Ali lahko ženska uspe v pretežno moškem poklicu?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 14. Sep. 2008 20:24

Zakaj pa ne polaganje ploščic....če obstajajo ženske, ki so avtomehanik in svoje delo tudi dobro opravljajo zakaj tudi vidve nebi tega počele?

Jaz vaju podpiram...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Addy24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 14. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Addy24 » 15. Sep. 2008 6:55

Berem vaše odgovore in ne si ne morem pomagat, da ne bi nekaj pripomnila.

Delam v moškem poklicu, okrog mene je 2000 ljudi, med njimi par žensk, ki so se poskrile po pisarnah.

Tudi meni je bilo (in mi še vedno je) smiselno in logično, da ženske lahko opravljajo pretežno moške poklice, v teoriji vse lepo in prav, praksa je pa nekaj drugega. Nekaj čisto drugega.

Nočem nikomur zbijat morale, ampak poklic polaganja ploščic je moški 'šport', kot je moj poklic, kjer mi nekateri redki čestitajo zato, ker sem pionirka, drugi me zelo neodkrito sovražijo (čes baba nam že ne bo govorila).

Na koncu dneva je važno samo nekaj...če si nečesa želiš, če eno stvar delaš s strastjo ni ovir, šteje samo tvoj cilj in tvoje sanje...

Kakorkoli že, če je to tisto kar si želiš - go for it.

Pa srečno!
Uporabniški avatar
mitkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mitkica » 15. Sep. 2008 8:28

Hvala za vso vspodbudo in tudi opozorila.
Glede tega, če je to moj sanjski poklic: ne, ni ravno sanjski poklic o katerem bi sanjala že celo življenje. Pač, bila je ena ideja, ki mi je prešinila skozi misli in bolj ko sem si poskušala predstavljati to delo, bolj mi je postajalo všeč.
Glede na to pa, da imam v službi kjer delam zdaj super plačo (moti me le to, da je delo pisarniško), prav gotovo ne bom čez noč to službo pustila in se lotila drugega biznisa.
Malo sem stvar prespala in prišla do zaključka, da bi najprej začela stvar kot hobi. Poznam nekoga, katerega bi prosila, da me stvar malo nauči, potem pa bom videla koliko bom v tem sploh uspešna.
Uporabniški avatar
mitkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mitkica » 15. Sep. 2008 8:28

Dvojni post :?
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 15. Sep. 2008 8:40

Takole: v luki lahko preštejem na prste ene roke dobre voznike. Med njimi je ena ženska, ki vozi boljše kot vsi ostali fantje skupaj.
Tega se šefi zavedajo, zato ima privilegije, ki jih ostali nimajo. (In potem seveda zlobni opravljivi fantje pravijo, da ima privilegije ker je ženska. :D )
Imaš, da me vikaš!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov