diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 23. Mar. 2009 23:48

jst sm delala moje diplomsko delo celo leto.nisem nič hitela, sem pa skoz po malem delala. je pa res dober občutek ko je to za tabo.sem pa tudi imela redno službo, pa sem isto naredila. samo čas si je treba vzet pa gre.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 24. Mar. 2009 7:46

Evo sem dobila naslov in se mi je ustavilo že pri dispoziciji...sploh nevem kakšne metode nej kao uporabim, ker imam temo značilnosti poslovanja podjetja in nimam kej delat anketo (ta baje prinese veliko pik), bolj bo analiza podatkov (finančnih)...sam se bojim da bo to premalo. Pa kakšne hipoteze postavit pri tem? ah ja dons grem mal stare diplome pogledat, pa bomo videl če bom dobila kkšno idejo. :roll:
Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 24. Mar. 2009 8:02

Jaz sem pri koncu z diplomo z naslovom Analiza poslovanja... kakšne metode? napiši, da boš na podlagi prebrane literature opredelila posamezne pojme, obvezno napiši od kje boš dobila podatke (knjigovodski dokumenti-bilance, iz kadrovske,nabavne, prodajne službe, letnega poročila,...), napiši kako boš to analizirala (s kazalniki poslovno-izidnega toka,...)... nekaj takšnega sem jaz napisala pa je blo v redu.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 24. Mar. 2009 8:20

Ja sej tko sem si js nekak predstavljala ja, sam sem opazila, da jih večina dela anketo. Ja v dispoziciji moraš napisati vse metode dela, kaj hočeš dokazati, postaviti hipoteze itd.
A pol je dost sam pač napisat npr. s kvanititativnimi metodami itd.
Kakšne pa kaj hipoteze...podjetje posluje tukaj z minusom, tukaj pa s plusom in to pol dokažeš...???
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 24. Mar. 2009 10:16

To da jih večlina dela anketo, sploh ni pomembno. Ti se samo vprašaj kakšne podatke bi dobila z anketo, kaj bi ti ti podatki povedali in zakaj bi bilo sploh potrebno pridobiti te podatke. Če si na vse to ne odgovoriš nič pametnega, potem hitro ugotoviš, da je anketa brezveze. Nam so prav poudarili, naj se ne silimo in delamo anket, ker jih je večina popolnoma nepotrebnih in so v diplomo zato, ker ljudje ne vejo kaj bi drugega delali.
Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 24. Mar. 2009 11:15

Točno tako lorelaj...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 24. Mar. 2009 15:55

tanika* napisal/-a:Evo sem dobila naslov in se mi je ustavilo že pri dispoziciji...sploh nevem kakšne metode nej kao uporabim, ker imam temo značilnosti poslovanja podjetja
Ce mene vprasas imas zelo zelo presiroko temo.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 24. Mar. 2009 20:15

Zdej tema je tko...Značilnost poslovanja javnega podjetja na primeru SŽ...to sem vzela zato, ker sem tam opravljala prakso in naredila seminarsko na temo analiza razmerja med koncedentom in koncesionarjem. To sem pokazala profesorju in mu je bila všeč ideja in sedaj poskušam to seminarsko malce razširit..da bo bolj podobna diplomi (čeprov je že tko obsežna več kot 50 strani).
Nekak sem si zamislila tko...prvo kaj je sploh javno podjetje in koncesija. Potem predstavitev koncesije SŽ, potem pa analiza poslovanja..imam njihove bilance. Zdej mogoče še primerjava med zaposlenimi (to sem že delala), nevem mogoče še kej.
Za hipoteze bom verjetno probala dokazati, da ne poslujejo v minusu, tako kot je prikazano v časopisih in jo probala dokazat.
V glav imam že vse nekak sestavljen, sam problem je na papir spravit :D
Vagabund
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 3. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Vagabund » 27. Mar. 2009 20:16

Temo si preširoko zastavila. Na tvojem mestu bi naredil primerjavo slovenskih in nemških železnic, ker ene poslujejo negativno, druge pozitivno, zato bi bilo zelo kul, če bi se osredotočila na iskanje vzrokov. Takšna diploma bi super izpadla in bi imela še eno uporabno vrednost. Seveda pa lahko izbereš kakšno bolj na easy varianto. Konec koncev je 90 % diplom dobra samo za v smeti.
Še en nasvet glede teorije. Nikoli in nikdan ne uporabljaj učbenikov. Se mi zdi, da 99 % folka na FU ve, kaj je javno podjetje, bolj malo pa jih ve, kakšne so zakonske in ostale značilnosti železnice. Obvezno bi tudi izpostavil državni monopol, organizacijo in medsebojna razmerja. V glavnem: teorije imaš kolikor hočeš, samo ne ponavljaj že znanih stvari.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 27. Mar. 2009 20:48

Jah nism si sama tako široko zastavila..to je bila že razpisana tema, js sem samo dodala da bo to podjetje SŽ. Nažalost več ni možnosti, da se zmišljuješ naslove..so že vnaprej določeni. Mogoče imata dva-3 prfoksi, še opcijo določiti temo po lastni izbiri.
Zdaj je dispozicija že oddana in tudi sprejeta s strani profesorja, mislim, da sem kar dobro zastavila stvari. Uresničevanje bomo pa videli.
Glede učbenikov je pa tko, osnove je povsod treba predstavit in js res ne bom šla odkrivat vode in postavljat novih definic kaj je to javno podjetje...nevem kaj bi lahko še povedala. seveda dobesedno prepisovanje ne pride v poštev, razen pri citiranju, pač bom predstavila tako, kot sama to vidim, sam neke črte se bom vseeno mogla držati.
Hvala za nasvete....
Vagabund
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 3. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Vagabund » 27. Mar. 2009 21:02

Saj lahko ostaneš znotraj obstoječe teme. Dispozicija je pa tako tako. Nihče ne pričakuje, da se je boš držal. Jaz sem jo 2x spremenil, na koncu pa sem pisal čisto nekaj tretjega. Pač, se poglobiš v temo in temu prilagodiš zadevo. Saj temu je diploma tudi namenjena: raziskovanju ali aplikaciji. Če bi že v naprej 100 % vedel, kaj boš pisal, potem vse skupaj izgubi smisle. Pa še nekaj glede prfoksov. Večina niti ne prebere diplome, kaj šele dispozicije :wink:

Še nekaj glede teorije. Poglabljaj se v ključne zadeve, ne pa splošne definicije in teorije, ker se tako zdi, da ne veš, kaj je bistveno in da samo nakladaš. Če tako analiziraš železnice, izpostavi samo ključne razlike z ostalimi javnimi podjetji. Vse ostali je navaden balast in ti praviloma prinaša negativne pike.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 27. Mar. 2009 21:09

Ja moj prfoks mi je takoj vrnu dispozicijo nazaj, ker mu viri niso bili všeč, dejansko sem po komentarju videla, da je šel čez vsak vir posebej. Potem sem mogla malo hipotezo spremenit itd. tako, da se takoj opazi, da je res pregledal dispozicijo v nulo.

Sej sem imela idejo, da bi primerjala s avtobusnimi prevozi, samo nisem našla podatkov o zneskih, vsaj zaenkrat še ne no.
No sej zdej začnem pisati, pa bom videla, kako bo potekalo vse skupaj. Že pri dispoziciji sem dobila ogromno idej, med pisanjem bom pa verjetno se itak še 10krat premislila. :D
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 28. Mar. 2009 8:49

Vagabund napisal/-a:Pa še nekaj glede prfoksov. Večina niti ne prebere diplome, kaj šele dispozicije :wink:

Zelo dvomim, da kateri profesor ne prebere nečesa, na čemer je naveden kot mentor.
Moja mentorja sta pregledala tako vire (pokomentirala, predlagala še kakšnega zraven) kot tudi vso vsebino (eden celo od besede do besede, sem videla po opombah). Pa gre za diplomi, dolgi 75 in 100 strani.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Mar. 2009 11:42

Tudi pri nas vse preberejo. Še preveč natančno.
Uporabniški avatar
*°mermaid°*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 6. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *°mermaid°* » 31. Mar. 2009 11:52

metuljčica* napisal/-a:
Vagabund napisal/-a:Pa še nekaj glede prfoksov. Večina niti ne prebere diplome, kaj šele dispozicije :wink:

Zelo dvomim, da kateri profesor ne prebere nečesa, na čemer je naveden kot mentor.
Moja mentorja sta pregledala tako vire (pokomentirala, predlagala še kakšnega zraven) kot tudi vso vsebino (eden celo od besede do besede, sem videla po opombah). Pa gre za diplomi, dolgi 75 in 100 strani.



Uff moj mentor se vtakne v vsako besedo, ne samo stavke. Napiz*** me je, ker sm npr. napisala namen blagovne znamke je bil....ker kako blagovna znamka ni oseba in ne more met namena, namen je lahko kvečjemu tistega, ki v podjetju skrbi za blagovno znamko. Uglavnem vtakne se v vsako besedno zvezo posebej in komplicira, čeprav sem ob prebiranju literature velikokrat zasledila takšne in podobne besedne zveze (kot npr. to ki sem jo navedla), pa so to literature priznanih avtorjev... :?

Kar se tiče časa pisanja diplomske naloge,...je odvisno od diplome do diplome in od mentorja do mentorja. Jst recmo svojo pišem že več kot leto dni....no res je, da sem prej full dela in si nisem vzela dovolj časa, sam veliko je pa tud mentor kriv, ker me je samo zavajal, pa še temo sm mogla ene 4x zamenjat....in to se potem zaaaaavvvllleeečččeee. Upam sam, da mi zdej ne bo več kompliciral, ko mu bom oddala končni izdelek, čeprav hmmm :?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov