Velika noč

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 08. Apr. 2007 8:50

Tigi napisal/-a:Se držite kaj posta na veliki petek?


nikoli
Uporabniški avatar
marjanss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 3. 2007
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a marjanss » 08. Apr. 2007 8:52

Mi se držimo postnega petka, nedeljski velikonočni zajterk je pa nekaj posebnega, saj pri nas...!
Lep pozdrav !
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 08. Apr. 2007 8:58

ja teh postov se pri nas doma kar držimo. tko cel post na petke nimamo mesnih jedi, pa v petek smo tud bl mal jedl.
drgač je pa men vse tole ful brezveze. dons me je mami spet neki silila zgodaj zjutraj k maši, poj pa itak vsa zaspana sploh nism mogla nč spremljat in me je sam pizdila kako se obnašam. ja sama si je kriva, kaj me pa sili nekaj ko točno ve, da mi je za tole malo mar.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 08. Apr. 2007 9:49

Pr nm letos ni tapravih pirhou, kr mami ni doma, js sm pa nism bla razpoložena za kakršnokol barvanje (letošna velka noč mi ni lih prou pršla).

Je pa mami nardila velikonočni drevešček :kleeblatt:

Slika
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
marjanss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 3. 2007
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a marjanss » 08. Apr. 2007 11:21

Zelo lepo !
Veselo pisanko kljub temu....!
Lep pozdrav !
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Apr. 2007 11:46

Ne praznujem.
Te dni me je prav razjezil en tip na tv, ko je rekel, da bi morali tudi tisti, ki ne praznujejo velike noči, razmisliti o tem, da bi praznovali, ker bi bilo potem manj pomladanskih depresij :roll:
Jaz nisem prav nič bolj depresivna, čeprav ne verjamem v vstajenje Jezusa. Hrena in trdo kuhanih jajc ne maram, nad šunkami in potico tudi nisem preveč navdušena, ribe pa rada jem, ampak takrat, ko meni pašejo, ne pa ravno v petek.

Vsem, ki praznujete, pa seveda želim vse lepo. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 08. Apr. 2007 12:13

Imam zelo slabo vest... :?

In sicer delala sem v petek in včeraj zvečer pa danes zjutraj in zvečer delam pa še jutri...kar se pravi, da vse praznike...niti k maši nimam časa in zame kako naj rečem sploh ni Velike noči :?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 08. Apr. 2007 17:53

velika večina se masti s hrano na velikonočne praznike pa sploh ne ve pomena tega praznika in tradicionalne hrane na veliko noč...

jaz sicer velike noči ne praznujem, pa vseeno nekaj zanimivosti:

četrtek - zadnja večerja
petek - kristusova smrt
nedelja(to je danes :D ) - kristusovo vstajenje iz groba

pomen hrane:

jajca - kristusova kri (v originalu naj bi bila pobarvana rdeče)
šunka - kristusovo telo
hren - žeblji, s katerimi je bil pribit kristus
potica - kristusova krona - venec
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 09. Apr. 2007 8:48

se mi zdi, da je to kar več razlag..kolikor jaz vem iz cerkve...naj bi jajca pomenila novo življenje...ampak se mi zdi, da ima ta simbolika več pomenov...

drugače pa praznujemo veliko noč...pa tudi posta se zmeraj držim...sicer jaz ne hodim veliko k maši...ker sem pač imela slabo izkušnjo s škofijsko gimnazijo...in si cerkev kot ustanovo predstavljam čisto drugače..predvsem brez vseh bogastev..
sem pa ostala verna..in mi vera veliko pomeni...grem pa sigurno ob božiču..morda kdaj vmes..pa obvezno pisanko neseva z mamo k "žegnu"... :)
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 09. Apr. 2007 11:41

no letos je pa tud za našo vero Velika noč na isti dan...

in morm rečt d js se ne držim 40-dnevnega posta...js mam post sam 1. tedn in zadni tedn tega posta--->kao d zaokrožim in zaprem...je prow pašalo ta tedn k nism jedla mesa in živalskih izdelkov (tak je post pr nas)...sm se prow malo slabo počutla učjra k sm jdla jajčka in šunko in tolko čokolade...takoj mi je ratala reakcija u želodcu in u črevesju :oops:

mene tud moti k eni sploh ne vejo pomena Velike noči in Božiča...kej ni lepo d veš, zkej praznuješ in d se tega tud veseliš?
~ClaUdyKa~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 18. 1. 2007
Kraj: Idrija

Neprebrana objavaNapisal/-a ~ClaUdyKa~ » 09. Apr. 2007 12:21

Pri nas smo sicer katoliki vsi, ampak ne praznujemo tega praznika. Pobarva se kakšen jajček, pa zmeri se gre k stari mami na kosilo kt nek običaj, sam ni glavna tema velika noč. Mogoče to bl pomen stari mami, men pa družini naši ne.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 09. Apr. 2007 15:01

MilkyWay napisal/-a:mene tud moti k eni sploh ne vejo pomena Velike noči in Božiča...kej ni lepo d veš, zkej praznuješ in d se tega tud veseliš?

Jaz vem pomen teh praznikov in prav zato ju ne praznujem :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 09. Apr. 2007 15:05

kr.ena napisal/-a:
MilkyWay napisal/-a:mene tud moti k eni sploh ne vejo pomena Velike noči in Božiča...kej ni lepo d veš, zkej praznuješ in d se tega tud veseliš?

Jaz vem pomen teh praznikov in prav zato ju ne praznujem :wink:


ja to je pa drugo :wink: pole pa odvisno od osebe...js pa lhko za sebe povem, d prow zrd tega, k vem zkej so, d jih še bol rada praznujem... :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Apr. 2007 21:56

kr.ena napisal/-a:Ne praznujem.
Te dni me je prav razjezil en tip na tv, ko je rekel, da bi morali tudi tisti, ki ne praznujejo velike noči, razmisliti o tem, da bi praznovali, ker bi bilo potem manj pomladanskih depresij :roll:
Jaz nisem prav nič bolj depresivna, čeprav ne verjamem v vstajenje Jezusa. Hrena in trdo kuhanih jajc ne maram, nad šunkami in potico tudi nisem preveč navdušena, ribe pa rada jem, ampak takrat, ko meni pašejo, ne pa ravno v petek.

Vsem, ki praznujete, pa seveda želim vse lepo. :)


tole je pri men čist isto....jst sicer praznujem veliko noč, ampak ne kot cerkveni praznik ampak kot praznik "jajka barvat" :D ...mogoč mal bedno z moje strani, ampak nekak sm pač z leti priela verjet v to da je cerkev neka farsa in z njo celotna zgodovina ki so nam jo natvezili...nekak ne verjamem v te zadeve okol velike noči, niti vsega skupej okol jezusa ne..nekak mam neko čist drugačno mnenje, vseeno pa vem da nekej je moglo bit...ampak ne bom na glas razmišljala tukej kaj in kako....
dejstvo ej pa da smo že od nekdaj pri nas doma pač jajčka barvali in sem si ta praznik zapomnila pod to asociacijo...sicer sem tud nesla jajka kdaj žegnt, ampak načeloma ne maram ker potem skos poslušam razne kritike da nism krščena žegnila pa bi in take...
skratka meni je velika noč bolj barvanje jajk kot pa žalovanje za nekom...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Apr. 2007 6:19

že ;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov