Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 01. Dec. 2005 14:50

sem jim poslala mail kako je glede visine in dokazil o bivaliscu. bomo vidl ;)
keep on smiling:)
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 01. Dec. 2005 15:18

ja res je-napisala sem samo osnovno urno postavko! na nočne in podobne zadeve v bistvu sploh nisem pomislila, ko sem post pisala. zdej je brez veze razpravljat kolk se splača in kolk ne, ker to vsaka presodi sama, je pa odvisno a let poteka normalno (pol kljub vsemu dobiš več denarja, kot če bi nekje drugje delal za mnogo manjšo urno postavko), če pa pride do zamud, slabega vremena in ne vem česa še vse, se pa lahko zgodi, da porabiš toliko ur kot da bi bil plačan 800 sit na uro.

*Sparks* kot sem že povedala sem delala samo letos poleti, potem sem se pa odločila (razloge sem tudi že naštela), da ne bom več letela. vem pa da sem redka, ki sem se tako odločila, saj jih je večina iz moje generacije fulllll navdušenih in res živijo samo še za letenje :)
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 01. Dec. 2005 22:36

a mi zna kera povedat kako z mojo dioptrijo: na levem jo mam, na desnem p ne, tko da nosm samo eno lečo in bi lahko bla tud brez nje! sam kako to napisat v prijavo... :roll:
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 01. Dec. 2005 22:53

Da imaš dioptrijo samo na eno oko.
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 01. Dec. 2005 23:45

Sunshine357 napisal/-a:Da imaš dioptrijo samo na eno oko.


ja,sam če pa ni placa to napisat!
Hočjo sam vedt, če mam dioptrijo al ne, pa koliko.

Če napišem, da mam dioptrijo in jo napišem (je dost visoka), me bojo avtomatično odpisal, ker bojo predvideval, da mam to na oba očesa
Peek-a-boo!
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 02. Dec. 2005 12:35

sj te bojo po moje tko al tko izlocil, tud ce mas sam na eno oko. poslji jim mail pa jih vprasi
keep on smiling:)
chantal
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a chantal » 02. Dec. 2005 22:49

čao!

jst sm se tut prjavla! najprej sem bla ful navdušena, sam pol k pa sm prebrala, da je ti ful nč časa za fax ne ostane, me je mal začel skrbet. sem 3. letnik ekonomije in mi nimamo tolko obveznih vaj pa predavanj, tak da to (verjetno) ne bi bil problem. bol me skrbi za to, da ne bo dost časa za učenje. kaj pravite? a je veliko ekonomistk stevardes?a poznate kakšno ekonomistko, ki je uspeva oboje- letenje in fax?

v zimskem času, ko ni nujno delat-a loh še zmer delaš, ampak samo določene dneve, al moraš pač delat normalno kot vsi ostali?

aja! jst še nikol nisem letela z avijonom! a mi bo pol prvič ful bed? a poznate koga, ki se je bil prijavil in tut nikol prej ni letel, al sm edina?a loh plis kater mal opiše, kako zgleda let?

alina- rekla si, da si mela tut slabe izkušnje. kaj se ti je pa zgodilo?

hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 03. Dec. 2005 11:31

kako zgleda polet v vlogi stevardese, ti bo najbolj lahko povedala stevardesa. Predvidevam pa, da ni najlažje hodit po avionu v 10cm petkah in pred seboj porivati težek voziček.

Kot potnik pa ti lahko zatrdim, da polet ni noben bau bau. pač cel čas sediš na svojem sedežu, mal listaš po reviji, mal gledaš skoz okn, se ful dolgočasiš (ker na avionu ni pač res nč za delat).

Kar se pa izpitov tiče - sama morš razmislit, koliko si sedaj rabla za učenje enega izpita. Pogoji so znani vnaprej. Mesečno letiš povprečno 15 dni, na dan izpita in največ 3 dni prej pa si prosta!
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 03. Dec. 2005 12:21

sofia83 napisal/-a:Kakšni so pa kej piloti? :D :razz: :wink: Moja prjatlca, k je tud letela en let, je rekla, da so eni prov ogabni s tem svojim pecanjem pa samovšečnostjo. :?

:lol: :lol:
ta je dobra...
no, js sm do zdj vidla enga pilota pa je biu prav simpatičn, pa še uniforma je čist lepa, elegantna in ne pol prevlka kot so policijske al kej podobnega... lepa zlikana na peglo, se prilagaja telesu, če je pa še v njej kej konkretnega pol pa tak... :scherzkeks:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 03. Dec. 2005 16:03

kako ste pri prijavi izpolnice oknček za veljavnost statusa? K status mamo vsi do 30. 9. 2006, pol pa ga morš itak podalšat :?
Peek-a-boo!
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 03. Dec. 2005 16:07

ja no sj pac napises da ga mas do 30.9 2006
keep on smiling:)
chantal
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a chantal » 03. Dec. 2005 16:58

kakšne pa so kaj uniforme, pa čevlji. če imaš dolge lase, morjo biti nujno speti?
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 03. Dec. 2005 17:25

hello,

jaz sem se tud prjavla, vseh papirjev sicr se nimam, jih pa nameravam poslat v zacetku naslednjega tedna.

mam pa eno vprasanje, na katerga bodo najbolj znale odgovorit tiste, k so delale oziroma se delajo, in sicer: tm pac pise, da bodo odbil 100 tisoc, ce bos prekinu pogodbo - mene pa zanima, kako to zgleda, ce je ne prekines? a to pomeni, da nadaljujes naslednjega aprila (in letis sam cez poletno sezono) ali to pomeni da letis tud cez jesen pa zimo? a potem v zimskem casu letis manj al enako pogosto, se lahko sam odlocis, kolk bos letel?

pa a je res, da ne smes met spicakov? moja kolegica je dela na hrvaskem pr enmu privatniku, k oddaja avione, in je bla pac stevardesa, pa so jim rekl, da ne smejo bit v spicakih, kr je to kao nevarno. :?:

pa a se da vplivat na to, katere dneve letis?

tnx in lp vsem!
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 03. Dec. 2005 17:41

Najboljš da pošleš mejl na Adrio in ti bodo točno dogovoril. Jst lahko samo ugibam: največja gužva je med poletno sezono, za zimsko sploh ni tok panike in lahko tudi ne delaš. Samo da si do oktobra 2007 tam. Ampak sej pravm, rajš se pozanimaj da boš za zihr.

Drgač špičake itak da maš lohk.. Med letom se pa tko al tko preobuješ v nizke čevlje, da se lahko sploh dela. Ne pa pretiravat z nevem kakšno peto pa okraski na čevljih.

Uniforme so pa zelen kostim in bele srajce oz. temno modre oblekce (men ljubše) + rutke. Dolgi lasje morjo bit speti v čop.

Aja, da si samo določene dni na razpolago ne gre. Delaš ali ne delaš.
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 03. Dec. 2005 17:55

*Sparks* napisal/-a:
Uniforme so pa zelen kostim in bele srajce oz. temno modre oblekce (men ljubše) + rutke. Dolgi lasje morjo bit speti v čop.


ja,modre oblekice so res zelo luškane. Tisti zeleni kostimi mi tko na esmeraldo vlečejo :D
Peek-a-boo!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov