Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 18. Jan. 2005 10:36

ejjjjjj stevardese! :)

sem klicala na adrio, ker sem dobila iz vseh možnih strani razno razne zgodbice o tem tečaju! no in so mi potrdili kar sem že slišala, da tečaj traja 4,5 tedne in to vsak dan od 8h do 16h ali dlje!!! ne vem sicer kako si to predstavljajo, ampak ne vem kakšen redni študent ima toliko časa, da bi non stop visel tam na brniku!?
It looks like we could have made it baby...me and you!
ballerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 30. 12. 2004
Kraj: Venera

Neprebrana objavaNapisal/-a ballerina » 23. Jan. 2005 8:50

ja sej zato je pa to bolj namenjeno izrednim študentom. Moja sošolka s faxa je bila ccelo sprejeta in je čist izmučena od dela. Non stop letiš !
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 16. Mar. 2005 14:46

Čist na začetku teme je ena omenila, da je 3. krog videz - če je bila Nataša Pirc (če se je ne spomnete, je to tista teta s 24 ur) stevardesa, je to lahko potem vsaka, ki vsaj približno zgleda urejeno. :evil: Vem, da sem zlobna ...
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 16. Mar. 2005 16:38

1. krog je test angleščine in psihološki test, 2. krog je razgovor pred komisijo (tu pač gledajo na celotno podobo in vtis, ki ga daješ), 3. krog so izpiti, ki so zelo težki in ki jih je pač treba narediti
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 26. Mar. 2005 20:22

jagoda napisal/-a:Pred kratkim je bil na študentskem servisu oglas, da rabijo nekaj študentk, ki bi opravljale delo stevardese. Ker sem ustrezala vsem navedenim pogojem, sem se prijavila in še čakam na odgovor.
Ali ima katera že kakšno izkušnjo kot stevardesa ali pa če poznate koga, ki se je tudi prijavil? Baje, da so testi oz. neki težki razgovori prej, pa zdravniški pregled...


ja res je, so testi, dobiš ene dve al pa tri skripte za naučit, pa potem pišeš, pa potem mislim da še nekej zagovarjaš-nisem pa čist ziher, ker se pravila spreminjajo. drugače morš pa znat tuji jezik in te tudi to stestirajo
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 26. Mar. 2005 20:25

Alinček :D je meu danes vse izpite tko da upam, da ji je šlo in pol bomo mel doma stevardesko ... :wink: Sm cel dan držala pesti ... :)

Drugač pa vem, da so se meli fulllll zanaučit, res kakšne podrobnosti vse moraš to znat ..., ampak jst itak vem, da ji bo ratal, ker vse kar si zastavi ji tut uspe ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 26. Mar. 2005 23:08

tiasha napisal/-a:Alinček :D je meu danes vse izpite tko da upam, da ji je šlo in pol bomo mel doma stevardesko ... :wink: Sm cel dan držala pesti ... :)

Drugač pa vem, da so se meli fulllll zanaučit, res kakšne podrobnosti vse moraš to znat ..., ampak jst itak vem, da ji bo ratal, ker vse kar si zastavi ji tut uspe ... :wink:


ooooooo, kolk lepo!!!!!!! :bussi: sej še sama ne morem verjet...ampak nekak mi je ratal!!!!! :tanz: sam je blo res se full za naučit-vsakmu k povem kolk je blo enih skript in podobnih bedarij, mi ne verjame, ker vsi misljo ja kaj pa stevardsa dela...mal postreže pa je :wink: ....yeah right....znat morš pa milijon še drugih stvari!
It looks like we could have made it baby...me and you!
maxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a maxx » 29. Mar. 2005 10:04

Ancica napisal/-a:Čist na začetku teme je ena omenila, da je 3. krog videz - če je bila Nataša Pirc (če se je ne spomnete, je to tista teta s 24 ur) stevardesa, je to lahko potem vsaka, ki vsaj približno zgleda urejeno. :evil: Vem, da sem zlobna ...


Nataša Pirc Musar že dolgo dolgo ni na TV, glej http://www.mladina.si/dnevnik/49395/
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 29. Mar. 2005 12:48

maxx napisal/-a:
Ancica napisal/-a:Čist na začetku teme je ena omenila, da je 3. krog videz - če je bila Nataša Pirc (če se je ne spomnete, je to tista teta s 24 ur) stevardesa, je to lahko potem vsaka, ki vsaj približno zgleda urejeno. :evil: Vem, da sem zlobna ...


Urejenost je važna, ne lepota. Se pravi, da ni treba biti Sharon Stone, ampak povprečna simpatična punca z normalno postavo, nemastnih las in nepogriženih nohtov. Brez piercingov na obrazu ali na vidnem mestu. Take stvari se smatrajo za urejene. Nataša Pirc ne zgleda kot Pamela Anderson, ampak je urejena ženska.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 29. Mar. 2005 17:31

Kandidati/-ke morajo izpolnjevati naslednje pogoje:
- državljanstvo R Slovenije,
- dokončana štiriletna srednja šola in status študenta,
- aktivno znanje slovenskega in angleškega ter pasivno znanje drugega evropskega jezika,
- zaželjena starost od 20 do 24 let, prijetna zunanjost in uglajeno vedenje, ustrezna višina (dekleta od 160-175 cm, fantje 170-181 cm) ter primerna telesna teža,
- izpolnjevati morajo pogoje glede telesne in duševne sposobnosti za tovrstno delo,
- stalno ali začasno bivališče v Ljubljani ali Kranju z okolico.
- opravljen vozniški izpit B-kategorije in možnost lastnega prevoza na delo do Brnika,
- dovoljena dioptrija do 0,8 z očali, brez očal do 0,4.


Tole zadnji mi je mimo :( To je edini razlog tu, zakaj ne bi mogla biti.
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 29. Mar. 2005 20:29

jaz tut..sam zadnji razlog :? mam se vsaj en x tako dioptrijo kot je tam navedena... :(

aja , heh pa nisem niti iz kranja in niti iz ljubljane in niti od nikoder tam vmes :) bolse 2 razloga kot eden :D
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 04. Maj. 2005 16:10

No, pupce, ki ste hodile na tečaj za stevardeso, kako gre kej delo? Vam je še vedno všeč? :)
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 04. Maj. 2005 18:15

js bi se pa full prijavila..kam to grem? :oops:
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 04. Maj. 2005 21:56

razpis je vsako leto isti čas-torej jeseni! objavljen je v delu+na nekaterih študentskih servisih!

tisti, ki so takoj začeli leteti (nimajo obveznosti s faksom) so vsi blazno navdušeni in komaj čakajo, da bojo lahko spet leteli...
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 04. Maj. 2005 22:58

kdaj zdej? januar al september? :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov