Praznovanje malo drugace....

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

delfincica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 4. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfincica » 04. Okt. 2011 15:56

Pozdravljene :)
vsako leto praznujem rojstni dan in tokrat bom januarja dopolnila 18. let.
Problem je v tem, da nočem klasične 18-ke na kateri se vsi napijejo in to postane le še ena zabava, kajti jaz ne pijem. (Saj spijem kaksen kozarek ob vecerji, nikoli pa ne grem ven z namenom da bi pila). Moji prijatelji to vedo in me niti ne vabijo s seboj ven, ce grejo piti.
Na rojstni dan jih nameravam povabiti okoli 20, 10 jih je taksnih kot jaz(ne pijejo), preostala polovica pa radi 'zurajo'... Ne zelim si, da bi se napili tudi na moji zabavi, nasploh zelim, da je to praznovanje drugacno, da si ga vsak zapomni :) Prosim za vase nasvete, kako narediti praznovanje malo bolj...nevem kako se izraziti, prefinjeno? Praznovati mislim v najeti hisi, kjer bi bili sami, dalo bi se tudi prespati. Razmisljala sem o tematski zabavi, vendar se nikoli nisem bila na nobeni. kaksne ideje? mnenja tistih k so ze imeli ali pa bili na kaksni? Imela bi tudi dress code in pa karaoke ali pa talent show. kako se vam zdijo ideje? HVALA za pomoč :D
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Okt. 2011 16:36

Iskreno..skrajno neumno se mi zdi, da zato, ker ti ne piješ tudi drugi ne smejo. Kot da bi nekdo, ki hujša, na svojem rojstnem dnevu ponudil korenje in solato, ker pač on ne sme/noče jest drugih stvari. Jaz bi ponudila izbiro vsakomur, če hoče naj pije, če noče pač ne. Še posebaj pri skupini 18 letnikov se zna takšna "prefinjena" zabava spremenit v eno dolgočasno skrapucalo.. samo IMO. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 04. Okt. 2011 17:45

se strinjam z ..Evelyn.. .

Spoh pa če najameš kočo ne moreš pričakovati da fok ne bo pil. :D :D
delfincica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 4. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfincica » 04. Okt. 2011 18:38

ne, sej nisem želela 'prepovedati' pijače, kje pa. seveda bi ponudila brezalkoholno in alkoholno pijačo. mislila sem samo, da nočem, da bodo ljudje bruhali in še kaj polomili. ampak glede na to da, bodo praznovanje v koči očitno vsi dojeli tako, bi bilo morda boljše da vse skupaj povabim samo na tortico :) hvala za mnenja!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 04. Okt. 2011 19:27

podpiram te...veliko ljudi na tujem nič ne pazi, pobruhajo, polomijo, tako da razumem tvoj "problem". pojdite se zabavat npr v bowling ali pa na karting ali kaj podobnega... :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Okt. 2011 20:06

Jap, če jaz slišim praznovanje rojstnega dneva v koči, avtomatsko pomislim na alkohol in veliko le tega, v glavnem cel žur :) Če tvoji prijatelji pijejo, glej da boš imela dovolj pijače, da ne bodo začeli odhajat :D
Sicer pa mogoče kakšne igre- Activity.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 04. Okt. 2011 20:41

najem koče + hrana in pijača za 20 ljudi bi te prišlo okoli 200€. za ta denar lahko prijatelje povabiš na kakšno izi večerjico (tudi če ni pica in kokakola) pa greste potem naprej se v kak lokal zabavat. ali pa če živiš v hiši, ljudi povabiš domov, spraznete garažo postavite noter mize in klopi, nekaj pojeste in greste nato ven.

po mojih izkušnjah tematske zabave in razni talent shovi ne delujejo, ker se obiskovalcem ne da vložit truda v zabavo. vsi bi samo prišli in bili animirani.. sploh taki ki ne pijejo običajno že kmalu postanejo utrujeni (govorim na bazi lastnih izkušenj in vem, da ni vsak tak..) sem praznovala 1x novo leto na taki koči, nas je bilo 12. alkohol smo pili 3. nismo bili pijani, ampak recimo "fajhtni". na koncu smo bili mi tisti, ki smo držali družbo po konci, se šli neke animatorje, da niso šli vsi že ob 1 spat in da ni bil žur totalno beden :S ne rečem, je bila tudi družba napačna in daleč od tega, da bi se moral folk napit, da bi lahko žural. ampak kakšen kozarček ali 2 pa zna malce sprostiti ozračje in zabava tudi lažje steče. :)

če pa imaš v družbi take, ki ne poznajo lastne meje, ti pa svetujem da jih ne povabiš ali pa narediš zabavo v javnosti, kot sem ti že predlagala.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 04. Okt. 2011 22:37

tud po mojem mnenju so stvari kot so theme parties, karaoke in talent showi skrajno bedni, sploh za 18ko..kkšn Activity še gre, ampak ne morš pričakovat, da se ga bo igralo 20 folka..zraven tega, če misliš najeti hišo, bo vsak to razumel kot pijanico in to tudi primerno izkoristil - redko kdo gre nekam z namenom da bo bruhal in lomil stvari, ampak to se pač zgodi in če narediš žurko, moraš kaj takega vzeti v zakup, drugače je res bolje, da greste na tortico
Houd de wereld tegen
delfincica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 4. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfincica » 05. Okt. 2011 20:09

Mislim, da se bom na koncu res raje odločila samo za neko večerjo. Hvala vam za mnenja in izkušnje! :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Okt. 2011 21:05

Ne vem kako družbo imate eni to, da se razbija. Sami smo večkrat na feštah pri komu doma (za novo leto cca 30 folka), pa se ni še nič razbilo. mogoče kaj polilo, ampak nič hujšega. Razen kakega bruhanja na wc-ju ali kje na travniku, nobene panike.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 05. Okt. 2011 21:40

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 13:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Okt. 2011 8:42

*mala* napisal/-a:Ne vem kako družbo imate eni to, da se razbija. Sami smo večkrat na feštah pri komu doma (za novo leto cca 30 folka), pa se ni še nič razbilo. mogoče kaj polilo, ampak nič hujšega. Razen kakega bruhanja na wc-ju ali kje na travniku, nobene panike.


Pa pridete potem tudi vsi pomagat pospravlat drug dan? Vsi mačkasti... :D Dvomim.
Prijatlu od mojga fanta je tut dol viselo kaj vse se bo delal pri njemu doma za novo leto (polival, bruhal, razbijal...). Prvič zato, ker imata s punco itak razjeban flet do konca (če bi v novem živela, ne vrjamem, da bi mu blo tako vseeno), drugič pa tudi zato, ker se ga je on ucuril do konca in je naslednji dan njegova punca sama vse pospravla. Da bi ji vsaj on pomagal....pa niti to ne.

Če maš pa ti nov flet, pa dvomim, da komaj čakaš, da boš noter natrpal 30 ljudi,....ko itak noben ne pazi kaj počne "kaj mene briga, sej ni moj flet." (in ti potem po možnosti polijejo rdeče vino na novo svetlo sedežno :roll: Fajn res!)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Okt. 2011 9:09

Najbližji vedno pridejo pospravljati, ja (vsaj za večje fešte). Se pa večinoma že sproti kaj pospravi (da ima vsak 5 kozarcev) :wink: Seveda se pa tudi razume, da če je nekdo ubogi, da mu je oproščeno pospravljanje.
Poleti imamo vsak vikend mini fešte pri komu doma (10-15 ljudi), pa ni bilo nič hujšega storjenega. Večje pa za roj. dneve in novo leto. Če imaš bel kavč, jih ne daš v dnevno. Če pa nimaš placa (in bi potem morali biti v dnevni), pa sploh ne povabiš domov. Očitno znamo biti tudi pijani dovolj civilizirani, da razen lepljivih tal ni drugih posledic.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Okt. 2011 9:17

^^ in točno zato, ker 15, 20 ljudi nimam placa dat drugam kot v dnevno sobo z jedilnico (miza za 6 ljudi in samo toliko stolov + 2 v dnevni) še nisem imela doma vselitvenega žura kot se spodobi.
Pa določeni znajo biti prave žvali, ko se napijejo...tako da ne hvala. :D

Se pri nama dogajajo le manjše fešte...za tiste najožje prijatelje.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Okt. 2011 9:32

Ja in kaj ima to veze z avtorico, ki bi itak imela v koči? Kjer predvidevam, da ni belih kavčov in dovolj placa.
Js sm samo hotela povdart, da npr. moja družba definitivno nebi razbila kočo, ker niso take živali, ko so pijani :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov