Ali ste pripravljeni redno delati ob nedeljah

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste pripravljeni redno delati ob nedeljah za 1300 SIT dodatka ?

Seveda, če naj delajo trgovke, lahko delam tudi jaz
14
34%
Nikakor ne, življenje je prekratko, da bi skoraj vsak dan visela v službi
27
66%
Skupaj glasov : 41

Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 13. Jan. 2006 16:36

joj te štacune, sej so ble včasih zmerej zaprte ob nedeljih ne vem zakaj je treba zdej kokodakat. jst sm zato, da so manjše trgovince odprte (privatniki pa to), tavelki centri pa kr nej bodo zaprti.

to je moje mnenje, ne me zdej spluvat u nulo :razz:
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 14. Jan. 2006 12:49

delam tudi nedelje in to brez kakršengakoli dodatka k plači... s tem da imamo tudi v nedeljah nočne, kot vse ostale dni v tednu.... pač...

niso samo trgovke tiste, ki delajo v nedeljah in ki imajo družine... najboljše da se začne še s peticijo da se ukine avtobuse ob nedeljah, ker imajo vozniki avtobusov tudi družine, ali jih oni slučajno nimajo? je ogromno panog, kjer se dela ob nedeljah....

kot je blo že povedano, plača je odvisna tudi od stopnje izobrazbe in zahtevnosti dela. Seveda ne bo nekdo, ki je še 5 let preživel na faxu, pred tem pa verjetno tudi vložil veliko več dela v šolo, delal nedelj za minimalno plačo. Zato pa so različni poklici, ki ustrezajo izobrazbi in kvalificiranosti ljudi...
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 14. Jan. 2006 13:22

Jaz delam večino nedelj za precej manj kot 1300/h, moj oče dela v nedeljo, očim, brat, fant, fantov oče,...

Nobenmu ni nič hudga, za izlete si pač izberemo kak drug dan, saj ne delamo 7 dni v tednu vsak dan, vsaj večina ne, kaj pa peki, od mojga fanta fort je pek in dejansko dela sedem dni na teden, vsak teden. Kdo se bo pa za njih zavzel?? Kr neki.

To da so trgovine v nedeljo zaprte je en velik bull shit. Sicer smo pa za to krivi volilci.

Kaj pa vsi ostali, ki morjo tud delat v nedeljo pa majo tud družine, itd...?

Škoda besed. Jaz sem v glavnem pridna nedelska delavka, nedelje sem si celo sama zbrala za delat(delam prek študenta) in se mam čist fajn!!
pa pa
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 15. Jan. 2006 3:48

Moj delovni čas traja od 00:00 do 24:00. Prav tako moj prosti čas. Tako živim s svojim delom in če imaš svoje delo rad in ga opravljaš s srcem (pa karkoli že to je), to ne bi smel biti problem.
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 15. Jan. 2006 23:39

Sam men gre pa najbolj na živce zdej to, ker so ob nedeljskem delu najbolj izpostavljene trgovke. Najbolj da se pol zapre tud zdravstvene ustanove, policije, gasilce,....ob nedeljah. Saj imajo tudi oni familijo doma. A za njih je pa prav da delajo?
Dobr sej ne rečem, kruto do človeka, da mora tudi ob nedeljah delat, ampak jebi ga, tko je.
Dejstvo je da kdor hoče delat bo delu, pa zato tud če bo mogu ob nedeljah, tist ki pa noče delat, bo pa pač doma u luft gledu in živel od socialne, ter jamru kako je življenje kruto.

Sploh se mi zdi neumno kako vsi govorijo o tem, da je nedelja čas za družino, sprehode, izlete,....če mene vprašaš se za to vedno najde čas.
moja mami je bila 15 let trgovka, delala je veliko nedelj, bila je samohranilka in še vedno si je vedno vzela čas zame, da sva šli na kakšen krajši izletek ko je bilo lepo vreme.

Ne zagovarjam nobene strani, se mi pa zdijo zelo neumne izjave s katerimi jih argumentirajo.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov