Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Nov. 2005 23:34

Urejeno vsekakor. Kaj je luškano, je pa že zelo relativno. In ne najdem razloga, zakaj ne bi smela biti visoka na primer 165 cm...
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 30. Nov. 2005 9:00

jst si TOK želim te službe , joj :flehan:
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 30. Nov. 2005 10:59

pa sej si lahko visok 165 cm!!! Jst mam 160 cm in sem se lani prijavila in so me tudi sprejeli! Sploh pa ne iščejo neke lepote, ampak bolj prijaznost, komunikativnost. Oni izberejo kandidate na podlagi razgovora, ki traja par minut in je najbolj pomembno kakšen vtis narediš. da ko te nekaj vprašajo ne gledaš grdo, da si sproščena, da se ne pustiš sprovocirat in predvsem, da čvekaš, čvekaš, čvekaš....ne pa da na vprašanje odgovoriš z da ali ne, potem pa samo prestrašeno gledaš. ma res na tejle adrii niso tak bav bav! kar se pa tiče lepotic....od lanskih, ki so nas izbrali, sta bile meni lušne od enih 30 punc res samo dve. tako, da ne se zdej neki sekirat v naprej, ker je brez veze!!! in ko enkrat oblečeš uno uniformo, se namažeš in urediš, verjemi, da izgledaš prekleto dobro :P

vas pa že v naprej opozarjam, da ni vse zlato kar se sveti! bodite pripravljene na to, da izobraževanje traja en mesec vsak dan po 8 ur in več-tudi med vikendi! in da se je potrebno vsak dan voziti na brnik na lastne stroške! tudi za izpite se je potrebno učiti-na to vas bojo itak skos opozarjali na šolanju, sam pa spet niso bav bav-vse se da narest, samo če se hoče! :wink: upam, pa da veste, da če boste delale, da se lahko poslovite od poletnih počitnic, morja in dopusta, ker ga ne boste videle od blizu (razen, ko boste letele nad grčijo :? ), enako pa potem velja tudi za naprej, če se boste odločile, da boste delale tudi v zimskem času!

to, da bi bilo potrebno pa kakšen denar vračat, pa prvič slišim-vprašanje kdo si je to izmislil in zdaj neke čenče krožijo naokrog!
Zadnjič spremenil alina, dne 30. Nov. 2005 11:04, skupaj popravljeno 1 krat.
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 30. Nov. 2005 11:05

Angel girl napisal/-a:Ma sj se ne gre sam za videz, valda je fajn pogledat luštno stevko ampak treba je tud kej znat. Sj tista njihova usposablanja niso kr tko lahka, sploh jezike je treba znat ne sam dobr anglešk pa vsako drugo nemško, to je žal premal.
No ja sj nam pametvala, maybe bo moja sestrca napisala kej k dela na Adriji kot stevka...


jeziki so najmanjši problem! lani ena ni znala ne nemško, ne francosko, pa je naredila izpit iz nemščine. ene so znale tudi zelo obupno angleščino, pa so vse nardile izpit.
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 30. Nov. 2005 11:43

mene ni strah jezikov (vsaj nekaj), ampak si TOOOK preveč želim, da me je tega strah :stupid:

mah saj morda si bom manj želela, ko bo dejansko treba hodit na razgovore...

ima še kera, ki je dalo to skozi kakšen nasvet?
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 30. Nov. 2005 13:00

nastasia napisal/-a:mene ni strah jezikov (vsaj nekaj), ampak si TOOOK preveč želim, da me je tega strah :stupid:

mah saj morda si bom manj želela, ko bo dejansko treba hodit na razgovore...

ima še kera, ki je dalo to skozi kakšen nasvet?


naj te ne bo strah! prvič boste imeli test angleščine-ni težek, je pa notri ene par takih bolj letalskih besed, sam če jih ne poznaš, nič paničarit! za tem je še en psihološki test-kao kako deluješ v skupini. mal gledaš, da izbereš odgovore: poslušam mnenja drugih in jih upoštevam, znam prevzeti kontrolo, če je to potrebno,....

če oba ta testa opraviš (večina jih) imaš potem razgovor. glej, da boš urejena, ni se treba neki ven metat, bodi to kar si, prijazna, nasmejana....in to je to. na podlagi tega razgovora že izberejo končne kandidate. pol sta pa vmes ena 2 meseca in pol se začne šolanje. zahteva je samo ta, da imaš urejen status, ti pa že zdaj povem, da za faks ne boš imela nič časa. ene punce od lani so faks dale kar mal na stranski tir, ker enostavno ti ne znese. ti dajo sicer vsaj na dan izpita prosto oz. največ 3 dni prej pred izpitom, sam ni šans, da maš dovolj časa za učenje. jst sm se lani junija za en izpit učila 2 ure, za drugega 2 dni,....še za tega sem se učila celo na letalu! ker smo imeli glih en čarter in je bil nazaj grede avion prazen in sem tisti čas izkoristila za učenje!
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 30. Nov. 2005 13:00

alina napisal/-a:to, da bi bilo potrebno pa kakšen denar vračat, pa prvič slišim-vprašanje kdo si je to izmislil in zdaj neke čenče krožijo naokrog!


V razpisu piše:
Če bodo potrebe in bo kandidat zadovoljeval standarde, pričakujemo:

- pripravljenost na sodelovanje vsaj dve sezoni (do oktobra 2007)
- strnjeno letenje najmanj pet mesecev (v povprečju 10-15 dni na mesec)
- sodelovanje od aprila do konca oktobra, odsotnosti med 15.06. in 15.09.
ter počitnicami in prazniki ni, razen za študijske obveznosti in obvezne vaje (največ 3 dni za vsak izpit)
- če kandidat prekine sodelovanje po prvi sezoni (oktobra 2006)– zadržimo Sit 100.000 od zadnjega izplačila za stroške usposabljanja, opreme in pridobitve licence za letenje.

Ko sem se jaz prijavila, tega v razpisu ni pisal. Ne vem kako je blo lani...
Men je kul delat, med poletjem pa res pozabi na morje in počitnice. So seveda tud slabe strani dela, ampak men osebno dobre stvari pretehtajo. Je pa zlo težko usklajevat faks z delom, jst sem prvo leto čist zabluzila na faksu, zdej je mal bolš. Sicer pa moj faks ne spada med najlažje. Mislm da je najbolj problem pri tistih faksih, ki imajo velik obveznih vaj in zahtevajo stalno prisotnost..V tem primeru pozabi na Adrio.

Kokr sem rekla, men je dobr delat in punce k vas to veseli se le prijavte!

P.S. Alina a se mogoče poznava? :wink:
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 30. Nov. 2005 13:30

ja in kako bi pol delu kakšen faks zraven???
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 30. Nov. 2005 13:40

Brez panike punca! :)
Sej se da tud faks delat zraven, treba je pač mal discipline. Ne vem sicer kaj ti študiraš in kaj zahteva tvoj faks, ampak se da.
Pač iz letenja pogosto prideš utrujen in usaj men je zadnja stvar na svetu da bi šla takoj še za knjige. Učasih od nočnih letov cel dan prespiš, takoj drugič delaš že zgodaj zjutraj. Poleg tega pa to ni delo, kjer bi se iz danes na jutri zmišljeval, kako hočeš delat. Ko dobiš plan, se tega tud držiš!
Večina študentov čist pridno zraven študira, lahko pa se ti zavleče kakšno leto študija.
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 30. Nov. 2005 13:51

aja, ok pol ;D

pa še eno vprašanje - ali lahko kakorkoli vplivaš na urnik dela?
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 30. Nov. 2005 13:59

Use proste dneve ki jih želiš za naslednji mesec se vpisujejo v knjigo do 17. v tekočem mesecu. To je vse. Za daljše odsotnosti se dogavarjaš posebej, razen v poletni sezoni, ko tega ni.
Izjema so samo bolniške, ki pa se nikakor ne izkoriščajo.

Sicer pa se čimprej prijavi (če se še nisi) pa boš sama vse videla in sprobala :D .
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 30. Nov. 2005 17:45

men teh želja za prosti dan, ki jih javiš do 17. v mesecu niso nikoli upoštevali! ampak letos so pa full zaostrili pogoje-lani tega ni bilo. jaz sem sicer na adrii videla eno obvestilo, da adria letos ne bo imela razpisa, ampak so si očitno premislili!? je pa res, da jih je bilo letos nekaj takih, ki so obupale že prvi dan šolanja, nekatere med šolanjem, sam v primerjavi z enim letom prej nas je še zmer vsaj ene 10 več naredilo izpite. sem pa samo slišala, da hočjo to zadnjo generacijo res v čim večjem številu obdržat, ker jih full rabijo! zato so tudi mene kar prepričevali, ampak pol na koncu sem rekla ne.

v glavnem teli novi pogoji so verjetno zato, da bi dobili čim manj takih, ki si bojo potem premislile. čeprav na začetku se zdim verjetno vsem oh in sploh fajn, ker bojo stevardese in se jim tut teli pogoji ne bojo zdel strogi, sam verjetno si bojo tut kakšne vmes premislile.

...kar se tiče uskajevanja s faksom...kot sem opazila je veliko stevk na kranjski fakulteti, tako da tam se da očitno usklajevat študij in letenje. pri moji generaciji je bilo veliko punc iz ekonomije, tudi kakšen fdv se je našel-v glavnem faksi, kjer ti ni treba bit skos tam. za tiste, ki so pa s filo faksa, pa vem da so študij več ali manj kar malo zamrznile, ker se enostavno ne da vsega folgat! pa tut tko je, da več ali manj nobena od študentk, ki leti ne naredi faksa v 5 letih (4 letniki + absolvent), ampak vse rabijo več časa.

*Sparks* če se poznava, se verjetno bolj na videz, ker sem letela samo poleti, zdaj za jesen se pa seveda nismo mogli zmenit, ker bi bila lahko na voljo samo določene dni v tednu, tako da sem že vse vrnila-uniformo, skripte,...v glavnem vse:) odločila sem se namreč, da končam faks in imam normalne poletne počitnice (letos bojo verjetno zadnje, potem pa v službo :? ).

ne vem....jst pač to službo jemljem kot eno novo izkušnjo, sem imela pa kar nekaj slabih izkušenj, seveda tudi dobrih, sam na koncu, ko vse skupaj preračunaš, se meni ni zdel vredno vztrajat-mogoče mi bo kdaj žal, ampak zaenkrat mi ni! po moje je tudi full odvisno kakšne inštruktorje imaš potem na šolskih letih, ker ti lahko zelo pomagajo ali pa ravno nasprotno!
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 30. Nov. 2005 18:32

neki me zanima. Ato preverjajo, če maš dioptrijo, al ne? K jest mam dioptrijo samo na levem očesu, na desno vidim popolno! U levem mam pa lečo.
Me zanima če lahk še zmer napišem, da sm brez dioptrije, sej u bistvu na desnega vidim perfect!
Peek-a-boo!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 30. Nov. 2005 19:30

kr.ena napisal/-a:Urejeno vsekakor. Kaj je luškano, je pa že zelo relativno. In ne najdem razloga, zakaj ne bi smela biti visoka na primer 165 cm...


A to je zdej neki novga...kok si lahko najmanj visok.

Aja, pa še grdobija...za roj. kraj imajo samo slovenijo in ko bodo dobil fotokopijo mojga potnega lista, me bodo še obtožl da lažem,ker nism mogla navest resničnega kraja rojstva....
lijah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: lubljanaaaa

Neprebrana objavaNapisal/-a lijah » 30. Nov. 2005 20:23

Punce punce rabim pomoč :wink:
Sem izredna študentka FDV-ja drugi letnik in resno razmišljam o tem, da bi se prijavla na razpis za stevardeso.
:?: Pa me res zanima kolk se leti? Je res, da morm kr pozabt na poletne počitnice (niti za kak teden ne bom mogla it na morje)in do kdaj traja to. Se to razpotegne še v jesen, zimo...

Hvala za odgovore :razz:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov