Stroški poroke

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Mar. 2006 12:27

Tudi midva od najinih prič nisva želela da bi karkoli plačevala na najini poroki in to sva vsem tudi jasno povedala. Tudi okoli daril nisva komplicirala. vsem sva povedala da si namesto daril želiva denar,ker vse ostalo več ali manj že imava. Tako da je vsak dal kolikor je pač lahko. Tudi priče. Tudi ko so me ukradli niso v zameno zahtevali nobenega denarja,ampak moj poročni šopek (ki ga seveda niso dobili :twisted: ), potem pa so nama odpeljali avto :twisted: . Tudi šopka nisva prodajala ravno zaradi tega,ker veva da si tega ne bi mogli vsi svatje privoščiti. Tudi ko sem bila jaz priča svoji priči :D sva bile enako dogovorjene. Nobenega denarja, samo da sem bila tam,..isto je potem veljalo zanjo na moji poroki :)
Kar pa nekateri počnejo je pa zame navadna svinjarija. Vejo da nimajo priče denarja pa pričakujejo da jim bojo plačeval ne vem kaj vse in se zakreditiral za njih. To je pa meni res :runterdrueck:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Mar. 2006 12:30

eh jst pa nikol nebi zahtevala denar naj mi dajo za poročno potovanje al pa kej tko.naj vsak pač prinese kar pač če, zarad mene tud če ne...sam da mam jest moje bližnje zraven pa nobenih tet v šestem kolenu....za darila mi je pa res vseeno :)
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 30. Mar. 2006 12:39

*purple bitch* napisal/-a:eh jst pa nikol nebi zahtevala denar naj mi dajo za poročno potovanje al pa kej tko.naj vsak pač prinese kar pač če, zarad mene tud če ne...sam da mam jest moje bližnje zraven pa nobenih tet v šestem kolenu....za darila mi je pa res vseeno :)


Jaz pa ravno tega nočem, da bi imela pol 30 mikserjev ...
Stvar je v tem, da imava stanovanje maksimalno opremljeno in res ničesar več ne potrebujeva. Zato naj dajo raje denar. Namesto, da kupijejo mikser za 15 jurjev, naj mi dajo 15 jurjev v kuverti, mam tko veliko rajši. Pa še rabila bova, ker sicer ne bo zneslo za potovanje. Za poroko se bova skeširala do konca, in nama ne bo ostalo nič, potovanje mava pa rezervirano za 400 jurjev. K sreči je agencija od prijateljev, pa bova lahko na obroke ...
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Mar. 2006 12:39

Mimi_M napisal/-a:Sej ni nujno, da bo bankrotiral zarad poroke,
lahko, da bo brat dejansko želel, da mu je samo priča, brez nekih hudih stroškov,
a ni Larika nekaj takega omenjala o svijih pričah?


tako je :)
Biti priča nekomu je nekaj res lepega,..če je vse tako kot naj bi bilo. Brez nekih hudih (beri ubijalskih ) stroškov za priče. To je dogodek ki naj finančno podprli starši in seveda mladoporočenca. Priča naj plača tisto kar sama želi in kar lahko plača,..ne da bi moral zaradi tega bit sam na slabšem :wink: . Dolčnost priče je da je na ta dan z bodočima zakoncema, da se veseli z njim,da podpiše,....ne pa da plačuje ko en norc.
Meni ni težko plačat nekomu ki mi res veliko pomeni določene stroške na poroki,..vendar pod pogojem da si tak strošek lahko takrat privoščim. Itak vsi od priče pričakujejo da bo krila določen znesek,.... dejansko pa je to stvar priče in mladoporočenca :wink:

Jaz za najine priče lahko rečem da sem vesela da sta bila to ravno moja najboljša prijateljica in od moža najboljši prijatelj. Boljših prič si res ne bi mogla izbrat :zustimm: res sta se izkazala. Tako na sami poroki, kot na fešti,...kjer je njegov priča res poskrbel za žur :D
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 30. Mar. 2006 12:42

krfjolca napisal/-a:
*purple bitch* napisal/-a:.naj vsak pač prinese kar pač če, zarad mene tud če ne...sam da mam jest moje bližnje zraven pa nobenih tet v šestem kolenu....za darila mi je pa res vseeno :)


Jaz pa ravno tega nočem, da bi imela pol 30 mikserjev ...
Stvar je v tem, da imava stanovanje maksimalno opremljeno in res ničesar več ne potrebujeva. Zato naj dajo raje denar. ..


Jst tudi mislim, da se je gede daril potrebno vsaj okvirno dogovoriti, kaj mladoporočenca želita, drugače so svatje precej v zadregi ravno zaradi tega, kaj zdaj.
Lahko se odpre knjiga želja, ali pač povesta, da želita raje denar..to se mi zdi pa prav, da je vsaj okvirno znano, kaj si želita.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Mar. 2006 12:42

krfjolca napisal/-a:
*purple bitch* napisal/-a:eh jst pa nikol nebi zahtevala denar naj mi dajo za poročno potovanje al pa kej tko.naj vsak pač prinese kar pač če, zarad mene tud če ne...sam da mam jest moje bližnje zraven pa nobenih tet v šestem kolenu....za darila mi je pa res vseeno :)


Jaz pa ravno tega nočem, da bi imela pol 30 mikserjev ...
Stvar je v tem, da imava stanovanje maksimalno opremljeno in res ničesar več ne potrebujeva. Zato naj dajo raje denar. Namesto, da kupijejo mikser za 15 jurjev, naj mi dajo 15 jurjev v kuverti, mam tko veliko rajši. Pa še rabila bova, ker sicer ne bo zneslo za potovanje. Za poroko se bova skeširala do konca, in nama ne bo ostalo nič, potovanje mava pa rezervirano za 400 jurjev. K sreči je agencija od prijateljev, pa bova lahko na obroke ...


no ja to je res če mata že vse....

kam pa gresta za 400 jurjev če smem prašat?
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Mar. 2006 12:55

Bageera Vsak svat da denar kot darilo v kuverto da drugi ne vidijo koliko kdo da. Kar je edino prav. Razen na kakšni poroki kjer svatje prav tekmujejo kdo da več :stupid:
Pri naju so vsi dali v kuverto in zavili kot darilo :) tako da je res lepo izpadlo. Ena družina je dala zraven še knjigico z ljubezenskimi verzi,spet drugi zraven take papirnate srčke,...tako da je res lepo zgledal vse skupaj.
In potem ko so vsi odšli sva midva lepo vsa darila odprla,..in se potem tudi vsakemu posebej zahvalila za darilo :wink: . Tako da sva vsakemu dala vedet da ceniva njegovo darilo :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 30. Mar. 2006 13:10

Bageera, saj če dajo darila, se tud približno ve, kolko je kdo dal, ne vem zakaj bi tu kompliciral. Če en da Powerjuicerja, veš da je blo čez 30.000, če da pa komplet kuhovnic, pa tud veš da ni blo ravno ful, a ne? Ne vem, zakaj bi skrival. Itak ne nameravava služit na račun svatov, ampak je pač tradicija, da se za poroko da malo večje darilo. Koneckoncev od tet lahko pričakujem malo več, saj sta naša dva tud dala za vse bratrance ogromna darila. Jaz sem še na slabšem, ker sem edinka, oni imajo pa vsi po 3 - 5 otrok.

Od bratrancev pa itak ne pričakujem, da bodo dali nevemkaj. Pa od prijateljev tudi ne. Meni recimo bi se zdelo fer, če bi kupovala darilo, da mi obdarovani pove, kaj želi, in tudi prijatelji so že vprašali, če bi raje denar. Seveda pa, po želji. Knjige mladoporočencev pa ne bom odpirala, ravno zato, ker bi na silo potem not dajala stvari, ki jih ne potrebujeva in bi potem v kleti ležale. Pa tud vsak, ki da, raje da nekaj, za kar ve, da ti bo prišlo prav. V tem primeru bova za denar neskončno hvaležna, saj bo prišel krvavo prav.

Na poročno potovanje greva na Rodos, v malo boljši hotel. Pa 400.000 sploh ni veliko, mimogrede ...
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 30. Mar. 2006 13:14

LARIKA napisal/-a:Vsak svat da denar kot darilo v kuverto da drugi ne vidijo koliko kdo da.

Ponavadi zraven čestitke.
Larika, se popolnoma strinjam s tabo. Vse, kar si napisala je res. Isto krfjolca.
Najhujše mi je, ko mi kdo govori, kako je dobil tri mikrovalovke in dva mikserja . . . :roll:
Denar je v takih primerih najboljše darilo in svatje so po mojem mnenju dolžni spoštovati želje mladoporočencev. Sem tud za seznam, ki ga pripraviš, s spiskom vsega kar rabiš in ga daš pol okrog. Pa se pol sami zmenijo, kaj ti bodo iz seznama kupili.

Tisto o pričah, ki se zapufajo za raznorazne bedarije, je pa čisto mimo! Priča nima za moje pojme na poroki kaj plačevati. Sploh bi pa vnetje nevronov dobila, če bi se na moji poroki šli kake ukradene neveste :? . Ker pol se zna zgodit, da bi prešlo v pobeglo nevesto . . .
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 30. Mar. 2006 14:13

Sej, ta knjiga je fajn, če opremljaš. Midva pa recimo že imava vse, kar potrebujeva, zato bi noter vpisovala samo nepotrebne stveri in je brezveze.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 30. Mar. 2006 14:21

Poroka bo v Bistrici pri Tržiču na prostem, cerkvena pa v kranjski župnijski cerkvi. Obleki imava izbrani, jaz imam bolj moredrno, zmečkanko lešnikasto/perlasto/bele barve iz ModArta, on pa ima Murino obleko bež barve.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Mar. 2006 14:25

krfjolca napisal/-a:Poroka bo v Bistrici pri Tržiču na prostem, cerkvena pa v kranjski župnijski cerkvi. Obleki imava izbrani, jaz imam bolj moredrno, zmečkanko lešnikasto/perlasto/bele barve iz ModArta, on pa ima Murino obleko bež barve.



Kaj pa boš naredila če ti bo preozka,glede na to da si noseča :D
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Mar. 2006 14:34

Angel girl napisal/-a:Kaj? Krfjolca a si res noseča? A me spet hecate???

joj gelca to vemo že ene 14 dni :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 30. Mar. 2006 14:40

*NiNy* napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Niny pojdi pod cosmo zvezde,..pa pod slikce iz sprehodov,..tam nekje sem dala par slikc s sporoke :wink:


Waw super izgleda ta torta. Upam, da je bila tudi tako dobra :razz:
Tudi jaz bi imela jagode na porocni torti, ceprav se bom jaz komaj cez nekaj let porocila, ker sem se premlada za poroko-sej me se niti ni nihce zaprosil :P :P :razz: :razz:


jst bi tut te slikce mal pogledala pa ne najdem te teme. mi lahk kera mal help-a..

ej krfjolca kdaj točn pa bo ta poroka..
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 30. Mar. 2006 14:48

Poroka bo v začetku julija, obleko se bo pa menda dal komot popravit, če ne, bom pa drugo izbrala. Za 100 jurjev (ja, toliko stane izposoja :), se bojo pa ja potrudli. :D

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov