Delo v Londonu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Dec. 2013 0:24

emanuela pejt spat prosm.. jst bom pa še na tvoje zdravje eno pivo spil
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2013 0:40

Zakaj, a misliš, da ti bodo vsi komentarji vedno povšeči? Svoje mnenje pa ja lahko podam. Sploh ker na splošno ljudem privoščim, rada pa tudi malo realno (iz svoje perspektive) pogledam na situacije, ki jih drugi opisujete :wink:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Dec. 2013 1:08

Huh, ti nisi šla spat, jst pa še vedno žulim svoje pivo ob prebiranju motosveta..

Seveda lahko podaš mnenje, ampak resno no, pri 20ih mi dol visi za nek hud zaslužek in ga niti ne pričakujem pri kelnarjenju :D Jst živim zato da se mam fajn in da delam to kar mi v trenutku paše. Povsod je treba delat da se preživi, to je jasno.

Poglej, sem si skalkuliral stroške;
predpostavim, da imam 1000funtov plače na mesec.

Stroški:
360funtov plačam na mesec za sobo
136funtov odštejem za mesečno za metro +vlak + bus
recimo še 300 funtov na mesec za hrano
pa ajde 100 funtov za cunje
in 50 za telefon + ostale neumnosti
Pridem skoz z 50 funti plusa. Če še mal optimiziraš stroške, kupuješ v poceni štacunah itd. se da lepo priti skoz čez mesec, brez da bi skrbel a lahko spijem eno pivo ali dva.

Već kot razmišljaš, več problemov po navadi najdeš in na koncu ostaneš tam kjer si - doma. Jst sem z ne preveč razmišljanja ( a vedno z emergency tisočakom rezerve) prišel že marsikam po svetu, večina jih pa preveč razmišlja in potem ne gre nikamor oz. jim je že višek all inclusive paket v šaramalšejku oz. na krfu..

Sicer pa ja, nisem želel bit nesramen s prejšnjim postom, si mi sam malo na živc stopla s svojim negativnim pristopom ;)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2013 1:24

No vidiš, ti si ti. Ti je všeč, da nekam greš in pridobiš izkušnje itd itd itd. Ne jemlji pa sveta kot črno-belega, ker ni. Navsezadnje tudi London ni višek avanturizma, če smo že pri primerjanju z all inclusive dopustom v Egiptu.
In ker si ti ti, jaz pa jaz, bi zagotovo bila ekstra preračunljiva in bi raje delala v svoji stroki pri nas, si obenem našparala nekaj več kot 50€ in šla v London samo na več dnevni izlet.
Ljudje smo si pa različni in vsakomur svoje.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Dec. 2013 1:28

Haha, seveda London ni višek avanturizma, daleč od tega.. Ne bom se naprej spučščal v neplodno debato..

Če koga karkoli zanima o Londonu, situaciji tukaj, me lahko komot kontaktira na ZS ali tukaj v tej temi postavi svoje vprašanja, se bom potrudil čimbolj realno in objektivno povedat zadeve..
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 16. Dec. 2013 9:56

pa sej on je že jasno povsod napisal na začetku, da se je v london odpravil za leto ali dve zaradi novih izkušenj in ne zaradi zaslužka ali pa tega, da bi si tam na novo ustvaril neko lepše in boljše življenje.
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2013 11:31

Še dobro, da si prišla ti in to napisala, ker iz njegovih zadnjih postov tega res nisem razbrala :rolleyes:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Dec. 2013 11:35

Js razumem masterminda. Pač, why not? In defintivino London ponuja več vsega, kot npr. ena uboga Ljubljana. Nove izkušnje, poznanstva, veze. Ma super, da narediš nekaj, kar hočeš, je neprecenljivo!
Sicer pa, službe se menjajo, napredovanja, itd... Za začetek je tole več kot solidno.

Vsakemu svoje. Če komu ugajajo zihr variante, lagodne stvari pa tudi prav!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2013 11:40

To sem tudi napisala, vsakemu svoje. Enim paše tako, drugim tako.
Ne vidim pa smisla da bi se tu zdaj moral kdo zagovarjati za svoje mnenje.
*mala*, ti pa tu tako ne šteješ, ker itak na forumu London avtomatsko povežem s tabo :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 20. Dec. 2013 16:01

enim nam pač je življenski cilj živet v velikem mestu :D
good luck Mastermind!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Dec. 2013 20:09

kul blog, tudi tisti o iranu je top.pa luškan dečko :D

srečno!
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 23. Dec. 2013 1:19

Hvala dekleta, danes je prišlo še nekaj nove robe gor, in the meantime sem dobil redno službo, dobil svojo sobico, pofotkal še nekaj utrinkov, tak da ja, vabljeni vsi cosmopolitani in cosmopolitanke ;:)
http://muvin2uk.blogspot.co.uk/
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Dec. 2013 6:54

^ Bom prebrala cel blog, ko bom imela čas!

Tudi z moje strani veliko sreče in upam, da potegneš iz tega še kaj več kot zanimivo življenjsko izkušnjo zgodnjih dvajsetih! Ni vedno vse v denarju, izkušnja, ki ti jo da življenje stran od varnega zavetja doma je lahko neprecenljiva. Bi bilo pa še bolj super, če nekoč dobiš službo, ki bo fajn zgledala tudi na tvojem CV-ju, potem pa itak zmagaš (ampak za gradnjo CV-ja se ti še ne mudi tako zelo :) ).
Sama poznam presenetljivo veliko ljudi, ki so se preselili vsaj za nekaj časa v London (ali pa Anglijo) in nihče ne obžaluje, tudi, če se ni končalo s sanjsko službo v njihovi stroki in so se po določenem času vrnili domov.

Mogoče se vidimo kdaj v Londonu!

sem šla najprej blog preletet sam zato, ker je floribunda napisala luškan dečko :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 24. Dec. 2013 18:17

prebrala blog: res super, da si se odpravil ter da se ti lepo stvari postavljajo na svoje mesto. ampak pazi, tujina je zasvojljiva :wink:

vso srečo!
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 25. Dec. 2013 2:11

Haha, pačouli, če se boš iz Dake kaj sem premaknila, komot :D Btw, tukaj je bangladešancev (is that even a word?) ogromno, zadnjič sem ravno z enim delal iz Dhake..
Sonckic, hvala tudi tebi, sem pa danes uspel spisat še nekaj in posnet en short vid naše hiške v Stratfordu;
check: http://muvin2uk.blogspot.co.uk/2013/12/ ... racun.html

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov