aranzerski tehnik

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

maite94!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: javna hisa - ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a maite94! » 03. Mar. 2009 18:45

caw--
no uglawnm jst sm u 9.razredu in zdej se nemorm odločit na kero SŠ nej grem.. Odločam se med trgovsko pa aranzersko. Moj uspeh je dober(3)ucasih mau bolši :D
Zdej nevem na kero solo nej grem zato, ker baje za aranzerje ni dela, če grem 3+2 pr trgovski mam slabše moznosti za zaposlitev. Zdej me pa zanima a res tok mau zaposlitev za ar.tehnika?
FSM!!!!
Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 03. Mar. 2009 19:32

Zdravo maite94!
Tudi jaz sem hodla v srednjo za aranžerskega tehnika. Klasičnih služb res skoraj ni, ker je večina podjetij,ki so včasih imela svoje aranžerske delavnice - le te ukinla. Lahko pa delaš kot samostojni aranžer, v kakšni cvetličarni ali odpreš podjetje s prodajo aranžerskega materiala,..
Jaz se ne bi še enkrat vpisala na to šolo. Če ne nameravaš naprej študirat res dobro premisli, če pa te zelo veseli poskusi ugotovit kje bi se lahko zaposlil. Jaz sem po tej šoli naredila prek. za prodajca, pol pa še za ekonomskega tehnika, nikoli pa nisem delala kot AT.
Upam, da ti je blo kaj v pomoč, pa vso srečo pri izbiri šole!
maite94!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: javna hisa - ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a maite94! » 03. Mar. 2009 19:55

kaj pa če grem naprej študirat a potem je kej dela?
FSM!!!!
Uporabniški avatar
bombica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bombica » 03. Mar. 2009 20:08

Če greš študirat je seveda odvisno kateri študij izbereš. Študija povezanega s samim aranžerstvom seveda ni, ker pa predvidevam, da si bolj umetnostno nadarjen/a lahko izbereš kakšno umetnost, oblikovanje, arhitekturo, kiparstvo, um. zgodovino,.... ali pa seveda karkoli drugega, pazit moraš edino iz katerih izbirnih predmetov boš delal/a maturo

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov