Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Crni23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 9. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Crni23 » 10. Dec. 2004 12:55

Kakšen procent moških in kakšen procent žensk vzamejo ? A ma maybe kdo ta podatek ?
Missy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Missy_ » 11. Dec. 2004 22:33

hej Alina
jst sm se tud za adrio prijavla in pol sm takoj u ponedeljek mela razgovor, ki je tko trajau sam 2min, uprasal so me pa kaj studiram, kasne plane mam za prihodnost, kere jezike govorim, pa zakaj sm se prijavla na razpis, oz. kaj sm ze slisala o tem poklicu...blablabla
drugac pa sej si vidla da je blo u komisiji ene 5 modelov pa sam 1 zenska, tko da bodo na osnovi tega razgovora zbiral kok si jim bla tist trenutek simpaticna...
sicer pa glede tega dela mislm tko....razpis je biu sam za studente pa kokr jst vem lahko delas sam 3-4 dni na tedn (zdravstveni razlogi) pa itak adria ne leti na prevec dolge relacije, tko da ce nas uzamejo bomo ze prezivel:) ...pa procentualno vzamejo vec zensk, sam kok pa tocn nevem....
najbl smesn pri vsem tem je pa to da se usi tok grebejo za ta job, noben pa neve kok si placan...jst sm sam slisala, da potni stroski do brnika niso placani...a kdo mogoce ve, kok si res placan?tenx
lp
missy
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 12. Dec. 2004 12:45

baje bojo v tem prijavnem roku vzel 30 ljudi, od tega 4 fante-tko da kolk je to procentualno si lahko zračunate.

ja, ja....tist razgovor je kar nekaj! pr enih puncah se mi je zdel, da še do vrat niso pršle, pa so bile že nazaj dol, tko da sploh ne vem kaj naj si mislim-sicer pa, bomo vidli 15., ko naj bi obvestili kdo je prišel naprej v naslednji krog. drugač so pa tista njihova vprašanja full čudna...so me vprašali kaj študiram in katera slavna oseba je iz istega poklica in sem jim povedala da Franci Petek in so se potem začel med sabo kregat, če je že doktoriral in take fore. Pa bolj sem jim razlagala da je doktoriral letos poleti, manj so me poslušal-men res ni blo nč jasno!? :?
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 12. Dec. 2004 13:57

Frenk je doštudiral geografijo, a ne...... :D
Missy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Missy_ » 12. Dec. 2004 15:01

sej bi baje mogl po posti dobit odgovor ane...upam, da bodo cimprej poslal:) vprasanja na razgovoru so pa itak krneki....caocao
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 12. Dec. 2004 18:39

jagoda napisal/-a:Frenk je doštudiral geografijo, a ne...... :D


ja Franci Petek je geograf in je letos tut doktoriral, tko da mi je prov faca, k ni kr en neumen športnik-sej ne pravim, da so športniki neumni, samo redko vidiš, da profesionalni športniki dokončajo kakšno šolo, tudi potem po končani karieri je to bolj izjema kot pravilo.

jooooj, sm mal s teme zašla-ups :roll:

no v glavnem, ma ja sej bomo vidle kaj in kako ko bojo obveščali kdo je sprejet, do takrat pa jst niti ne razmišljam o tem...
It looks like we could have made it baby...me and you!
jann
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 18. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jann » 18. Dec. 2004 19:17

no kako drage stevardese. 15. je mimo in zdaj naj bi bilo ze znano komu je uspelo?

vidim da se vas je kar nekaj prijavlo, tako da.. ja/ne? jest sem namrec tudi ze dobil odgovor in sicer pozitiven, tako da 31.jan je prvi sestanek.

nekaj ste govorili tudi o placilu.. iz prve roke poznam prijatla, ki je ze stevard in pravi da je placano 2.400 po uri leta, ce pa letis ponoci pa 3.000 (+25%). mi je povedal da povprecno delas v sezoni 16dni, dobis pa tam okrog 200k SIT

alina se posebej upam da bos odgovorila tudi ti (iz tukaj napisanega se te spomnim iz razgovora), in takrat sem bil 100% da ti prides skozi.

lep pozdrav in upam da se vidimo na brniku v cimvecjem stevilu.
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 19. Dec. 2004 0:32

ja meni je ratalo!!! sm misnla, da mi ne bo, ker mi je bil tist razgovor kr neki. a mogoče kdo ve koliko nas je zdej še ostalo?
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 19. Dec. 2004 11:10

alina napisal/-a:ja meni je ratalo!!! sm misnla, da mi ne bo, ker mi je bil tist razgovor kr neki. a mogoče kdo ve koliko nas je zdej še ostalo?


Uau alinček a res??? :wink: :D Sm ful vesela zate ovčka moja ... :D
Pa nč mi nisi povedala smotka ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Kiara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 20. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kiara » 20. Dec. 2004 22:36

Mene so tudi sprejeli. :razz: Zdaj pa me zanima kako naprej.
A kdo ve, kako poteka to usposabljanje? A je res, da stevardese "mučijo" v bazenu, da se morajo potapljat pa ne vem še kaj vse? Če kdo ve kaj več o tem, prosim, če se malo razpiše.
Usposabljanje traja en mesec. A to vsak dan al kako? In, če prav razumem, to še ni zagotovilo, da potem tudi dejansko delaš na letalu? Potem so še izpiti, ki so baje zelo zahtevni. Se pravi, če "rukneš" te izpite imaš stran vrženega veliko časa in denarja. Pa se to splača za teh nekaj mesecev? Jaz prav razmišljam, če bi sploh šla na usposabljanje. Če bi bila potem to stalna služba, ok, ampak samo tako preko študenta mi je pa malo :roll:
Marie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Marie » 22. Dec. 2004 17:41

Zdravo.
Mene pa zanima, če veste kdaj bo naslednji rok prijave, če seveda še bo kakšen? Pa morda veste, če je potrebno za to živeti v Ljubljani?
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 23. Dec. 2004 18:17

pogoj je bil stalno ali začasno bivališče v ljubljani ali kranju oz. okolici. kar se pa tiče razpisov...niso ravno vsako leto, ampak na vsakih nekaj let. prejšnji je bil npr. tri leta nazaj (vsaj jst se nobenega drugega ne spomnim).
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 26. Dec. 2004 17:04

Kiara, če si že tko daleč pršla, brez veze da zdj nehaš. Če drugo ne, boš mela eno izkušnjo več in če ti bo všeč in boš dobra, te bojo zihr z veseljem sprejel. Mogoče tut pr kerem drugem letalskem prevozniku. Take izkušnje ti bojo zmerej prou pršle.
Kar se pa tiče če te u bazen tunkajo, al kaj, je pa čist tko: Če nisi slišala od nekoga k je to doživel, pol raj bol za rezervo uzem, k sej veš kolk ljudje radi pretiravajo...

Velik sreče ti želim!
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 26. Dec. 2004 17:19

No punce ne biti tako prestrašene; saj je cist cool ta job. Jaz sem ga opravljala dve leti, ampak pri Austrian Airlines, ker sem pač v Avstriji živela. Mislim, pa da na Adrii ni ne vem koliko razlik. Za študentko je super poklic, saj denarno. Ima pa seveda tudi svoje dobre in slabe lastnosti. Razpis pri Adrii je bil zdejle že dve leti zaporedoma, vedno enkrat oktobra, punce pa začnejo delati ponavadi s poletnim voznim redom, ki se letos prične s 27. marcom. Je pa tko, da ne boste mislile, da boste kaj videle, ker se ne leti več tako kot včasih ali če je let čezoceanski. Letele boste npr. V Frankfurt, boste tam slabo uro na avionu visele, ravno tolk, da vam ga očistijo in natankajo, potem pa via nazaj v Ljubljano. Pa popoldne kakšna destinacija proti balkanu. Kakšna Priština, Skopje ali kaj podobnega. Je bil pa še en razpis, za Alpe Air, se bo mislim, da začelo tudi spomladi. Da bi pa letele pri kakšni drugi družbi, se bo pa treba v tujino prijaviti.
Je pa lahko rečem, da bila zame super izkušnja, samo, da ima Austrian Airlines precej večjo mrežo svetovnih poletov, kot pa Adria, ki ima lete samo po Evropi. Na tečaju me pa niso nič tunkali v bazenu.
Če vas karkol še zanima, ka vprašite, samo na Adrii nimam izkušenj. Ampak delam tudi še v letalstvu, tko da upam, da vam bom lahko pomagala.
Kiara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 20. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kiara » 27. Dec. 2004 10:34

Hvala lepa obema za odgovor.
Pjotra, če se ti da, daj malo napiši kako poteka to usposabljanje pri Austrian Airlines. Thanx!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov