajšava: 2.800,00 €
Osnova za obdavčitev: 3.400,00 €
Dokončna obdavčitev: 544,00 € (to je 16% od osnove za obdavcitev)

Ce pa zasluzis letos do 6220evrov in te starsi ne uveljavljajo za olajsave ter imas tudi status cez celo leto 2007 pa ne placas nic

http://edavki.durs.si/OpenPortal/Common ... h_Odm.aspx
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 26. Sep. 2007 14:17

Aha...saj to sem brala sicer na strani e-študentskega servisa. Se pravi da se šteje od 1.1.2007 do 31.12.2007, ne?
Fuck,544 eurov? Se pravi da lahko začnem varčevat. Hvala! Če mi še kaj ne bo jasno (kar sem 100%) bom še vprašala. Samo zdaj itak ne morem več nič spremenit, tak da...pa verjetno se prehitro že sekiram. Upam samo da ne bo še več za plačat, ker že to je grozna vsota.

Hvala še enkrat!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Sep. 2007 1:37

:eek:

izračunano sem imel, da dobim 630€ nazaj, dobil pa sem položnico za 762€ :eek:

upam le, da so se zmotili! :D :D :D
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 27. Sep. 2007 7:18

Zdej pa ne vem, al si se zakalkuliral ti al oni... :D ! Upam, da oni :D !
Uporabniški avatar
volley girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 16. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a volley girl » 27. Sep. 2007 9:32

Jochie - verjetno so se zmotili... Saj vedno najprej tistim pošljejo, ki morajo plačat, pa čeprav trdijo, da to ni res!!!!!
Ne vem zakaj potem jaz vedno dobim med zadnjimi - vsako leto mi morajo vračat, letos 1.500 evrov. Če bi jim bila jaz toliko dolžna, bi me že davno terjali, oni pa živijo na moj račun. Toliko o socialni in pravni pa ne vem še kakšni državi!!!!!!
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Jan. 2008 15:35

Uf, mene pa neki zanima. Se mi ne da brat prejšnjih postov. Če se da komu odgovorit, bi bla zlo vesela.

Skrbi me že za dohodnino 2008. Ravno danes sem dobila šiht prek študenta za najmanj 6 mesecev. Na uro je plačano 7€, tako da bo kar dost zneslo na koncu. Kolko ne sme presegat moj letni prihodek (delo prek ŠS)?

Verjetno tut ne bom mogla delat sam z mojo napotnico, ker bom mnda presegla tisto vsoto. Kako se to da zmenit?

Pa neki je še, če me starši uveljavljajo kot vzdrževanega člana. Moj oči me uveljavlja. Se da nardit, da me pač ne uveljavlja? Za koliko časa pa? Pa kdaj bi moral to sporočit?

Sej vem, da veliko o tem piše na straneh ŠS, sam tako strokovno, da nč ne zastopim. Kdor zna razložt, mi prosim naj po domače.

Hvala!
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 23:24

A res noben ne ve :cry:
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 11. Jan. 2008 23:30

gregalina napisal/-a:A res noben ne ve :cry:


ejj moja mami dela s tem..pa jo ju3 vpršam kak kaj..tak da ti potem odgoovrim..važi??
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 23:54

Ja prosim! Super si, hvala!
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 12. Jan. 2008 0:33

gregalina js ti bom poskusla mal razlozit use skup (razlaga mi ne gre ravno od rok, tko da se ti ze vnaprej opravicujem, ce bo kaj nejasno). Nej me pa se kdo popravi, ce sem kaj narobe napisala. Napisala bom tko, kot je blo razlozeno meni.

Ce te starsi uveljavljajo kot vzdrzevanega druzinskega clana (VDC), lahko zasluzis v letu 2008 2.959,60 €, ce te ne uveljavljajo, pa mislim da ni nobene meje (za leto 2007 vem da ni). Norminirani stroski znasajo dodatnih 10%, tko da ce si VDC, lahk zasluzis dodatnih 295,96 €, pa ne bos placala dohodnine.

Glede dela preko druge napotnice, to je odvisno od delodajalca. To je namrec kaznivo, tko da s tem oni tud precej tvegajo.

Da te oce ne bo uveljaval vec kot VDC, mora uredit v sluzbi. Zaradi tega on ne bo dobil vsak mesec dolocenega zneska denarja zate (okol 30 € se mi zdi). Za leto 2007 se mi zdi da je potrebno javit do konec januarja glede VDC.

Ce bosta pa z ocetom na koncu leta ugotovila, da bi te on lahko uveljavlju kot VDC recimo 2 meseca, bo pac za naslednje leto to napisu in se dobil nekaj dohodnine ven. Ce te pa zdej ne da ven in te bo celo leto uveljavlju kot VDC, bo pa potem moral placat nekdo dohodnino - ti ali on.

Tko da te nej da raje ven, pa potem ob koncu leta preracunate, ce je kaksna moznost, da se on potegne nekaj kesa ven :wink:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 12. Jan. 2008 12:05

Hvala bouhica :bussi: Mi je že bolj jasno. Sej ko bom šla po napotnico, mi bojo tam tut verjetn mal razložil.
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 12. Jan. 2008 15:13

Malenkost :wink:

Upam, da ti bojo stvar cim bolj razlozli in pa seveda pravilno. Ucasih ko sem js sprasevala, sploh niso znal povedat.
Uporabniški avatar
lili01
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 5. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lili01 » 21. Jan. 2008 18:39

Zdej sem pa jaz razpi... zaradi dohodnine!!!V preteklem letu sem zaslužila 5100 €, za šolnino sem dala 2500€, pa še dohodnino bom plačala, ker sem prijavljena kot vzdrževani družinski član in se lahko sam žalim bogu. Zakaj šolnine ni mogoče uveljavljat,zakaj sploh ni možno nič uveljavljat za olajšavo. Sovražim tale slovenski sistem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 21. Jan. 2008 20:07

Am am am lahk se pritozis, pa starsi placajo dohodnino :wink: Pac navedes razlog, da si potrebovala denar za solnino a ne.

Drgac pa njih nekak ne briga, za kaj ti porabis kes, vazn da oni dobijo svoj delez.
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
lili01
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 5. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lili01 » 29. Jan. 2008 11:37

bouhica napisal/-a:gregalina
Da te oce ne bo uveljaval vec kot VDC, mora uredit v sluzbi. Zaradi tega on ne bo dobil vsak mesec dolocenega zneska denarja zate (okol 30 € se mi zdi). Za leto 2007 se mi zdi da je potrebno javit do konec januarja glede VDC.

Ce bosta pa z ocetom na koncu leta ugotovila, da bi te on lahko uveljavlju kot VDC recimo 2 meseca, bo pac za naslednje leto to napisu in se dobil nekaj dohodnine ven. Ce te pa zdej ne da ven in te bo celo leto uveljavlju kot VDC, bo pa potem moral placat nekdo dohodnino - ti ali on.

Tko da te nej da raje ven, pa potem ob koncu leta preracunate, ce je kaksna moznost, da se on potegne nekaj kesa ven :wink:


Spet jaz težim. :D Torej,če te ne uveljavljajo kot vzdrževanega člana, izgubijo otroški dodatek. Jaz pa ne plačam dohodnine. Kaj še sledi poleg tega? Kakšne so posledice na starševo dohodnino? Tok sem že člankov prebrala, pa sploh nevem kaj je pametnejš... Sam še danes imam, da se odločim. :?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov