Ali ste pripravljeni redno delati ob nedeljah

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste pripravljeni redno delati ob nedeljah za 1300 SIT dodatka ?

Seveda, če naj delajo trgovke, lahko delam tudi jaz
14
34%
Nikakor ne, življenje je prekratko, da bi skoraj vsak dan visela v službi
27
66%
Skupaj glasov : 41

pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 13. Jan. 2006 8:52

Sicer ne gre za trgovsko dejavnost ampak me na splošno zanima, koliko tistih, ki objokujejo zaprte trgovine, se je pripravljeno za kakih 1300 SIT odreči nedeljskem sprehodu, družinskem smučanju, izletu na Obalo, v hribe, v toplice, k jezeru ali v Tivoli in to samo zato, da bodo njihovi delodajalci imeli namesto 50 raje 54 milijonov evrov dobička.
Ali pa tolerirate in zagovarjate le delo tistih, ki s svojim nedeljskim odrekanjem pripomorejo k vašemu osebnemu udobju ?
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 13. Jan. 2006 8:56

Jaz velikokrat delam ob nedeljah, pa me ne moti. Plačana sem pa isto kot čez teden.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 13. Jan. 2006 8:57

Delam ob nedeljah (za velllike denarje... :P :P ). :D
Waiting in the queue oh whoopee doo
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 13. Jan. 2006 8:59

Drgač sem se pa tudi jaz odrekala vsemu zgoraj naštetemu in pa poležavanju pred televizijo, tudi po devet ur na dan, pa sem kar preživela.
Zadnjič spremenil Ancica, dne 13. Jan. 2006 9:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Jan. 2006 9:00

draga moja, jaz sem hodil na faks, se naucil pet tujih jezikov, ko sem sel v sluzbo, so trgovke moje generacije imele ze x let delovne dobe, imele so placo, medtem ko so moji starsi investirali denar vame, da sem lahko dostudiral.... tako da je primerjava neumna...

zato meni v nedeljo ni potrebno delat. pa se odgovor: za taprav denar bi delal tudi ob nedeljah. in verjemi mi, da bom tudi kaksno nedeljo oddelal, glede na to, da imam po novem poleg redne sluzbe tudi popoldansko obrt.

kakorkoli pa imamo v nasi drzavi svobodno izbiro odlocanja ter se lahko odlocamo (v najslabsem primeru) med nedeljskim delom ter soncno upravo.

nobeden namrec ni prisiljen delat, vprasanje je samo, kako bo prezivel!


aja, se to....rad delam, uzivam v delu, delo me sprosca...

vprasanje je, kako je to pri trgovkah...koliko njih gre z veseljem v sluzbo...
Zadnjič spremenil Jochie, dne 13. Jan. 2006 9:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 13. Jan. 2006 9:04

Nisem in sem tudi za zaprtje trgovin.
Sem pa eno obdobje opravljala delo preko ŠS, ko sem delalal tudi veliko nedelj. Men to sicer takrat ni bil tak problem. Dodatka pa ni bilo seveda nobenega.
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 13. Jan. 2006 9:20

men ni problema delat v nedeljo...tak da tam kjer delam sem kar dobro plačana :D
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 13. Jan. 2006 9:22

V nedeljo nebi redno delal. Sem se do zdaj dovolj potrudil, tako da grem v nedeljo lahko komot v trgovino, kadar mam čas. Če pa ne v dolino šentflorijansko, pa v celovec, gorico, udine... Bojo saj tujci zasluzil k se znajdejo, ne nasi butli - trgovci in trgovke. :P
Tko nekak...
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 13. Jan. 2006 9:28

1. Najbolj na živce pri tej dilemi mi gre to, da z zaprtjem/odprtjem trgovin pogojujejo družinske izlete, toplice, morje, park, igrišča...bedarija. Tist, ki ima to namen delat, bo to lahko delal prav tako v soboto ali si bo organiziral kakšen drug dan, tist ki pa tega nima namena bo šel pa v trgovino al bo pa doma kavč peglal. Družinski odnosi in vrednote se oblikujejo na drugačen način kot pa v odvisnosti s trgovinami. Tko, da to je največja bedarija te dileme.

2. Smo v kapitalizmu in ker smo majhno odprto gospodarstvo se moramo (žal?) prilagajat okolici oz. drugim...če tega ne bomo počeli bomo postali nekonkurenčni in če ne bomo konkurenčni bomo kmalu "selo sredi Evrope"....to pa nam ni v interesu.

3. Vedno se najdejo ljudje, ki so pripravljeni delat ne glede na dan v tednu. Sploh študentje radi kak tolar zaslužijo z delom med vikendi. In glede na to, da so nam kazalci brezposlenosti pri tem v prid, tukaj ni dileme, da ne bi trgovec našel delovne sile tudi za nedeljsko delo. Tisti, ki noče delat lahko išče drugo službo, lahko se prekvalificira, naj gre na faks, naj odpre s.p....lahko pa prejema socialno in toži nad tem, kako je življenje hudobno do njega. Bistveno je, da je nedeljsko in praznično delo fer plačano, za kar morajo primarno poskrbeti zakoni in inšpekcijski nadzor. Tako bo nekdo celo vesel, da je v sredo (npr.) doma za zameno pa v nedeljo dela.

4. Sama zaenkrat osebno nisem naklonjena temu, da delam v nedeljo...nimam te potrebe (zaenkrat). Ampak kasneje, ko bom pa enkrat na svojem in bom potrebovala kak tolar več za ureditev kopalnice, ipd. se pa nad tem najbrž ne bi zmrdovala. Vsekor cenim delo "nedeljcev" in včasih res ne najdem drugega dne ali pa se mi ne da it v trgovino med tednom...ampak če za svoje delo dobi fer plačilo, potem oba profitirava.

5. Marsikdo dela nadure...ne samo policaji, zdravniki in gasilci...in "boščki" trgovci...ampak še marsikatera druga firma..npr. moj oči je kar 28 let delal izmensko delo (nočma-dopoldanska-popoldanska), kamor so velikokrat spadale tudi nedelje ali sobote pri velikem in uspešnem proizvodnem podjetju pri nas. In tudi moj fant dela v nedeljo. Pri trgovskem podjetju (velikem)...in ne za šalterjem.
Zadnjič spremenil bad_girl, dne 13. Jan. 2006 9:30, skupaj popravljeno 1 krat.
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 13. Jan. 2006 9:29

na leto imam prostih približno 5 nedelj..ostale so delovne...pa mi ni težko...pa včasih kakšno nedeljo morda celo bolj in dalj časa delam kot trgovke....
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 13. Jan. 2006 10:02

moja mama je bla šivilja in moj fotr pekar, ko smo bli vsi še mali... neki časa sta se sporazumevala z listki, ker sta se vedno zgrešila...pa smo preživeli in tudi ostali bodo...

tisti, ki si lahko privoščijo so frej v nedeljo, tisti pa k hočjo dat naslednji dan kaj na krožnik pa bodo delal v nedeljo... isto bi jaz naredila...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 13. Jan. 2006 10:11

Ja jaz ne mislim delat ob nedeljah, če ne bo res nujno. :wink:
Ne vem pa zakaj bi moral človek v svojem prostem času hodit na sprehode itd, če mu ne paše. A če rajš leži pred televizijo, pol je pa itak vseen, če je v službi al pa doma? Ja no, sej pol pa najbolš, da se vsi zbrišemo z računalnika, oz. uni k ste trenutno v službi in se igračkate z netom kar lepo rajš delejte, pa boste lahko prej doma. :lol:

Drugač pa tut jaz delam ob nedeljah občasno. :lol:
Sam jaz razlikujem moje delo k nisem skor nič na faksu in mi je vseen klinac kater je tist en dan pol k delam od tega, da si v službi cel teden, pol moraš pa še v nedeljo v službo. :wink:

Drugač pa... Pehta... Zanimiva anketa, sam res malo pretiravaš. Ker se bomo začel čist o isth zadevah skor pričkat kot v temi o trgovkah. :D
Zadnjič spremenil Applebitecc, dne 13. Jan. 2006 10:18, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 13. Jan. 2006 10:13

men se zdi da se država ne bo odpovedala dobičku oz. pritoku, ki prihaja zaradi del ob nedeljah...

tak da bomo mogli počakat da bodo politiki sprejel nov zakon, da lahko velja stari zakon :D
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 13. Jan. 2006 11:40

vikende js ne mislim delat... razen če bi mel svoje podjetje in bi delal nekaj kar me veseli, pa še to za dober denar :)
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 13. Jan. 2006 16:27

ni problema.sam ne redno. če bi bile ob nedeljah trgovine še odprte bi jst zdej čez vikende prek študenta delala v trgovini pa je ta referendum vse zaj***
za redno delo: se pa trudim vsak dan v šoli in cele vikende za knjigami da bom mela nedelje frej

vsak si je zbral tak šiht k si ga je. najbolš da se piloti odločjo da ob petkih ne bi leteli :roll:
Zadnjič spremenil gemini, dne 13. Jan. 2006 18:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov