Tragedija v Pirničah

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 24. Dec. 2005 9:54

Mislim, da je skrajni čas, da se na tak ali drugačen način omeji ponočevanje in pijančevanje naših otrok od katerih imajo koristi predvsem lastniki lokalov in diskotek. "Ljudi je bilo toliko, da ni bilo več mogoče stati. Ležali smo po tleh," je za 24 ur povedal eden od obiskovalcev diskoteke. "Mislil sem, da mi bo zmanjkalo zraka, ker sem imel pljuča tako stisnjena, da nisem mogel dihati. Komaj sem prišel ven, imel sem občutek, da bom v tisti gneči umrl."

Takole je napisala T.i.n.a.:
Bila sem tam in lahko rečem d večje groze še nisem doživela. Videla sm punci, kako sta ležali na tleh. Vsi so hoteli pomagati, vendar nihče ni znal. Po dolgih 20 min - pol ure so prišli rešilci in policaji. KONČNO, vendar prepozno. Mislim, da je tukaj odgovoren prevsem organizator, ker ni poskrbel za varnost. Prav tako pa je bilo obljubljeno, da bo prost vstop do 22.00, vendar so po nekaterih podatkih zadrževali ljudi, da bi bila ura deset in bi dobili čim več denarja. Ljudje pa so se obnašali povsem neodgovorno in nečloveško. Rinili so naprej, čeprav niso mogli nikamor. Zlomili so celo železno ograjo! O slovenskem zdravstvu pa sploh ne bom izgubljala besed. Moje sožalje...

Nekdo drug pa pravi:
Predstavljajte si, če bi v tistem trenutku v diskotetki kaj zagorelo, in bi potem še vsi tisti, ki so bili notri, začeli panično bežati ven....koliko pa bi bilo tedaj žrtev?! Nesposobnost organizatorja, neodgovornost in kazensko mora odgovarjati! Sicer pa, kaj je 15letnica sploh počela tam?!? Del odgovornosti je pravtako na starših!
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 24. Dec. 2005 10:14

Ko smo mi hodili se v stirko (k4), je bila vcasih ob cetrtkih taka guzva, samo se hvala bogu ni nic zgodilo....
Od takrat sovrazim guzve, tudi na koncertih je bilo tako(v Hali tivoli, Krizanke).
Mislim da so tukaj tudi dosti krivi organizatoji, imeli so prost vstop do 22 ure, pa verjetno niti niso toliko skrbeli za varnost...
U glavnem .... GROZNO !!!!!!!!! Da si sploh ne predstavljam ti dve revci, ki so ju pomendrali.... :?
Upam le, da so starsi vedeli, da sta tam, da niso danes ponoci dva soka doziveli (smrt pa se laganje) ....
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 24. Dec. 2005 10:19

Ena je bla od moje najboljše prijateljice iz osnovne šole sestrica :cry:
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 24. Dec. 2005 10:20

groza...

in ja podn od organizacije, ker ce so pol ure rabl da pridejo resilci itd, tam p niso mogla poskrbet za njih...

a so sploh bli ksni medicinci tm, varnostniki??? halooo.... no comment...

tud jz ne maram guzve... pomoje je noben ne...

pa ja bogi starsi, se posebi ce niso vedl kam otroc grejo...

drgac pa moje sozalje...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 24. Dec. 2005 10:26

Smrt mladoletnic pred diskoteko
Sinoči nekaj pred 22. uro je pred zabaviščem Lipa v Pirničah blizu Ljubljane množica obiskovalcev do smrti poteptala dve mladoletnici.

Več otem...

Jst sm bla tud čist šokirana, ko sem to slišala.
Kaj so delale tam 15 letnice?! Pehta, šle so žurat, sej sm tud jst hodila v Lipo ko sem bla tok stara ... sej nimajo druzga Fun Factory in Lipa ... in zato se dogajajo take masovne zadeve, ker sta samo na dveh lokacijah organizirani takšni žurki ki pritegnejo mlade - in potem ni čudno da se take stvari dogajajo.
Prost vstop je bil do 22h in sem prpričana da so jih res zanalašč čisto počasi notr spuščal, da bi čim več zaslužil ... to sem tud sama dožvela enkrat .. res je bla gužva in so lepo počas enga pa po enga notr spuščal.
Veliko ima pa pri vsem tem tudi organizaicja ... sej so pričakoval gužvo, itak je vsakič, ko se kaj takega organizira, pač še niso slišal za preventivo ... no, verjetno so, ampak so mislili da bi jih preveč stala ... ampak v tem primeru zgleda da jih ne bi.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 24. Dec. 2005 10:32

ce kaj podrobnosti izves, kar povej ....

drugace pa tudi od mene sozalje....

in res, zacel se je ta cas samomorov, umorov, takih ali drugacnih smrti .... :(

pa se tole:
Lipa ni imela dovoljenja?
Po poročanju Radia Slovenije je sicer lokal registriran kot okrepčevalnica in ne kot nočni klub, dovoljenje za obratovanje pa ima le do 23. ure, ko se pravo dogajanje pravzaprav šele začne, kar je za MMC potrdila tudi tiskovna predstavnica Policije Martina Gramec.

Radio je še poročal, da naj bi lastnik lokala Robert Tomaž Zavašnik zaradi številnih ugotovljenih, več kot 200 prekoračitev obratovalnega časa državi dolgoval več milijonov tolarjev.

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=8709
tukajle so pa se zgodbe, tistih ki so bili tam - iz enega drugega foruma...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 24. Dec. 2005 10:47

Folk ni normaln...mislm d te pohodjo...fak. Pa tok o božičnem dj time-u, kamor smo včasih vsi hodil.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 24. Dec. 2005 10:49

Sem slišala že včeri, ker so ršli tja verjetn lih mal za tem, k se je to zgodil... Groza no!!... Še zdej me skrbi, k je bla prjatlca tm, pa je nekak ne dobim na telefon, začetnic teh 2 bogih punc pa tut še nikjer ni.. :/
Ful dobr začetek praznikov... Bogi starši, pa vsi okoli.. Sožalje vsem.

Hm, pa Lipa je le tok znan diskač, kako to, da jih niso zaprl al karkol, če so vedli, da nimajo dovoljenja za obratovanje po 23. uri?
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 24. Dec. 2005 10:52

metron napisal/-a:Folk ni normaln...mislm d te pohodjo...fak. Pa tok o božičnem dj time-u, kamor smo včasih vsi hodil.


Božični dj time je bil v FF, tle v lipi je bil Party time.
Sam men pa tole niti ni tok čudn ... a si že bil kdaj v hudi gužvi .... uni od uzad kr porivajo, in nč ne vejo kaj se uspredi dogaja, tko je blo pa verjetn tud tle ... groza.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 24. Dec. 2005 10:57

miikena napisal/-a:Sem slišala že včeri, ker so ršli tja verjetn lih mal za tem, k se je to zgodil... Groza no!!... Še zdej me skrbi, k je bla prjatlca tm, pa je nekak ne dobim na telefon, začetnic teh 2 bogih punc pa tut še nikjer ni.. :/
Ful dobr začetek praznikov... Bogi starši, pa vsi okoli.. Sožalje vsem.

Hm, pa Lipa je le tok znan diskač, kako to, da jih niso zaprl al karkol, če so vedli, da nimajo dovoljenja za obratovanje po 23. uri?


ti povem začetnice ene, N. B....ja grozn ful dobr sm poznala celo družino in si ne predstavljam kaj se zdele dogaja pri njih
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 24. Dec. 2005 11:04

Fak no ... prou ne morm vrjet, da se lohka to zgodi ...
Še mene stisne, pa punc nism poznala ... soćalje vsem, ki ste kogar koli poznali ... :(
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 24. Dec. 2005 11:04

*melby* napisal/-a:
metron napisal/-a:Folk ni normaln...mislm d te pohodjo...fak. Pa tok o božičnem dj time-u, kamor smo včasih vsi hodil.


Božični dj time je bil v FF, tle v lipi je bil Party time.
Sam men pa tole niti ni tok čudn ... a si že bil kdaj v hudi gužvi .... uni od uzad kr porivajo, in nč ne vejo kaj se uspredi dogaja, tko je blo pa verjetn tud tle ... groza.

Aja, sm mislu da je na dveh lokacijah.
Isto je na koncertih, jz nikol, ampak res nikol ne rinem spredi, ker uni ob ograji nejbolj najebejo.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 24. Dec. 2005 11:05

Ladybird, a to je una stara 17 al 15?

Ja, dej grozn, namest, da bi mel zdej božični zajtrk, kako smrekco okraševali al pa kej, se zgodi tole...
Kok ne morem dojet, da se je to v Sloveniji zgodil, no.. (obenem sem pa ful vesela, da nisem tja rinla, ker sem že takoj rekla, da se mi ne da, k bo gužva.. :? )
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 24. Dec. 2005 11:08

groza :cry: zdejle sm se prou ustrašla za sošolko ki je glih učer vsa vesela razlagala da gre u lipo :(
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 24. Dec. 2005 11:09

miikena napisal/-a:Ladybird, a to je una stara 17 al 15?

Ja, dej grozn, namest, da bi mel zdej božični zajtrk, kako smrekco okraševali al pa kej, se zgodi tole...
Kok ne morem dojet, da se je to v Sloveniji zgodil, no.. (obenem sem pa ful vesela, da nisem tja rinla, ker sem že takoj rekla, da se mi ne da, k bo gužva.. :? )


Ona je bla stara 17. :cry:

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov