dohodnina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 15. Jun. 2009 13:08

Damyanchyka napisal/-a:Ja waw a lahko tema obstaja z istim naslovom.Je*š tak iskalnik :roll:

A mi lahko kdo po kmečko razloži naslednje:

Ker sem izredna študentka in vem, da bom delala celo šol.leto me zanima koliko lahko zaslužim na leto(2800€?). Kaj se zgodi, če presežem mejo? Koliko dobim povrjeno? In kako se šteje leto (kot šol.leto al pač koledarsko smile )

Sm prebrala že velik o tem, sam mi ni čist jasnu..Res bi rada enostavno razlago, ker men tisti procenti+neki pogoji niso čist jasni(pogoji o vrnitvi keša v %..itd.)



Splošna olajšava je okrog 2900€, posebna študentska mau cez 3000€, pol je pa se ene okrog 8300€ (sam ne morm odpret strani študentskega servisa, da bi vedla kaj je). To pomen da lohk u usakm primeru zasluzs tistih cca 2900€ in ne placas nc davka. Ce si studentka pa lohk zasluzs u usakm primeru mau cez 3000€ pa tut ne placas nc davka, uno z 8300€ je pa men se zdi neki z vzdrzevanimi clani, ampak nimam pojma, ker zame ne pride u postev, tko da se nikol nism posebi zanimala. Poglej na strani od študentskega servisa, tm use lepo pise ponavad.

Zdej pa, ce presezs tisto mejo k pride zate u postev (mau cez 3000 al pa 8300, odvisno), placas davek od tistga zneska k je cez to mejo, kok davka placas je pa spet odvisno od tega kok presezs (mamo davcne razrede pa za usacga drugo davcno stopnjo... bla bla). Povrnjeno dobis pa u primeru, da ti skoz leto akontirajo del zasluzka, in ti odvedejo prevec.

Vrjetn je mau zakompliceran tole, tko da direkt odgovori na tvoje uprasanje so:
1. Zasluzs lohk mau cez 3000 al pa 8300;
2. Ce presezs mejo, placas davek;
3. Povrnjeno dobis u primeru, da ti sprot odvedejo prevec;
4. Leto se steje pa koledarsko.

Ce sm kej zaj**ala, nej me pa kdo poprav :D
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 15. Jun. 2009 21:22

a_pikica_a napisal/-a:No, mene pa zanima, kako se izracuna dohodnino za vzdrzevane studente? Ce mi lahko kdo lepo razlozi kako in kaj steje... Hvala
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov