diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Calorie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 16. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Calorie » 05. Maj. 2009 9:20

Jst kar ne morem verjet, kaj vse nosite na zagovor in kaka darilca poklanjate. A je to res potrebno? Sama sem namreč istega mnenja kot Umberto Eco, ki v svoji knjigi Kako napišemo diplomsko nalogo pravi, da je že zahvala mentorju v diplomi popolnoma nepotrebna in nesmiselna, ker mentor opravlja zgolj svoje delo, za katerega je plačan. To je njegova dolžnost, da študentu daje navodila in ga usmerja. Nisem skopuška, a mislim, da mentorji ne opravljajo extra dela, za katerega bi si prislužili neko dodatno pozornost. Tiste, ki mislite, da boste kaj slabega naredile, če ne boste kaj prinesle na zagovor, ste lahko brez skrbi. Vem pa, da je na določenih faksih praksa, da se s sabo prinese narezek in podobno. Bedarija. :roll: Kot da študent nima že dovolj skrbi s tem, kako se bo izkazal na zagovoru, si mora belit glavo še s tem, kaj mora prinest s sabo.

Diplomirala sem na FDV-ju in tam si itak zagovori sledijo kot po tekočem traku in ni neke slovesne procedure. Prideš, predstaviš diplomo, komisija ti postavi vprašanja, odgovoriš, na koncu ti povejo, da si diplomiral z določeno oceno in greš lepo domov. Potem pa lahko vso svojo energijo usmeriš v to, kako boš proslavil s svojo družino in prijatelji. :) Ne se sekirat glede obdarovanja, punce. Lepo vas prosim. :D
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 05. Maj. 2009 11:05

To z darili pa me je šokiralo! Prvič slišim, da so ponekod velika obdarovanja?!
Že dovolj, da se študent dobro pripravi na zagovor, itak imaš več kot preveč skrbi s tem. Ne pa, da se boš še ubadal, kakšna darila boš nosil poleg... :roll:
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 05. Maj. 2009 11:29

ok sem si prav oddahnila zdaj, ko sem to prebrala..ker sem se vstrašla, da bom ki res mogla v shoping pred zagovorom :) Sicer me še po mojem zagovoru diplomskega seminarja čaka kup izpitov, ampak vseeno...darila so vsekakor too much, ker kolko se mentorji "pretegnejo" za nas, ni vredno počenega groša. vsaj pri nas no..
Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 15. Maj. 2009 13:30

Jaz sem v sredo diplomirala in ni nihče nič prinesel. To se mi zdi totalen nesmisel, tako kot nekateri pravite. Plačani so za to kar delajo in zakaj bi jih morali obdarjevati in ne vem kaj....
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 15. Maj. 2009 13:53

no to je bilo pred kakšnimi parimi leti še normalno, da si prinesel cel narezek in celo vino , piškote za vso komisijo, ker je bil to nekakšen zaključek celotnega študije ne samo diplome. Zdaj je pa ratalo vse bolj po tekočem traku in res je preveč enih diplomantov,.....vsak dan in bi komisija bila predebela :)
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 15. Maj. 2009 14:02

hmm, prvič slišim, da naj bi se na ustni zagovor prneslo kakršnakol darila za komisijo, pa sem jz diplomirala pred 6 leti :wink: svašta, še mentor si ne zasluž zahvale v diplomskem delu, ker je konckoncev res (predobr) plačan za to, kar počne :roll:
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 16. Maj. 2009 20:07

Ja jest poznam 2 primera, kjer dajo diplomanti darila in še clo piškote itd na konc :eek: halo, se mi zdi totalno neumno.
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 16. Maj. 2009 21:34

Pri nas na FDV, se je pogosto pogostilo z nečim, ko sem vidla, da je kdo diplomiral. Ma to čist odvisno od tistega, ki diplomira. Tudi ko je moj diplomiral, smo imeli majhno pogostitev, pa smo se pol mal zaklepetal s profesorji po zagovoru. Nič pa ni nujno, niti čudno, če se ne.
Uporabniški avatar
jeanitte
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: koroška

Neprebrana objavaNapisal/-a jeanitte » 15. Sep. 2009 12:55

evo, pa se tudi js pridružujem misiji: diploma :juggle:
mentorco že mam, drgač pa sm še v predhodni fazi pregledovanja virov, drug tedn se grem šele čist točno zmenit za naslov.
tk da veselo na delo in ogromno motivacije ostalim sotrpinom. :wink:
...if there are roses, they will blossom...
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 15. Sep. 2009 13:21

Tudi sama sem tista, ki jo misel:diploma že lep čas vsakodnevno spremlja. Napisano že imam, sedaj čakam le še komentar mentorice, potem pa naredim še zadnje popravke.
Računam na to, da bi jo novembra zagovarjala. Bomo videli kako se bo razpletlo vse skupaj.
Drugač pa ni to noben bav-bav, kot ga marsikateri vidijo v izdelavi diplomskega dela :wink:
Uporabniški avatar
crnolaska
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 5. 8. 2007
Kraj: Dolenska

Neprebrana objavaNapisal/-a crnolaska » 08. Jul. 2010 8:03

živjo...mene zanima koliko je dovoljeno pri diplomi dobesedno prepisovati iz raznih knjig?
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 08. Jul. 2010 20:46

Verjetno ima vsak faks svoja pravila. Je pa recimo tako, dobesednega navajanja virov, citiranja naj bi bilo manj kot samega sklicevanja na neko delo. Seveda pa moraš vedno napisati za katero delo gre, ne smeš to nikol spustit, ker je zlo občutljiva zadeva.
Sicer si pa malo poglej stare diplomske pa boš prec dobila občutek.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Jul. 2010 8:32

Kar se tiče diplome...jaz sem diplomirala lani, pisala sem jo pa nekje eno leto. Vmes sem delala najprej vsak dan, potem nekajkrat na teden, zadnja dva meseca pa nič več, ker sem se mogla še za diplomca učit.
....sedaj mi je seveda žal, da nisem delala več oz. v času absolventa da nisem samo delala in potem začela pisat diplome, ker še vedni nimam službe :? :(

Sedaj mi je žal, da nisem tega študentskega statusa do konca izkoristila, si nabrala še nekaj denarja in še šla kam...ampak ok....sem optimistična kar se službe tiče. Moram bit :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Jul. 2010 14:24

U tema zame...da si malo dušo olajšam :)

Jaz imam pa ful probleme s temo diplomske naloge. Sploh ne vem za kaj se naj odločim. Mi je dost zanimivih stvari, ampak enostavno se mi zdi 50-60 strani ogromno za napisat o eni temi, še posebej če ni veliko literature.
Sedaj sem pisala ene parim profesorjem, ker sm se zanimala za njihove naslove, ker sm si želela že med poletjem kaj napisat, ampak nočm pa kar na silo nek naslov vzet, pa da se bom pol tolkla po glavi, če mi ne bo šlo...

Se je kdo srečeval s podobnimi težavami? Upam, da dobim kako spodbudno besedo :wink:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Jul. 2010 16:31

50-60 strani ni veliko.....boš videla 1x ko začneš pisat. Vem ja, tudi jaz sem bila med tistimi, ko sem mislila, da nikoliiiii ne bom uspela tolikooooo napisati. na koncu sem dobila 105 strani ven! :D

Poleg uvoda, jedra in zaključka diplomske, so tukaj namreč še kazalo, pa literatura, pa še kakšne priloge in povzetek v ang. jeziku......to takoj skupaj nanese 10 strani....

...tako da, ni tako grozno kot zgleda. :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov