Delo v Londonu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 19. Mar. 2014 15:17

Haaahah! :D mastermind, lušten fant si sam brki pa res res morajo it. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Mar. 2014 21:39

Tudi jaz sem za look brez brkic. Si brez njih veliko bolj luštn :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 19. Mar. 2014 23:53

Se pridruzujem mnenju punc :) Sicer pa lepo napisano. Fajn se mej doma!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Mar. 2014 9:57

Odbor Cosmo foruma je odločil: brki morajo iti! :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 25. Mar. 2014 11:38

Uh, ste me punce sklincale.. Mi je pred odhodom v Slovenijo cimra rekla, da zgledam kot pedofil, kar je bila kaplja čez rob in britvica je postrgala prav vse kocince :) Sicer pa še nekaj nove robe od zadnjič, tri dni sem preživel v Sloveniji, se navdušil nad svežim zrakom in dobro/poceni hrano, nanerviral nad primitivnim folkom na letalu in nesrečno 'zaljubil'. :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 26. Mar. 2014 3:42

Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 01. Apr. 2014 12:39

Šefe, a kadiš travo
http://muvin2uk.blogspot.co.uk/2014/04/sefe-kadis-travo.html

"Šefe, a kadiš travo" (Boss, ya smoke weed?) me je vprašal mladenič vzhodnega porekla, ko sem se z biciklom vračal domov včeraj zvečer. Stal sem na semaforju, se vedel prav olikano in nisem na noben način izgledal kot nekdo, ki bi lahko dilal oz. kadil travo. Mogoče je tako mislil zaradi moje nove frizure, čeprav tudi ta ni prav nič 'rastafarijanska' temveč povsem športna. Kdo bi vedel kaj se je podilo tipu po glavi, jaz sem samo skomignil, odkimal in švignil naprej ob zeleni luči. Preziram zapohance.

Slika

http://muvin2uk.blogspot.co.uk/2014/04/sefe-kadis-travo.html
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Maj. 2014 21:34

Mineva pol leta odkar sem se preselil v London in vam vsem mladim (v bistvu ne samo mladim, tudi starejšim in starim, vsakemu ki se ne boji prihodnosti), ki razmišljate o selitvi iz Slovenije toplo priporočam, dajte, odidite ven, če imate to priložnost!

Nekonkurenčnost in nepomembnost države na svetovnem trgu, pomanjkanje normalnih služb, slabe plače, enostavno ni perspektive. Pojdite za mesec, dva, mogoče tri nekam v tujino, v državo katere jezik govorite in se poskusite. Ne se bat poskusit, Ryanair in drugi poceni letalski prevozniki danes vozijo iz vsake države, tako da se lahko kadarkoli vrnete nazaj, če vam ne uspe. V dveh urah ste v Sloveniji iz katerekoli evropske države.

Treba pa je verjet v uspeh, samo s tako miselnostjo ti lahko uspe. Jaz sem se ravno vrnil iz enotedenskega oddiha v Madridu in imam spet nafilane baterije, ki so se po pol leta dela kar malo izpraznile. :) Če koga karkoli zanima, me komot vpraša ali se obrne na FB skupino Slovenci v Londonu, mu bomo z veseljem vsi izseljenci pomagali.

Ko berem novice o dogajanju v Sloveniji se zgolj zamislim in kislo nasmehnem, škoda je naše države, res škoda. Ampak ni pa naša država edina, kjer lahko gradiš svoje uspehe in svoje življenje, zato samo pogumno vsem!
lp :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 22. Avg. 2014 17:21

Evo, skoraj 9 mesecev je že od moje selitve, 21 rojstni dan se nezadržno bliža in nekako se mi zdi, da se nezadržno staram :D Ja, first world problems, bi rekel.

Anyway, poletja je v Londonu konec, jutra so mrzla, jst pa še vedno pogumno bicikliram vsak dan v službo in nazaj. Z začetkom avgusta sem dobil tudi 'mini' napredovanje, sedaj enkrat na teden delam v Revenue Management office-u, kar je super za kariero v hotelski industriji. Načeloma smo zmenjeni za ta plačan 'internship' do sredine septembra, a močno upam, da se uspem zmenit za podaljšanje, saj bi bil to ogromen karierni preskok na boljše.

Pred tremi tedni sem spisal še en blogpost, ko sem prebiral svoje stare pisarije. Res zanimivo, kako sem verjel v svoj uspeh in bil prepričan, da mi bo uspelo: http://muvin2uk.blogspot.co.uk/2014/07/ ... nazaj.html

Neverjetno kako 'powerful' je motivacija in da verjameš v nekaj. Samozavest je ena stvar, ki ti odpira ali pa zapira možnosti..
----------------------------------------
Pa da ne nakladam preveč; ker prihajam iz popotniške familije, sem obrnil vso Evropo do svojega 15ga leta starosti. Najljubša rubrika iz Cicibana mi je bila Pošast Mici in Kaja potuje. Zakaj vam vse to pravim? No, ker v prihodnjih letih načrtujem povsem nov projekt in sicer potovanje okoli sveta.

Ja, ja, Bregar je nor, to sem že nekajkrat slišal in me ne preseneča, ko si folk misli, da sanjam. Seveda sanjam, ampak kdor ne sanja, ne uspe! Tako da ja, sedaj sem v pospešenem 'šparanje' mode-u in vlagam svoje prihranke v motoristično opremo in fond za potovanje. Oktobra pridem delat izpit za motor v SLO in nekje do sredine 2016 bi moral biti v centralni Rusiji. :) Ker potrebujem malce publicitete, bi se priporočal za deljenje linka spletne strani med vašimi kolegi in kolegicami ( :twisted: ) in pa seveda kar vprašajte kar vas zanima.

Nimam ne izpita, ne motorja, ampak globoko verjamem, da mi uspe, tako da če je kaka interesentka za del trip-a, naj se kar javi :cool:

Svet je lep, link do spletne strani je pa zelo enostaven za zapomnit: http://www.okolisveta.com/


Slika
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Avg. 2014 8:53

Jaz se javim za sopotnico za Indijsko podcelino, ce bom cez 2 leti se tle :D Ti lahk pomagam pravo hrano narocit pa te naucim, kak se kravam na cesti izognit.
Good luck!
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Avg. 2014 9:26

Jz bi tud kam sla! :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 23. Avg. 2014 21:04

Hh, no, sej bo še vrsta za zadnji zic! :D

Ja Pačouli, seveda, z Indijo se začne prometni kaos in prav mi bo prišel nekdo, ki je vajen tega :) Slika
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Avg. 2014 7:59

Leto in devet mesecev skoraj, pa se nisem vajena! Ma dober si, da si upas sam vozit! Al si neustrasen al pa ne ves, kak zelo nemogoce razmere vladajo na cestah! :D
Ps: zdle sem mal bolj pogledala nacrt potovanja in vidim, da jo mislis mahnit cez Pakistan. Ej, js ne bi no. Kaj pa vem, naredi si backup plan, ker Pakistan je kar shit za predvidet glede varnostnih razmer.
Pa zakaj se vsi round the world tripperji izognete Afrike? Oprosti, ampak nikogar, ki mi rece, da je potoval okol sveta, ampak ni niti stopil na drugo najvecjo celino, ne jemljem resno... Nice try. Ne, resno, cisto dobronameren nasvet, Afrika je posebno dozivetje in Cape Town to Cairo je ena najbolj klasicnih overland tur na svetu!
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Avg. 2014 20:32

Pakistan je trenutno stabilen, vsaj kolikor toliko, ne nameravam pa preveč časa preživeti tam in je zgolj tranzitna država do Indije..

Afrika je izpuščena, ker jo nameravam obdelati kot zadnjo, saj vidiš kako se spreminjajo razmere in je nesmiselno delati plan, ker do 2018 se še marsikaj spremeni. Tako, da jo imam seveda v planu :)
Uporabniški avatar
The Lucky One
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 6. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a The Lucky One » 06. Sep. 2014 19:32

Tebe se pa spomnim iz skupine Slovenci v Londonu. :D Prihajam tudi jaz kmalu gor ... :)
A woman is only vulnerable when her nail polish is drying, and even then she can still pull a trigger.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov