cene bonov

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 08. Jan. 2009 16:38

punkie_ napisal/-a:jao mi jamramo da nam je drago 2.5€ za bon ... nekateri mate pa dnarja da vam ni težko dat za vsako kosilo še 4€ več...


Sicer ne vem kaj je tuki slabga, ja imam denar, ker tudi zanj delam poleg tega, da še študiram zraven

punkie_ napisal/-a:predvidevam, da ne ješ usak v restavraciji ...

Prov predvidevaš, enostavno nimam časa, da bi vsak dan jedla v restavraciji + da si raje doma naredim, če že imam preveč časa

In ne vem kaj je narobe, če sem izrazla svoje mnenje, nekateri se morte met res na vse komentar :roll:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 08. Jan. 2009 16:42

šit kok so cene dvignil!!! :eek: Mene je panika zgrabla, ko sm kupovala za ta mesec :? :roll: o beeed.... kake razprodaje neki :cry: :evil:

pa ravno na študente prtisnil :roll: ja dejmo drug let še mal zvišat
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 08. Jan. 2009 20:21

[quote="inchy84"]

Sicer ne vem kaj je tuki slabga, ja imam denar, ker tudi zanj delam poleg tega, da še študiram zraven
/quote]

js tudi delam ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi hodla jest brez bonov. pa ze raj za kej drugega dnar zabijem.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Jan. 2009 9:23

Jaz grem na bone jest npr 2krat na teden. In sem bla tut šokirana ko s jih podžili.. Ampak tako in tako vsem stvarem cena narašča...

Drgače pa s cimrom in cimro kuhamo tudi sami. Mamo tud pozorne starše,ki nakuhajo juhce, omake itd; in potem se vse to zamrzne, in pogreje ko je treba. :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Jan. 2009 10:16

v zadnjem času, v sklopu recesije, cene padajo,ne naraščajo. tudi glede na inflacijo prejšnejaga leta je podražitev bonov še vedno nesorazamerna.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 09. Jan. 2009 19:54

če bi vedla, bi si kupla bone že decembra :roll:

v Frescotu so res prijazni natakarji edino en natakar me moti, k ko rečemd a bom sladico, mi prnese juho in obratno. In včasih tudi ko povem kaj bi rada (recimo juho in pico) me na koncu vpraša al bom juho al sladico :D sam nimajo ne vem kašne pestre izbire, tko da vedno jem sam pico tam

glede na to kake so cene, bi lahko dodali tudi kej več na študentski meni :roll:

na srečo si ponavadi kuham kr doma, tko da grem v menzo/restavracijo 2x na tedn..

sam kaj pa nrdijo tisti k so v študentskih domovih in nimajo kuhnje?so obsojeni na kupovanje bonov :?
pety87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pety87 » 15. Jan. 2009 19:23

se strinjam, da so cene bonov TOO MUCH visoke...ok sprejela bi podražitve pri kakih kvalitetnih restavracijah, kjer je tudi hrana kolikor toliko na nivoju....ampak da so boni nad 3.50 za restavracije, kjer je hrana obupna?????!!!!????
pa še kar se mi zdi najbolj žalostno je, da se nas gostinci totalno sramujejo, oz. smo jim manj vredni...dejansko pa vlečejo od nas keš...in po pravici povedano tri četrtine restavracij bi lahko zaprli, če jih mi študenti nebi obiskovali...tko, da jih je res lahko sram!!!!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Jan. 2009 19:47

Pa ne hodit v drage restavracije, če se ti zdi hrana obupna.

Sicer sem pa eno zanimivo, provokativno mnenje (s katerim se vsaj delno moram strinjat) zadnjič zasledila v komentarjih na dnevnik.si. Noro je, da se iz davkov ljudi s tako nizkimi dohodki, da si sami niti pod razno ne morejo privoščit kosil v raznih tajskih, mehiških in španskih restavracijah, financirajo boni za študente, ki nato jedo tam.
Vprašanje študentskih bonov v Sloveniji že dolgo ni več vprašanje socialne države ampak enega izredno močnega interesnega lobija, ki se ga nobena vlada ne upa dotaknit, ker se zaveda posledic.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Jan. 2009 21:20

jullia_ napisal/-a:Pa ne hodit v drage restavracije, če se ti zdi hrana obupna.

Sicer sem pa eno zanimivo, provokativno mnenje (s katerim se vsaj delno moram strinjat) zadnjič zasledila v komentarjih na dnevnik.si. Noro je, da se iz davkov ljudi s tako nizkimi dohodki, da si sami niti pod razno ne morejo privoščit kosil v raznih tajskih, mehiških in španskih restavracijah, financirajo boni za študente, ki nato jedo tam.
Vprašanje študentskih bonov v Sloveniji že dolgo ni več vprašanje socialne države ampak enega izredno močnega interesnega lobija, ki se ga nobena vlada ne upa dotaknit, ker se zaveda posledic.


to, da je naša socialna država čisto v p****, ni opravičilo, da se boni podražajo in posledično (najbrž) tudi ukinejo. tudi argumenti, da v ostalih evropskih državah bonov nimajo so čisti larifari (na norveškem ima vsak študent 600€ štipendije po defaultu, resda je standard višji, ampak si lahko s tem pokriješ vsaj najemnino, pri nas dobiš štipendijo, če kradeš državi al pa če si reven ko crkvena miš), ker imajo po drugih državah menze. v trstu in v rijeki se lahko za dva evra naješ v študentski menzi, kjer ponujajo vse mogoče. nimam potrebe po prehranjevanju v tajskih restavracijah (čeprav, zakaj pa ne, če lahko), ni pa logično, da je bon za študentske menze gnjusno drag, skoraj tako nagravžno kot hrana ki jo tam strežejo. v menzi na agronomiji je bil bon svoje čase svinjsko drag (dokler niso menze uknili, ker so, ironija pa taka, fasali okužbo s salmonelo) za tako čorbo od hrane da bog pomagaj.
če bi v ljubljani nardili par menz s primernimi cenami in prebavljivo hrano, lahko zaradi mene vse ostale ponudnike skenslajo (me prav zanima kaj bo 3/4 restavracij brez študenstke klientele)....ampak ne....recesija, recesija.... čista svinjarija!
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 16. Jan. 2009 0:19

buubbika napisal/-a:
[vanessa] napisal/-a: ...
sam kaj pa nrdijo tisti k so v študentskih domovih in nimajo kuhnje?so obsojeni na kupovanje bonov :?


Kdo je pa tebe nasral, da v študentih ni kuhinje?? :gruebel:


vrjetno je mislila na študenbte kot so 4ka v rožni in še enih par jih je, mislim, da AK (ki spoloh nima kuhinje kot sem obveščena) in 8ka če se ne motim, v katerih ima cel štuk skupno kuhinjo...

in oprosti, zame je velika razlika, če živim v apartmaju za 3 in si s cimrom lahko vsak večer nardiva večerjo in naju pride ful poceni (in ne, ne živiva samo s pašte) ali pa če bi živela v domu kjer bi si kkuhala skupaj z celim štukom... verjemi mi, da bi veliko več hodilajest na bone!!!

in koliko poznam ljudi ki živijo v npr. 4ki (sj je nočm izpostavljati, ampak večino folka pač poznam iz tam) hodjo skoz jest na bone, v uni "kuhinji" pa kuhajo kave in čaje ali pa pijejo... da bi pa kdo tam dejansko kuhal kosilo je pa redkost...

pa še hladilnikov ni v sobicah, torej je tud možnosti za shranjevanje hrane bolj malo... :?

a kompliciram?
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Jan. 2009 0:22

Zakaj se pa ne da kuhati v kuhinjah, kjer jih še več drugih kuha? Pa saj ne rabiš za vse skuhat.

Hladilnik se pa s cimrom kupi- enega manjšega, ali pa bolj starega.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 16. Jan. 2009 0:39

ne vem, zakaj se ne bi dalo kuhati... samo kolko so meni povedali, jih večina tam NE kuha... pa tud ko sem jaz enx v tisti kuhinji kuhala kavo... oprosti, to je maksimum kar bi skuhala tam!!!

aja... eni so mogoče tak kot jaz in nam gre pač na živce, če je kdorkoli s kome se ne poznamo res res dobro poleg ko kuhamo... kolko se poznam(in verjemi mi, to je kar dobro) bi raje živela s sendvičev pa bonov cel teden kot pa kuhala pred neznanci...

moj cimer je drugo, skup živiva že tretje leto, ampak na začetku mi je blo tud to muka... :?
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Jan. 2009 0:43

Odločitev posameznika. Sam pač ni lepo, da kdo reče, da nima možnosti, da kuha. Sej prineseš svoje posode in si skoz zdraven.

Ja, beda da so dražji boni- bomo pa več cenejših kupoval. Sam sej ni treba vsak dan jest v restavracijah tipa mehiških in drugih dražjih.
Js mislm da bodo kmalu kej pocenili.

Sem pa vesela da ima nova tajska samopostrežna v CP bone (čeprov najdražje, bolš k pa 14 evrov), pa Cantina v Supernovi.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 16. Jan. 2009 0:50

se čist strinjam, da ni treba vsak dan jesti v ehiških, tajskih in podobnih zadevah... :D

tudi pred podražitvijo bonov to nekak ni bilo izvedljivo, že takrat se spomnim, da se nam je zdelo tistih 3,7 grozljivo predragih za da bu do... bmo pač probali najti kakšne cenejše bone... mi smo že našli zamenjavo za tartuga, ki je ratal glede na ponudbo občutno predrag... pa tud v cantino ne vem kdaj bom šla naslednjič... še dobro, da mam rada kitajsko, ki je še kar ugodna...

aja, pa sem šla preverjat k kolegici, v akademskem kolegiju dejansko NIMAJO kuhinje... sploh nobene, tud skupne ne... that sux, right? :(
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Jan. 2009 9:59

floribunda napisal/-a:..., ni pa logično, da je bon za študentske menze gnjusno drag, skoraj tako nagravžno kot hrana ki jo tam strežejo. v menzi na agronomiji je bil bon svoje čase svinjsko drag (dokler niso menze uknili, ker so, ironija pa taka, fasali okužbo s salmonelo) za tako čorbo od hrane da bog pomagaj.
če bi v ljubljani nardili par menz s primernimi cenami in prebavljivo hrano, lahko zaradi mene vse ostale ponudnike skenslajo ...


No evo, o tem govorim. Dijaki dobivajo (ali vsaj naj bi dobivali) malico v šolskih kuhinjah, delavci jedo v menzah, pri študentih pa nekako vlada prepričanje, da jim je potrebno omogočit mnogo več.
In se strinjam s tvojim predlogom, ok hrana za primerno ceno, ob tem pa ni nujno, da je na izbiro 100 različnih restavracij. Mimogrede, v tej temi je že bila napisana pripomba, da je bon v Slovenijalesu mnogo cenejši od večine restavracij, pa tam sploh ni neke blazne gužve.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov