Noč čarovnic

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 31. Okt. 2006 19:23

hm vrjetno bom doma gledala kako grozlivko...sicer sm pa naredla 11 buč,tak da je taprav vzdušje k prideš vn na teraso pa pogledaš pred hišo :P
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 31. Okt. 2006 19:55

wannabe napisal/-a:A je na televiziji dons kšna grozljivka mogoče? :twisted:


Jaz sem gledala po programu pa nisem nobene zasledila da bi bla ... bi pa tud jaz kako z veseljem pogledla. Drugač pa tud ne praznujem tega, sam par buč izrežemo, to je vse.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 31. Okt. 2006 22:55

Noči čarovnic v življenju nism praznovala in je niti ne nameravam ... Se strinjam totalno s tem, kar je napisala bejbika ... Večje bedarije kot je ta praznik, res ne poznam, še bolj se pa čudim ljudem, ki so odpritih rok sprejeli to skomercializirano ameriško foro, kajti star keltski običaj po mojem ne vsebuje vsega tega, kar ta zloglasni Halloween prefstavlja danes. Traparija da ni večje, po mojem.
Sicer pa kakor komu paše.
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 31. Okt. 2006 23:44

Ne praznujem praznikov, k so k nam pršli iz debilne Amerike :roll:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 01. Nov. 2006 10:14

Hja, men je pa prav lušn. Včeri smo mel prižgane buče in je blo prav lepo za videt. Meni niti ni važno od kod prihaja in zakaj... pač lepo mi je za videt vse skupi in drugo leto bomo zagotovo spet meli :) Sej navsezadnje če tko razmišljam, da ni naš praznik... sej tut božiča jst ne praznujem zarad tega ker sem neki verna pa to, meni je všeč samo dekoracija. Da imamo lepo okrašeno stanovanje, da so lučke.... isto je z noč čarovnic. Ne vem kaj se eni tko bunijo on ropotajo brezveze, če vam ni všač pa ne met a ne?
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 01. Nov. 2006 10:55

mily napisal/-a:Hja, men je pa prav lušn. Včeri smo mel prižgane buče in je blo prav lepo za videt. Meni niti ni važno od kod prihaja in zakaj... pač lepo mi je za videt vse skupi in drugo leto bomo zagotovo spet meli :) Sej navsezadnje če tko razmišljam, da ni naš praznik... sej tut božiča jst ne praznujem zarad tega ker sem neki verna pa to, meni je všeč samo dekoracija. Da imamo lepo okrašeno stanovanje, da so lučke.... isto je z noč čarovnic. Ne vem kaj se eni tko bunijo on ropotajo brezveze, če vam ni všač pa ne met a ne?


se popolnoma strinjam!
js sm tud učer rezala buče. zakaj? ker rada tko mal ustvarjam, pa še všeč mi je končni izdelek, ker sem itak čist nora na vse te stvari, ki se razsvetlijo s pomočjo čajne lučke :D pa tud po naši vasi so ble buče, pa dvomim, da je šou kdo na kašn halloween party... pač sosedi majo otroke, in njim je v veselje tkole se igrat in bit ustvarjalen.
pa tud glede božiča se strinjam... jaslice ok, ampak vsi drugi okraski, in lučke na drevescu, to pa ni blo v original pomenu božiča... ampak se svet, in men je čist všeč da mamo par tednov tko okrašeno in lepo hišo :cool:
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 01. Nov. 2006 11:48

:D Jaz sem tudi včeraj dala zunaj na okno keramično bučo, v njej pa sem prižgala tisto malo svečko... :D
Potem zvečer pa smo sestra, njen tipson, kolegica in js odšli v Celje v Planet tuš... Mislili smo gledat grozljivko, pa e že bilo vse polno, zato smo gledali komedijo "Hudičevka v Pradi" :D
Pa njen je še mal Bowlling igral...Midve pa sva klepetali ob pijački.... :)
Zelo je bilo lepo.... :D
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 01. Nov. 2006 11:52

ja najbolj jabuke pa hruške skp metat ...
ne morš skp metat božica, starega cerkvenega praznika, in noč čarovnic, skomercializiran praznik s strani Američanov ...
včer je bla na E+ ena teta, ki je rekla, da gredo letos buče v promet ... evo, spet si manejo roke trgovci ...
noben se ne buni, vsak ima svoje mnenje ... men je to skrajno butasto ... v vseh pogledih ... uuuu, dej gremo koskote obest pred vrata, pa buče rezlat, ker je to letos ful IN ... tko kt je Gregor reku, kmalu bomo začel še 4.julij praznovat, ker je to tok kul ...

There is little primary documentation of masking or costuming on Halloween in America, or elsewhere, before 1900. Mass-produced Halloween costumes did not appear in stores until the 1930s, and trick-or-treating became a fixture of the holiday in the 1950s, although commercially made masks were available earlier.
In the United States, Halloween has become the sixth most profitable holiday (after Christmas, Mother's Day, Valentines Day, Easter, and Father's Day) for retailers. In the 1990s many manufacturers began producing a larger variety of Halloween yard decorations; prior to this a majority of decorations were homemade. Some of the most popular yard decorations are jack-o'-lanterns, scarecrows, witches, orange and purple string lights, inflatable decorations such as spiders, pumpkins, mummies, vampires and other monstrous creatures, and animatronic window and door decorations. Other popular decoration are foam tombstones and gargoyles. The sale of candy and costumes are also extremely important during this time period. Halloween is marketed not just to children but also to adults. According to the National Retail Federation, the most popular Halloween costumes for adults are, in order: witch, pirate, vampire, cat, and clown. On many college campuses, Halloween is a major celebration, with the Friday and Saturday nearest October 31 hosting many costume parties.


tok o temu, da ni to skomercializirano s strani Amerike :roll:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 01. Nov. 2006 12:45

Bejbika ne razumem zakaj se tako razburjaš. Noben ni primerju božiča in noč čarovnic. Meni noben praznik ne pomeni nič, všeč mi je samo dekoracija in nič drugega. Me niti slučajno ne gane kaj komu pomeni noč čarovnic, kaj komu božič, velika noč... meni je samo to všeč, da okrasim stanovanje, ker je pač lepo. Tebi ni treba. Glede zaslužka trgovcev pa zaradi mene ni noben nič zaslužil, ker imamo buče na vikendu in sem jih samo pobrala iz njive.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 01. Nov. 2006 12:57

kdo se razburja?
nič se ne razburjam, samo povem svojo stran ...
men je to butasto ...
sej sm že rekla ... tko k je večini butasto valentinovo, pa miklavž, je men butast a noč čarovnic ...
pust mi že imamo ... ne rabimo še enega ...
če že kupirate vse, pol bi se mogl tut našemt, a je tko ;) ?

sej pravm, pol pa tut 4.julija začni petarde pokat, pa ameriško zastavo obešat, ko je pa dekoracija tok fletna ... :lach:
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 01. Nov. 2006 12:59

men je tud butasto to neki praznovat sam je pa kul k se vsaj kej dogaja...drugač bi itak čist morili teli prazniki... :kuerbis:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 01. Nov. 2006 13:04

Ah njahi no :lach: , jst vseen mislim da si si mal preveč k srcu vzela. No pa itak je noč čarovnic že mim in zdej pričakujemo veseli december :P
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 01. Nov. 2006 13:15

ne, jst si nič na tem forumu ne vzameme k srcu ... vse, kar sem si vzela k srcu je to, da se vsi veselite, namesto, da bi šli danes na grob prižgat svečko ... sam to ;)
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 01. Nov. 2006 13:18

jst sm bla lepo pridna :D včeraj nism čist nč praznovala al pa se karkoli veselila, edino brat je izrezal eno bučo in dal svečo notr. čist tako mal za dekoracijo.

danes grem pa popoldne lepo na pokopališče babici in dedku svečke pržigat, pol pa še lepo v cerkev :D
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 01. Nov. 2006 13:24

Lejo špiknat pa morš a ne? :D Mi smo že v ponedeljek bli na vseh grobovih, danes je pač tko, da mož dela cel dan. Mogoče pa gremo celo zvečer še eno prižgat, ko bo tema in se bojo svečke lepo svetle, pa še gužve ne bo več. (seveda če se ne ulije prej)

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov