Slovenska rap scena

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

žblj
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 27. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a žblj » 01. Mar. 2006 15:43

Nekak se mi dozdeva, da smo o tem že neki govoril, ampak teme pa ne najdem nikjer.

No uglavnem, kakšna se vam zdi ta naša rap scena, kdo vam je všeč ...?

Sem mal poslušala tale tanov, no edini, album od Nikolovskega in se mi zdi POLOM. Zato sm se tud odločila odpret to temo, ker se mi zdi žalostno, da mamo take neizvirne liričarje na naši sceni. Čist vsi, razen N'Toka, katermu lahko sam dam RISPEKT za njegove prodorne rime, prodajajo iste bučke, vsi po vrsti. Kok jih noben ne more ustavt, kok so najmočnejši, kok je zajeban lajf in ni nobene prihodnosti ... Jada jada jada.

In večina njih (s Kocko na čelu) furajo nek jaki gangsta safr, kao kok je Kranjska Gora geto. :?: Pa un tanov spot, k jih nekdo kar ustrel milijonkrat - ja v katerem filmu živijo??? Žalostno, da se pr nas ni razvil nek avtohton rap, prilagojen našemu okolju in našim zgodbam in problemom. Balkanci, sploh Edo Maajka, so fino razvil svojo posebno podvrsto rapa, made in Balkan, ki obravnava njim lastne probleme in vsebuje pač tist njihov tipičen karakter in smisel za humor. Naši pa ... :? Edino N'Toko se mi zdi, da se ne dela neki, kar ni. Ni zajeban, ni gangsta, ni playa. Je pač običen fant, ki izvrstno rima. Men je sicer njegovo MC-janje dost odbojno, ker ma eno tako čudno frekvenco glasu, poleg tega se ga pa še dost težko razume, kaj je rekel, ampak kar se tiče besedil, je fant skor poet. No moram pa pohvalt, da se podlage v zadnjih letih zlo izboljšujejo, tko da nastajajo kar lepo melodični komadiči, sam to je pa tud vse, kar je dobrga na njih.

Vaša mnenja? :)
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 01. Mar. 2006 16:23

js tud mislm da je slovenska rap scena čisti polom da ne govorim o Klemnu Klemnu.
Kocka pa tko k si rekla, da se delajo neki ene gangstrje, k dj prosm no... :rofl:

Najboljši raperji so in bojo zame vedno pravi raperji kot so: 2PAC-k je legenda, Eminem, Dr.Dre itd. k so res svašta preživel in to povejo v svojih komadih, ne pa tej k so kao neki u bedu pa dj... :fight:
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 01. Mar. 2006 17:19

Taki smešni fejkerčki...

Drgač mam pa rd musko, k neki pove, ne pa stoka. K ma eno ironijo in izpušča gangsta, koko, merce itd. Slovenija očitno nima dobr razvite urbane kulture in pol je očitno to, da hočjo neki bit kar niso.

Ok, moj izbor: Beogradski sindikat in podobni bendi, k se res smejiš zravn.

ps: nikolovski ma dva albuma
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 01. Mar. 2006 20:36

Tako kot si napisala, sami eni wannabiji, papagajčki, ki ponavljajo za mtv shitom in ne znajo napisat neki svojga, neki kar bi potem res lahko zarepal iz srca, ne pa se zgledvat po nekomu, ki mu ne boš nikol segu do nohta na mezinčku in si želet sam to, da si on.
Kocka... men so oni najbolj smešni, sploh s temi spoti in Kranjsko goro. :rofl:
Vsi hočjo bit neki zajebanci s pištolami za pasom, hočjo žvet v gettu, kjer se dnevno pobija ljudi in kjer žviš s prodajanjem koke. U resnic pa so lahko srečni, da so kjer so in si niti predstavlat ne morjo, da bi ti ameriški reperji, ki pa so to v resnici pa dožvel, velik raj žvel v Kranjski gori in sprehajal kravice.
Ampak to je prinesla Amerika, to je prnesu 2 Pac, ki ga pozna in obožuje cel svet in itak, da se najdejo kopije.
Men so všeč rime od Trkaja, ampak ga ne morm doug poslušat, ker za vsako besedo preveč vzdihne in me počas ob živce sprau.
Zmagata mi ga pa Murat&Jose, pa mi je vseen, če se kr čez ceu cd jamrata kok sta boga, onadva mi mata oba tist taprau voice za rep, ki ga drugi slovenčki (vsaj zame) ne premorejo. :)
Waiting in the queue oh whoopee doo
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 01. Mar. 2006 22:33

Tile reparčki slovenski so tuk smešni :!:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 01. Mar. 2006 23:42

jst slovenske rap scene ne spremljam glih kej dost. Vem kdo so izvajalci in približno poznam njihove komade...pa mi noben ni tak, da bi lohk rekla uvau to je pa res hud komadič...neko povprečje....Izmed vseh sta mi še najbolj všeč Murat&Jose, dobr Trkaja poslušam že zarad tega, ker sva bila sošolca v OŠ....Kocka mi je bedna.....pol se pa že neha moje znanje o slovenskem rapu
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 02. Mar. 2006 3:12

sofia83 napisal/-a:http://www.shopolina.com/-/Y=NIKOLOVSKI-VSE-OB-SVOJEM-CASU--i-3-UWUOPIUWIPWIW/

Dej se mal ustav pr besedi prvenec :D


ups, zamešu sm, sm mislu da si o N`toku govorila (Cesarjeva nova podoba pa še en dokaj nov zdaj, konc sveta al neki) ... premal spim očitno :wink:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 02. Mar. 2006 9:24

jeeeeeeeeeeeee moja tema ... jeeee :P
o tem sm jst nekje že govorila ... no, bom še enkrat :D
nikolovski - men je on že vizualno en velik polom, pol pa še odpre tist oranžn gobček, pol pa konc ...
N'Toko - to njegovo furanje na rastafarijance ... tudi njegov stil zelo spominja na boba marleya ... dost zatežena muzka ... ne vem, mene N'toko ni prepričal, ko smo bli v gali hali smo igral nogomet namest poslušal n'toka ... mori mi ...
Da II Deuce feat. Zlatko - a lahko no? pa ke vi živite? v harlemu? state island? ja, uuu v fensi delu fužin ... vam je pa težko ... jebeni reperji brez keša hodjo okol v prekleto dragih cunah po mi pa repa o revščini ... jaaa, my life ... uuu sej res ... pa o pi*kah se veliko repa ... jah, nažalost poznam eno tvojih bivših in je res "huda" ... jok
Kocka - :rofl: ... še eni taf gajsi ... sam te so pa iz druzga geta ... s kranske gore ... čeprou te se dost furajo na ameriški stil, pa na začetku so bli hudi, ko so sodeloval še s Kosto, zdej pa se furajo na 50 centa ... spominjajo pa na backtreet boyse ...
Murat&Jose - jst sm sicer čist zalublena v Josea, ampak sta tipa tok soft ... preveč ... tut kaka kletvica more da pade ... sej to je rap, ne pa koncert Simone Weiss
Klemen na kvadrat - hahaha, edino k je dobr pr nem je negou fejk uč
SamoBoris - anonimni + Kosta + Brodii ... joj men so oni tok dobri ... Kosta mi je en boljših ... pa še repu mi je na obletnici :love: ... zakaj kosta? vsak, ki hoče slišat kak dobr rap komad, nej si zavrti EP Riilah al pa B.I.Z. ... res, kosta zna ... ma en specifičen glas ... rime mu tečejo k namazane ... brez raznih pluvanj kot pri Pupiju ... SamoBoris je dost hud, o brodiiju bo pa uršy kej več povedala k ga pozna :P
plan B ... jaaa hud videospot ... sam supsa ne maram in ne maram njegovih izdelkou ... tko da ...
laganeeeeeeeee ... najboljši neljubljančan ever!!!!!!! ... obožujem gaaa!!! že sto let ... model ma tak glas, da te zmanka ...
valterap + unknown ... respekt :gut:
uuu upam, da nism nč oziroma nikogar pozabila ;)
aa trkaj!! ... jst umiram k ga poslušam ... jjjjjjjjjjst biiiii ... loool ... dobr je to, da tak jeclač ne repa pa jecla hkrati ... bi biu hec ... sam mogoče mal preveč nerazločno rape ... je pa res najhitrejši lomilec rim ;)
6pack ... ja no ... je kr prebavljiv ... pa še z veleja je ;)
zdej so pa vsi ... upam ;)
ja tko je ... slovenska rap scena ma kr neki obetajočih podmladkom, ampak ker le-ti nimajo nobenega bekapa, ne morjo uspet ... na open majkih se da slišat kr neki konkretnih komadou, pa na freestyle-u tut, a mi je žal, da se več mladih, neuveljavljenih reperjev ne prijavi in tudi od organizatorjev je zelo nepravično, da dajo na takih betlih, kjer nej bi se iskalo mlade pevce, pustijo, da se prijavijo že v javnosti dosti poznani glasbeniki ... wrong!
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 02. Mar. 2006 9:49

Ma jaz ne poslušam... Sam Klemen Klemen je pa car... Ok, tistih par komadov, ki jih poznam, majo cool besedila. :lol:
Ostalo, kar sem slišala, mi je blo pa vse bedno, pa sej mi rap itak ni preveč všeč, tok da je to čist logično. Gre pa tut men na živce, da se delajo neke gangsterje... :roll: :D
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 02. Mar. 2006 10:11

Men je Klemn najboljši oz. edini reeees dobr :D pa še Trnovčan je :wink:.............. dobr mi je pa tut 6pack (če pozabm, da je štajrc :P ). Ostali so mi pa bl kot ne eni papki

@ Bejbika :lol: (drgač gre men on čist na k****, k je tooooooooooooooook pametn, da hudo).....nisi pa vseh naštela....kaj pa T-SET :P
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 02. Mar. 2006 10:29

meni osebno rap ni niti malo všeč :) . raje mam tisti stari (pa tudi novi) rock ( :hearts: ). ti slovenski raperji pa so mi taki klovni. najbolj smešni so kocka (kaki gangstarji :lach: ), pa klemen klemen je tudi polomija. ostalih pa niti ne poznam tako dobro. aja pa še ta slon in sadež al kaj sta. meni osebno niti ostala slovenska glasba ni všeč. :)
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 02. Mar. 2006 10:39

Ja T-SET je pa od Roka Trkaja an? Pa kdo so sploh vsi ostali, matr, prvič slišm :wink: da jih mamo tookkk! Jst Josea velikrt vidm, pa na isto šolo je hodu kt jst, pa v drami sm ga tud gledala...Pa s Trkajom smo ga žural...Jah zeeellooo zmedeno bitje, burnih reakcij :D
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 02. Mar. 2006 10:41

Freaked napisal/-a:Ja T-SET je pa od Roka Trkaja an?


Nč niso o Trkaja, on si jih je sicr hotu prlastit, ampak mu ni ratal...so pa včasih nastopal z njim :wink:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 02. Mar. 2006 10:43

Freaked napisal/-a:Ja T-SET je pa od Roka Trkaja an? Pa kdo so sploh vsi ostali, matr, prvič slišm :wink: da jih mamo tookkk! Jst Josea velikrt vidm, pa na isto šolo je hodu kt jst, pa v drami sm ga tud gledala...Pa s Trkajom smo ga žural...Jah zeeellooo zmedeno bitje, burnih reakcij :D

hehe jst mam tut s trkajom par zelo smešnih scen ...
T-Set? WTF?? a zdej bom pa vsazga brezveznika omenjala uršy :P
bom pol še erzgeto pa drobižka ... ne :P
sam meni ljube ;)
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 02. Mar. 2006 14:30

Jaz rap pripisujem temnopoltim, ostali so mi kar neki no! Slovenski pa sploh. :roll:

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov