diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 03. Feb. 2009 15:08

Dorotheia napisal/-a:Jah, ne vem kam smo prišli, če se sedaj posameznik niti toliko ni pripravljen potruditi za dokončanje svojega študija in narediti še tale final act. Mislim, haloooo. A je tko težko al kaj??? Kje je motivacija in ponos, da si sam nekaj dosegel??? Ja, mene tudi čaka pisanje diplome. Pa glede na to, da bom zraven imela še normalen šiht ne bo najlažje, ampak to hočem narediti sama. Ker mi to nekaj pomeni in ker hočem, da je moja izobrazba (četudi le naziv) odvisna samo od mene. Call me strange, ampak tako je.

Enako tudi jaz mislim, ampak očitno je dosti takih, ki jim te stvari ne pomenijo veliko.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 05. Feb. 2009 17:13

ena pač napisal/-a:Se strinjam z Dorotejo. Diploma je še samo pika na i. Če si uspela nardit vse izpite (če si jih sama?), še lahko diplomo. Danes se da dobiti že veliko literature,ki ti bo v pomoč. Če pa nisi zadovoljna z mentorco pa jo menjaj.


No, kolk literature se da dobit in kolk je komu le-ta u pomoč, je pač odvisno od naslova in načina pisanja.

Jst se še kr zajebavam (pišem en mesec, fašem žiučnga, pauziram par mescou, ponovim postopek, ...), trenutno sm u fazi, ko sm izkoristla že use (najdene) razpoložljive knjižne in internetne vire in enostauno nimam več iz kje potegnt. Končno sm se uspela uskladit z mentorco (prek neta mi kr ni in ni hotla pomagat, jst pa nism uspela na GU), tko da nej bi mi glede na prebrano pol svetovala ...

Nism zadovolna sploh. Kokrkol napišem in obračam, to ni tisto, kar bi rada, da bi blo in kadar u prvi vrsti z izdelkom nism zadovolna sama, mi mnenja drugih ne štejejo ... Težka bo.

Mah :roll: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
maffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maffy » 06. Feb. 2009 10:26

Jap, Aloha, vem kako je. Jaz se tudi prišla do konca svojih idej, nasveti mentorice me samo zmedejo in niso konkretni. Literature za mojo temo ni veliko in avtorji med sabo citirajo drug drugega.

Jaz sem proizkusila zadevo vzet iz drugega zornega kota, vsaj kar se sestave diplome tiče. Pa sedaj, če bi mi mentorica rekla, da naj v diplomi zavzamem čisto drugo stališče, bi to naredila, samo da oddam ta bedast papir. No skratka z isto literaturo, sem začela pisati od začetka. Bomo vidl...

Upanje umre zadnje.. :lol:
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 06. Feb. 2009 13:10

Jaz sem pa še v fazi nabiranja oz. prebiranja literature. Zaenkrat kar gre, ker imam super temo, upam samo, da se mi ne bo kasneje zagabilo vse skupaj ... Kot vidim se to zgodi skoraj vsem ... :(
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 07. Feb. 2009 20:54

jst mam tud naslov, o katerem pri nas ne dobiš dosti literature.
lahko je enim govort, da se diploma hitro napiše, če pa pišejo o eni temi, ki je že milijonkrat prežvečena in je cela diploma eno samo povzemanje in citiranje drugih avtorjev.
jst jo tud pišem na presledke, včasih mi zlaufa, potem se ustavi in rabim spet ful časa, da najdem literaturo, ki mi bo dejansko koristila. se mi zdi pa pomembno, da te tema res veseli oz. zanima in jo z veseljem raziskuješ. ne obupajte - jaz sem se resnično navdušila šele nekje na polovici pisanja, prej sem tud jst hotla kr obupat, potem, ko se zadeva počasi oblikuje, pa rata super :)
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 08. Feb. 2009 15:29

Dorotheia napisal/-a:Jah, ne vem kam smo prišli, če se sedaj posameznik niti toliko ni pripravljen potruditi za dokončanje svojega študija in narediti še tale final act. Mislim, haloooo. A je tko težko al kaj??? Kje je motivacija in ponos, da si sam nekaj dosegel??? Ja, mene tudi čaka pisanje diplome. Pa glede na to, da bom zraven imela še normalen šiht ne bo najlažje, ampak to hočem narediti sama. Ker mi to nekaj pomeni in ker hočem, da je moja izobrazba (četudi le naziv) odvisna samo od mene. Call me strange, ampak tako je.


Jaz sem tudi delala diplomsko delo ob službi, pa niti ni tako težko kot misliš, če maš seveda 8-urni delavnik. nekak sem celo leto skoz po malem skup sestavljala, nikoli ni blo tako, da sem cel mesec posvetila samo diplomski, ampk sm skoz po malem delala.in je šlo brez problema, je pa res da nisem imela neke grozno zapletene teme.sama teorija, k je itak vse na internetu

tko da ti želim veliko uspeha, pa seveda da ti bo tudi časovno vse skupaj zneslo
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Feb. 2009 16:17

maffy napisal/-a:Jap, Aloha, vem kako je. Jaz se tudi prišla do konca svojih idej, nasveti mentorice me samo zmedejo in niso konkretni. Literature za mojo temo ni veliko in avtorji med sabo citirajo drug drugega.

Jaz sem proizkusila zadevo vzet iz drugega zornega kota, vsaj kar se sestave diplome tiče. Pa sedaj, če bi mi mentorica rekla, da naj v diplomi zavzamem čisto drugo stališče, bi to naredila, samo da oddam ta bedast papir. No skratka z isto literaturo, sem začela pisati od začetka. Bomo vidl...

Upanje umre zadnje.. :lol:


Mhm.

Men je hudo, kr sm se na nek način veselila diplome, zbiranja literature, pisanja, obdelovanja, analiziranja, tistga feelinga, ko stvar začne dobivat neko obliko in smiseu ... pa ni šlo tko :( .

In sm pršla do te faze, da mi je vedno bl usen, kako zgleda in kaj not piše, vedno bl pomembno pa to, da sploh uspem zadevo skp sestaut. Žalostno. Mentorca pa usakič drgač pove, kr umes že pozab, o čem je govorila prejšnjič. Se kr bojim četrtka in govorilnih ur ...
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 12. Feb. 2009 11:33

aloha, poročaj kako bo. :wink:

drugače pa vidim v vaših postih sebe. nekaj časa mam ful voljo, potem spet ne. enostavno ne morem verjeti kaj se je zgodilo z mano. med študijem sem bila vzorna študentka - na vseh predavanjih, vajah, razen ko sem bila bolana, vse izpite sem naredila v prvih rokih, razen prvega, ko sem šla v bistvu bolj gledat kako bo se skup zgledalo. :roll: torej, dokaj pridna, ocene zlata sredina, snov mi je bila dokaj v redu. trenutno pa ni in ni volje. se spomnim tistega aprila, ko sem naredila še zadnji izpit. sva se s sošolecem zajebavala kdo bo prej naredil dilpomo. računala pa sva kar na tiste glavne počitnice in da bi septembra zakljčila. sedaj se temu samo še grenko smejeva.

če zdaj razmišljam, mi je žal, da sem se odločila za to smer. mogoče je tukaj tudi razlog za odpor do diplome. ne vem... saj po eni strani mi je zanimivo, po drugi pa se mi ne da. kriva sem itak sama, ker se ne vsedem za računalnik in ne vržem med presnete bilance. :roll: rada bi dokončala tole, ampak če si sama ne bom razčistila v glavi, vem, da me noben ne gane.

drugače pa je res - velika razlika je med diplomami, ki vsebujejo bolj ali manj samo teorijo. sem gledala kar nekaj diplom na netu, ki bi naj zadovoljile standarde visokošolskih študijev, pa nimajo drugega kot mogoče 1/4 praktičnega dela. pri nas tega ni. 2/3 prakse, osatlo teorija. in tukaj se je treba potruditi. jaz sem imela teorijo spisano v slabem tednu (po 2-3 ure iskanja odstavkov in pisanja). praktični del pa je nekaj drugega...

no, upam, da nas vse sreča pamet, da se spravimo k sebi in začnemo tipkat. in da nam seveda uspe čimprej diplomirati.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 12. Feb. 2009 19:15

Jst sm mela pri diplomi velke težave z mentorco. Ženska me je spravljala ob pamet, ker se je vtikala celo v vejice, teorijo sem popravljala eno leto... karkoli sem napisala, njej to ni bilo všeč. V glavnem, jst sm že čist obupala nad to diplomo, na jok mi je šlo, jezna sm bla, najrajš bi vse pustila...

No, na srečo mi je, kljub vse težavam, pol uspelo. Hočem vam povedat, da ne obupajte. Diploma je lahk težka (čist od sreče odvisn), sam se splača potrudit pa vztrajat do konca. Boste videle, enkrat, ko bo to vse za vami, boste lahko spet lažje zadihale. Jst sm bla po zagovoru 20 kil lažja :D
maffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maffy » 16. Feb. 2009 13:42

GoldenEye napisal/-a:Jst sm mela pri diplomi velke težave z mentorco. Ženska me je spravljala ob pamet, ker se je vtikala celo v vejice, teorijo sem popravljala eno leto... karkoli sem napisala, njej to ni bilo všeč. V glavnem, jst sm že čist obupala nad to diplomo, na jok mi je šlo, jezna sm bla, najrajš bi vse pustila...

No, na srečo mi je, kljub vse težavam, pol uspelo. Hočem vam povedat, da ne obupajte. Diploma je lahk težka (čist od sreče odvisn), sam se splača potrudit pa vztrajat do konca. Boste videle, enkrat, ko bo to vse za vami, boste lahko spet lažje zadihale. Jst sm bla po zagovoru 20 kil lažja :D


Jaaa, to tud meni dela moja mentorica... isto... isto mi gre kr na jok...

In se, tudi sem se veselila pisat diplomo po tistem, ko je raziskovalna uspela,... Nikoli si nisem mislila, da se mi bo pri teoriji ustavilo, za tako dolgo. Kljub sluzbi, redni, si nisem mslila, da bom diplomo pisala eno leto:
Pa bo se vec :cry:
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 17. Feb. 2009 8:58

tudi jaz sem se ful veselila pisanja. in ko sem imela napisano teorijo, mi je mentor rekel, da moram več kot polovico popraviti, da sem pač zašla. še vedno se je zelo tikalo teme, ampak on je pričakoval nekaj drugega. ker mi ni dal kakšnega bolj natančnega napotka, sem že na poti domov zgubila voljo in se v avtu zjokala kot dež. enostavno sem upala, da če mi je že povedal kaj je narobe, da mi bo rekel "kam" približno naj nadaljujem.

jaz vem, da je diplomska nloga naš izdelek, a ravno tako, kot smo bili med študijem pod vplivom predavateljev, smo zdaj pod mentorji (v šoli in podjetju - vsaj mi). vem, da mi ne bo povedal točno od kje naj prepisujem, kaj točno naj bo, tega niti ne pričakujem, sem pa pričakovala malo bolj jasne napotke.

na koncu sem imela res občutek, kot da od prakse in samega študija nisem odnesla nič. pa to sploh ni res...

aloha, kako je bilo v četrtek?
Uporabniški avatar
Poki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Poki » 17. Feb. 2009 10:01

Jaz sem pa ene tistih ki je odlašalo z diplomo, ker se mi zdi, da je vseskupaj zguba časa, važno, da imam vse izpite narejene,... no ja pač jo je treba enkarat spacan in konec. Ampak vseeno ni tako lahko .)
maffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maffy » 17. Feb. 2009 12:29

Prejšnji teden, v četertek, sem bila pri mentorici. Spet mi je dala meglena navodila, oz. bolj konkratna. Za eno poglavje mi je povedala, naj uporabim več avtorjev....kako? Gledam druge diplome na podobno temo pa vidim da ni. Sta dva glavna avtoja, ki jih vsi ciritajo, potem pa še kakšen sem in tja tm 5 vrstic, tako da mal dodaš kakšnega avtorja. Sej men ni problema tud to narest, sam se bojim da hoče od mene več... Da ne omenim, da o ostalem nimam pojam kaj bi ona rada. Vsakič s tem občutkom potem fizično zbolim in tega ne znam premagat. In govorim o tem, da orng zbolim. Vse skupaj je ratal tak nagravžn gomazeč pekel :cry: Kako naj se splazim iz tega dreka ven? Nau nikol konc al kaj? :cry:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 17. Feb. 2009 19:09

maffy, glede navajanja večjega števila avtorjev ima tvoja mentorica kr prov, ker moraš črpati iz več virov in različnih perspektiv. sicer ne vem, o čem pišeš oz. kaj je tvoja tema, ampak poskusi iskati tudi po internetu in navajati internetne strani. skoraj dvomim, da sta o eni temi pisala le dva avtorja, če pa že, sta tudi onadva od nekje črpala vire. pogledaš pod njuno citirano bibliografijo in boš videla, katere avtorje ali dela sta imela za zgled onadva in jih uporabi še sama.
razumem te, da ti je ful bad in tud jezna sem, da obstajajo taki mentorji, ki te dejansko sploh ne usmerjajo in se potem pritožujejo, ker izdelek ni tak, kot so ga pričakovali. sej zato pa je mentor, da ti poda konkretna navodila in ti POMAGA, ne pa da ti stvar še otežuje. kolikor vem, mentorji od vsake diplome dobijo nek dodatek, tko da bi moralo biti že to dovolj, da se vsaj malo potrudijo za nas.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 21. Feb. 2009 21:10

ela85 napisal/-a:aloha, kako je bilo v četrtek?


Mal smo se premaknil ...

Dala sm ji u branje tisto, kar sm uspela izvlečt iz dostopne literature. U celoti gledano ni mela nekih pripomb, seveda je treba use skp mal (!) obdelat (rdeča nit, tekoče branje, naslovi, podnaslovi, ...), primankljaj novejše literature pa nadomestit s kšnim sprehodom do parih uredništeu, lastnim razmislekom, primerjavo, ...

Tisto, česar se pa kr ne znam lott, je pa raziskovalno vprašanje oz problem ... Kr s s svojo temo in napisanim nism odkrila tople vode, nobenih pretresljivih zadeu ni not, še mnj zaključkou. Zdej je zadeva (razn po doužini) bl na nivoju seminarske, se pa kr mal bojim, kako jo bom uspela spraut u obliko diplomske ...

Kako se premikaš ti? :)
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov