Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 09. Dec. 2005 22:28

_anna_ napisal/-a:hi,

potrdilo o nekaznovanosti morš naročit na ministrstvu za pravosodje, ki je na župančičevi 3 (pr opera baru). pri vratarju izpolniš vprašalnik, v dveh dneh pa ti ga pošljejo na naslov. brez taks, namen: za zaposlitev.
lp!


i know, sam ne bom sam zato hodila v Lj. Lahko tud na internetu poiščeš ta obrazec, ki ga drgač izpolneš pri vratarju in jim ga pošlješ in ti isto oni pol to pošljejo domov
Peek-a-boo!
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 09. Dec. 2005 22:52

jaz sem slišala za en primer, k se je nekdo zmenu za to kr po telefonu. sporočiš jim podatke, ki jih je treba napisat na obrazec. in deluje! tko da lahko pa tud to probaš, kar je načeloma še najbolj preprosto in najhitrejše.
čau
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 10. Dec. 2005 16:37

_anna_ napisal/-a:jaz sem slišala za en primer, k se je nekdo zmenu za to kr po telefonu. sporočiš jim podatke, ki jih je treba napisat na obrazec. in deluje! tko da lahko pa tud to probaš, kar je načeloma še najbolj preprosto in najhitrejše.
čau


ne,sej drgač sm jim jest že poslala obrazec po faxu. v ponedelk pričakujem,da bom dobla dam potrdilo
Peek-a-boo!
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 10. Dec. 2005 17:42

cosmy napisal/-a:
_anna_ napisal/-a:jaz sem slišala za en primer, k se je nekdo zmenu za to kr po telefonu. sporočiš jim podatke, ki jih je treba napisat na obrazec. in deluje! tko da lahko pa tud to probaš, kar je načeloma še najbolj preprosto in najhitrejše.
čau


ne,sej drgač sm jim jest že poslala obrazec po faxu. v ponedelk pričakujem,da bom dobla dam potrdilo




aha, sorry, torej sem narobe razumela. mislna sm namreč, da ti ni uspel dobit obrazca. no super, torej imaš že skoraj vse urejeno!

lp!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 12. Dec. 2005 11:18

mene neki zanima, a če živiš v lj in v potnem listu maš stalno bivališče v lj, a pol morš vseeno poslat potrdilo o stalnem bivališču iz mačkove?
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 12. Dec. 2005 15:03

chantal napisal/-a:kakšne pa so kaj uniforme, pa čevlji. če imaš dolge lase, morjo biti nujno speti?


moja mami je stevardesa tko d če rabiš karkol sam upraši.
Uniforme so čist Ok, maš neki srajc, pa kikl, pa hlače(zdej ne vem če so še) pa eno obleko. Za čevlje poskrbiš sama, morš gledat sam tko, da ni prevelka peta(če si visoka), ker je zlo nerodn se gibat po avionu, sploh tamalmu(CRJ), in ja, če maš lase dolge, morjo bit nujo speti.
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 12. Dec. 2005 18:22

hello, tenisačica!

jz mam eno vprašanje (sem se namreč prjaula na razpis)...a lahko vprašaš, kaj je po njenem mnenju najslabš pr tej službi oziroma kere so negativne strani, kaj recmo njo mot, sam pač vzame v zakup?

a tolk oblačil majo? men se zdi, da lahko študentke zbirajo med obblekco pa kostimom, da nimajo vsega tega, kr si ti naštela, sam možn je pa vse..

kdaj tvoja mama prhaja ponavat domou? kaj je tist pač top of the top (najkasnej možno)? pa a velik prespi kje v tujini?

pa še to...sej vem, da bo mal smešn, sam ful je enih zgodbic? KVA je s temi piloti? ne mi rečt, da so res taki heartbreaker-ji pa da pecajo vse živo?

tnx in lp!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 13. Dec. 2005 12:42

_anna_ napisal/-a:hello, tenisačica!

jz mam eno vprašanje (sem se namreč prjaula na razpis)...a lahko vprašaš, kaj je po njenem mnenju najslabš pr tej službi oziroma kere so negativne strani, kaj recmo njo mot, sam pač vzame v zakup?

a tolk oblačil majo? men se zdi, da lahko študentke zbirajo med obblekco pa kostimom, da nimajo vsega tega, kr si ti naštela, sam možn je pa vse..

kdaj tvoja mama prhaja ponavat domou? kaj je tist pač top of the top (najkasnej možno)? pa a velik prespi kje v tujini?

pa še to...sej vem, da bo mal smešn, sam ful je enih zgodbic? KVA je s temi piloti? ne mi rečt, da so res taki heartbreaker-ji pa da pecajo vse živo?

tnx in lp!


njena mama ni več študentka, pa najbrž mal drgač gleda na te stvari.

Itak,da ne morš celo zimo furat en sam kostim, da morš met vsak še enga za rezervo. Za poletno oblekco pa isto velja.

Pejd na adriino stran,pa mal poglej prihode pa odhode avionov,pa ti bo malo bolj jasno,kdaj lahko prideš domov.

Mislim,da pri adrii ni velik letov,kjer je treba prespat. Še posebej zdej,k so ukinil "Dublin vikend".

Za pilote pa - vsega res ni treba verjet. Čeprav sem tud že jest slišala neverjetne zgodbe - sam pri Lufthansi ne pri adrii
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 13. Dec. 2005 14:20

študentke hlač ne dobijo! dobiš eno obleko, eno jakno, 2 srajci, 2 kikli. to je to :) če si pri njih dalj časa, potem vem da dobiš še eno obleko, aja pa pozimi dobiš še plašč.

za spanje v tujini mislim, da bo najbolš vedla povedat *Sparks*, ker ne vem kakšen je zdaj zimski vozni red, ampak poleti (če pozabimo Dublin) je bil edin en Frankfurt in Tel Aviv (pa še kle si glih do hotel aprišel baje, pa si lahko šel že nazaj).

se mi zdi, da najkasnej prihajaš nazaj na Brnik tam okrog 23h, 24h, edino seveda če maš kakšen Istanbul, ko prideš ob 7h zjutraj :) pač odvisno je od leta oz. letov, ki jih imaš-res si mal poglej vozni red na njihovi strani, pa boš vidla.

te zgodbice s piloti so vsaj po mojih izkušnjah pretirane...
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 14. Dec. 2005 18:05

_anna_ napisal/-a:hello, tenisačica!

jz mam eno vprašanje (sem se namreč prjaula na razpis)...a lahko vprašaš, kaj je po njenem mnenju najslabš pr tej službi oziroma kere so negativne strani, kaj recmo njo mot, sam pač vzame v zakup?

a tolk oblačil majo? men se zdi, da lahko študentke zbirajo med obblekco pa kostimom, da nimajo vsega tega, kr si ti naštela, sam možn je pa vse..

kdaj tvoja mama prhaja ponavat domou? kaj je tist pač top of the top (najkasnej možno)? pa a velik prespi kje v tujini?

pa še to...sej vem, da bo mal smešn, sam ful je enih zgodbic? KVA je s temi piloti? ne mi rečt, da so res taki heartbreaker-ji pa da pecajo vse živo? tnx in lp!

Ok...kje naj začnem...
1.najslabš pr te službi je, da se kr dost dela ponoč, sam je pol čez dan velik doma
2.domou prhaja čist odvisn od letenja. Včasih zjutri, čez dan al pa ponoč. Sam, sej se navadiš.
3.Piloti so čist OK..bol se morš pazit stewardow. Oni so hujš...sam nimam nč proti njim :oops:
kar se pa tujine tiče, maš pa možnost da greš npr. za tri dni al pa en tedn tud kam, drgač se pa ne prespi velikrat

upam d ti je pomagal. Vlik sreče
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 16. Dec. 2005 13:58

Ena kolegica je letela dve leti, en kolega je pa še vedno na Adria Airways, mislm da tretje leto.

Šolanje samo zgleda tko, da se morš mislm da januarja cel mesec vsak dan furat na Brnik, kjer imaš predavanja. Dobiš za cel fascikel gradiva in potem se učiš za izpit, od angleških, nemških in francoskih fraz, bontona, do signalizacije (ne samo medsebojno sporazumevanje, ampak tud raznih mednarodnih oznak, tega se spomnem da je mel ta kolega kr velik), varnosti, skratka kr fajn se morš naučit pa čim več potegnt od samega izobraževanja, ker da se vozš gor zato da tm vse "prespiš", se ti ne splača, ker pol dobesedno f*kneš stran tist cajt, če na konc ne nardiš. Med predavatelji sta tud dve na svojem področju zlo cenjeni osebi, in sicer zdravnica in ex-stevardesa dr. Nena Kopčavar Guček in madamme stilistka Barbara Žnidar - slednja vam bo navrgla lekcije o outfitu in ličilih, o tem, pod katerim kotom in s kakšnim prtičkom morš prjet šampanjec, preden ga natočiš, skratka ... pričakuj zlo poglobljeno študijo :wink:

Delo pa ... Baje zelo zelo dinamično :) Že med šolanjem spoznaš kr dost ljudi oz. bodoče sodelavce in če se poštekaš z ekipo, je baje lahko prov fajn, tko da pol, ko si že sprejet, res uživaš, ko si tm nekje v zraku. Izkušnje s folkom na letalu so najbrž istega tipa kot če delaš v lokalu, vsaj jst sm tko dojela po pripovedovanju sodeč. Je pa res, da morš met visok tolerančni prag, ker na letalu naletiš tud na mal bolj zahtevne posameznike, biznis in podobno, kjer se ve, da mora bit vse zlo na nivoju. Telesna govorica in verbalno komuniciranje. Brez na pol vikanja ("boste spila", "boste vzela") po možnosti. Kar se tiče outfita, tko kot je ena že rekla, dobiš bluzo in krilo (+blazer), čevlje si potem sama kupiš za zraven (aaam, pa po možnosti ne kšnih Baldinini z 10 centimetrov pete, ker jih potem na letalu itak zgoniš in jih je škoda, če se vmes že ne polomš v njih, afkors :P ). Govori se, da je plačilo iz leta v leto malenkost slabše, ampak še vseen pa ni slabo, valda. Dejstvo je, da na študentih pri njih vse skupi bazira in zato tud so vsako leto razpisi. Ponavad večina zarad študijskih obveznosti med letom največ leti potem kasneje, od maja do spetembra, kar pomen to, da takrat ne morš delat planov v stilu "čez 5 dni grem mogoče za 2 tedna na morje", ker morš bit na razpolago. Najbolj neprijetno pa je, če te dajo na "stand by", kar pomen, da si doma oz. nekje blizu svojga avta z mobitelom v žepu čakaš da ti povejo recimo : "čez 3 ure letimo v Tel Aviv" al pa kej tazga. Leti ob nehumanih urah, recimo ob 05:50 bit na letališču, znajo mal utrujat, tud na letalu morš bit fajn spočit (da te ne zje*e pritisk, vrtoglavica, izsušene oči na momente) in nekak dost fleksibilen, da se znaš odzivat tud ob šestih, sedmih zjutri :D Kar se pilotov tiče, so zgodbice res take, da se grejo večinoma blazne šarmerje, ampak tega ne doživiš med letom samim, vsaj slišat ni blo tko, tko da tud nima nobene veze z delom stevarda/stevardese.

Skratka, splača se ti potrudit, ker je definitivno dobr "zic leder", če nameravaš tud kasneje delat z ljudmi, sploh je pa tud dobra refernca, kakor koli obrneš. Velik sreče ti želim!! :)
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 22. Dec. 2005 10:40

a mi lahko kdo prosim pove ali bo razpis za razgovor objavljen na netu ali dobiš pošto domov???

kdaj pa naj bi bilo to 2 teden v januarju...kdaj je to ponavad...okol 15ga al bl proti koncu meseca?
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 22. Dec. 2005 12:27

obvestila bomo dobili po mailu naslednji teden.

ker je ponavad velik prijavljenih, je pač tud dost razgovorov a ne, tko da res najbrž rabjo ceu tedn. drugi tedn januarja je pa datumsko 9. - 13.januar, tko da bo to pred petnajstim, če jim bo šlo seveda vse po planih.

lp!
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 24. Dec. 2005 11:44

*tenisačica* napisal/-a:3.Piloti so čist OK..bol se morš pazit stewardow. Oni so hujš...sam nimam nč proti njim :oops:


In kje točno so oni hujš? Men so stevardi (študenti) usi ful face in je z njimi ful dobr delat, dostkrat boljš kot s puncami. Res so uredu fantje!
Kar se tiče pa redno zaposlenih se pa pač z nekaterimi bolj, z nekaterimi manj razumeš (kot itak z ljudmi), ne vem pa zakaj bi bil kdo hujši od pilotov? :roll:
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 25. Dec. 2005 10:06

*Sparks* napisal/-a:
*tenisačica* napisal/-a:3.Piloti so čist OK..bol se morš pazit stewardow. Oni so hujš...sam nimam nč proti njim :oops:


In kje točno so oni hujš? Men so stevardi (študenti) usi ful face in je z njimi ful dobr delat, dostkrat boljš kot s puncami. Res so uredu fantje!
Kar se tiče pa redno zaposlenih se pa pač z nekaterimi bolj, z nekaterimi manj razumeš (kot itak z ljudmi), ne vem pa zakaj bi bil kdo hujši od pilotov? :roll:


Ma tko je pč moje mišlenje. Drgač pa itak ni nben slab. Stevardi se bol zabavajo. Zdej enim je to všeč, drugim spet ne. Osebno pa jst nimam nič prot stevardom al pa pilotom. Vsi so mi cool.
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov