Dietetika ter živilska tehnologija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marlboro_gold » 25. Feb. 2009 4:14

Hellou !
Mene pa zanima,ali katera izmed vas obiskuje ali pa pozna koga,ki hodi na program dietetike v Izoli ali pa živil. tehn. na biotehniški fakulteti v Lj.
Obe smeri se mi zdita kar podobni in zeloooo zanimivi.... me pa ful zanima tudi za katero izmed obeh se vam zdijo zaposlitvene možnosti boljše oz kaj od tega je bolj perspektivno.
Hvala

Lp
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 25. Feb. 2009 10:29

moj fant hodi na biotehniško na to smer in mu gre kr fajn no.. ful maš kemije in fizike, posebej v prvih 2h letnikih, od tega je par predmetov kar fajn zasoljenih. pa tudi ogromno enih vaj je, tako, da je treba bit kar veliko na faxu :) je pa baje precej perspektivn študij, vsaj koliko poslušam, imaš kr precej možnosti za zaposlitev.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 25. Feb. 2009 15:22

Moja mami je naredila živilsko tehnologijo (že dolg nazaj) pa imaš res kar veliko možnosti za zaposlitev, njene sošolke so bile npr. inšpektorica ona pa je potem delala v farmaciji...
Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marlboro_gold » 25. Feb. 2009 15:44

Hvala :)
Ima kdo kakšne info o dietetiki?
Lp
Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marlboro_gold » 25. Feb. 2009 23:04

na kakšno plačo pa lahko približno računam ( živ.tehnolog),da imam vsaj okvirno predstavo.....
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 26. Feb. 2009 7:51

ja to pa je čist odvisno od tega kje delaš, ker imaš pri tem kar širok spekter del, ki jih lahko opravljaš. ne morem ti zdaj povedat, da boš dobla 980€ neto, ker nihče ne ve, kje boš zaposlena :D
po moje nemore bit ravno slabo plačano..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Natashaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Natashaa » 26. Feb. 2009 19:50

Jaz sem hodila lani v Izolo študirat dietetiko..Tako ti bom rekla...če si končala gimnazijski program in si imela pravdober/odličen uspeh ne bo večjih težav. Vsaka snov se nadaljuje na gimnazijskem nivoju, na primer kemija ( moreš imeti že veliko predzanja iz gimnazije, če si hodila v 4-letni tehnični program bo pa treba v roke vzeti te kemijske učbenike za gimnazije in podobno in se sama znajt al z inštrukcijami ali kako drugače...ker profesor ne zna razlagat snovi, nam jo je 5x razložu in še vedno nismo imeli pojma računati...tako da eni so ravno zaradi kemije obupali in pustili študij...V prvem letniku so 3 vrste kemije in vsaka se nadgrajuje, tako da če pri prvi nisi imel pojma, gre potem zelo težko... To so ubistvu tisti trije predmeti ki v prvem letniku delajo težave...Ostali predmeti so dokaj razumljivi in se jih da "napiflat"...Kako je v drugem letniku ne vem, ker jaz sem že prej obupala pri tem študiju ;)
Mi smo imeli predavanja večinoma čez cel dan, zjutraj vaje/popoldan predavanja ali obratno. Pri vsakem predmetu se delajo seminarske naloge, veliko predmetov se dela z kolokvijami, nekateri zahtevajo tudi ustni izpit.
Če hočeš ti lahko na email pošljem taki vodnik, ki je bil napisan za to študijsko leto smer dietetika ( noter piše kje se lahko zaposliš, predmetnik, kaj zahtevajo, itd....)

:)
Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marlboro_gold » 26. Feb. 2009 22:44

Super si,hvala full!!!
Sliši se sicer grozno.....
Bi te pa res lepo prosila za tole na meil ja : stella@t-2.net
Hvala se enkrat

Lp
Uporabniški avatar
Natashaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Natashaa » 27. Feb. 2009 9:52

Ne sej ni tako grozno. Normalno, da če nič ne delaš, da potem tudi uspehov ni...Treba se je pač trudit po svojih močeh, ane :)
Ok ti bom poslala tisti vodnik na e-mail ;)
Uporabniški avatar
lalla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 31. 1. 2006
Kraj: gorenska

Neprebrana objavaNapisal/-a lalla » 03. Mar. 2009 18:12

helow jst študiram dietetiko v izoli (1.letnik) pa sm pršla iz turistične šole. Je drugač kr zahtevno kar se kemije tiče tko kot je že ena prej omenila, sam men kr gre pa nism mela lih nevem kakšne podlage.
Mi mamo predavanja več al mn samo zutri od 8 do 12 ali od 9 do 1h. Seminarske so skor pr vseh predmetih, vendar so teme zelo zanimive (npr. pr kemiji nadomestki saharoze,kloriranje vode...).

Natashaa zakaj si pa ti pustila???

LP
~ŁaŁŁa~

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov