Delo: stevardesa/šola za stevardese [Združeni temi]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LiMoNcH
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a LiMoNcH » 14. Apr. 2013 13:17

pozdravljene,
sem novinarka in pišem članke na različne teme.
sedaj pišem članek o različnih poklicih in zakaj se ženske zanje odločajo.
in me zanima kaj so glavni razlogi, da ste se odločile za poklic stevardese?
zaradi plačila, ker vam je poklic všeč, ker rade letite ali morda celo zaradi moških - v tem primeru pilotov?
tudi če še katera ni stevardesa in si to želi postati lahko odgovori an to vprašanje
prosim za iskrene odgovore
v članku ne bo nobena izmed vas omenjena, razen če to izrecno želi in lahko z njo opravim daljši intervju - po želji!
hvala vsem
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Apr. 2013 12:14

Je tukaj kakšna stevardesa ali se spozna na pogoje oz. kriterije, ki jih določajo? Kmalu se v Sloveniji odpira novo letališče z letalsko družbo s sedežem v Nemčiji in sva z očetom preko vez prišla v kontakt z vodstvom (zaradi neke druge službene stvari) ter povedali da bodo kmalu izdali razpis. Kar me zanima, je to, ali imajo vse letalske družbe več ali manj enake kriterije (višina ipd.) ali se to razlikuje od družbe do družbe? Pa glede študentskega statusa mi ni jasno ali je obvezen, ker ga nimam. Zaposlila bi se redno, angleščino govorim tekoče, nemščino, italijanščino in hrvaščino pa osnovno. Kakšni so pogoji (poleg simpatičnosti, obvladanja jezikov)? Sem iskala na njihovi strani, a še nič ne piše, saj sem to izvedela nekoliko prej kot pravim preko vez z vodstvom, a ne vem, če me bodo sprejeli samo zaradi vez in ang, saj sem zelo majhna (160cm). :?
Zanima me iz prve roke, saj si res želim to delo že od nekdaj, sploh ker si še leta ne nameravam ustvariti družine in mi ni problem biti zdoma.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2438
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Apr. 2013 13:53

Kriteriji se sicer razlikujejo, a v osnovi so podobni. Poglej na straneh drugih druzb, recimo ryanair, emirates, qatar airlines, kjer imajo zapisane pogoje, da dobis predstavo. Visna bi znala bit problem, ja. Sama sem kakih pet cm visja od tebe, pa ko sem se merila za open day za emirate (njihov pogoj je, da moras doseci 200-in nekaj visoko polico), je slo na tesno. Visina ni samo ena muha, ker hocejo modele za strezt kofe med letom, ampak je pomembno, da dosezes delovne povrsine na letalu in se mi zdi se nekaj v zvezi z ukrepanjem v primeru tezav, ampak ne vem tocno, enkrat sem brala :)
Kar se pa statusa tice, je pa tud od druzbe odvisno. Tuje druzbe tega itak ne poznajo in je vseeno. Adria se mi zdi, da je sicer vcasih najemala preko studenta, kar je glede na urnike letov naravnost smesno.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Apr. 2013 14:08

Aha, no potem je moja edina minus točka (so far) višina. :cry: Vem, da je to zelo pomembno pri doseganju delovne površine, a sem upala na to, da ni povsod ta zahteva, ker sem ponekod med guglanjem zasledila min. višino 160cm. Pa ponekod je max. dovoljena dioptrija z očali (se pravi tudi lečami?) do 0.8?? Moja dioptrija je na desnem očesu 4.25, na levem pa 3.50, nosim pa leče. A torej še zaradi tega lahko odpadem?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Nov. 2013 13:37

Teme o posameznih zaposlitvah kot stevardesa:

Emirates

Adria
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 30. Nov. 2013 14:12

Zanima me, če je katera naredila šolo za stevardese? Je to sploh potrebno ali je nepotrebno zapravljanje denarja, ker ti na delovnem mestu, če te seveda vzamejo, itak vse pokažejo, preden greš letet? Mene vbistvu zanima delo zemeljske in zračne stevardese hkrati, kjer bi me pač vzeli, čeprav bi šla raje za zračno. Zanima me kaj več o tem šolanju na spodnjem linku.
http://www.stevardesa.si/prijava.html
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2438
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Nov. 2013 15:43

Brezveze.
Če te vzamejo, imaš jasno z njihove strani (baje precej naporen) trening. Možno, da je to celo enak/isti tečaj, na katerega Adria pošilja svoje stevardese in jim stroške seveda krije. Dokler te nekam ne vzamejo, po moje brezveze tole plačevat, ker močno dvomim, da je kak bistven plus pri naboru. Predvsem ker, kot rečeno, te itak oni strenirajo po svoje.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 30. Nov. 2013 17:34

No, jaz itak ne računam na zaposlitev pri Adrii, ker kot je znano, že nekaj časa ne zaposluje na novo, saj niso v najboljšem finančnem stanju. Bi pa delala pri kaki drugi letalski družbi. V Sloveniji je še mariborsko ali pa kam na tuje letališče ... Hm, jaz sem pa že dobila voljo, da bi se prijavila na to šolanje, zdaj pa ne vem kaj naj naredim. :/
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2438
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Dec. 2013 6:52

Adrio sem samo tako omenila, ker so pač slovenski :)
Čisto vsaka letalska družba svoje zaposlene da čez svoje usposabljanje, itak ne bi nobenega spustili gor brez temeljitega treninga (ne samo, da ti malo pokažejo :) ). Stevardese so več kot samo kelnerce v fancy uniformah. Vedeti morajo ogromno in biti sposobne pravilno reagirat v primeru kakih nevšečnosti, saj je varnost potnikov v takem primeru v njihovih rokah.
Ja če imaš preveč denarja in časa, se pač prijavi. Ampak boš morala to vzeti kot eno prostočasno dejavnost, ne kot naložbo v kariero, ker, kot rečeno, dvomom, da bo ena letalska družba dala kaj na to. Pri naboru bodo še vedno prevladale druge lastnosti, ki jih iščejo, saj tebe bodo ne glede na tale certifikat ali kar pač dobiš, še vedno lepo poslali v svojo šolo. Tako da če imaš ali pa ne...

Drugače pa kako to misliš, na letališče? Kolikor vem, so vse stevardese zaposlene pri letalskih družbah, ne na letališčih. Tudi tiste zemeljske (tete na check inu itd). Ostalo je letališko osebje, ampak to je druga zgodba. Torej moraš prijavo pošiljati na letalske družbe.
Moraš pa potem vedeti, da si po vsej verjetnosti zaposlena v njihovem hubu, torej domačem letališču. Torej Emirati v Dubaju, Turkish v Istanbulu itd, ker imajo od tam bazirane lete. Ne moreš delat na recimo beneškem letališču in biti pri Emiratih, recimo. Mogoče je pri Evroskih družbah kaj drugače, no, ne vem. Se mi zdi, da sem videla en razpis za Ryanair ali neko podobno družbo, da so iskali za baze po več mestih po Evropi.

Sicer pa, si že bila na kakem naboru? Če bi to res rada delala, začni hodit na nabore, da dobiš vsaj neko predstavo, se malo pogovoriš z drugimi, ki imajo že kako izkušnjo več... Emirati imajo kar redne nabore v Slo ali okolici.

Ps: kdo pa kaj leti iz Maribora? A sploh imajo kake redne linije ali samo čarterje?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2013 10:49

emirates imajo ravno razpis....pobrskaj v temi emirates.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Dec. 2013 21:37

_patchouli_ nisem mislila letališča samega, pač pa letalsko družbo. Da se obrne na letalske družbe (za delo), mi je jasno. :)
V Mb bi naj kmalu prišla nemška letalska družba Express Airways, kar sem izvedela že nekaj mesecev nazaj iz notranjih virov, se pa še ne ve kako in kaj zaradi določenih zadev, saj to traja ...

Za Emirates sem pa že zasledila, a vseeno hvala floribunda (verjetno je še komu prišlo prav, če ni zasledil) :wink:
star111
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a star111 » 16. Nov. 2014 14:55

Čau punce/fantje :)

Adria Airways je zdaj v mesecu novembru že spet dala ven razpis za študente za delo stevardes oz. stevardov pogoji za prijavo za letošnje leto (2014/2015) s določeni.

Kandidati morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

-status študenta v šolskem letu 2014/2015;
-aktivno znanje slovenskega in angleškega jezika ter pasivno znanje drugega evropskega jezika;
-višina do 178 cm zaradi omejitev v letalu;
-stalno ali začasno bivališče v Ljubljani ali Kranju z okolico
-opravljen vozniški izpit B kategorije in možnost lastnega prevoza do Brnika

Ali kdo razmišlja da bi se prijavil na razpis ali pa če je kdo že oddal prijavo? :)

Jst mam še nekej uprašanj za tiste, ki ste se že prijavili kdaj za delo stevardese oz. stevarda pri Adrii Airways ... hvala usm za pomoč :D

1. ko pošlješ prijavnico kaj sledi?
2. kako izgleda sam izbirni postopek
3. koliko časa traja šolanje za stevardeso oz. stevarda (kako izgleda, kaj se dela itd. izgleda mogoče podobno kot pri emirates: https://www.youtube.com/watch?v=eCVZjLbhOck
4. kako je s faksom, se ga da delati vzporedno
5. kako je s tujimi jeziki (kako je z obvladanjem angleščine aktivno, kateri jezik je treba znati pasivno? In ali pasivno pomeni samo kakšna beseda npr. sok, voda ....)
6. Kako je z dioptrijo, kakšna je lahko max. in ali imaš lahko očala ali leče?
7. kako je z višino in težo?

Hvalaa .... zelo bi bila vesela če bi me kdo kontaktiral preko ZS :D
sm92
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 3. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a sm92 » 03. Dec. 2014 13:54

Živjo!Mene pa zanima če se je katera zdaj novembra prijavila na razpis za stevardeso pri Adrii?Ste že bile na razgovoru? :)
Puella92
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Puella92 » 05. Dec. 2014 15:15

Jaz sem se prijavila, pa zaenkrat še nisem dobila nobenega obvestila od njih.
Lolita112
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolita112 » 14. Dec. 2014 18:09

Tudi sama sem podala prijavnico za stevardeso pri Adriji Airways in so me povabili na pisni in ustni del iz jezikov. Pisali smo test in ga morali opraviti z 51%, da smo lahko naslednji dan prišli na razgovor. Ustni del pa si pač šel k tistim jezikom, ki jih znaš in čim več si jih opravil tem bolje. No uspelo mi je in sem naslednji dan šla na razgovor. Klicali so nas po tri not, v komisiji pa 8 članov. Vsak od nas se je predstavil potem pa so sledila različna vprašanja. Zakaj bi tukaj delala pa tako. Tut so me vprašal, kako sem kaj komunikativna. Rekli pa so da nas bodo obvestili, če nas bojo vzel.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov