Delo v Londonu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Okt. 2013 11:21

Pa dejte no pustit fanta. Namesto, da bi mu pomagali/ga spodbujali mu tukaj trosite neke pripombe in zbijate moralo. Meni se zdi ful fajn da se kdo odloči za tako spremembo.
Meni se zdi, da ti lahko taka stvar le koristi - tudi če ti ne uspe, imaš še vedno eno veliko življenjsko izkušnjo za sabo.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 19. Okt. 2013 12:23

katy. napisal/-a:Pa lahko človek kr tako odkoraka gor v London in dela ter živi tam...mislim, kako pa je pol z zavarovanji, pa če zboliš pa ne vem vsem še ko nisi državljan? Ful se ne spoznam na to, me pa res zanima...

Glede na to, da je UK v EU nimaš nobenih omejitev. Ni potrebna delovna viza, zdr. zavarovanje iz Slovenije z evropsko kartico ti velja tudi gor.

Potrebno je pridobiti stanovanje in "proof of address", kar pomeni, da dobiš od landlorda potrdilo da živiš na določenem naslovu, včasih je dovolj že kaka položnica na tvoje ime z naslovom stanovanja. To stvar potrebuješ za odprtje računa na banki, čeprav nekje niti ne zahtevajo stalnega bivališča.

Druga pomembna stvar je NIN, National Insurance Number. To dobiš z urejenim bivališčem in potrdilom o državljanstvu EU (pasuš).

Tudi sicer je Anglija ena bolj prijaznih držav za imigrante, v kolikor plačuješ za NIN, imaš zastonj zdravstvo (zobozdravstvene storitve niso vključene).

Tako kot je napisala Sarisima; vsekakor je super izkušnja za mlade ljudi, meni bo to močno doprineslo tudi k študiju.. :) Če ima kdo še kako vprašanje pa komot vpraša oz. pogleda na tole stran: https://www.facebook.com/groups/7017976605/
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 20. Okt. 2013 19:52

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki so v zadnjih letih migrirali v London v upanju na boljse delo oz. zasluzek in London se je menda ze zacel "utapljat" v imigrantih, tako legalnih kot ilegalnih. Londoncani naj ne bi bili prevec navduseni nad rastoco imigracijo, saj to za njih pomeni vecji boj za delovna mesta, v mestu pa se je povecal tudi kriminal. Imigracijska reforma v bliznji prihodnosti je verjetno neizogibna, tako da pojdite gor, preden UK zacne ukrepat in zapre vrata novim imigrantom oz. omeji imigracijo. :)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 29. Nov. 2013 14:50

A si zdaj že v Londonu?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 29. Nov. 2013 18:05

Ne še. Jutri zvečer letim!! Ima kdo kako dobro idejo za ime bloga?
muvin2london? :?:
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Dec. 2013 4:58

No, sicer obiskovalci cosmopolitana očitno ravno niste radovedni, pa vseeno, mogoče se najde kdo, ki ga bo pa le zanimalo.

Danes je moj petnajsti dan tukaj v Londonu, sicer prvi dan, ko je nekaj malega deževalo. Vreme je sicer precej oblačno, a topleje kot v Sloveniji - temperature se gibajo okoli 5-7stopinj C.

Prvih deset dni sem spal pri kolegu, v tem času sem poslal kar precej prošenj za delo po spletnih straneh, a večinoma brez uspeha. Mi je pa bilo bitno, da si najdem svojo sobo, šele potem pa iskanje dela. Če nimaš strehe nad glavo, ti tudi šiht nič ne pomaga, kajne? :)
Uglavnem za čekiranje sob je kar precej strani, treba je bit pozoren, ker je dosti scammerjev, ki želijo od ljudi, ki niso še v UK izvabiti reservation fee in seveda potem pobegnit..

Največ mladih s povprečnimi plačami renta sobe, lahko manjše ali večje, stanovanja so le redko najeta v celoti od ene osebe. Enoposteljna soba z vključenimi stroški v coni 2-4 stane okoli 400funtov na mesec. Seveda lahko pride manj ali pa tudi več. Jaz bom za svojo mini sobico z zakonskim ležiščem plačeval okoli 360funtov na mesec, precej ugodno sem jo dobil..
Pred dvemi dnevi sem poslal tudi mail na eno catering agencijo, ki ponuja občasna dela za natakarje itd. Takoj naslednji dan so me recruiterji poklicali in vprašali, če bi lahko prišel izpolnit nekaj obrazcev na sedež podjetja. Seveda sem takoj odšel tja, malo so me povprašali po zdravju, izpolnit sem moral ene 10 obrazcev, priložit kopijo pasoša, dodal sem še moje priporočilno pismo, ki mi ga je napisal gm na prejšnjem delovnem mestu in to je to. Naslednji dan je bil še zadnji training za catering assistante letos in zbranih nas je bilo kar nekaj okoli 80.

Nekateri osebki so bili malo rečeno smešni, en tip očitno ni znal zapirat vek in je non stop buljiv, tko da mi je šlo kar na smeh. Drugi so bili spet nenormalno pametni, imeli blazne komentarje, uglavnem, zdelo se mi je ko da bi se znašel na kaki frizerski srednji šoli, ali pa da bi bil sam Einstein med normalnimi gimnazijci.

Ta tip z izbuljenimi očmi mi je bil potem glavna atrakcija na trainingu s svojimi vprašanji, med drugim če lahko napiše pod svoj skill tudi žongliranje. Pomojem bi za dodatna dva funta še požrl pol žogic :D

Na trainingu te uglavnem preverijo, podpišeš casual contract, pokažeš par skillov, kot je pogrinjanje mize, nošnja krožnikov in tega, nič težkega, se da zgoljufat.

Mene so potem že med trainingom poklicali iz skupine in vprašali, če bi lahko še isti dan delal v trgovini Burberry na Regent Streetu. Najpomembneje je, da si v dobrih odnosih s svojimi supervisorji, zato sem brez pomisleka pritrdil. Dodelili so mi še enega fanta iz traininga, kul tip..
Burberry ni zastonj Burberry. Kantina nobel, dobili solato s piščančjim filejem za malico, uglavnem na nivoju. Na šihtu je bilo potrebno postreči neke kanapeje, nič posebno težkega (hvala bogu, iz strežbe namreč nimam popolnoma nič izkušenj!).

Plača 7 funtov na uro bruto, torej po plačilu prispevkov in zdr. zavarovanja, okoli 6,2funta na uro.

Da ne bluzim preveč, kot catering assistant ali po domače kelnar, se da s po 40urami na teden povprečno zaslužit okoli 1000funtov na mesec. Če si odprte glave, imaš določeno mero karizme in si sposoben, se lahko javljaš tudi za razna supervisor dela, npr. bar supervisor itd.
Pri agenciji kjer delam imajo tudi zanimivo policy, da če končaš šiht po 11:30 pm, ti plačajo taksi do doma, do cene 15funtov. Nisem še izkoristil, saj ima London precej ok povezave z nočnimi avtobusi, ki do moje hiše vozijo vsake 6min.

To je to zaenkrat, če koga še kaj zanima, komot vpraša, če koga mika to delo, komot kontaktira, če kdo prihaja v London, enako.
lahko noč iz londona :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Dec. 2013 11:43

^^ Mene zanima, ti kar piši (tudi blog, če ga že imaš? Naslov?). Bom z veseljem prebrala :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Dec. 2013 14:47

jup, js sm isto pogledala, če je že link do bloga :D

kul branje, ti kar piši. fajn je brat take zadeve :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Dec. 2013 14:47

Enako :). Trenutno sicer nisem zainteresirana za delov v tujini, ampak je lepo slišat, da z malo poguma stvari stečejo :). Kot že zgoraj omenjeno, ti želim eno lepo izkušnjo iz tega :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Dec. 2013 15:02

BTW: v kerem delu Londona živiš? And can I visit? or live with you :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 15. Dec. 2013 15:16

me zelo ma, da bi kar priletela v London in tud sama poskusla srečo, tako, da ja kar piši... mogoče me do tačas ko doštudiram prepričaš :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Dec. 2013 18:49

Uf, no super, mi je všeč, da je zanimanje.. Nekaj sem na hitro spackal skupi, malo poglejte, pokomentirajte kaj bi lahko izboljšal, če se bo pa kdo okoli potikal, pa se jasno zmenimo.

mala, sem v Stratfordu, 7min peš od postaje, v sobi mam pa zakonsko pojstlo :twisted:

Aja, skoraj pozabil dolepit link; http://muvin2uk.blogspot.co.uk/
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 15. Dec. 2013 21:32

^^Super. Kar piši in limaj fotke dalje. Pa veliko uspeha gor. :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 15. Dec. 2013 23:11

super, ti kar pridno piši :D ti želim srečo in veliko uspeha tudi js :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Dec. 2013 23:57

Torej, plača okrog 1000 funtov/mesec. Minus karta za podzemno, minus hrana, minus ostalih nekaj stroškov in si nekje tam kot bi bil tukaj v Sloveniji. S tem, da si tam v eni mini sobici s cimri. Zdaj če se ti gre za novo izkušnjo, spremembo okolja, super. Ampak ker ponavadi delamo za denar, ne za zabavo, mi tole ne zgleda obetavno v smislu, da bi bila kot ostale cela nora na idejo. Ni računice , da bi se splačalo, sploh ker mi kot tujci ponavadi, roko na srce, ne dobimo uau služb v prvem šusu, če nismo ravno ekstra sposobni na svojem področju :) In vedno mi je bilo in mi bo fascinantno, kako nekateri (ne vsi, seveda) jemljete tujino kot nek uau, kot da se tam cedita med in mleko in se splača in je res super, fino fajn. Pa da ne bo zdaj ven potegnjeno, da komu ne privoščim, da mu v tujini rata.
The world is as you are.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov