Noč čarovnic

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 01. Nov. 2006 13:27

Meni je že 1. november totalno odbijajoč praznik, da bi pa zdej še tole ameriško varianto praznoval, mi je pa čist mimo, ker je tortalno brez kakšne osnove, mislim noč čarovnic - WTF?? To smo se kar odločil, da bomo imeli in praznujemo, al kaj? Kar naenkrat mi zdej veselo praznujemo neko noč čarovnic, ki se je vzela iz lufta... :roll:
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 01. Nov. 2006 14:54

bejbika napisal/-a:ne, jst si nič na tem forumu ne vzameme k srcu ... vse, kar sem si vzela k srcu je to, da se vsi veselite, namesto, da bi šli danes na grob prižgat svečko ... sam to ;)


ula to je pa tok bedna izjava...itak hodjo vsi pod prisilo pržigat za 1. november sveče da zgleda pač, jst sm ga feštala včeri zato k dons mi je pa čist isti dan k vsi drugi zato k moje k jih več ni nosm vsak dan v srčku in mi pof sveča in ikebane ne predstavljata NIČ!
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 01. Nov. 2006 15:05

Mene tale noč čarovnic niti ne moti... Pri nas se to ne praznuje, bi pa rada šla kdaj za spremembo pogledat kakšno takšno 'tradicionalno' prireditev, ki se odvija na ta dan. Zaenkrat si še nisem vzela časa za to.

Kar se pa tiče dneva mrtvih, pa imava z babico vsako leto en dan prej par ur rezerviranih za ustvarjanje ikeban. Večina cvetja gre z domače cvetlične gredice, obe imava nekaj smisla za aranžiranje in tako cvetličarji na naš račun ne zaslužijo ravno veliko. Grobove sicer tudi čez vse leto redno obiskujemo (tam so vedno rožice in kakšna svečka), tako da 1. november ni prav nič posebnega, tudi ikebane in svečke odnesemo na pokopališče že 31., tako da se 1. ponavadi samo zvečer (če je za silo lepo vreme) peš sprehodimo do pokopališča, prižgemo še kakšno svečko ter malo opazujemo migetanje neštetih lučk in prenatrpanost, drugače čez leto praznih, grobov. Tudi ta praznik je že prestopil vse meje dobrega okusa in kot ste že ugotovili, zadnje čase je namenjen predvsem ženskim modnim revijam, srečevanju znancev in težkim debatam na najmanj primernem mestu, sploh pa tekmovanju - kdo ima bogateje okrašen grob, lepšo ikebano in več sveč. Žalostno, ampak resnično. :roll:
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 01. Nov. 2006 15:17

allessya napisal/-a:Kar se pa tiče dneva mrtvih, pa imava z babico vsako leto en dan prej par ur rezerviranih za ustvarjanje ikeban. Večina cvetja gre z domače cvetlične gredice, obe imava nekaj smisla za aranžiranje in tako cvetličarji na naš račun ne zaslužijo ravno veliko. Grobove sicer tudi čez vse leto redno obiskujemo, tako da 1. november ni prav nič posebnega, tudi ikebane in svečke odnesemo na pokopališče ža 31., tako da se 1. ponavadi samo zvečer (če je za silo lepo vreme) peš sprehodimo do pokopališča, prižgemo še kakšno svečko ter malo opazujemo migetanje neštetih lučk in prenatrpanost, drugače čez leto praznih, grobov. Tudi ta praznik je že prestopil vse meje dobrega okusa in kot ste že ugotovili, zadnje čase je namenjen predvsem ženskim modnim revijam, srečevanju znancev in težkim debatam na najmanj primernem mestu, sploh pa tekmovanju - kdo ima bogateje okrašen grob, lepšo ikebano in več sveč. Žalostno, ampak resnično. :roll:


To je pa nažalost res... Zato mi po eni strani ni žou, da sm zdele ostala doma... In zakaj sm? Smešno, ampak ravno zarad obleke... Ker se moji mtki bedasti ni zdela dost lepa moja bež jakna... Zakaj bi pol z njo hodila če ji je nerodn če sm tko oblečena? Pol mi pa še upa reč, da če mam tak odnos do mojga dedka... Ja ne,baba smotana, ti maš tak odnos do mene.
Ne rabm enga praznika, kjer mi je neudobno ker moram eno uro stat na enem mestu ob grobu v slabem vremenu, da bi se spomnla mojga dedka... Se ga večkrat, kot večina mojih tle doma pomojm. Res brezveze. Kakšne banalnosti.. zarad obleke :roll:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 01. Nov. 2006 19:48

bejbika napisal/-a:ne, jst si nič na tem forumu ne vzameme k srcu ... vse, kar sem si vzela k srcu je to, da se vsi veselite, namesto, da bi šli danes na grob prižgat svečko ... sam to ;)


Kljub temu, da smo ga včeri feštali do pol 3 zjutri, sm šla dons na pokopališče, spucala mal grobeka, pa svečko pržgala. Tko da se da tut oboje nardit :wink:
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 22. Okt. 2007 11:48

No, ker se približuje 31. oktober, sem mal osvežila to temo. Se boste kej našemli in strašil ljudi po svojih krajih? Si bote kej sobo okrasil z bučim in podobnimi stvarmi? Js mam do zdej sam eno svečko ki je v taki buči za noč čarovnic. :kuerbis:
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 22. Okt. 2007 15:30

Jst mam že dve enormne buče :D Drugače pa gremo mi žago za noč čarovnic gledat! Buuu...
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 22. Okt. 2007 21:05

nimam nič proti noči čarovnic in niti ne feštam k so ponavadi... zato ker je men tale praznik kr neki... zato ker se mi zdi glupo, da stojimo tam na grobovih nekaeri prvič v tem letu in se delamo naki pobožne samo tist en dan!! jaz ne rabim tega dneva da se spomnem na mrtve in rečem kako besedo zanje meni je to več od enega dneva... ne me zdaj napadat vsakdo ima svoje mišljenje in moje je to kar sem napisala... peace
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 22. Okt. 2007 21:15

Ostriga. In ja, praznujem to; Amerika ma mal vpliva name (bolj verjetno vzrok za žuriranje :oops: :lol: )
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
*urškica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 336
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *urškica* » 22. Okt. 2007 21:46

do zdej ga še noben let nism neki special praznovala,ker smo vsak let tist dan šli za cel dan na izlet,pač mami zbere en kraj ku bi rada šla pa gremo pol za cel dan od doma...fora pa ej vtem,da sm js vedn zmejena s kom,pa pol vedn odpovem :? ...letos pa geremo bae na celjski grad s kolegicim,ko so vsak let tematske zabave :D ...prvega novembra ne povezujem z žalovanjem ampak s krščanskim praznikom,ki mi je podobn kot drugi,pač gremo v cerkev,vsa družina se pri prababice zbere in to je to...ne grem pa v črn oblečena na britof stat,pa se jokat...no ja,modna revija,hehe, so izjeme pa ponavad more folk (sej v našem kraju) pokazat svoje nove plašče itd.,sam vsi smo isti,tud moja mami že paničar kaj bomo oblekel...pač tk je, prekletost majhnih krajev,ko te vsi poznajo,pa še pol cel mesec govorijo kak je bil kir oblečen...
...letos bomo bae mel buče,kr smo prvo leto v hiši in si mami to želi,v bloku smo mel pa vedn kake svečke...
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 22. Okt. 2007 22:02

mycosmogirl napisal/-a:Jst mam že dve enormne buče :D Drugače pa gremo mi žago za noč čarovnic gledat! Buuu...

Takih buč stoposto noben nima k jih mamo mi :rofl:
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 23. Okt. 2007 8:07

Jaz bom pa spekla Kače, Duhce in Oči, ki so videle duhce.

Drugače pa nič kaj posebnega, ker naslednji dan je itak 1. november - najbolj zalosten da v celem letu...
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 23. Okt. 2007 11:52

No ja, jaz nebom lih praznovala, bom se pa verjetno udeležila dveh zabav na to temo.
V nedeljo, 28.10 grem v kraj Grad kjer stoji Grad Grad na Goričkem, kjer vsako leto prirejajo tradicionalno "Noč čarovnic".. Skozi celi dan so različne skupine, za vrhunec cele feštice se pa zvečer na grmadi zakuri čarovnica! :)
Je kar fletno it- tako da nebom praznovala, bom pa vseeno feštala :)
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 23. Okt. 2007 12:25

*ClaUdYka* napisal/-a:No ja, jaz nebom lih praznovala, bom se pa verjetno udeležila dveh zabav na to temo.
V nedeljo, 28.10 grem v kraj Grad kjer stoji Grad Grad na Goričkem, kjer vsako leto prirejajo tradicionalno "Noč čarovnic".. Skozi celi dan so različne skupine, za vrhunec cele feštice se pa zvečer na grmadi zakuri čarovnica! :)
Je kar fletno it- tako da nebom praznovala, bom pa vseeno feštala :)


Podpis!!Jaz tude verjetno grem....itak je tam polno ljudi ko se dogaja!!
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 23. Okt. 2007 16:40

No fajn, mogoče se srečave, čeprav glede na vso zbrano množico ljudi vsako leto dvomim v to! :)
Ob 18:00 nastopa Vlado kreslin, čez dan pa nastopata še Milan Rudan in pa Manca Špik, do tudi delavnice za otroke (izrezujejo buče in najboljšo na koncu nagradijo), namaskirani obiskovalci imajo prost vstop, vse okrog vas pa bo poolno "štantov" z hrano in pijačo!

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov