Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 03. Dec. 2005 19:34

sparks, tnx!

ja, točno, une oblekce so ful hude! kako je pa z nakitom? jaz sem slišala, da more bit zlo tko - preprost in nevpadljiv; sej ne da nosm sto prstanov, sam sej mas lahko kej, a ne?
pa tud to sm slišala, da je predpisana dolžina nohtov in višina pet, skratka da je kr striktno glede dress code-a. kr je po svoje prou.

hotla bi vas vprašat pa še glede potrdila o nekaznovanosti. obstajata namreč dva različna: enga ti izda okrajno sodišče na podlagi evidence okrožnega sodišča, eno je pa od ministrstva za pravosodje. na prvi pogled (oziroma laiku) je pa to ful podobna reč. katero čmo jim torej poslat? a oba? katero ste ve pošiljale?

kaj se vam zdi, da je bla vaša najslabša izkušnja, ko ste delale kot stevardese? da si 'ta nove' mal predtsavlamo, kolk visok tolerančni prag je treba met...

lani je blo menda 400 prijav. ampak SMO OPTIMISTKE!!! a ne, punce?
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 03. Dec. 2005 23:10

*Sparks* napisal/-a:Uniforme so pa zelen kostim in bele srajce oz. temno modre oblekce (men ljubše) + rutke. Dolgi lasje morjo bit speti v čop.


sam sm že parkrat vidla stevko k je mela spuščene lase. Tko da glede tega očitno niso tko strogi. :?
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 04. Dec. 2005 11:57

cosmy napisal/-a:
*Sparks* napisal/-a:Uniforme so pa zelen kostim in bele srajce oz. temno modre oblekce (men ljubše) + rutke. Dolgi lasje morjo bit speti v čop.


sam sm že parkrat vidla stevko k je mela spuščene lase. Tko da glede tega očitno niso tko strogi. :?


če imaš dolge lase, moraš imet 100% spete! spuščene imajo tiste, ki imajo dolžino las tam nekje kot je paž frizura. kar je daljše, je speto...
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 04. Dec. 2005 16:10

_anna_ napisal/-a:kako je pa z nakitom? jaz sem slišala, da more bit zlo tko - preprost in nevpadljiv; sej ne da nosm sto prstanov, sam sej mas lahko kej, a ne?

Nakit maš lahko.. Ampak sej punce dobr vemo kje je meja okusa a ne?

_anna_ napisal/-a:hotla bi vas vprašat pa še glede potrdila o nekaznovanosti. obstajata namreč dva različna: enga ti izda okrajno sodišče na podlagi evidence okrožnega sodišča, eno je pa od ministrstva za pravosodje.

Potrebuješ tistga od Ministrstva za pravosodje.

_anna_ napisal/-a:kaj se vam zdi, da je bla vaša najslabša izkušnja, ko ste delale kot stevardese?

Najslabše izkušnje res nimam, so pa seveda tudi slabe strani dela. Npr. če se s kom iz posadke ne ujameš najboljš se težko gledata na par kvadratnih metrov cel dan. Pa to da nikol nisi zihr kdaj boš doma - slabo vreme, zamude, pa druge situacije. Lahko mislš da si že končal dan, pa ti hitro naložijo še en let (se pa to ne dogaja glih ful pogosto). To je iz moje strani, meni še vedno dobre stvari pretehtajo. Upam da bo še Alina kej napisala, kaj je njo motilo.

alina napisal/-a:če imaš dolge lase, moraš imet 100% spete! spuščene imajo tiste, ki imajo dolžino las tam nekje kot je paž frizura. kar je daljše, je speto...

Točno tako.
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 04. Dec. 2005 17:43

sem full razmišlala kaj napisat za slabe strani tega dela in je v bistvu že *Sparks* vse naštela :) po moje, da te še najbolj vrže iz tira to, ko nikoli ne veš kaj nepredvidljivega se lahko zgodi (slabo vreme, zamude,...) ti imaš pa že neke plane, ki se ti lahko v sekundi porušijo. dodatne lete res dobiš bolj redko, pa mislim, da si jih nobena ne želi kaj preveč. ja s posadkami je pa tko, z enimi se lahko full štekaš, z drugimi ne!
It looks like we could have made it baby...me and you!
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 04. Dec. 2005 18:01

a je blo v lanski generaciji velik takih, k študirajo kej na filo faksu? a vama je kaj znano, kako so uskladile obveznosti in delo; a so sploh delale čez zimo, al so se sam polet spet vrnle?
jz namreč planov glede zime nism mela (da bi delala), ker mi je prioriteta fax. sam če bi pa vedla al pa če bi kera rekla, da ji je znesl, bi pa najbrž mal razmislna.
kako je torej s tem, a poznata kakšno 'zagrizeno' s filota?
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 04. Dec. 2005 19:02

_anna_ napisal/-a:a je blo v lanski generaciji velik takih, k študirajo kej na filo faksu? a vama je kaj znano, kako so uskladile obveznosti in delo; a so sploh delale čez zimo, al so se sam polet spet vrnle?
jz namreč planov glede zime nism mela (da bi delala), ker mi je prioriteta fax. sam če bi pa vedla al pa če bi kera rekla, da ji je znesl, bi pa najbrž mal razmislna.
kako je torej s tem, a poznata kakšno 'zagrizeno' s filota?


jst žal poznam samo take,ki so faks postavile na stranski tir, je pa po moje odvisno kaj na filo faksu študiraš, ker nimajo čisto vse smeri full nekih vaj
It looks like we could have made it baby...me and you!
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 04. Dec. 2005 19:16

jst žal poznam samo take,ki so faks postavile na stranski tir, je pa po moje odvisno kaj na filo faksu študiraš, ker nimajo čisto vse smeri full nekih vaj

hja...angleščina ma kr dost vaj :? tko da jz dvomim, da bom reskirala; v bistvu sm zihr, da ne bom.
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 04. Dec. 2005 20:06

joj, a sm se jz mal zmotla s tem citiranjem :oops: hehe...new kids on the 'blog' :)
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 06. Dec. 2005 13:55

mal gledam,kaj morš vse poslat na adrio, pa piše tud potrdilo o stalnem7začasnem bivanju v Lj. ali Kr. z okolico. A to dejansko obstaja tak potrdilo in kje ga lahko dobiš?
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Dec. 2005 14:07

cosmy napisal/-a:mal gledam,kaj morš vse poslat na adrio, pa piše tud potrdilo o stalnem7začasnem bivanju v Lj. ali Kr. z okolico. A to dejansko obstaja tak potrdilo in kje ga lahko dobiš?


ce kot studentka zivis na crno in tvoji stanodajalci ne placujejo davka, tega potrdila ne bos dobila, ker nisi prijavljena...
drugace bi se pa moralo dobiti na upravni enoti...mislim da...nimam pojma...
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 06. Dec. 2005 14:19

ja to potrdilo se dobi na upravni enoti. lani sta ble dve mariborčanke, pa sta se nekak zmenle,da sta ble po moje brez tega potrdila, ker sta tut za časa šolanja živele po raznih penzionih v okolici brnika.
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 06. Dec. 2005 16:18

alina napisal/-a:ja to potrdilo se dobi na upravni enoti. lani sta ble dve mariborčanke, pa sta se nekak zmenle,da sta ble po moje brez tega potrdila, ker sta tut za časa šolanja živele po raznih penzionih v okolici brnika.


Ok hvala. Sm mislila da ni treba, sej itak piše na pasušu, kakšn mam naslov :)
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 09. Dec. 2005 17:37

vsa ta potrdila mi bojo požrla živce. Včeri sva s fantom pol ure po netu iskala obrazec za potrdilo o nekaznovanosti... itak da se v resnici ne imenuje tako, da ja je valda skorej nemogoče najdt :evil:
Peek-a-boo!
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 09. Dec. 2005 22:09

hi,

potrdilo o nekaznovanosti morš naročit na ministrstvu za pravosodje, ki je na župančičevi 3 (pr opera baru). pri vratarju izpolniš vprašalnik, v dveh dneh pa ti ga pošljejo na naslov. brez taks, namen: za zaposlitev.
lp!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron